Skocz do zawartości

1.0 tsi wymienić olej?


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. Otóż auto w grudniu kończy rok, 11kkm przebiegu i interwał przeglądów mówi o 30kkm, jednak uważam że to zbyt długo zwłaszcza że nie wiem jak długo seat będzie z nami- może do końca gwarancji a może dłużej.

Aso za wymianę oleju z filtrem liczy 650pln, jak przywiozę swoje materiały to 250. Ten sam olej i filter sprzedają na allegro za 220 z przesyłką. A ja nie lubię być dymany.

Zastanawiam się czy nie kupić u nich materiału i nie zrobić wymiany w warsztacie w którym serwisuje auta po gwarancji. Zastanawiam się też czy nie zmienić samego oleju, filtr i tak ma wytrzymać 30kkm tak żeby nie było śladu ingerencji. Doradźcie coś.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupic olej VW filtr oleju oryginalny i jechac na wymiane gdziekolwiek za 350zl wyjdzie calosc. Sladu ingerencji nie bedzie bo jak? Przy naszym powietrzu to ja filtr wymieniam raz w roku groszowa sprawa.

Edytowane przez wujek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na gwarancji wszystko robię w ASO. Nawet dodatkowe wymiany oleju.
Myślałem że Hyundai jest drogi, ale tu widzę jeszcze więcej sobie życzą za taką usługę 8]
Pytałeś w innych ASO?
Inne aso to najbliżej... Ta sama firma. A miejscowa Skoda nie ma autoryzacji seata
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupic olej VW filtr oleju oryginalny i jechac na wymiane gdziekolwiek za 350zl wyjdzie calosc. Sladu ingerencji nie bedzie bo jak? Przy naszym powietrzu to ja filtr wymieniam raz w roku groszowa sprawa.
I tak pewnie zrobię. A co ma powietrze do filtra oleju?
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, BOGUS said:

 

Jak w tytule. Otóż auto w grudniu kończy rok, 11kkm przebiegu i interwał przeglądów mówi o 30kkm, jednak uważam że to zbyt długo zwłaszcza że nie wiem jak długo seat będzie z nami- może do końca gwarancji a może dłużej.

Aso za wymianę oleju z filtrem liczy 650pln, jak przywiozę swoje materiały to 250. Ten sam olej i filter sprzedają na allegro za 220 z przesyłką. A ja nie lubię być dymany.

Zastanawiam się czy nie kupić u nich materiału i nie zrobić wymiany w warsztacie w którym serwisuje auta po gwarancji. Zastanawiam się też czy nie zmienić samego oleju, filtr i tak ma wytrzymać 30kkm tak żeby nie było śladu ingerencji. Doradźcie coś.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

 

Przy takich przebiegach to ja bym nic nie robil i poczekal do przyszelgo roku :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Przy takich przebiegach to ja bym nic nie robil i poczekal do przyszelgo roku :ok:
 
Dziękuję. Rozważam taką możliwość chociaż kłóci się to z moją kulturą motoryzacyjna. Z drugiej strony jak się kupuje uzywke to w 9 na 10 przypadków nikt nie piescil nadmiernie auta.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze zrozumialem to serwis VW oferowal mi kiedys 2 opcje wymiany oleju (ta czestsza niz zalecane co 30kkm, nazwijmy to fanaberyjna): z podlaczeniem do komputera i bez. Pierwsza byla oczywiscie drozsza (250zl vs 140 czy cos takiego). Wiec bralem druga a inspekcje olejowa kasowalem sobie sam.

 

Innym razem dalem olej do wymiany w zwyklym warsztacie. Wzieli bodaj 40zl (fakt ze wypadlo to w Przemyslu), do ksiazki serwisowej wpisali. W serwisie nie bylo przestronnej hali, ladnej poczekalni, kawy ani hostess, pewnie stad roznica w cenie 😄

 

Olej kupuje samodzielnie w zaufanym sklepie, filtr w serwisie VW

 

A tak w ogole to jestem dziwny bo auto sluzbowe, moglbym miec wywalone, brac najdrozsza opcje i nikt by nic nie powiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BOGUS napisał:

Dziękuję. Rozważam taką możliwość chociaż kłóci się to z moją kulturą motoryzacyjna. Z drugiej strony jak się kupuje uzywke to w 9 na 10 przypadków nikt nie piescil nadmiernie auta.

