Skocz do zawartości

Front zmywarki;) - wyrwany;) - czym reanimować?


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

czołem
Poratujcie patentem.
Jakiś czas temu wymieniałem zmywarkę, kupiłem taką by miała identyczny montaż frontu-przykręciłem na te same otwory we froncie i to był błąd;). Wczoraj wróciłem z delegacji i żona mówi, że wyrawał się front;), nie da się wkręcić wkrętów w to samo miejsce, przesunąć ani obrócić też nie - wzór na frontach. Czym zakleić, zalać, nie wiem szpachla czy coś otwory by jeszcze raz w nie wkręcić wkręty od frontów?

znalazłem coś takiego

 

 

Edytowane przez 62545tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mas tego typu nie używałem, to się nie wypowiem.

 

Ja to rozwiązałem tak, że na front dałem 3mm płaskowniki, w których nagwintowałem otwory pod montaż do zmywarki. Wkręty wychodzące ze zmywarki zamieniłem na śrubki i w ten sposób to zamocowałem. Front ruszył się o te 3mm do przodu, ale to było to mało zauważalne i można to trochę regulować przesuwając zmywarkę.

 

Edit:

Klasyka gatunku, to rozwiercić otwór i wkleić w niego kołek (o jak największej średnicy). Kołek ściąć na płasko i voila. Dobrze zrobione będzie trzymać.

Edytowane przez s_krzychu
  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 62545tomasz napisał:

czołem
Poratujcie patentem.
Jakiś czas temu wymieniałem zmywarkę, kupiłem taką by miała identyczny montaż frontu-przykręciłem na te same otwory we froncie i to był błąd;). Wczoraj wróciłem z delegacji i żona mówi, że wyrawał się front;), nie da się wkręcić wkrętów w to samo miejsce, przesunąć ani obrócić też nie - wzór na frontach. Czym zakleić, zalać, nie wiem szpachla czy coś otwory by jeszcze raz w nie wkręcić wkręty od frontów?

znalazłem coś takiego

 

 

 

W Ikei w niektórych meblach do skręcenia ze sobą cięższych ścianek dają takie nagwintowane tuleki o głębokości 0,5-1cm, które wbija się w nawiercony otwór w płycie. Dodatkowo ta tulejka ma z trzech, czterech stron takie łapki jak pająk ze szpikulcami. Tak więc jak wbijesz tulejkę w otwór to jeszcze te szpikulce na łapkach wbijają się wokół tulejki i całość mocno trzyma. Do tego wkręca się normalną śrubę z gwintem. Może czegoś takiego poszukaj. Wtedy rozwiercisz lekko otwory po wkrętach, nabijesz te tulejki a potem złapiesz gwintowaną śrubą z płaskim łbem przez zmywarkę. 

 

Znalzałem w goglach, nazywa się to mufa wbijana pazurkowa.

big_MUFA-WBIJANA-PAZURKOWA.png

  • Lubię to 2
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał:

 

W Ikei w niektórych meblach do skręcenia ze sobą cięższych ścianek dają takie nagwintowane tuleki o głębokości 0,5-1cm, które wbija się w nawiercony otwór w płycie. Dodatkowo ta tulejka ma z trzech, czterech stron takie łapki jak pająk ze szpikulcami. Tak więc jak wbijesz tulejkę w otwór to jeszcze te szpikulce na łapkach wbijają się wokół tulejki i całość mocno trzyma. Do tego wkręca się normalną śrubę z gwintem. Może czegoś takiego poszukaj. Wtedy rozwiercisz lekko otwory po wkrętach, nabijesz te tulejki a potem złapiesz gwintowaną śrubą z płaskim łbem przez zmywarkę. 

 

Znalzałem w goglach, nazywa się to mufa wbijana pazurkowa.

big_MUFA-WBIJANA-PAZURKOWA.png

Taka mufa zdałaby egzamin, gdyby kolega zrobił dziurę na wylot założył ją od zewnętrznej strony frontu (bo tak to się używa) a tego podejrzewam nie chce.

 

Jak to wbije "od wewnątrz" to wkręcając w to śrubę po prostu to wyciągnie z materiału. To się nie trzyma na wcisk.

