Skocz do zawartości

C3 Picasso 1.6 VTI


PingNoMore

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników francowatych. Zastanawiam się nad zakupem C3 Picasso 1.6 VTI. Czy ktoś z Was miał doświadczenia z tym autem? Jak to się sprawuje? Kilka lat temu miałem Xsarę i byłem zadowolony.

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PingNoMore napisał:

 

Witam użytkowników francowatych. Zastanawiam się nad zakupem C3 Picasso 1.6 VTI. Czy ktoś z Was miał doświadczenia z tym autem? Jak to się sprawuje? Kilka lat temu miałem Xsarę i byłem zadowolony.

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Weź tylko pod uwagę INNY silnik ... nie ten w kooperacji z BMW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 chyba nie występował w wersji VTI. Niestety nie ma za dużego wyboru jeżeli chodzi o wersje benzynowe w Picasso. To auto, którego zakup rozważam jest z 2013 roku.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rbgarb1 napisał:

jest taki 1.4 vti 95km:oslabiony:

 

Dokładnie, koleżanka ma 207 z tym silnikiem, nie pilnowała stanu oleju i 3 tys. poszło do mechanika.

 

Ja mam c4 Picasso z silnikiem 1,6 vti (120 KM) i oprócz znanych problemów ten silnik jest po prostu słaby. Pewnie w c3 będzie lepiej ale szału nie ma. Mam teraz problem, bo chciałbym Peugeota 5008, tylko nie chcę diesla a benzyny też vti lub co gorsza THP - tam to już zupełny dramat. To już chyba zostanę przy tym co mam.

Edytowane przez hyperreal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PingNoMore napisał:

1.4 chyba nie występował w wersji VTI. Niestety nie ma za dużego wyboru jeżeli chodzi o wersje benzynowe w Picasso. To auto, którego zakup rozważam jest z 2013 roku.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

 

Dlaczego takie parcie na NoPb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, PingNoMore said:

Bo przy moich przebiegach diesel mija się z celem.

 

To szukaj innej marki, bo niestety wiekszosc noPB z PSA w tamtym okresie to kible...

Tak jak nie lubie diesla, to  jesli zalezy Ci na C3P to rozwazylbym na Twoim miejscu 1.6 hdi w wersji 90km.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PingNoMore napisał:

Bo przy moich przebiegach diesel mija się z celem.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

 

Czyli jakich ? :) i niby dlaczego ?

Miałem C3II 1.6HDi110 jeździło nie dość że po mieście to jeszcze 10-12 kkm rocznie i było bezproblemowo-bezobsługowe (od 135kkm-178kkm)

paliło ~6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2020 o 13:11, Maciej__ napisał:

 

To szukaj innej marki, bo niestety wiekszosc noPB z PSA w tamtym okresie to kible...

Tak jak nie lubie diesla, to  jesli zalezy Ci na C3P to rozwazylbym na Twoim miejscu 1.6 hdi w wersji 90km.

 

Chyba tej wersji silnika w tym roczniku nie uświadczysz. 

Ale motor zacny, zacny. Wiem, bo mam 😁 Nie ma DPF, nie ma dwumasy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ochkarol napisał:

Chyba tej wersji silnika w tym roczniku nie uświadczysz. 

Ale motor zacny, zacny. Wiem, bo mam 😁 Nie ma DPF, nie ma dwumasy 🙂

 

:) mocy też w nim nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, ochkarol napisał:

Mi - w moim 308 SW T7 - wystarczy. Na wyścigi nie jeżdżę. 

A po drugie - coś za coś. 

 

Ale skoro w C3 Picasso tego silnika nie ma, to nie ma co bić piany. 

 

Oczywiście, bić piany wobec braku nie ma potrzeby.

Natomiast mówiąc o braku mocy, mam na myśli jedynie, że jest mniej bezpieczny od 110, bo gdy zajdzie nagła konieczność nie ma czym przyspieszyć. Oczywiście to nie muł na miarę 1.4 68KM :) bo tamto to już w ogóle, auto "salonowe" na pokazy stacjonarne ma problem z dotarciem :P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.11.2020 o 16:51, PingNoMore napisał:

Ojoj emoji3.png Żeby to był 1.6 TU5JP4...

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

Ten silnik jest w Citroenie C-elysee i w Peugeocie 301, co ciekawe opisany jako vti, ale nie ma nic wspólnego z tym "prawdziwym" vti. 

Miałem go w Xsarze i faktycznie był niezniszczalny. Zrobiłem jakieś 300 tys z czego prawie całość na gazie i nigdy nie dolałem oleju pomiędzy wymianami bo nie było takiej potrzeby.

W C4GP mam 1.6 vti, po przejściu z Totala na Motul jest znacznie lepiej - zdecydowanie mniej bierze, ale nadal trzeba uważac.

I teraz najlepsze - w sumie to nie wiem co ludzie chcą od tego silnika, bo oprócz tego zużycia oleju to ja nie mam uwag. A mam w rodzinie jeszcze Peugeota 308 z 1.4 vti który jest zwyczajnie za słaby bo 308 jest zaskakująco ciężkim autem jak na swoje wymiary. Xsara była lzejsza o ile dobrze kojarzę.

 A tak w ogóle to czy Ty czasem nie jesteś Wojtek z Klubu Cytrynki ? :spy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marbed napisał:

Ten silnik jest w Citroenie C-elysee i w Peugeocie 301, co ciekawe opisany jako vti, ale nie ma nic wspólnego z tym "prawdziwym" vti. 

Miałem go w Xsarze i faktycznie był niezniszczalny. Zrobiłem jakieś 300 tys z czego prawie całość na gazie i nigdy nie dolałem oleju pomiędzy wymianami bo nie było takiej potrzeby.

W C4GP mam 1.6 vti, po przejściu z Totala na Motul jest znacznie lepiej - zdecydowanie mniej bierze, ale nadal trzeba uważac.

I teraz najlepsze - w sumie to nie wiem co ludzie chcą od tego silnika, bo oprócz tego zużycia oleju to ja nie mam uwag. A mam w rodzinie jeszcze Peugeota 308 z 1.4 vti który jest zwyczajnie za słaby bo 308 jest zaskakująco ciężkim autem jak na swoje wymiary. Xsara była lzejsza o ile dobrze kojarzę.

 A tak w ogóle to czy Ty czasem nie jesteś Wojtek z Klubu Cytrynki ? :spy:

 

 

Uprasza się o nie pisanie TU o KC :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.