Skocz do zawartości

Pralko - suszarka


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ostatnio problem ze schnięcięm prania (pogoda, warunki gdzie mogę suszyć).

Pomyślałem o zamienieniu klasycznej pralki na pralko - suszarkę

np taką https://www.euro.com.pl/pralko-suszarki/indesit-iwde-7105-b-eu.bhtml

 

Ktoś używa takiego rozwiązania ?

Jak suche pranie wyjdzie z takiego urządzenia ?

Trzeba je będzie jeszcze rozwieszać czy można składać i do szafy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowałem się tym ale odpuściłem po tym jak zasięgnąłem opinii u kogoś kto to ma.

Powody takie, że pranie, suszenie długo to trwa, dość duże zużycie prądu, marna jakość wypranych i wysuszonych ubrań po zakończonym procesie mimo wyboru programu "do szafy"- wygniecione i oblaźnięte kłaczkami z innych tkanin (tu w razie zakupu już tego urządzenia warto wziąć pod uwagę w funkcję wyłapywania tych kłaczków w fazie suszenia. Niektóre urządzenia mają do tego specjalne zbiorniki albo filtry).

 

Osobne urzadzenia jak najbardziej się sprawdzają.

 

Edytowane przez adam_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2020 o 11:32, Marko33 napisał:

Mam ostatnio problem ze schnięcięm prania (pogoda, warunki gdzie mogę suszyć).

Pomyślałem o zamienieniu klasycznej pralki na pralko - suszarkę

np taką https://www.euro.com.pl/pralko-suszarki/indesit-iwde-7105-b-eu.bhtml

 

Ktoś używa takiego rozwiązania ?

Jak suche pranie wyjdzie z takiego urządzenia ?

Trzeba je będzie jeszcze rozwieszać czy można składać i do szafy ?

 

Mamy urządzenie beko od 3 lat, sprawdza się w miarę dobrze. Przy normalnych ubraniach (t short itp) można po suszeniu wyjąć i wsadzić do kosza na prasowanie, do szafy niestety się nie nadaje, moim zdaniem trzeba prasować przed założeniem. Nie mam porównania do dwóch osobnych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam osobne i trzeba prasować wszystko. Jedynie ręczniki do szafy.
:O ja tshirty od razu na wieszak. Fakt idealne jak z pod żelazka nie są ale jakieś wygniecione też nie.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bergerac napisał:

ja mam osobne i trzeba prasować wszystko. Jedynie ręczniki do szafy.

ja mam osobne (suszarka Beko) i jest jakiś program, po którym nie trzeba prasować (oczywiście oprócz koszul) - sam nie wiem który to, moja obsługa tego urządzenia skończyła się na podłączeniu i wypoziomowaniu, od reszty mam ludzi od tego ;) 

suszenie nie jest pogniecione, jest przyjemne w dotyku

Edytowane przez mPh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Pranie nie jest pogniecione ? Wygląda lepiej niż suszenie na "sznurku" ?
Zależy jak suszysz na sznurku. Jak rozwiesisz idealnie prosto to tak ci też powinno wyschnąć

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bielaPL napisał:

Zależy jak suszysz na sznurku. Jak rozwiesisz idealnie prosto to tak ci też powinno wyschnąć

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

 

Z mojej pralkosuszarki wychodzi takie jak po suszeniu na sznurku, dla mnie się to kwalifikuje do prasowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mPh napisał:

ja mam osobne (suszarka Beko) i jest jakiś program, po którym nie trzeba prasować (oczywiście oprócz koszul) - sam nie wiem który to, moja obsługa tego urządzenia skończyła się na podłączeniu i wypoziomowaniu, od reszty mam ludzi od tego ;) 

suszenie nie jest pogniecione, jest przyjemne w dotyku

też mam Beko i nic nie nadaje się do schowania do szafy. Tzn. majtki, skarpety i ręczniki :) Ale tego bez suszarki też nie prasowaliśmy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2020 o 11:32, Marko33 napisał:

Mam ostatnio problem ze schnięcięm prania (pogoda, warunki gdzie mogę suszyć).

Pomyślałem o zamienieniu klasycznej pralki na pralko - suszarkę

np taką https://www.euro.com.pl/pralko-suszarki/indesit-iwde-7105-b-eu.bhtml

 

Ktoś używa takiego rozwiązania ?

Jak suche pranie wyjdzie z takiego urządzenia ?

Trzeba je będzie jeszcze rozwieszać czy można składać i do szafy ?

 

Gdybym miał kupować, to brałbym taką:

https://www.euro.com.pl/pralko-suszarki/toshiba-twd-bj90w4pl.bhtml

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Gdybym miał kupować, to brałbym taką:
https://www.euro.com.pl/pralko-suszarki/toshiba-twd-bj90w4pl.bhtml
 
Zacna cena
To już wolę osobne sprzęty

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marko33 napisał:

Zacna cena
To już wolę osobne sprzęty emoji23.png

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

 

W miarę rozsądna suszarka to 2 tyś, pralka 1300, razem, - tyle samo, co ta toshiba.