 

Jeżeli iść w tą stronę, to należy szukać czegoś takiego:

 

Mufa wbijana, nr 33 M6x10x11 HETTICH (20szt) - 3,49 zł - Allegro.pl - Raty  0%, Darmowa dostawa ze Smart! - Mrągowo - Stan: nowy - ID oferty: 7979697046

Hasło: mufa wbijana.

 

Edit: tu szerszy asortyment:

http://www.okuciaonline.pl/wpustka-bi-m8x20mm-fi10mm-z-ocynk.html

 

Edytowane przez s_krzychu
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał:

 

W Ikei w niektórych meblach do skręcenia ze sobą cięższych ścianek dają takie nagwintowane tuleki o głębokości 0,5-1cm, które wbija się w nawiercony otwór w płycie. Dodatkowo ta tulejka ma z trzech, czterech stron takie łapki jak pająk ze szpikulcami. Tak więc jak wbijesz tulejkę w otwór to jeszcze te szpikulce na łapkach wbijają się wokół tulejki i całość mocno trzyma. Do tego wkręca się normalną śrubę z gwintem. Może czegoś takiego poszukaj. Wtedy rozwiercisz lekko otwory po wkrętach, nabijesz te tulejki a potem złapiesz gwintowaną śrubą z płaskim łbem przez zmywarkę. 

 

Znalzałem w goglach, nazywa się to mufa wbijana pazurkowa.

big_MUFA-WBIJANA-PAZURKOWA.png

Obawiam się że jak jest już wyrobiony stary otwór dość duży to to za chwilę wyszarpie jeszcze większy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, s_krzychu napisał:

Taka mufa zdałaby egzamin, gdyby kolega zrobił dziurę na wylot założył ją od zewnętrznej strony frontu (bo tak to się używa) a tego podejrzewam nie chce.

 

Jak to wbije "od wewnątrz" to wkręcając w to śrubę po prostu to wyciągnie z materiału. To się nie trzyma na wcisk.

 

Jeżeli iść w tą stronę, to należy szukać czegoś takiego:

 

Mufa wbijana, nr 33 M6x10x11 HETTICH (20szt) - 3,49 zł - Allegro.pl - Raty  0%, Darmowa dostawa ze Smart! - Mrągowo - Stan: nowy - ID oferty: 7979697046

Hasło: mufa wbijana.

 

Edit: tu szerszy asortyment:

http://www.okuciaonline.pl/wpustka-bi-m8x20mm-fi10mm-z-ocynk.html

 

 

Opierając się na tym jak stosuje się to w meblach Ikei, to mufa jest od środka i do niej przykręcana jest śruba od czoła. Jak tam w szafie to trzyma to raczej sześć muf w lekkim froncie powinno dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, spad napisał:

 

Opierając się na tym jak stosuje się to w meblach Ikei, to mufa jest od środka i do niej przykręcana jest śruba od czoła. Jak tam w szafie to trzyma to raczej sześć muf w lekkim froncie powinno dać radę.

Nie widziałem tego w Ikei - czy śruba wchodząca w mufę nie przechodzi przez płytę zatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Oscar_ napisał:

Obawiam się że jak jest już wyrobiony stary otwór dość duży to to za chwilę wyszarpie jeszcze większy ...

Takie mufy wbijane jak będzie miała odpowiednie fi (zwykle koło 10) powinna sobie dać radę, jak nikt nie będzie tym szarpał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, s_krzychu napisał:

Nie widziałem tego w Ikei - czy śruba wchodząca w mufę nie przechodzi przez płytę zatem?

 

Nie. W zasadzie osadza się w mufie i trzyma. Nie działa jak klasyczna śrubka, że masz śrubę, to co skręcasz (płyty) i potem mufa pełniąca rolę śrubki, że dociska. To bardziej działa jak kołek rozporowy w ścianie, tylko nie rozpiera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, spad napisał:

 

Nie. W zasadzie osadza się w mufie i trzyma. Nie działa jak klasyczna śrubka, że masz śrubę, to co skręcasz (płyty) i potem mufa pełniąca rolę śrubki, że dociska. To bardziej działa jak kołek rozporowy w ścianie, tylko nie rozpiera. 

Trudno mi to sobie wyobrazić bo ta mufa nie jest rozporowa. Znasz może przykład takiego mebla? Sprawdzę sobie w instrukcji montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, s_krzychu napisał:

Trudno mi to sobie wyobrazić bo ta mufa nie jest rozporowa. Znasz może przykład takiego mebla? Sprawdzę sobie w instrukcji montażu.

