Skocz do zawartości

Tipo 2021


dzidzia

Rekomendowane odpowiedzi

W skrocie: nowa wersja Cross, nowe silniki, nowy zestaw multimedialny, wirtualne zegary, reflektory FullLed, nowe systemy wspomagania kierowcy.

 

Silniki: 1.0 Firefly 100km / 190Nm oraz 1.6 diesle 95km oraz 130km

 

Więcej:

https://www.quattroruote.it/news/nuovi-modelli/2020/10/26/fiat_tipo_cross_prezzo_interni_motori_uscita.amp.html

 

 

 

fiat-tipo-2020-10_01.jpg

Fiat-Tipo_Cross-2021-800-10.jpg

Fiat-Tipo_Cross-2021-800-0d.jpg

med1.352577.jpg

5-fiat-tipo-cross-front-light.jpg

7-fiat-tipo-cross-side.jpg

8-fiat-tipo-cross-front.jpg

Edytowane przez dzidzia
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Maciej__ said:

@dzidzia Fiat to chyba naprawde robi wszystko zeby przypadkiem nie sprzedawac za duzo aut... Gama silnikowa to jakis zart :hehe:

Caly swiat odchodzi od diesla w tym segmencie a oni proponuja dychawiczna benzyne i 2 diesle :facepalm:

 

Wydaje mi sie, że to niepełna gama. Chodzą słuchy o silniku  1.3 i mildhybrid. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dzidzia napisał:

 

Wydaje mi sie, że to niepełna gama. Chodzą słuchy o silniku  1.3 i mildhybrid. 

 

Oby nie zrobili jak w 500-tce, baterię dali pod fotelem kierowcy i pasażer z tyłu ma mniej miejsca na nogi. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, deszczowyRoman napisał:

ktos w 500 woził pasazerów na tylnym siedzeniu?

 

Nawet jak nie, to nie robisz takiej tandety. Albo ta gaśnica owinięta w ceratę we Fiacie. Nosz kuźwa, czy kupujesz Pandę za 40 kPLn, czy Jeepa Kompasa za 120 kPLn, albo Alfę za jeszcze więcej to w bagażniku czeka na ciebie gaśnica w ceracie. Serio, nie da się inaczej? Tylko we Fiacie Uno można było ładnie gaśnicę zamontować w aucie a potem długo długo nic?

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, spad napisał:

 

Nawet jak nie, to nie robisz takiej tandety. Albo ta gaśnica owinięta w ceratę we Fiacie. Nosz kuźwa, czy kupujesz Pandę za 40 kPLn, czy Jeepa Kompasa za 120 kPLn, albo Alfę za jeszcze więcej to w bagażniku czeka na ciebie gaśnica w ceracie. Serio, nie da się inaczej? Tylko we Fiacie Uno można było ładnie gaśnicę zamontować w aucie a potem długo długo nic?

Jakby  bylo tak w VW to by wszyscy piali z zachwytu jakie to higieniczne i fajne rozwiazanie;). Tak jak te kulki w woreczku w w plynie chlodniczym

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno jakis prezes opowiadal, ze ni eoplaca sie wymienic lapy w silniku i wstawic nowy lepszy silnik zeby normy spelnial :facepalm: To, ze pierdziawka to git ale ten diesel? Nie mozna zrobic jakiejs normalnej oferty. 1.0T / 1.3T jakas fajna wersja limitowana na czesc jakiejs fontanny. Wlosi to potrafia ale widac nie chca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nawet jak nie, to nie robisz takiej tandety. Albo ta gaśnica owinięta w ceratę we Fiacie. Nosz kuźwa, czy kupujesz Pandę za 40 kPLn, czy Jeepa Kompasa za 120 kPLn, albo Alfę za jeszcze więcej to w bagażniku czeka na ciebie gaśnica w ceracie. Serio, nie da się inaczej? Tylko we Fiacie Uno można było ładnie gaśnicę zamontować w aucie a potem długo długo nic?
A w seacie goła gasnica, nawet bez tej ceraty i jeszcze brak uchwytu ale to prawie vag to wiadomo, najlepsze rozwiązanie, szybciej użyjesz niz się z kondom em pierdzielić

