Skocz do zawartości

Pomozecie?


WaWeR

Rekomendowane odpowiedzi

205/55 lub 205/60

R16

Jazda spokojna. Północ kraju, choc moze sie zdarzyc i wycieczka w góry.

Isc w tanie polskie czy raczej w premium.

Czyli. Debica HP2? Barum polaris 5? Kormoran snow. A moze cos innego? Wartego uwagi.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam nokiany ,kilka kompletów na różnych autach w tym 4x4
https://allegro.pl/oferta/4x-nokian-205-60r16-92h-wr-d4-zimowe-9399798020
Mysle dosc intensywnie o nich bo sa swietne na mokrym. Tylko jak widac bywaja z nimi problemy, choc chyba dotyczy to nowszego modelu z rosyjskiej produkcji.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, WaWeR napisał:

Mysle dosc intensywnie o nich bo sa swietne na mokrym. Tylko jak widac bywaja z nimi problemy, choc chyba dotyczy to nowszego modelu z rosyjskiej produkcji.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Te z Rosji to teraz mają chyba nazwę Laponia ale tez niezłe 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz Dębice Frigo HP2 225/55/17 XL 101V i nie polecam.

Na mokrym i pokrytym szronem asfalcie jest słabo. Poza tym OK, w "śniegu idą", tylko ile go teraz bywa.

Nie wiem co jest przyczyną, to że są XL czy ciężkie auto (Insignia A)?

Poprzednio miałem dobrą opinię o Frigo (inne rozmiary i auta), a użytkuję je na północnym wschodzie kraju, często na drogach gruntowych.

 

Jeżeli chodzi o budżetowe zimówki to bardzo chwalilem sobie Sava Eskimo s3 i s3+.

 

Zawsze wydawało mi się, że to bliźniaki Frigo i ostatnio jak były niedostępne to wziąłem te śliskie Dębice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uniroyal ms77 - mam na takich przejechane już ok 50kkm, rocznik 2014 i jeszcze jest kilka mm. Na głębokim śniegu w górach już były słabe w tym roku, ale poza tym ciężko się do czegoś przyczepić. Dobre na mokrym i suchym asfalcie, trochę głośne -  słychać jak samochód się toczy z niskim prędkościami, ale to dotyczy też innych zimówek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2020 o 06:29, aviator napisał:

Kleber Krisalp HP3 - komfortowe, ciche, bardzo dobre na mokrym asfalcie. 

 

HP2 znam doskonale, na temat HP3 dużo nie powiem - jeździłem, ale za mało by ocenić. 

 

W dniu 28.10.2020 o 06:29, aviator napisał:

Falken Eurowinter HS01- bardzo przyzwoite 

 

Tak, byłem zaskoczony jak dobrze się sprawują :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.10.2020 o 13:38, WaWeR napisał:

Mysle dosc intensywnie o nich bo sa swietne na mokrym. Tylko jak widac bywaja z nimi problemy, choc chyba dotyczy to nowszego modelu z rosyjskiej produkcji.

 

WR D4 wylądowały w zeszłym sezonie na kołach Fiesty małżonki. Bez zastrzeżeń, ale typowej zimy to nie widziały. W Grande mam Fuldy od dwóch sezonów, śnieg widziały, tylko raz w górach był problem - stromy podjazd z pensjonatu zasypany świeżym śniegiem ;)

Obydwa modele ciche i niezłe na mokrym, a to przy naszych raczej ciepłych zimach ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205//55/16 w Tipo mam Dębice HP2 z 2019r, na pewno nie jest to opona starego pokroju Frigo Directional/Frigo 2. Przejeździłem zeszły sezon, byłem dość zaskoczony. Po sezonie zimowym [~10kkm] niewielkie zużycie jak na jazdę praktycznie po suchym lub mokrym, opona miękka własności trakcyjne ok na mokrym też nie zauważyłem jakiejś tragedii. Ktoś jak jeździł wcześniej na starszych generacjach Frigo na pewno będzie zaskoczony. Zresztą opinie opona ma dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

No to w koncu zalozylem te klebery. No powiem ze lekko w szoku jestesm po pierwszych sniegach, oblodzeniach. Oczywiscie bardzo pozytywnie. Do tego sa bardzo ciche, praktycznie nie slysze szumu toczenia i to w sumie niezaleznie od predkosci.
Przesiadlem sie z dosc starych choc w dobrym stanie michelin alpin 4(?), mimo nawet dosc glebokiego bieżnika wspomnianych, jest przepasc. Tam gdzie asr migal jak szalony, tu normalnie sie rozpedzam.
Starajac sie byc wzorem AKowicza, stare poszly do utylizacji, czyli pewnie za rok ktos je bedzie kupowal jako uzywki to ~80pln sztuka.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.