Skocz do zawartości

Candy Trio wyrzuca wyłącznik różnicowy


analyzer64

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki wynalazek jak Candy Trio, model 9503X, jest to urządzenie 3w1, tzn. kuchenka elektryczna, zmywarka i piekarnik.

 

Urządzenie działało dobrze do dzisiaj. :piekna: wzięła się za pieczenie ciasta, nagrzewała piekarnik aż nagle wywaliło "korki" w mieszkaniu.

 

Zalaczylem różnicówkę - wyskoczyła od razu.

 

Ok, w jednym czasie pracowała pralka, mikser planetarny, i kilka innych urządzeń. Poodpinałem to wszystko z sieci, załączam bezpiecznik - wywaliło od razu.

 

No to wyciągnąłem tę kuchnię, odkręciłem przyłącze trójfazowe, załączam bezpiecznik, działa wszystko. Więc mam winnego.

 

Rozebralem tylną obudowę, obejrzałem przewody, złączki itd. nie widzę żeby tam było jakieś zwarcie.

 

Sytuacja jest o tyle dziwna, że mimo wyłączenia wszystkich składowych tego kombajnu  - piekarnik wyłączony, zmywarka wyłączona, kuchenka też, wywala bezpiecznik od razu po podłączeniu tego do sieci.

 

Nie jestem wybitny w elektryce, obejrzałem też pompę od spodu zmywarki, nie widzę wilgoci.

To jest podłączone bezpośrednio do puszki, obejrzałem dokładnie przewód zasilający, czy nie jest uszkodzony, nie jest, nawet odłączyłem go z urządzenia a zostawiłem przykręcony w puszce, żeby wykluczyć ten przewód, ale to nie to.

 

Gdzieś zwiera do masy? 

 

Aktualnie nie mam na czym gotować nawet, nie wspomnę że kobieta musiała wylać przygotowane do pieczenia ciasto ;]

 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KYRTAP napisał:

Przyjrzał bym się zmywarce. Zobacz może gdzieś w dolnej części obudowy stoi woda.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

piekarnik też może być powodem, zwłaszcza, że awaria nastąpiła w trakcie jego użytkowania. Chociaż jeśli wyrzuca bezpiecznik przy wyłączonym urządzeniu, to zmywarka bardziej prawdopodobna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, analyzer64 said:

 

Chyba tylko Candy to robi, mają dwa modele ;]

Złe to nie jest, poza głośną pracą zmywarki, daje radę :ok:

 

To chyba ma sens jedynie w przypadku, jak brak miejsca na osobna zmywarke... Sprawdzilem to cena prawie 5kPLN 8]

No i tych naczyn to tam za duzo sie nie wlozy, garnka czy patelni to pewnie wcale nie da sie umyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patelnię normalnie umyjesz, garnek to taki średni albo rondel, duży gar umyjesz ale już mało co wejdzie.

Ogólnie wchodzi jakieś 12 dużych talerzy i z 8 kubków, nie liczyłem nigdy, bo dla pary osób wystarczy spokojnie. :)

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, analyzer64 napisał:

Mam taki wynalazek jak Candy Trio, model 9503X, jest to urządzenie 3w1, tzn. kuchenka elektryczna, zmywarka i piekarnik.

 

Urządzenie działało dobrze do dzisiaj. :piekna: wzięła się za pieczenie ciasta, nagrzewała piekarnik aż nagle wywaliło "korki" w mieszkaniu.

 

Zalaczylem różnicówkę - wyskoczyła od razu.

 

Ok, w jednym czasie pracowała pralka, mikser planetarny, i kilka innych urządzeń. Poodpinałem to wszystko z sieci, załączam bezpiecznik - wywaliło od razu.

 

No to wyciągnąłem tę kuchnię, odkręciłem przyłącze trójfazowe, załączam bezpiecznik, działa wszystko. Więc mam winnego.

 

Rozebralem tylną obudowę, obejrzałem przewody, złączki itd. nie widzę żeby tam było jakieś zwarcie.

 

Sytuacja jest o tyle dziwna, że mimo wyłączenia wszystkich składowych tego kombajnu  - piekarnik wyłączony, zmywarka wyłączona, kuchenka też, wywala bezpiecznik od razu po podłączeniu tego do sieci.

 

Nie jestem wybitny w elektryce, obejrzałem też pompę od spodu zmywarki, nie widzę wilgoci.

To jest podłączone bezpośrednio do puszki, obejrzałem dokładnie przewód zasilający, czy nie jest uszkodzony, nie jest, nawet odłączyłem go z urządzenia a zostawiłem przykręcony w puszce, żeby wykluczyć ten przewód, ale to nie to.

 

Gdzieś zwiera do masy? 

 

Aktualnie nie mam na czym gotować nawet, nie wspomnę że kobieta musiała wylać przygotowane do pieczenia ciasto ;]

 

wywala różnicówkę czy wyłącznik instalacyjny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym to zawsze jest problem. 3-fazowy wyłącznik instalacyjny.

 

Ten konkretnie (oczywiście jest w poziomie, zdjęcie takie wyszło):

 

IMG_20201108_201708.jpg

 

Na elektrodzie pisali mi, żeby grzałki pomierzył, bo najprawdopodobniej tu jest przebicie, ale w tym kombajnie po zdjęciu obudowy jest tyle tego wszystkiego (w sensie przewodów dużo), że nie wiem czy się polapię. Jutro dzwonię na serwis, do gościa, który zmieniał pompę w tym. Zobaczymy jaki termin będzie, jak odległy to sam się będę musiał za to wziąć :hmm:

 

Sprawdziłem też w instrukcji schemat podłączenia, to przy trójfazowym podłączeniu Candy zaleca 16A, takie też jest, zresztą działało to przez prawie 3 lata i było różnie używane, przekrój przewodów też jest zgodny z zaleceniem producenta.

Edytowane przez analyzer64
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
Godzinę temu, rwIcIk napisał:

Zwykłe zwarcie ;]

 

Tylko jak wszystko jest wylaczone a wywala to nie takie zwykle...

 

Jak kolega @analyzer64 ma omomierz to szukamy zwarcia zaczynajac od kabla zasilajacego, a potem mierzymy kazde rozgalezienie odlaczajac inne.

 

Przebita grzalka nie powinna wywalac bezpiecznika jak jest odlaczona od zasilania ( co innego roznicowke jak ja przebije do uziemienia)

 

Krawiex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem grzałki od piekarnika i zmywarki. Nawet testowo je odłączyłem, mierzyłem je wg tego filmu:

 

 

Wygląda, że wszystko dobrze, jutro rozbiorę drzwiczki od zmywarki, bo jest tam zaizolowana wiązka przewodów, która "pracuje" przy ruchu drzwiczkami, możliwe że tam popękały przewody.

 

Rozebrałem prawie całe to urządzenie, obejrzałem płytę grzewczą od spodu - nic tam nie widzę podejrzanego.

 

W piątek ma być serwisant.

 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek był serwisant, oczywiście najpierw pozwolił sobie upuścić i powiedzieć czemu grzebałem w elektryce nie mając uprawnień.

 

Finalnie sprawdził urządzenie w ten sam sposób co ja i sprawdził te same elementy co ja, urządzenie zabrał do siebie na warsztat i w tygodniu ma dać znać o efektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, analyzer64 napisał:

oczywiście najpierw pozwolił sobie upuścić i powiedzieć czemu grzebałem w elektryce nie mając uprawnień.

W swoim urządzeniu, odłączonym od sieci to chyba mozna sobie grzebać do woli.:) 

Najwyżej potem fachowiec policzy razy 2 jak coś przy okazji zepsułeś;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.