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, spad napisał:

w bagażniku czeka na ciebie gaśnica w ceracie

W tej ceracie dają podnośnik, nie gaśnicę. Miałem identyczny w seicento rocznik '99. 😄

Też jestem ciekaw kiedy wreszcie wpadną na to, że można to schować w wytłoczce pod podłogą bagażnika. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, iwik napisał:

W tej ceracie dają podnośnik, nie gaśnicę. Miałem identyczny w seicento rocznik '99. 😄

Też jestem ciekaw kiedy wreszcie wpadną na to, że można to schować w wytłoczce pod podłogą bagażnika. 

 

Serio podnośnik? Kojarzę, że to była gaśnica. Podnośnik pamiętam, że był we wnęce koła zarówno w Stilo i Pandzie. Chyba nawet w Uno było na jego miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BOGUS napisał:

A w seacie goła gasnica, nawet bez tej ceraty i jeszcze brak uchwytu ale to prawie vag to wiadomo, najlepsze rozwiązanie, szybciej użyjesz niz się z kondom em pierdzielić

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

 

A w VW gaśnica z uchwytem, zarówno Golf jak i Up!. A to też VAG. Więc jak widać każdy robi swoje w ramach jednej grupy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, spad napisał:

Serio podnośnik? Kojarzę, że to była gaśnica.

Rzeczywiście w tipo to jest gaśnica. Ale torbę z ceraty projektował ten sam włoski stylista, z pod ręki którego wyszła cerata na lewarek w SC. 😄

image.png.9fe4d15850cdcd2799f6e91101042688.png

 

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

W tej ceracie dają podnośnik, nie gaśnicę. Miałem identyczny w seicento rocznik '99. 😄

Też jestem ciekaw kiedy wreszcie wpadną na to, że można to schować w wytłoczce pod podłogą bagażnika. 

 

W Grande Punto była wytłoczka styropianowa, w Tipo też jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

W tej ceracie dają podnośnik, nie gaśnicę. Miałem identyczny w seicento rocznik '99. 😄

Też jestem ciekaw kiedy wreszcie wpadną na to, że można to schować w wytłoczce pod podłogą bagażnika. 

Swoja droga czy to na prawde takie trudne zeby zrobic wytlocczenie i schowac te wszystkie podnosniki, trojkaty i gasnice? W Seacie mam kolo dojazdowe w sumie nie wiem po co i w nim subwoofer na reszte rzeczy nie ma miejsca 🤦‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wujek napisał:

Swoja droga czy to na prawde takie trudne zeby zrobic wytlocczenie i schowac te wszystkie podnosniki, trojkaty i gasnice? W Seacie mam kolo dojazdowe w sumie nie wiem po co i w nim subwoofer na reszte rzeczy nie ma miejsca 🤦‍♂️

 

W Tipo kombi jest tak:

fiat-tipo-1-4-test-autok-4b98df1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, wujek said:

Jakby koła nie było to mozna zmieścić wszystko a tak to gdzie gasnica gdzie skrobaczka? Producenci mogliby w koncu o tym pomyśleć. 

 

Ja tam jednak wole miec kolo zapasowe, a skrobaczke czy gasnice trzymac gdzie indziej.

  • Lubię to 2
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał:

Jakby koła nie było to mozna zmieścić wszystko a tak to gdzie gasnica gdzie skrobaczka? Producenci mogliby w koncu o tym pomyśleć. 

