Skocz do zawartości

Tipo 2021


dzidzia

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, maro_t napisał:

Czyli w sumie raczej nie zdrożało za bardzo.

Ja trochę wcześniej kupiłem u nich Pandę, czarny metalik, klima, elektryka, prawie wypas za 24000. Minimalnie droższe było Punto Grande, ale totalny granatowy golas 28000. To Bravo było poza zasięgiem. W 2013 Ceed "M" kosztował 52300, Clio Alize 46600. Fakt że dolar był tańszy, ale mi zarobki nie skoczyły na tyle żebym sobie mógł dzisiaj pozwolić na takie szaleństwa ;]. I tak zmądrzałem, bo gdybym zamiast kupować te samochody postawił dom to miał bym dom wart dwa razy więcej zamiast kupy złomu pod domem :facepalm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, iwik said:

Średnie zarobki Polaków nie są żadną bazą, do której należy się odnosić, bo my startowalosmy z poziomu płacy 30$ miesięcznie w latach 80-tych. 

Czy w relacji do średniej płacy w Niemczech też staniały? 

 

Nie wiem czy stanialy, ale nawet jesli nie, to bazowa Astra F a bazowa Astra K to jest jak USS Enterprise vs Dar Pomorza :hehe: Do tego ma silnik o mocy 2x wiekszej, pali mniej paliwa, itd. Wszystko drozeje i naprawde nie rozumiem dlaczego samochody mialyby sie z tego trendu jakos wylamywac?

Glupie piwo w knajpie jeszcze 10-15 lat temu kosztowalo 1/3 tego co teraz i takie przyklady mozna mnozyc bez konca.

O cenach mieszkan to juz nawet nie bede wspominal ;]

Zeby nie bylo, mnie to nie cieszy ale tez nie widze sensu sie tym tak fascynowac bo wplywu na to zadnego nie mam.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czachabrava napisał:

 

Zgadza sie to był sedan i uwazam, że to w tej cenie był bardzo dobry wybór. Z resztą widać było po wynikach sprzedaży, ze niezle sie wpasował z ceną w podstawowej wersji.

I ja rozumiem nowy silnik, pare bajerów. Ale zeby cena az tak urosła? VW z golfa VII zrobił VIII i cena jest niewiele wyzsza. A tutaj gbyby nie nowy znaczek to by pewnie 90% ludzi nie odróżniło go od MY2015.

 

 

Ja tam golfa nie rozrozniam wersji kompletnie od ktoregos wstecz.. Wg mnie wszystkie tak samo wygladaja...

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, norbert123 napisał:

Ja tam golfa nie rozrozniam wersji kompletnie od ktoregos wstecz.

Ja od piątki :phi:. Ale z drugiej strony VAG to dzisiaj jest ostatni producent samochodów, które jeszcze rozpoznaje na pierwszy rzut oka nie patrząc na logo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, norbert123 napisał:

Ja tam golfa nie rozrozniam wersji kompletnie od ktoregos wstecz.. Wg mnie wszystkie tak samo wygladaja...

 

Nie przesadzaj, akurat jak postawisz VII i VIII obok siebie to jest duża różnica. Jedynie boczna bryła auta została zachowana. Nie mówiąc już o środku. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2021 o 10:31, norbert123 napisał:

Tak? Mial ekran multimedialny, isofixy itp itd? ). To musila wtedy wzbudzac kosmiczna sensacje;). Zwlaszcza ten ekran bo isofixy teoretycznie mogly juz byc choć wtedy to raczej mialy je bardziej wypasne auta

Golf IV z 99 roku miał isofix z tyłu. Ekran multimedialny (wprawdzie czarno-biały) również by się znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2021 o 07:05, czachabrava napisał:

Nie mówiąc już o środku

No środek z tymi ekranami i tą tragiczną obsługą dotykową to jak dla mnie gruby minus na liście za i przeciw tego modelu. 

Na tyle duży, że pewnie wybrałbym inne auto kupując w tym momencie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, iwik napisał:

No środek z tymi ekranami i tą tragiczną obsługą dotykową to jak dla mnie gruby minus na liście za i przeciw tego modelu. 

Na tyle duży, że pewnie wybrałbym inne auto kupując w tym momencie. 


Ciekawe jakie byś wybrał ;]
 

Oszczednosci na przyciskach i pokrętłach to niestety dzisiejszy standard :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2021 o 07:05, czachabrava napisał:

 

Nie przesadzaj, akurat jak postawisz VII i VIII obok siebie to jest duża różnica. Jedynie boczna bryła auta została zachowana. Nie mówiąc już o środku. 

 

Okej, 7 i 8 odróżnię bo lampy przednie w 8 mocno różnią się od poprzednich wersji. Ale np. 6 zacząłem odróżniać od 7 dopiero od pół roku, od kiedy mam 7. A może tylko zdaje mi się, że odróżniam 6 od 7 a w rzeczywistości to 7 przed liftem a ja myślę, że to 6. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Godzinę temu, kartonik napisał:

Ten 1.0 T ma chyba multiair, a to raczej dobrze nie wróży w kwestii bezawaryjności.

 

Dają 5 lat gwarancji (120kkm), a co potem - nie wiadomo ;)

W 1.4MA jedną z przyczyn awarii modułu były zaniedbania olejowe, co w większości dzisiejszych silniczków o pojemności kartonu mleka odbije się czkawką.

Póki co posiadacze 500X czy Renegade, gdzie też jest 1.0, nie wylewają wszędzie swoich żalów.

 

Godzinę temu, mati_lecha napisał:

Fiat tylko dla bogatych.

 

p.s.

Właśnie oglądałem ceny nowych Tipo na otomoto  :pukpuk:

 

Cennikowo, to bez 75 nie ma co podchodzić jeśli nie chcemy bieda wersji z kołpakiem. Jak pytałem o rabat, to 15% mogę dostać.

Być może ceny spadną jak pozbędą się zeszłorocznych aut albo jak wejdzie nowa Fabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Majkiel napisał:

 

Dają 5 lat gwarancji (120kkm), a co potem - nie wiadomo ;)

 

Szkoda, ze nie daja jeszcze w tej cenie pakietów przegladów. Albo chociaz w bardziej korzystnych warunkach.

Bo przez 5 lat dla gwarancji serwisować u nich Tipo, to by multiair spokojnie duzo taniej kupił :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.