Jump to content

Tipo 2021

Recommended Posts

2 minuty temu, maro_t napisał:

Czyli w sumie raczej nie zdrożało za bardzo.

Ja trochę wcześniej kupiłem u nich Pandę, czarny metalik, klima, elektryka, prawie wypas za 24000. Minimalnie droższe było Punto Grande, ale totalny granatowy golas 28000. To Bravo było poza zasięgiem. W 2013 Ceed "M" kosztował 52300, Clio Alize 46600. Fakt że dolar był tańszy, ale mi zarobki nie skoczyły na tyle żebym sobie mógł dzisiaj pozwolić na takie szaleństwa ;]. I tak zmądrzałem, bo gdybym zamiast kupować te samochody postawił dom to miał bym dom wart dwa razy więcej zamiast kupy złomu pod domem :facepalm:.

19 minutes ago, iwik said:

Średnie zarobki Polaków nie są żadną bazą, do której należy się odnosić, bo my startowalosmy z poziomu płacy 30$ miesięcznie w latach 80-tych. 

Czy w relacji do średniej płacy w Niemczech też staniały? 

Nie wiem czy stanialy, ale nawet jesli nie, to bazowa Astra F a bazowa Astra K to jest jak USS Enterprise vs Dar Pomorza :hehe: Do tego ma silnik o mocy 2x wiekszej, pali mniej paliwa, itd. Wszystko drozeje i naprawde nie rozumiem dlaczego samochody mialyby sie z tego trendu jakos wylamywac?

Glupie piwo w knajpie jeszcze 10-15 lat temu kosztowalo 1/3 tego co teraz i takie przyklady mozna mnozyc bez konca.

O cenach mieszkan to juz nawet nie bede wspominal ;]

Zeby nie bylo, mnie to nie cieszy ale tez nie widze sensu sie tym tak fascynowac bo wplywu na to zadnego nie mam.

• Like 2
40 minut temu, Maciej__ napisał:

wplywu na to zadnego nie mam.

Masz. Możesz nie kupować 😄

42 minuty temu, Maciej__ napisał:

Nie wiem czy stanialy, ale nawet jesli nie, to bazowa Astra F a bazowa Astra K to jest jak USS Enterprise vs Dar Pomorza :hehe:

Od Astry K wolał bym dzisiaj nową Asconę 1,6 ;]. Butelkowy zielony metalik :phi:

5 godzin temu, czachabrava napisał:

Zgadza sie to był sedan i uwazam, że to w tej cenie był bardzo dobry wybór. Z resztą widać było po wynikach sprzedaży, ze niezle sie wpasował z ceną w podstawowej wersji.

I ja rozumiem nowy silnik, pare bajerów. Ale zeby cena az tak urosła? VW z golfa VII zrobił VIII i cena jest niewiele wyzsza. A tutaj gbyby nie nowy znaczek to by pewnie 90% ludzi nie odróżniło go od MY2015.

Ja tam golfa nie rozrozniam wersji kompletnie od ktoregos wstecz.. Wg mnie wszystkie tak samo wygladaja...

• Like 3
  • Haha 1
6 godzin temu, norbert123 napisał:

Ja tam golfa nie rozrozniam wersji kompletnie od ktoregos wstecz.

Ja od piątki :phi:. Ale z drugiej strony VAG to dzisiaj jest ostatni producent samochodów, które jeszcze rozpoznaje na pierwszy rzut oka nie patrząc na logo ;]

8 godzin temu, norbert123 napisał:

Ja tam golfa nie rozrozniam wersji kompletnie od ktoregos wstecz.. Wg mnie wszystkie tak samo wygladaja...

Nie przesadzaj, akurat jak postawisz VII i VIII obok siebie to jest duża różnica. Jedynie boczna bryła auta została zachowana. Nie mówiąc już o środku. 

• Haha 1
W dniu 23.01.2021 o 10:31, norbert123 napisał:

Tak? Mial ekran multimedialny, isofixy itp itd? ). To musila wtedy wzbudzac kosmiczna sensacje;). Zwlaszcza ten ekran bo isofixy teoretycznie mogly juz byc choć wtedy to raczej mialy je bardziej wypasne auta

Golf IV z 99 roku miał isofix z tyłu. Ekran multimedialny (wprawdzie czarno-biały) również by się znalazł.

W dniu 24.01.2021 o 07:05, czachabrava napisał:

Nie mówiąc już o środku

No środek z tymi ekranami i tą tragiczną obsługą dotykową to jak dla mnie gruby minus na liście za i przeciw tego modelu. 

Na tyle duży, że pewnie wybrałbym inne auto kupując w tym momencie. 

21 minut temu, iwik napisał:

No środek z tymi ekranami i tą tragiczną obsługą dotykową to jak dla mnie gruby minus na liście za i przeciw tego modelu. 

Na tyle duży, że pewnie wybrałbym inne auto kupując w tym momencie. 

Ciekawe jakie byś wybrał ;]

Oszczednosci na przyciskach i pokrętłach to niestety dzisiejszy standard :(

W dniu 24.01.2021 o 07:05, czachabrava napisał:

Nie przesadzaj, akurat jak postawisz VII i VIII obok siebie to jest duża różnica. Jedynie boczna bryła auta została zachowana. Nie mówiąc już o środku. 

Okej, 7 i 8 odróżnię bo lampy przednie w 8 mocno różnią się od poprzednich wersji. Ale np. 6 zacząłem odróżniać od 7 dopiero od pół roku, od kiedy mam 7. A może tylko zdaje mi się, że odróżniam 6 od 7 a w rzeczywistości to 7 przed liftem a ja myślę, że to 6. ;] 

• 1 month later...

Odgrzeję temat

Miał już ktoś może okazję przejechać się poliftowym Tipo 1.0 ? Ciekaw jestem jak ma się w odniesieniu np. do TSI czy TCe.