 

Ja bym wymienił. To, że producent dopuszcza możliwość wymiany oleju po dwóch latach, wcale nie oznacza, że zaleca. 11kkm to nie jest jakiś bardzo mały przebieg i olej po roku z pewnością stracił część swoich właściwości. Ktoś tu kiedyś przywołał analogię do smażenia - nie ważne czy na oleju usmażysz jednego kotleta czy pięć, wylewasz resztkę ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Polarny napisał:

Ktoś na tym forum pisał kiedyś, żeby z pierwszą wymianą się nie spieszyć. Fabryczny olej jest podobno taki, że dobrze dociera silnik i błędem jest przedwczesna jego wymiana.

 

Kiedyś to zmieniało się pierwszy olej po 1000km i nie dlatego, ze był inny tylko po to by usunąć brud/opiłki ze silnika pochodzące z jego składania i docierania. Gdyby i dzisiaj tak robiono to wtedy nalanie innego oleju miałoby jakiś sens...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BOGUS napisał:

Aso za wymianę oleju z filtrem liczy 650pln

 

8] 8] 8]. Ile oleju wchodzi to tego potwora 1.0 TSI? Z 8 litrów? ;]

Ja bym definitywnie po roku zmieniał olej. Popytaj w różnych ASO, potarguj się, na pewno da się taniej.

Edytowane przez maro_t
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
8] 8] 8]. Ile oleju wchodzi to tego potwora 1.0 TSI? Z 8 litrów? ;]
Ja bym definitywnie po roku zmieniał olej. Popytaj w różnych ASO, potarguj się, na pewno da się taniej.
Ale czy to będzie aso innej marki czy niezależny multiserwis to juz wszystko jedno. Wchodzi ok 4l.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem olej w swoim 1.0 TSI po 5kkm. Wlałem Shell 0W30 w niezależnym warsztacie specjalizującym się w wymianie oleju. Całość 220 zl z fakturą. Auto na gwarancji. Filtr oleju oryginalny. Edit: Napiszę tylko, że nasz kącików kolega @kaczorek79doradził że fabryczny olej 0W20 z normą 508 gorzej znosi pokonywanie krótkich odcinków niż 0W30.

Edytowane przez pejus1982
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki Ty masz ten olej?

zwykły olej VW z dostawą do paczkomatu 151zł razem z filtrem

https://allegro.pl/oferta/filtr-oleju-febi-bilstein-108330-9889957150

https://allegro.pl/oferta/oe-vag-vw-longlife-iii-fe-504-00-507-00-0w30-5l-9838158469

 

powiedziałeś że Twoje materiały to olej i filtr czy coś jeszcze?

od dłuższego czasu podczas wymiany oleju na FV też widzę korek spustowy i uszczelka

jakby dawali nowy za każdym razem, a to też jakieś 2-3 dychy

 

może warto w ASO, historia jest :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maro_t napisał:

Popytaj w różnych ASO, potarguj się, na pewno da się taniej.

Po co w ASO? Przecież w sieciówkach GP, Norauto czy innych pitstopach zrobi to dużo taniej. Ostatnio za wymianę oleju i filtra w Clio zapłaciłem 160 złotych. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spad napisał:

Dzwoń do ASO Opla, prawdopodobnie zrobią Ci w ramach stałej promocji serwis filtrowo-olejowy za 299 zł. Będziesz miał fakturę od serwisu. Oleje GM Dexos 2 spełniają normy VW.

A w życiu. Do 1.0 tsi potrzeba normy 504/507, lub 508/509, a żadnej z nich nie ma w GM Dexos 2. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kaczorek79 napisał:

A w życiu. Do 1.0 tsi potrzeba normy 504/507, lub 508/509, a żadnej z nich nie ma w GM Dexos 2. 

 

A, okej. Bo kupowałem Dexosa do VW Up! 1.0 MPI, ale do tego silnika inne normy są wymagane. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle rozkminiania za 300zł co dwa lata.
Macie zacięcie.
 