 

To prawda, nie jest rozporowa, tylko wbite w płytę. Chyba miałem takie mocowania w szafie Pax. Zerknij jeszcze na szafki Stuva. Całą chatę mam w meblach Ikea, wiem, że gdzieś wkręcałem, ale gdzie to już nie pamiętam na 100%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, s_krzychu napisał:

Trudno mi to sobie wyobrazić bo ta mufa nie jest rozporowa. Znasz może przykład takiego mebla? Sprawdzę sobie w instrukcji montażu.

Bo to nie występuje w Ikea w połączeniach "wyrywających", tylko np. jako gwint na regulowane nóżki np. (szafa PAX). Wbija się w płytę od dołu szafy i wkręca nóżkę- czyli obciążenie cały czas wciska ten element w płytę a pazurki są tylko po to, aby się nie obracało. Również nie wyobrażam sobie zamocowania na tym frontu- wyskoczy od razu, po przechyleniu szafy PAX toto zwykle wypada pod ciężarem nóżki. 😄

 

PAX_N.jpg

Edytowane przez Wasylek
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał:

 

To prawda, nie jest rozporowa, tylko wbite w płytę. Chyba miałem takie mocowania w szafie Pax. Zerknij jeszcze na szafki Stuva. Całą chatę mam w meblach Ikea, wiem, że gdzieś wkręcałem, ale gdzie to już nie pamiętam na 100%. 

Jedynie co znalazłem na szybko - to tak jak pisze @Wasylek - tylko jako obsada nóżki regulowanej w PAX. Ale to wtedy działa na to siła dociskająca a nie wyrywająca z płyty. To nie oprze się sile wyrywającej, bo nie ma czym się  zaprzeć/rozeprzeć. Z doświadczenia mojego - to wręcz łatwo wypada z płyty/drewna o ile nie jest dociśnięte/ściągnięte.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, balus napisał:

Może to?

Są różne wymiary. 

Jak najbardziej- to są elementy stworzone do takich problemów- Mufa dwugwintowa:

e795c9164a29a8ae0e06b3c761ad

 

Ale na początek próbowałbym po prostu bardziej partyzanckich, lecz czasem skutecznych sposobów- kilka zapałek w otwór, albo dopasowany średnicą i skrócony kołek rozporowy.

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mufa poprzednia jest wbijana i trzyma się na takiej samej zasadzie jak od wieków używane gwoździe czyli nie "kołek" się rozpiera a materiał wokół niego naciska. Wiadomo, że płyta meblowa to nie lite drewno i nie można oczekiwać takiej samej wytrzymałości i ścisku.

 

Ale zgodzę się, że w tym wypadku ta wkręcana może być lepsza i takie też są dostępne w Casto z tego co pamiętam.

 

Zawsze można też zapaćkać kotwą chemiczną.

Edytowane przez rusala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co znalazłem na szybko - to tak jak pisze [mention=148363]Wasylek[/mention] - tylko jako obsada nóżki regulowanej w PAX. Ale to wtedy działa na to siła dociskająca a nie wyrywająca z płyty. To nie oprze się sile wyrywającej, bo nie ma czym się  zaprzeć/rozeprzeć. Z doświadczenia mojego - to wręcz łatwo wypada z płyty/drewna o ile nie jest dociśnięte/ściągnięte.
Faktycznie, mądrze gadacie. :) Coś kojarzylem, ale jak widać inne siły działają ma mufe.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2020 o 07:39, 62545tomasz napisał:

czołem
Poratujcie patentem.
Jakiś czas temu wymieniałem zmywarkę, kupiłem taką by miała identyczny montaż frontu-przykręciłem na te same otwory we froncie i to był błąd;). Wczoraj wróciłem z delegacji i żona mówi, że wyrawał się front;), nie da się wkręcić wkrętów w to samo miejsce, przesunąć ani obrócić też nie - wzór na frontach. Czym zakleić, zalać, nie wiem szpachla czy coś otwory by jeszcze raz w nie wkręcić wkręty od frontów?

znalazłem coś takiego

 

 

znajdź płaskownik, podfrezuj front, wkręć plaskownik we front i potem drzwiczki zmywarki w płaskownik, ewentualnie nie frezuj we froncie ale cofnij o grubość płaskownika zmywarkę

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.