 

No niektórzy już tak robią i podają pojemność bagażnika dla wersji bez koła zapasowego (patrz Astra, Focus). Co więcej, nie ma możliwości włożenia pełnowymiarowego koła (Astra). Zamiast koła jest assistance ;)

A skrobaczkę, to można w klapce wlewu paliwa dać, jak w Skodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Majkiel said:

 

No niektórzy już tak robią i podają pojemność bagażnika dla wersji bez koła zapasowego (patrz Astra, Focus). Co więcej, nie ma możliwości włożenia pełnowymiarowego koła (Astra). Zamiast koła jest assistance ;)

A skrobaczkę, to można w klapce wlewu paliwa dać, jak w Skodzie ;)

 

Akurat pelnowymiarowe kolo to juz troche przesada... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Ja tam jednak wole miec kolo zapasowe, a skrobaczke czy gasnice trzymac gdzie indziej.

 

Też tak wolę - 3 razy miałem sytuację, że trzeba było wymienić i opona była dość mocno uszkodzona - żadne zestawy naprawcze by nie zadziałały.

Z Włoch np. wolałbym nie wracać na dojzdówce ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Majkiel said:

 

Też tak wolę - 3 razy miałem sytuację, że trzeba było wymienić i opona była dość mocno uszkodzona - żadne zestawy naprawcze by nie zadziałały.

Z Włoch np. wolałbym nie wracać na dojzdówce ;)

 

No z Wloch to tez bym nie wracal, tylko ogarnal nowa opone po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BOGUS napisał:

A w seacie goła gasnica, nawet bez tej ceraty i jeszcze brak uchwytu ale to prawie vag to wiadomo, najlepsze rozwiązanie, szybciej użyjesz niz się z kondom em pierdzielić

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

U mnie w t rocu tak samo... Gaśnica bez logicznego miejsca do przechowywania...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jakubek napisał:

A czy w kraju producenta auta gaśnica jest obowiązkowa ? Po co Niemiec ma robić wytłoczkę na coś co mu niepotrzebne ?

 

Nie, gaśnica nie jest obowiązkowa w każdym kraju. Ale jeżeli Niemiec potrafi podnieść o kilka centymetrów dach w autach dla Szwajcarów czy też Holendrów (nie pamiętam który kraj) po to, żeby można było wziąć je w leasing, to chyba można zrobić przegrodę pod wymóg gaśnicy w Polsce. Nie powinno to być dużym wyzwaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Ja tam jednak wole miec kolo zapasowe, a skrobaczke czy gasnice trzymac gdzie indziej.

UI mnie mieści się i pełne koło, i mnóstwo innych rzeczy - ostatnio segregowałem ten śmietnik ;]

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Majkiel napisał:

 

W Tipo kombi jest tak:

fiat-tipo-1-4-test-autok-4b98df1.jpg

Ten zestaw ciągnie się już latami...koło zapasowe to teraz opcja na kraj który tego wymaga lub konsument sobie życzy. Zazwyczaj ląduje się kompresorem i zestaw naprawczy. 

Polityka gaśnicy- zestaw ma być podręczny w przypadku akcji typu Pożar itp. - wyciągasz w mgnieniu oka zestaw gaśnica i trójkąt. Nie szukasz po wytloczkach co gdzie jest. Liczy się czas reakcji. He he ( coś pisali o tym na fiat Brasilia forum) jakieś parę lat temu czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos dywagacji o kole zpasowym, pamietam jak mialem Seata Ibize 89' (a moze to byl 90') i tam bylo jak w stare pandzie -> kolo zapasowe pod maska przy silniku. I prosze, bylo i kolo i pelen bagaznik do zagospodarowania 😄

Edytowane przez jaceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał:

UI mnie mieści się i pełne koło, i mnóstwo innych rzeczy - ostatnio segregowałem ten śmietnik ;]

 

Jak sobie przypomnę co miałem we wnęce na koło zapasowe w dużym fiacie 125 to mam wrażenie, że zabrakło by mi bagażnika w Clio żeby to wszystko pomieścić :hehe:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wujek napisał:

Jakby koła nie było to mozna zmieścić wszystko a tak to gdzie gasnica gdzie skrobaczka? Producenci mogliby w koncu o tym pomyśleć. 