Nie zrozumiałeś albo nie czytałeś... Za 650 to po pierwsze,
Nie lubię być dymany po wtóre
Po następne czy trzymać się instrukcji czy jednak co rok
Po kolejne czy jest ryzyko utraty gwarancji a jest jej 5 lat
A po przedostatnie... Mamy zacięcie wszak to forum motoryzacyjne.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie lubisz być dymany to kup ten zestaw na allegro i sam sobie wymień
Sam nie wymienię bo po pierwsze nie mam kanału a po drugie nie mam co robić ze zuzytym olejem.
Z resztkami z wymian też...
A w tym zestawie jest filtr febi a u mnie taki z logo vw/oooo a ja nie chcę śladów Ingerencji nie aso w okresie gw. Komputer też nie będzie ustawiany pod nowy olej.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej własny, oryginał VW za który zapłaciłem 218zl za 6l. Filtr oleju zastosowałem ASO. Koszt usługi jak na zdjęciu. Jak dobrze pamietam za litr oleju ASO wołało 120zl 😝 Olej wymieniony po roku czasu

337FA0EF-887A-4787-BC45-C5395877177A.jpeg

Edytowane przez johny
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BOGUS napisał:

Sam nie wymienię bo po pierwsze nie mam kanału emoji18.pnga po drugie nie mam co robić ze zuzytym olejem.
Z resztkami z wymian też...
A w tym zestawie jest filtr febi a u mnie taki z logo vw/oooo a ja nie chcę śladów Ingerencji nie aso w okresie gw. Komputer też nie będzie ustawiany pod nowy olej.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Nie dziaduj, kup olej we własnym zakresie i wymień w ASO. Przyszły potencjalny kupujący będzie dumny z zakupu samochodu z taką historią. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, BOGUS napisał:

Sam nie wymienię bo po pierwsze nie mam kanału emoji18.pnga po drugie nie mam co robić ze zuzytym olejem.
Z resztkami z wymian też...
A w tym zestawie jest filtr febi a u mnie taki z logo vw/oooo a ja nie chcę śladów Ingerencji nie aso w okresie gw. Komputer też nie będzie ustawiany pod nowy olej.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Jak masz 5 lat gwarancji to daruj sobie.

Dłużej i tak trzymać nie będziesz, a co potem padnie to problem nowego właściciela, nie twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 5 lat gwarancji to daruj sobie.
Dłużej i tak trzymać nie będziesz, a co potem padnie to problem nowego właściciela, nie twój.
Nie wiem ile będę go trzymał. Moze sprzedam w 5 roku, ale może się okazać że auto udane, a straci dużo na wartości wiec szkoda będzie z malym przebiegiem puszczać do ludzi. Ale może też być tak że nie będzie kasy na dokładkę albo że będzie tak fajnie trzymac wartość jak Fiat i pchne go wcześniej. Świat uczy ostatnio żeby w zbyt długiej perspektywie nie planować.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
8] 8] 8]. Ile oleju wchodzi to tego potwora 1.0 TSI? Z 8 litrów? ;]
Ja bym definitywnie po roku zmieniał olej. Popytaj w różnych ASO, potarguj się, na pewno da się taniej.
Zgadnij ile wchodzi do 5.9V8 ;)

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Może Ty nie rozumiesz co piszesz.
 
Przecież różnica miedzy wersją full wypas ASO (650) a wersją dziad ASO (wszystkie materiały swoje) to 300 zł.
 
 
Wersja full to 2x 650 co roku aso, albo 1x 650 po 2 latach aso albo 250 po roku nieaso plus 650 po 2 latach aso. Teraz rozumiesz o co pytam?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że rozumiem. wiec mowię że masz zacięcie że taką rozkminę robisz za 300zł rożnicy raz na dwa lata (2×650)  - (350+650) bo to że ten olej i tak wymienisz jest pewnie przesądzone. 

 

Własnie po raz trzeci w tym roku wymieniałem olej w tsi w ASO (co 15tys).

Dwa razy na swoj koszt, raz w ramach pakietu przegladow.

 

Polecam skorzystać z ASO, napić się dobrej kawy, popatrzeć na Panie w recepcji. Wziąć sobie jakąś testówkę na rundę, i  zobaczyć co tam nowego mają i cieszyć się chwilą.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BOGUS napisał:

A w tym zestawie jest filtr febi a u mnie taki z logo vw/oooo a ja nie chcę śladów Ingerencji nie aso w okresie gw. Komputer też nie będzie ustawiany pod nowy olej.

 

Może zadzwonić do ASO (albo lepiej majlem) i powiedzieć wprost, że zamierzasz wcześniej wymienić olej i pytanie, czy konieczna jest wizyta u nich.