 

Ten Indesit, który chcesz kupić, to ani dobra pralka, ani suszarka.

Pralka ma wirowanie tylko 1000 obr/min, co skutkuje dłuższym suszeniem.

Suszenie jest za pomocą grzałki i zimnej wody - czyli dolicz 70 l wody na każde suszenie.

Mały bęben powoduje, że po suszeniu ciuchy są wymiędlone.

7 kg prania- 5kg suszenia - trzeba na to uważać i wsadzać mało ciuchów, bo jak dasz za dużo, to się wymiędli i nie dosuszy.

 

Generalnie - jak lubisz eksperymenty - to kupuj i przekaż opinie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W miarę rozsądna suszarka to 2 tyś, pralka 1300, razem, - tyle samo, co ta toshiba.
 
Ten Indesit, który chcesz kupić, to ani dobra pralka, ani suszarka.
Pralka ma wirowanie tylko 1000 obr/min, co skutkuje dłuższym suszeniem.
Suszenie jest za pomocą grzałki i zimnej wody - czyli dolicz 70 l wody na każde suszenie.
Mały bęben powoduje, że po suszeniu ciuchy są wymiędlone.
7 kg prania- 5kg suszenia - trzeba na to uważać i wsadzać mało ciuchów, bo jak dasz za dużo, to się wymiędli i nie dosuszy.
 
Generalnie - jak lubisz eksperymenty - to kupuj i przekaż opinie.
Dzięki za konkretny opis

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, maras77 napisał:

Pralka ma wirowanie tylko 1000 obr/min, co skutkuje dłuższym suszeniem.

 

1000 obrotów na obecne czasy to jest mało. Mam pralkę, która wiruje z tą prędkością, pranie jeszcze musi długo dosychać. Z takiej 1400 obrotów podejrzewam, że wyciąga się prawie "suche" pranie i czas pracy suszarki znacznie by się skrócił, a co za tym idzie i mniej pradu zużyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Marko33 napisał:

Dzięki za konkretny opis

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Zerknij na coś takiego: https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-suszarki/pralko-suszarki/pralko-suszarka-hoover-wdwt-4138ahc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Oscar_ napisał:

Serio ?

my tylko koszule . Warunkiem jest wyjęcie ciepłych , złożenie i schowanie do szafy.

Serio. Żona testowała, ale nie da rady. Jesteśmy ciut rozczarowani, bo właśnie dużo czytałem, że można uniknąć prasowania. Żony przyjaciółka też twierdziła, że trzeba prasować, ale ona jest trochę odjechana pod kątem perfekcji, więc myślałem, że przesadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bergerac napisał:

Serio. Żona testowała, ale nie da rady. Jesteśmy ciut rozczarowani, bo właśnie dużo czytałem, że można uniknąć prasowania. Żony przyjaciółka też twierdziła, że trzeba prasować, ale ona jest trochę odjechana pod kątem perfekcji, więc myślałem, że przesadza :)

No to albo kwestia sprzętu albo akceptacji co uważa się za uprasowane ;)

Tak czy siak nic nie zmienicie więc musicie z tym żyć :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Oscar_ napisał:

No to albo kwestia sprzętu albo akceptacji co uważa się za uprasowane ;)

Tak czy siak nic nie zmienicie więc musicie z tym żyć :)

jak będę miał jakieś t-shirty to mogę wrzucić fotkę zaraz po wyciągnięciu z suszarki. Może Ty albo jeszcze ktoś wrzuci i porównamy :ok: 

Bo jeśli to kwestia urządzenia, to będzie ważna wskazówka dla innych co kupować, a czego unikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bergerac napisał:

jak będę miał jakieś t-shirty to mogę wrzucić fotkę zaraz po wyciągnięciu z suszarki. Może Ty albo jeszcze ktoś wrzuci i porównamy :ok: 

Bo jeśli to kwestia urządzenia, to będzie ważna wskazówka dla innych co kupować, a czego unikać.

👍

 

Pytanie nr dwa czy przy przykładaniu z pralki "strzepujecie" ciuchy przed suszeniem?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Oscar_ napisał:

👍

 

Pytanie nr dwa czy przy przykładaniu z pralki "strzepujecie" ciuchy przed suszeniem?? 

Ja nic nie "strzepuję" z prali prosto do miski i później tak samo do suszarki (ile na raz dam radę w ręce wziąć). Po suszeniu większość rzeczy nadaje się od razu do szafy (wiadomo, że koszule to trzeba przed założeniem poprawić żelazkiem, ale pozostała garderoba w tym dzieci jest do złożenia). Suszarkę mam Electrolux i to jeden z lepszych zakupów.

Edytowane przez Przemek_83
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Przemek_83 napisał:

Ja nic nie "strzepuję" z prali prosto do miski i później tak samo do suszarki (ile na raz dam radę w ręce wziąć). Po suszeniu większość rzeczy nadaje się od razu do szafy (wiadomo, że koszule to trzeba przed założeniem poprawić żelazkiem, ale pozostała garderoba w tym dzieci jest do złożenia). Suszarkę mam Electrolux i to jeden z lepszych zakupów.

