Skocz do zawartości

telewizja naziemna, maszt i antena


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, rwIcIk napisał:

Zależy, jak daleko jesteś od nadajnika, gdzie Twoja antena będzie widziała antenę nadajnika?

Może wystarczy gdzieś nisko, a może trzeba wysoko np. do komina. 

 

 

dokładnie

zacząć o miejsca gdzie wygodnie - np na poddaszu

potem gdzieś do krokwi może jakiś uchwyt, ew komin 

a na koniec dopiero jakieś maszty

 

u mnie obecnie siatka z wzmacniaczem/rozgałęziaczem (na 4 tv) na kominie odbiera wszystkie MUX 

wcześniej miałem na poddaszu, ale nie odbierało np polsat news

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 62545tomasz napisał:

witam

jakie macie anteny i maszty, gdzie zamontowane na parterówkach;)? dach i specjalna dachówka? elewacja? do podpitki dachu?

muszę pomyśleć o tym...

co polecacie? 

Ja mam maszt gotowy obsadzony do komina wentylacyjnego. Do tego antena siatkowa dvb, FM, Sat i Lte. Wszystko hula już kilka lat z max sygnałem. Do tv mam dobry wzmacniacz litewski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, 62545tomasz napisał:

jaką?

Przecież to zależy od lokalizacji, częstotliwości, mocy, charakterystyki i odległości od danego nadajnika...

Wejdż sobie na tą stronkę, oznacz swoją lokalizację i będziesz miał jakieś rozeznanie https://www.sat-charts.eu/lokalizator.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, volf6 napisał:

Przecież to zależy od lokalizacji, częstotliwości, mocy, charakterystyki i odległości od danego nadajnika...

Wejdż sobie na tą stronkę, oznacz swoją lokalizację i będziesz miał jakieś rozeznanie https://www.sat-charts.eu/lokalizator.php

o nawet nie wiedziałem o czymś takim

i co z tego można wywróżyć Kolego?

 

teewizja dom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, 62545tomasz napisał:

i co z tego można wywróżyć Kolego?

A które muxy chcesz odbierać? Antenę jakąś już masz?

Najbardziej obiecujący kierunek to Katowice ''Kosztowy''-złapiesz chyba nawet na siatce Muxy 1-5

Z Mux 8 moze być problem, bo kanał niski i albo druga antena albo jakaś specjalna dwuzakresowa choć niektórzy i na siatkowej odbierają ale wszystko zależy od warunków...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na dzień dobry zacząłbym od siatkowej, ze wzmacniaczem oczywiście. A gdzie dać? Im wyżej tym lepiej ale dojście też jest ważne (aby nie spaść z tego dachu przy montażu:phi:) ...

Warto też rozejrzeć czy nawet rozpytać się w okolicy (u sąsiadów-gdzie, jakie anteny mają i co/skąd odbierają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, riot napisał:

A miał ktoś antenę na strychu, pod dachem ? :) Mam 1,8 km do nadajnika, a nie chce mi się skakać po dachu. Do tej pory miałem podłączona antenę pokojową i łapie bez problemu, ale mam oryginalnie wypuszczoną instalacje antenowa na strychu.

Jak nie ma blachy na dachu od strony nadajnika to bedzie działać, choć przy takiej odległości to pewnie na kawałku sznurówki będzie ok;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chalek napisał:

A jak jest 26km i pod dachem z ceramiki?

Tu już jest dużo zmiennych typu moc nadajnika, ukształtowanie terenu czy zysk energetyczny samej anteny ale sprawdzić nie zaszkodzi:ok:

Masz miejsce na strychu to kombinuj, zawsze to lepiej dla trwałości instalacji jak będzie pod dachem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, volf6 napisał:

Jak nie ma blachy na dachu od strony nadajnika to bedzie działać

 

Osobiście montowałem u znajomego antene na strychu, tuż pod blachą trapezową. Do nadajnika ma 50km.

Działa to bardzo dobrze, problem jest tylko z mux-8 i tylko przy intensywnym deszczu. Pozatym spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2020 o 20:30, 62545tomasz napisał:

witam

jakie macie anteny i maszty, gdzie zamontowane na parterówkach;)? dach i specjalna dachówka? elewacja? do podpitki dachu?

muszę pomyśleć o tym...

co polecacie? 

 

 

Mam antenę na poddaszu ocieplonym warstwą wełny i byle jak przykręconymi kartongipsami.

Antena Televes V Zenit Mix na VHF+UHF - odbiera dobrze polskie stacje, Czechy się tną. Radio gra elegancko. Póki co do anteny podłączony tylko kabel z salonu.

 

Ale ostatnio, odpaliłem dzieciakom stary tv na górze, przełączyłem kabel z anteny na ten z pokoju córki, a kabel z salonu podłączyłem do anteny radiowej. Na samym kablu w ścianie większość stacji przestało grać, albo szumiało, dlatego wytargałem nieużywaną antenę radiową Dipol 1RUZ. Przed chwilą tak z ciekawości odpaliłem tv na owej antenie radiowej i .... polskie stacje - igła, czeskie stacje - igła. Ktoś mi to wyjaśni? Może zamiast Televesa za 150 wystarczało kupić Dipola za 25? Ja rozumiem, że ta radiowa jest 360 stopni, ale bez przesady. A może fakt, że radiową przykręciłem blisko telewizyjnej?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2020 o 12:03, riot napisał:

A miał ktoś antenę na strychu, pod dachem ? :) Mam 1,8 km do nadajnika, a nie chce mi się skakać po dachu. Do tej pory miałem podłączona antenę pokojową i łapie bez problemu, ale mam oryginalnie wypuszczoną instalacje antenowa na strychu.

Ja mam na strychu, działa.... Ale u mnie tv odbiera i na drucie w domu, a tak na prawdę naziemniej nie oglądamy, ba, mało co włączamy tv...

 

A Antenę sat wyprowadziłem do ogrodu, na elewacji, dachu nic nie mam.

Antenę LTE też mam na strychu, za oknem patrzy na nadajnik

Edytowane przez Pado
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.