Nie tak dawno temu dwie osoby (rodzina i kolega) wymieniały olej po krótkich przebiegach rzędu 2000, robili to poza ASO i później na przeglądzie rocznym nikt nic nosem nie kręcił. No ale o nie były VAGi ;)

 

Ewentualnie autoryzowane serwis , ale nie taki przy salonie,  jeśli masz w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BOGUS napisał:

Nie zrozumiałeś albo nie czytałeś... Za 650 to po pierwsze,
Nie lubię być dymany po wtóre
Po następne czy trzymać się instrukcji czy jednak co rok
Po kolejne czy jest ryzyko utraty gwarancji a jest jej 5 lat
A po przedostatnie... Mamy zacięcie wszak to forum motoryzacyjne.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Nie ma ryzyka utraty gwarancji. To jest jakis urban legend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, wujek said:

Nie ma ryzyka utraty gwarancji. To jest jakis urban legend.

 

A ja gdybym mial wymieniac poza ASO albo na swoim oleju, to wolalbym nie wymieniac wcale :ok:

Zalozmy, ze silnik sie zaciera i co wtedy? Jaka masz gwarancje, ze nie beda robilc problemow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

A ja gdybym mial wymieniac poza ASO albo na swoim oleju, to wolalbym nie wymieniac wcale :ok:

Zalozmy, ze silnik sie zaciera i co wtedy? Jaka masz gwarancje, ze nie beda robilc problemow?

Filtr oleju orginalny, olej orginalny VW no nie da sie tego podwazyc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

A ja gdybym mial wymieniac poza ASO albo na swoim oleju, to wolalbym nie wymieniac wcale :ok:

Zalozmy, ze silnik sie zaciera i co wtedy? Jaka masz gwarancje, ze nie beda robilc problemow?

Wpisują do zlecenia wszelkie informacje co przywiozłeś i czy zgadza się z normami. Po temacie. Swego czasu rok 2011 gdy padł mi silnik w golfie miałem dwa przeglądy poza ASO lecz na fakturach był przebieg i dokładny model oleju, filtra itp silnik został wymieniony na rekojmi. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, johny napisał:

Swego czasu rok 2011 gdy padł mi silnik w golfie miałem dwa przeglądy poza ASO lecz na fakturach był przebieg i dokładny model oleju, filtra itp silnik został wymieniony na rekojmi

Olej zmieniałeś przed czasem czy normalnie, jaki to silnik był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, johny napisał:

Olej wymieniany co 15 tys km do końca gwarancji w ASO. Silnik 1.9TDI 105km, korba wyszła przy 115 tys km 

Jaki kod silnika ? (BXE) bo teściu przekroczył 100 000 - może zaleca mu sprzedać OCTE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kaczorek79 napisał:

A w życiu. Do 1.0 tsi potrzeba normy 504/507, lub 508/509, a żadnej z nich nie ma w GM Dexos 2. 

GM dexos 2  5w30 utrzyma swoje włąsciwosci  smarujace po 15 tys km w aucie z hydraulicznymi popychaczami (spokojna jazda)? pytanie teoretyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, deszczowyRoman napisał:

GM dexos 2  5w30 utrzyma swoje włąsciwosci  smarujace po 15 tys km w aucie z hydraulicznymi popychaczami (spokojna jazda)? pytanie teoretyczne.

To jest olej ling life :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, rwIcIk napisał:

One tak miały - te z końca produkcji ;]

 

Dokładnie, końcówkę miałem modelu. Były dwa w firmie i dwa padły. Jeden był katowany, drugim jeździłem ja spokojnie jak widać bez znaczenia. Co ciekawe ten drugi dobił do 140 tys km. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, volf6 napisał:

One miały jakąś wadę z panewkami czy korbowodami właśnie. 

Ile następny (znaczy ten po wymianie) wytrzymał?:phi:

Nastepny dojechał do 300 tys licznikowych i miał problemy z odpalaniem, bardzo długo kręcił. Handlarz go kupił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, deszczowyRoman said:

GM dexos 2  5w30 utrzyma swoje włąsciwosci  smarujace po 15 tys km w aucie z hydraulicznymi popychaczami (spokojna jazda)? pytanie teoretyczne.

 

Przeciez w Oplu masz normalnie interwal 30kkm na tym oleju...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2020 o 12:20, BOGUS napisał:

 

Jak w tytule. Otóż auto w grudniu kończy rok, 11kkm przebiegu i interwał przeglądów mówi o 30kkm

 

 

W clio wymieniłem po roku i 8 kkm w znajomym serwisie.
Kupiłem olej jaki zalewa ASO, oryginalne filtry i cześć czapka. Co może złego się stać?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.