Skocz do zawartości

1.0 tsi wymienić olej?


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, johny napisał:

Dokładnie, końcówkę miałem modelu. Były dwa w firmie i dwa padły. Jeden był katowany, drugim jeździłem ja spokojnie jak widać bez znaczenia. Co ciekawe ten drugi dobił do 140 tys km. 

U mnie w fabryce stare Toledo z końca produkcji dalej jeździ - grubo ponad 250 kkm. Ale mocniejsza wersja TDI.

Mini mamy jeszcze dwie niezniszczalne Skody 1.8 T :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, deszczowyRoman said:

i wymieniałeś co 30 tys?

 

 

Gdybym tyle robil rocznie to bym wymienial co 30kkm. Najwiecej zrobilem chyba 23kkm w ciagu roku, wiec u mnie szybciej wypadal czas niz przebieg.\

Ja nie widze zadnych powodow, zeby skracac interwal wymiany oleju narzucony przez producenta..

Co bedzie z autem i silnikiem za 15 lat mnie nie interesuje.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2020 o 12:40, Maciej__ napisał:

 

Przy takich przebiegach to ja bym nic nie robil i poczekal do przyszelgo roku :ok:

 

A co z ew gwarancją?

Bo jakby nie gwarancja to zmieniłbyn na wiosne - kiedys mówiło sie ze lepiej zmieniać olej wiosną bo w zimie bardziej sie zużywa - ale czy to nie urban legend?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, delco said:

A co z ew gwarancją?

Bo jakby nie gwarancja to zmieniłbyn na wiosne - kiedys mówiło sie ze lepiej zmieniać olej wiosną bo w zimie bardziej sie zużywa - ale czy to nie urban legend?

 

VW ma interwal 30kkm lub 2 lata, nie wiem jak jest u Ciebie :ok:

Urban legend to jest wiekszosc tych internetowych madrosci na temat zmiany oleju :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może faktycznie zostawić auto w spokoju i nic nie robić?
Wiadomo coś juz o tych 1.0 tsi czy wymiana zgodnie z rozpiska nie powoduje skutków jak np w 1.5dci?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka



Przeciez Ty w 2 lata zrobisz jakies 20kkm, co tam sie ma stac..?
To auto szybciej zgnije niz taka wymiana oleju mu zaszkodzi...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem pierwsze nowe auto zmieniałem po 3 000. W drugim tez. W kolejnym chyba po 15 000 gdzie zrobiłem to  w 3 miesiące . W następnym po 1700, ale po 3 latach ta fura miała 15 000 (żony i małe dziecko - w domu). W kolejnych nie dojeżdżam do 15 000. Tak 13-14. Jakbym miał w leasingu i oddawał po kilku latach to wykupionym „darmowe przeglądy” i zmieniał jak fabryka każe :) i tak od nowości do sprzedaży nie dojeżdżam do 170 000 bo się boje grubszych napraw ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja bym chetnie zobaczyl czy olejowi onanisci rownie skrupulatnie dbaja o diete i wlasne zdrowie default_hehe.gif


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bo dla niektórych priorytetem jest dbanie o czysty silnik i samochód, a nie o zdrowie i ja to szanuję w końcu to forum motoryzacyjne, a nie sportowe

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BOGUS napisał:

Panowie a może faktycznie zostawić auto w spokoju i nic nie robić?
Wiadomo coś juz o tych 1.0 tsi czy wymiana zgodnie z rozpiska nie powoduje skutków jak np w 1.5dci?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Ale masz opinii;l Jako uzytkowni Rapida z tym potworem pod maską napisze tak. Olej wymieniam co 15 tys. Zgłaszam do ASO wbijają w system . Jak jade na przegląd  zgodny z interwałem np 30 tys  to wiadomo już olej dwa razy wymieniałem . Pokazuje znowu Fv a z racji darmowych przeglądów z olejem i filtrami , pakuja do bagaznika ichniejszy olej VW. Musi im zejsc ze stanu . Ludzie smieja sie ze mnie ze wymieniam olej gdzie indziej majac w umowie darmowe przeglądy z materiałem (jak wspomniałem olej +filtry) Tyle ze ja jestem wierny Motulowi i tyle. Mam nalatane jakies 45kkm i zadnych stuków w silniku , targa asfalt az miło :hehe:. Jedynie na ostatnim przeglądzie wymienili dodatkowo pióra wycieraczek i poinformowali  ze klocki z tyłu sie niedługo skończą :totalszok:  Ja ogólnie z ASO-Dealer  mam fajny kontakt , nawet ubezpieczenie tam kupujemy . Maja fajne pakiety 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, demoneczek napisał:

