Skocz do zawartości

sprzęt do cięcia gresu


Jerzyk_

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Jerzyk_ napisał:

potrzebuję coś do cięcia płytek, w tym gresu

rozmiar do 60 cm

 

potrzebuję dociąć ok 30 płytek i ok 6 szt gresu - potem trafi do piwnicy :)

 

czyli coś niedrogiego ale ładnie tnącego 

Jakie te cięcia chcesz robić? Tylko proste z długości/szerokości?

Jak tak, to zwykła maszynka ręczna. Każda nowa będzie ładnie ciekła. Przy tej ilości nie zdąży się "rozklekotać".

Jeśli musisz robić jakieś wycięcia na rurki czy framugi drzwi, to kątówka i dobra tarcza diamentowa do tego.

 

Tanich pił elektrycznych do płytek unikaj. Szkoda kasy - próbowałem:-D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomkowski napisał:

... 

Jak tak, to zwykła maszynka ręczna. Każda nowa będzie ładnie ciekła. ... 

Gres maszynką ręczną 🤣🤣🤣🤣

Za 100 to tarczę do cięcia gresu kupi - albo jeszcze dołoży jak chce ładne krawędzie. A do cięcia płytek to nawet rysik styknie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jerzyk_ napisał:

potrzebuję coś do cięcia płytek, w tym gresu

rozmiar do 60 cm

 

potrzebuję dociąć ok 30 płytek i ok 6 szt gresu - potem trafi do piwnicy :)

 

czyli coś niedrogiego ale ładnie tnącego 

najekonomiczniej kupić tarczę do kątówki i ciąć kątówką - przy odpowiedniej wprawie i klejeniu taśmą malarską w miejscu cięcia wychodzi prawie idealnie równo

ja rok temu kupiłem ten model i jest bardzo spoko - w liniach prostych tnie ładnie, kąty nie zawsze wychodzą: https://allegro.pl/oferta/przecinarka-maszynka-do-ciecia-plytek-pila-600mm-9455458275

w budżecie dostaniesz to: https://allegro.pl/oferta/maszynka-do-plytek-ceramicznych-600mm-topex-16b160-8515852011
ale imho wg moich obserwacji lepsza jest na jednym "suwaku" o szerokim przekroju pionowym niż na dwóch okrągłych rurach bo najzwyczajniej w świecie się wyginają przy cięciu, a tym bardziej przy łamaniu


w każdym razie jak musi być to ładne cięcie to musisz wziąć pod uwagę, że kilka sztuk pójdzie na straty i naukę (szczególnie jeśli płytki grube) więc kolejne koszty

jeśli masz grube płytki i nie będzie widać krawędzi cięcia to zdecydowanie kątówka, w innym przypadku trzeba mieć na prawdę porządny sprzęt

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ryter napisał:

Gres maszynką ręczną 🤣🤣🤣🤣

Za 100 to tarczę do cięcia gresu kupi - albo jeszcze dołoży jak chce ładne krawędzie. A do cięcia płytek to nawet rysik styknie. 

Co konkretnie tak Cię rozbawiło. Znaczy cieszę się razem z Tobą - jednak chciałbym wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jerzyk_ napisał:

 

tylko takie 

Rzuć okiem na portale aukcyjne. Sprzętu do wyboru do koloru.

Oczywiście możesz kupić i taką za pińcet jak na AK przystało. 

No ale jeśli nie panujesz kariery glazurnika to coś w przedziale 100-200 w rozmiarze do 600mm wybierzesz.

Odnośnie cięcia gresu - polecam rzucić okiem na YT. Zobaczysz że można.

No chyba że mam zrobić zdjęcie własnej podłogi:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
Teraz, Kiwal napisał:

To moze sie podlacze.
Kupilem 4 płytki 60x120. Musze je przyciac do dlugosci 55cm. Czym to zrobic, co wypozyczyc?
Gres gruby jak ... 1cm.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Daj do pociecia wodą...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2020 o 08:32, Jerzyk_ napisał:

przy moim tempie pracy to potrzebuję coś raz na kilak dni

 

stówke (albo coś koło tego) mogę wydać - tylko czy w tym budżecie jest w czym wybierać ....