Amica też daje radę. Swoją drogą to robiona gdzieś w Turcji. Fabryka pewnie robi dla kilku ( podobnie jak pralka Amicki). 

 

Apropo sprzętów. 
Kiedyś żyłem bez zmywarki.... 
Kiedyś żyłem bez odkurzacza automatycznego... 
Kiedyś żyłem bez suszarki... 

Jak nie miałem to podawałem w wątpliwość sens posiadania. 

Pewnie ludzie dawniej tak reagowali na pralki ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przemek_83 napisał:

Ja nic nie "strzepuję" z prali prosto do miski i później tak samo do suszarki (ile na raz dam radę w ręce wziąć). Po suszeniu większość rzeczy nadaje się od razu do szafy (wiadomo, że koszule to trzeba przed założeniem poprawić żelazkiem, ale pozostała garderoba w tym dzieci jest do złożenia). Suszarkę mam Electrolux i to jeden z lepszych zakupów.

Ja również mam Electroluxa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał:

mam pytanie w temacie filtra do zbierania kłaczków. U mnie się to bardzo często zapełnia. Już drugi raz wywaliłem taką wręcz poduszkę z tych kłaczków. Tak ma być ?

Tak, filtr czyścimy po każdym cyklu suszenia. 

Fakt że ciuchy w suszarce się mielą a nie wiszą jak na tradycyjnej ale pomyśl że spora część tego fruwała wcześniej po mieszkaniu. 

Ja widzę różnicę jak przestaliśmy używać suszarki pokojowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

mam pytanie w temacie filtra do zbierania kłaczków. U mnie się to bardzo często zapełnia. Już drugi raz wywaliłem taką wręcz poduszkę z tych kłaczków. Tak ma być ?

A szuflada na wodę też ci się zapełnia?

 

Zwykle obsługę urządzenia należy zacząć od przeczytania instrukcji - i jest tam napisane, że filtr kłaczków oraz zbiornik na wodę opróżniamy po każdym użyciu.

W wyższych modelach na wyświetlaczu po skończeniu suszenia też jest przypominajka, aby wyczyścić filtr i wylać wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką od jakichś 2 lat. Na jakość suszenia nie narzekam. Co prawda rzadko z tej funkcji korzystamy, ale z ręcznikami sobie radzi.

 

Ps. Na początku wezwałem do niej serwisanta, bo przy suszeniu jakoś dziwnie mi śmierdziało w łazience, ale ponoć pierwsze 2-3 razy to normalne. Gość powiedział, że LG jest 100x lepsze niż najtańsze Candy, bo wszystko w środku da się naprawić/wymienić, a nie jak u konkurencji wszystko zalane plastikiem albo ponitowane.

1605387786047554146767919553155.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2020 o 10:53, maras77 napisał:

Zwykle obsługę urządzenia należy zacząć od przeczytania instrukcji

Czy Ty mnie aby nie obrażasz ? Nigdy nie czytam instrukcji ;]

 

W dniu 14.11.2020 o 10:53, maras77 napisał:

W wyższych modelach na wyświetlaczu po skończeniu suszenia też jest przypominajka, aby wyczyścić filtr i wylać wodę

wodę woła jak się zapełni :ok: Coś mi tam mruga na koniec suszenia na wyświetlaczu, ale mało jednoznaczne te ikonki ;)

W dniu 14.11.2020 o 10:12, Oscar_ napisał:

Tak, filtr czyścimy po każdym cyklu suszenia. 

Fakt że ciuchy w suszarce się mielą a nie wiszą jak na tradycyjnej ale pomyśl że spora część tego fruwała wcześniej po mieszkaniu. 

Ja widzę różnicę jak przestaliśmy używać suszarki pokojowej. 

nieźle. W szoku jestem ile tego się zbiera.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2020 o 10:12, Oscar_ napisał:

Fakt że ciuchy w suszarce się mielą a nie wiszą jak na tradycyjnej ale pomyśl że spora część tego fruwała wcześniej po mieszkaniu. 

 

Myślę, że w przypadku tradycyjnego suszenia włókna nie latają, gdyż ubrania wiszą swobodnie, nie poruszają się i nie dochodzi do ich oderwania/oddzielenia. Być może część z nich, w trakcie ubierania/zdejmowania/noszenia odpada samoistnie ale na pewno nie w takiej ilości jak się zbiera w filtrze suszarki w trakcie procesu suszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, GoldFinger napisał:

 

Myślę, że w przypadku tradycyjnego suszenia włókna nie latają, gdyż ubrania wiszą swobodnie, nie poruszają się i nie dochodzi do ich oderwania/oddzielenia. Być może część z nich, w trakcie ubierania/zdejmowania/noszenia odpada samoistnie ale na pewno nie w takiej ilości jak się zbiera w filtrze suszarki w trakcie procesu suszenia.

No toć piszę przecie że na pewno nie tyle ile jest po kreceniu w bębnie ale jak nie suszymy w pokoju widzę że mniej kurzu fruwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.