Chciałoby Ci się do koła zapasowego po skrobaczkę sięgać.

Widzę jednak, że masz łeb, nietypowa skrobaczka i miejsce na nią, a do tego patent na jej kształt i cena jak za złoto.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, iwik napisał:

1.0t zamiast tego podstawowego 1.4 95KM jak dla mnie na plus. Pytanie ile na plus skoczy cena. 

To 3cylindrowy firefly czy jakos tam z bezposrednim wtryskiem.. Pewnie kultura pracy i osiagi takie se - priorytet ma miec emisja CO2 Kiedys mowiono ze bedzie tez  bodajze 4 cylindrowa  wersja 1.3 firefly ze 130 KM czy cos kolo tego zamiast starszego Tjeta 120KM z posrednim wtryskiem w Tipo - moze z czasrm będa i takie wersje bo z poczatku Tipo tez bylo w ofercie tylko bez TJeta.

Wg mnie faktycznie ewidentnie brakuje jakiegos mocniejszego motoru..  No ale wtedy beda narzekania na AK, ze kto takiego fiata kupi za 70 kpl z mocniejszym motorem (tak jak to ma teraz miejsce dla Tjet)  i ze Tipo ma sens ekonomiczny  tylko w podstawowej wersji   (cytaty z AK) czyli z silnikiem 1.0

Ciezko Wam dogodzic. I tak zle i tak nkedobrze:P Bo wadomo  to Fiat;). Wg specow  AK juz ma pekniety alternator na linii produkcyjnej😀😁 i progi zardzewiale.

Edytowane przez norbert123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, norbert123 napisał:

Kiedys mowiono ze bedzie tez  bodajze 4 cylindrowa  wersja 1.2  firefly ze 135 KM czy cos kolo tego zamiast Tjeta 120 w Tipo

Przecież fiat ma 4 cylindrowe 1.3turbo nowej gen. 

Pytanie tylko czy będą chcieli włożyć go do tipo. 

Jak dla mnie wlasnie największy sens miały podstawowe tipo za 44-46k. Jak ten 1.0 będzie się mieścił w 50k to będzie niezłą ofertą na rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Chciałoby Ci się do koła zapasowego po skrobaczkę sięgać.

Widzę jednak, że masz łeb, nietypowa skrobaczka i miejsce na nią, a do tego patent na jej kształt i cena jak za złoto.

Skrobaczke w lato mam w bagażniku w zimie w drzwiach kierowcy. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, iwik napisał:

Rzeczywiście w tipo to jest gaśnica. Ale torbę z ceraty projektował ten sam włoski stylista, z pod ręki którego wyszła cerata na lewarek w SC. 😄

image.png.9fe4d15850cdcd2799f6e91101042688.png

 

To jest super sprawa ta cerata. Doceni ja ten, kto cos naprawiał w bryce i musiał uklekąć lub usiąść.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, iwik napisał:

Przecież fiat ma 4 cylindrowe 1.3turbo nowej gen. 

Pytanie tylko czy będą chcieli włożyć go do tipo. 

Jak dla mnie wlasnie największy sens miały podstawowe tipo za 44-46k. Jak ten 1.0 będzie się mieścił w 50k to będzie niezłą ofertą na rynku. 

Wszystko zależy od pewnych wskaźników. - w obecnych czasach motoryzacyjnych niektórzy szukają pieniędzy w coraz to nowszych modelach samochodów. (Bryły,liftingi,nowości modelowe) niektórzy po prostu do wskaźnika sprzedaży dodają jakieś tam opcje "X" które zastępują poprzednie a dodają dodatkowe "$$" w postaci przychodu bez wkładu.

 

Dużo ludzi narzeka neguje Fiata, ale w perspektywie ekonomii tego nie widzą . Ze taki Fiat zarabia konkretna kasę na czymś co inni mogą pomarzyć.

