Skocz do zawartości

Wyciszenie ściany


awruK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć problemem jest ściana w sypialni. Działówka w budynku z 42 roku wymurowana z 1 cegły na sztorc. Niestety bardzo dobrze słychać przez nią sąsiadów, w drugą stronę chyba też...:swinka: 

Pomieszczenie jest szerokie, więc jeśli ubędzie mi z 10 cm na szerokość to nie będę płakał.

Są jakieś szybkie patenty na wygłuszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lupus napisał:

Cześć problemem jest ściana w sypialni. Działówka w budynku z 42 roku wymurowana z 1 cegły na sztorc. Niestety bardzo dobrze słychać przez nią sąsiadów, w drugą stronę chyba też...:swinka: 

Pomieszczenie jest szerokie, więc jeśli ubędzie mi z 10 cm na szerokość to nie będę płakał.

Są jakieś szybkie patenty na wygłuszenie?

ruszt przed ścianą, wełna mineralna akustyczna i koniecznie podwójna warta płyt KG z przesunięciem spoin. Ruszt podklejony taśmą akustyczną. Poczytaj w necie, sporo materiału jest.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10cm wełny akustycznej (warto wziąć taką dedykowaną albo ogólnie zwrócić uwagę na parametry tłumienia bo nie każda wełna tłumi tak samo) i GK, fakt najlepiej 2 warstwy ale możesz spróbować najpierw z jedną i w razie czego dokręcisz drugą warstwę. Zamiast rusztu na ścianie ja bym proponował przed-ściankę czyli profile UW50 na podłogę i sufit w odległości 5cm od ściany i w nie profile CW50. Dzięki temu z właściwą ścianą będzie się stykała jedynie wełna i drgania będą się przenosiły już głównie przez stropy. Pod UW koniecznie taśma akustyczna. Wełna o grubości 5cm w dwóch warstwach tak żeby pierwszą wepchnąć też za profile bez zostawiania pustki powietrznej.

 

Wyburzałem kiedyś ściankę z pustaków 12cm (z tynkiem około 15cm grubości) i na jej miejsce postawiłem GK z wełną. Co prawda płyta pojedyncza ale oczywiście z dwóch stron i na dwóch niepołączonych stelażach lekko odsuniętych od siebie co łącznie dało grubość około 14cm czyli zbliżoną do oryginalnej ściany. W efekcie ściana jest kilkukrotnie lżejsza a tłumienie zdecydowanie się poprawiło i jak coś słychać to raczej przez drzwi

Edytowane przez rusala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.