Pilarka do glazury kosztuje w Casto albo Obi 170 zł. Ja bym brał i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
5 godzin temu, zzzz napisał:

Pilarka do glazury kosztuje w Casto albo Obi 170 zł. Ja bym brał i po sprawie.

To jest g. warte chyba ze nie bedzie widac linii ciecia.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2020 o 20:59, Kiwal napisał:

To moze sie podlacze.
Kupilem 4 płytki 60x120. Musze je przyciac do dlugosci 55cm. Czym to zrobic, co wypozyczyc?
Gres gruby jak ... 1cm.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Śmiało możesz uderzyć do kamieniarza jakiegoś (takiego od nagrobków). Na pewno znajdziesz kilku w swojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
23 minuty temu, tomkowski napisał:

Śmiało możesz uderzyć do kamieniarza jakiegoś (takiego od nagrobków). Na pewno znajdziesz kilku w swojej okolicy.

Hehehe Ci to są nie powiem co... przynajmniej u mnie. Ot potrzebowałem prostokąt z granitu. Byłem u kilku i żadnemu się nie chciało bo to nie nagrobek....

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, krawiec napisał:

Hehehe Ci to są nie powiem co... przynajmniej u mnie. Ot potrzebowałem prostokąt z granitu. Byłem u kilku i żadnemu się nie chciało bo to nie nagrobek....

To już zależy jak trafisz. U mnie nie ma problemu z ogarnięciem takiej drobnicy za przysłowiową flaszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu kupiłem coś takiego do ułożenia małego podestu:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/przecinarka-do-glazury-plytek-1500-w-sucho-mokro-i6017263108.html

 

Kładłem grube i twarde płytki z klinkieru. Dała rady, ale trzeba było się nauczyć jak ciąć. Ciałem na mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sherif napisał:

Taka maszynka na pewno poradzi sobie z tymi płytkami i jest to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.

Nie wiem jakiej jakości jest tarcza dostarczana w zestawie. Do precyzyjnych prac więcej płaciłem za samą tarcze.

Minusem tego modelu jest brak rynienek do odprowadzania wody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sherif napisał:

Bardzo dobrze mi się podobną pracowało. Oczywiście na mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adalbert napisał:

Taka maszynka na pewno poradzi sobie z tymi płytkami i jest to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.

Nie wiem jakiej jakości jest tarcza dostarczana w zestawie. Do precyzyjnych prac więcej płaciłem za samą tarcze.

Minusem tego modelu jest brak rynienek do odprowadzania wody.

 

Ja chyba ciąłem na tej tarczy co była, bo jak piszesz nie chciałem się wpędzać w koszta dla kilkunastu płytek. Ciąłem na dworze, więc problemu z wodą nie było ale jest tam rynieka. Jedyny minus, że niby po zmianie tarczy można ciąc drewno a nie znalazłem nigdzie tarczy do drewna w tym rozmiarze, ale fakt że nie wnikałem za bardzo poza allegro i pobliskim sklepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Adalbert napisał:

Nigdzie nie dostaniesz takiej tarczy, inne średnice - takie zabezpieczenie.

Chodzi chyba i inną prędkość obrotową.

Interesujaca teza....jak pisalem wyzej mam tarcze do drewna do takiej przecinarki i dziala.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, blue_ napisał:

Tarcze kupuje się z taką tulejką dopasowującą do odpowiedniej średnicy. Działa to bez problemu

Jeśli można stosować zamiennie to niepotrzebne były by tulejki, specjalnie są inne średnice, aby nie zamieniać.

Piła do glazury ma 2800 obrotów, a do drewna 4800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.