Skocz do zawartości

Prośba o zidentyfikowanie kabli w 1.4HDI (Peugeot 207)


mmaszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadaczy francuzów :)

Jestem tu gościnnie. Koleżanka oddała mi samochód do naprawy po mechanikach. Mechanikiem nie jestem ale przyczynę znalazłem i usunąłem i wyskoczyła druga.

Auto dostałem porozbierane.

Samochód: Peugeot 207 1.4 hdi  chyba 2008 rok.

Objawy. Auto ciężko paliło. Po odpaleniu gasło. Kilka razy kręcenie aż załapało.

Mechanik 1 - coś tam dłubał przy EGR - koszt 400 pln

Pomogło na kilka dni lecz problem się spotęgował - teraz już pompowanie paliwa nie pomaga (pompką) 

Mechanik 2 - dłubał miesiąc - efekt. Wymieniona pompa paliwa, sprawdzane wtryskiwacze, grzebane filtry, rozbierany smok paliwa w baku itp itd. - kosz 2000 PLN

jakie są efekty.

Auto ma te same problemy.

Znalazłem przyczynę.

Przetarte przewody paliwa - podobno norma - koszt naprawy 165 pln :) tyle za nowe tureckie dałem

powymieniane uszczelnienia przy wtryskiwaczach (na trójnikach powrotu) - (te zielone oringi) z jednego się sączyło. - 19pln

Wymieniłem jeden trójnik przelewowy bo jeden mechanik  chyba go zwichrował. - 19 pln

Wycieków żadnych brak

Samochód pali. Zostawiłem na kilka godzin. Przychodzę - kręcę - pali od razu. 

Myślę se naprawiłem. działa

Układam węże paliwowe te pod filtrem aby znowu się nie przytrafiło, układam tę listwę z kablami do wtrysków, od niej idzie wiązka do czerwonej wtyczki pod EGR. Poruszyłem ten kabel i auto umarło.

Kręcę, kręcę - i nic. Masakra.

Poruszyłem znowu - auto odpaliło.

teraz mam teorię taką ze 1 mechanik przy naprawie egr zjebał ten przewód 

Samochód zaczął  czasem odpalać a czasem nie.

Drugi szukał wiatru w polu a problemem były przewody paliwowe - masakra.

Teraz mam kilka pytań bo auto dotarło do mnie w rozsypce.

Potrzebuje dowiedzieć się do czego idzie ten kabel że jest on tak wrażliwy - zdjęcie z czerwoną wtyczką. 

Poza tym mam jeszcze dwie wtyczki niezidentyfikowane. Widoczne na innym zdjęciu.

Jedna z nich idzie do tego czujnika przykręconego do obudowy filtra powietrza (taki czujnik z rurką) - Jedna wtyczka szara a druga niebieska i problem z tym że i jedna i druga pasuje do złącza. Która idzie do czujnika i wobec tego gdzie ta ostatnia ma być podłączona? 

W załączniku przesyłam zdjęcia. Na czerwono zaznaczona ta felerna wtyczka idąca gdzieś pod EGR

Na żółto  to wtyczki.

 

 

 

kable i wtyk.jpg

kable.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.