 

Konsument widzi tylko produkt finalny w postaci samochodu i jego ceny, producent zaś widzi koszty i straty przy produkcji zanim ten produkt będzie na sprzedaż.

 

Są pewne wskaźniki Np NVAA ktore kupujący nie widzi ,nie interesuje go ale producenta już tak. 

 

Dlaczego VW wprowadza często szybko nowości modelowe? Bo zbyt szybko tracą kasę...proboja nadgobic czymś nowym. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, iwik napisał:

Czyli przydatny gadżet... w każdym fiacie ;)

W VW jak cos sie popsuje w trasie to tylko  laweta i ASO lub mechanik da rade:P ;) A w fiacie jak urwie sie np tlumik  w trasie dzieki ceraciie kladziesz sie na  niej na ziemj zwiazujesz opaskami i jedziesz dalej :P.A  Mechanik po powrocie do domu dopiero  pospawa/ wymieni

Edytowane przez norbert123
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te listwy chromowe na przedzie wyglądają paskudnie - ogólnie Tipo HB + SW to imho ładny samochód, ale poprawianie go średnio im wyszło. Nowe logo też dyskusyjne - we Fiacie to w ogóle z logiem długo nie mogą jednym wytrzymać, co 15 lat zmiana.
Jedyne co bym przygarnął z nowej wersji to wnętrze.
Na pewno zdrożeje, teraz pytanie tylko ile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, norbert123 napisał:

W VW jak cos sie popsuje w trasie to tylko  laweta i ASO lub mechanik da rade:P ;) A w fiacie jak urwie sie np tlumik  w trasie dzieki ceraciie kladziesz sie na  niej na ziemj zwiazujesz opaskami i jedziesz dalej :P.A  Mechanik po powrocie do domu dopiero  pospawa/ wymieni

 

Jak nie mam opasek w aucie to i cerata mi nie potrzebna. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gilbert3 napisał:

Te listwy chromowe na przedzie wyglądają paskudnie - ogólnie Tipo HB + SW to imho ładny samochód, ale poprawianie go średnio im wyszło. Nowe logo też dyskusyjne - we Fiacie to w ogóle z logiem długo nie mogą jednym wytrzymać, co 15 lat zmiana.
Jedyne co bym przygarnął z nowej wersji to wnętrze.
Na pewno zdrożeje, teraz pytanie tylko ile...

 

Te chromy, z tego co widzą nie są na każdym zdjęciu, więc jeśli nie będą powiązane na sztywno np. z wersja lounge, to będzie dobrze.

Logo to oni co chwilę zmieniają w mniejszym bądź większym stopniu.

Fiat_Logo.jpeg

 

 A z ceną? Wszystkie auta podrożały, więc i tutaj ceny skoczą. Obecnie podstawowa wersja cennikowo, bez rabatów zaczyna się od 49 tysięcy, pewnie będzie jakieś 53. Z wyposażenia już bardzo nie zjadą, bo fotele musieliby wymontować ;)

 

A propos podstawowej wersji - ciekawi mnie czy będzie tak jak poprzednio z "małym radiem", czy nadal w golasie będą lusterka regulowane manualnie, jak poukładają ceny poszczególnych wersji wyposażenia, czy Cross będzie dostępny również jako stosunkowo uboga wersja.

 

W dniu 26.10.2020 o 22:11, iwik napisał:

1.0t zamiast tego podstawowego 1.4 95KM jak dla mnie na plus. Pytanie ile na plus skoczy cena. 

 

5KM cudów nie uczyni, turbina trochę poprawi sytuację, ale pytanie jeszcze jaka tam będzie siedzieć skrzynia. Oby sześciobiegowa i trochę dłuższa niż w poprzedniku. No i jak się ten silnik będzie sprawował w tym, dość dużym aucie. Dla wielu osób, stare silniki miały tą zaletę, że jako jedne z ostatnich były bez turbo, z czterema cylindrami i przyzwoitą pojemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.