Ale masz opinii;l Jako uzytkowni Rapida z tym potworem pod maską napisze tak. Olej wymieniam co 15 tys. Zgłaszam do ASO wbijają w system . Jak jade na przegląd  zgodny z interwałem np 30 tys  to wiadomo już olej dwa razy wymieniałem . Pokazuje znowu Fv a z racji darmowych przeglądów z olejem i filtrami , pakuja do bagaznika ichniejszy olej VW. Musi im zejsc ze stanu . Ludzie smieja sie ze mnie ze wymieniam olej gdzie indziej majac w umowie darmowe przeglądy z materiałem (jak wspomniałem olej +filtry) Tyle ze ja jestem wierny Motulowi i tyle. Mam nalatane jakies 45kkm i zadnych stuków w silniku , targa asfalt az miło :hehe:. Jedynie na ostatnim przeglądzie wymienili dodatkowo pióra wycieraczek i poinformowali  ze klocki z tyłu sie niedługo skończą :totalszok:  Ja ogólnie z ASO-Dealer  mam fajny kontakt , nawet ubezpieczenie tam kupujemy . Maja fajne pakiety 

Nie wiem jakie masz układy na ubezpieczenie u dilera natomiast otrzymałem od jednego z nich ofertę na moj pojazd. Zaproponowali 5998zl za komplet po czym moj agent zapronowal identyczne ubezpieczenie w tej samej ubezpieczalni za 3148zl. Doliczyli mi 300zl netto za weryfikacje i akceptację oferty mojego agenta i serdecznie ich pozdrowiłem. Uwierz mi czasem warto sprawdzić gdzie indziej 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, deszczowyRoman napisał:

GM dexos 2  5w30 utrzyma swoje włąsciwosci  smarujace po 15 tys km w aucie z hydraulicznymi popychaczami (spokojna jazda)? pytanie teoretyczne.

Właściwości smarujące utrzyma. Oleje przeznaczone do LL przechodzą testy na czas pracy, np zgodnie z normą VW 504/507 olej musi wytrzymać 650 h. Samo smarowanie to nie wszystko, 30 kkm to w ogóle abstrakcja, dużo wcześniej w oleju zmienia się równowaga kwasowo zasadowa i TBN spada poniżej TAN, a lepiej, gdy jest odwrotnie. Rośnie też poziom oksydacji, który powyżej pewnej granicy będzie zwiększał lepkość oleju i powodował powstawanie szlamów. Generalnie ten GM D2, to nie jest jakiś cud techniki olejowej. Jak nie ma gwarancji, to wolałbym wybrać coś z VW 504/507 w zamian, bo stawiają olejom wyższe wymagania pod każdym względem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, johny napisał:

Nie wiem jakie masz układy na ubezpieczenie u dilera natomiast otrzymałem od jednego z nich ofertę na moj pojazd. Zaproponowali 5998zl za komplet po czym moj agent zapronowal identyczne ubezpieczenie w tej samej ubezpieczalni za 3148zl. Doliczyli mi 300zl netto za weryfikacje i akceptację oferty mojego agenta i serdecznie ich pozdrowiłem. Uwierz mi czasem warto sprawdzić gdzie indziej 

To napisze , oczywiescie , żartem. Uwierz mi ....hmmm, tzn mojej żonie , nie jest osoba co łatwo pieniądze wydaje. Co roku sprawdza gdzie taniej mozna ubezpieczyc. Co do OC to mamy jedną agentke gdzie ubezpieczamy 3 auta i dom. Ale co do pakietu na Rapida zawsze ma troche drożej niz u dealera. Sam nie rozumiem sytuacji . Zawsze bierzemy przynajmniej 5 agentów pod uwage. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, demoneczek napisał:

To napisze , oczywiescie , żartem. Uwierz mi ....hmmm, tzn mojej żonie , nie jest osoba co łatwo pieniądze wydaje. Co roku sprawdza gdzie taniej mozna ubezpieczyc. Co do OC to mamy jedną agentke gdzie ubezpieczamy 3 auta i dom. Ale co do pakietu na Rapida zawsze ma troche drożej niz u dealera. Sam nie rozumiem sytuacji . Zawsze bierzemy przynajmniej 5 agentów pod uwage. 

Jak jest nowy pojazd to pakiety dealerskie są atrakcyjne, później różnie bywa. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, johny napisał:

Jak jest nowy pojazd to pakiety dealerskie są atrakcyjne, później różnie bywa. 

Doskonale wiem , dlatego "wykorzystujemy " sytuacje :hehe:.  W grudniu nowa polisa to napisze ile . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.