Skocz do zawartości

Deszczownica + prysznic ręczny potrzebuję


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Poprzedni zestaw, raczej jakiś najtańszy, wytrzymał ze 4 lata i nadaje się na śmietnik. Potrzeba czegoś w rozsądnej cenie, przyjemnego w użyciu i czyszczeniu ale bez fajerwerków. Skłaniam się ku Ikea Brogrund lub Voxnan jako opcji bezpiecznej. Polecicie coś szczególnie wartego rozważenia w tej cenie (około 500zł)?

Przy okazji, za kolejne 500 można mieć baterię termostatyczną z Ikea, warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Igorek napisał:

Jak w temacie. Poprzedni zestaw, raczej jakiś najtańszy, wytrzymał ze 4 lata i nadaje się na śmietnik. Potrzeba czegoś w rozsądnej cenie, przyjemnego w użyciu i czyszczeniu ale bez fajerwerków. Skłaniam się ku Ikea Brogrund lub Voxnan jako opcji bezpiecznej. Polecicie coś szczególnie wartego rozważenia w tej cenie (około 500zł)?

Przy okazji, za kolejne 500 można mieć baterię termostatyczną z Ikea, warto?

IMO w tej cenie nic sensownego nie znajdziesz.

 

Jeśli zestaw podtynkowy to polecam Omnires lub Palazzani w rozsądnych cenach. Jeśli natynkowy to wybierz jakiś zestaw Grohe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Panowie, dzięki za podpowiedzi, kupiłem Grohe za przywoite pieniądze i jestem zadowolony

s-l1600.jpg

Niestety zaraz po montażu padł przełącznik w gównianej baterii wannowej i teraz trzeba dokupić takową, niech w końcu będzie termostatyczna. Najważniejsze pytanie dotyczy tego, czy mogę zastosować każdą, jeśli ta stara montowana jest bezpośrednio na wannie a nie na ścianie? Są takie chromowane nóżki 90', które mocują baterię do wanny, zawsze to będzie pasować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Igorek napisał:

Niestety zaraz po montażu padł przełącznik w gównianej baterii wannowej i teraz trzeba dokupić takową, niech w końcu będzie termostatyczna. Najważniejsze pytanie dotyczy tego, czy mogę zastosować każdą, jeśli ta stara montowana jest bezpośrednio na wannie a nie na ścianie? Są takie chromowane nóżki 90', które mocują baterię do wanny, zawsze to będzie pasować? 

 

Przed kupnem sprawdź min temp zasilania takiej baterii.

Ja mam Grohe, zestaw razem z deszczownicą i u mnie potrafi szaleć, tzn np leje zimną wodę mimo ok 44C na zasilaniu. Serwis odpisał mi, że AFAIR musi być min 60C 8-) a mam 45C i nie będę robił ukropu tylko dla jednej baterii, gdzie resztę mam zwykłe. Nie wiem czy tak innych firm mają, czy tylko Grohe ma takie wymogi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Harp napisał:

Jeszcze widziałem gdzieś wymogi co do ciśnienia i np podłączenie rurą fi 20 a nie 16 by była pewność przepływu...

AFAIR to przedział ciśnień jest dość szeroki i standardowy, ale może to tylko w Grohe ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.12.2020 o 10:45, sherif napisał:

 

Przed kupnem sprawdź min temp zasilania takiej baterii.

Ja mam Grohe, zestaw razem z deszczownicą i u mnie potrafi szaleć, tzn np leje zimną wodę mimo ok 44C na zasilaniu. Serwis odpisał mi, że AFAIR musi być min 60C 8-) a mam 45C i nie będę robił ukropu tylko dla jednej baterii, gdzie resztę mam zwykłe. Nie wiem czy tak innych firm mają, czy tylko Grohe ma takie wymogi.

 

Mam taką z Omniresa (a raczej miałem), dwa razy odsyłałem na serwis bo myślałem że nie działa, serwis oddawał niby sprawną, nadal nie działała.

Po sprawdzeniu w mieszkaniu przy ciepłej wodzie z sieci - działa, w domu mam wodę 52C i niestety bateria puszcza zimną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bizz napisał:

 

Mam taką z Omniresa (a raczej miałem), dwa razy odsyłałem na serwis bo myślałem że nie działa, serwis oddawał niby sprawną, nadal nie działała.

Po sprawdzeniu w mieszkaniu przy ciepłej wodzie z sieci - działa, w domu mam wodę 52C i niestety bateria puszcza zimną.

To jest właśnie głupota producentów i wymuszanie nieefektywnego oraz niebezpiecznego przy dzieciach grzania. Serwis Grohe znał temat bo nawet nie przyjął do naprawy tylko wysłał kawałek instrukcji z przedziałem temp, więc pewnie nie byłem pierwszy.

W mojej baterii nie jest aż tak źle, raz na jakiś czas poprostu nie zaskoczy i poda letnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.