Skocz do zawartości

Gazoo Racing - lubie takie dni.. Yaris GR


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=129025]OZI[/mention] super autko :ok: 
 
 
ale śmiać mi się chce jak Cię teraz czytam  Jak sobie przypomnę Twoje mędrkowania o zakupach auta, silnikach, etc - jak widzisz wszystko się zmienia i człowiek też może zmienić podejście i poglądy :ok: 
@bergerac

Idąc od tyłu.

99. Spaszenie się jak świnia nie pomaga, ale siedzenia są świetne.

98. To jest de facto auto na odchudzanie, jeśli lepiej mam się wpasowac to z tony musze zgubić do 90kg.

97. 'Dźwięku V8 nic nie pokona, 1.6l to nawet nie jest karton mleka' - cytat by Mrs Ozi.

96. 'Bawiliśmy' się trochę w drodze do domu, głównie 0- dozwoloną V max km/h. Mustang dalej robi GR jak chce, ale na zakrętach klacz zostaje w tyle.... daleko w tyle....

123c9f78b873cd256c957b8b240d9574.jpg

95. Traktuje to auto dosłownie jak zabawkę, nigdy mnie do Japcrap nie ciagnelo, ani do WRX ani do STi.

To się zmieniło, kiedy Toyota 86 weszła i był to przez jakiś czas moj ulubiony rental - dzięki Hertz

Wersja się ciut różni od EU, więcej mocy, brak benzynowych DPF, stop/start etc.

94. Jeszcze parę dni temu myślałem kupić to...

d6fb397e2df4f9da24991f5ab8bd25f9.jpg

93. Całkowicie szczerze, gdyby nie te 1,000 sztuk które Toyota dala po $39,990, nie kupupilbym tego. Obecnie cena z podatkami, ubezpieczeniami jest 12% wyzsza, od sztuki 1,001.

112k PLN za to to jednak dla mojego polubienia ciut za dużo...

Takto mam bufer, ze jak mi się znudzi, odwidzi, dojdę do wniosku, że lepiej połowa kartonu mleka nie jeździć... to ktoś pokryje strate upadku wartości.

1791ff0fb5616641daa05cd440a1f1c1.jpg





Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=129025]OZI[/mention], jednak ten downsizing nie taki zly ;]
Gratulacje, swietna zabawka :ok:
 
 
Okropny!

Na pocieszenie, to przynajmniej SUV zostawiam na światłach z tyłu

Bo to jest tak - ten rebel siedzi we mnie - kiedy EU kochal Diesel, ja kochałem V8 (i dalej kocham), kiedy EU kocha EV, a lud wokoło mnie nie żyje bez SUV - ja znów podążam inna, swoja droga - butelki od Coke - ale przynajmniej ma duuuuzy wytrysk . Mentos jest w środku.

I nikt mnie nie zmusza do kupienia tego, czyli mam wybór.

Co mnie pociesza, to to, ze Toyota wyklepie 24,999 sztuk tych Yaris GR, a więc zakładając że będę robił 2-3k km rocznie, to może mieć jakąś wartosc za 10-15lat jak wodor, EV będzie do ludzkiej konsumpcji.

No i oczywiście widząc Yaris X dzis na żywo, uważam, że oczywiście Frankenstein Yaris i Corolla to cud piękności w porównaniu z tym, tym, tym...

c6f7d447d7034f725c65d9c4ee4d8ec4.jpg

A jednak - facet kupil przy mnie...

Ergo sumując dość dlugie wynurzenie ... gust jest jak cycki, każdy ma inny.

Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! 
 
Genialny samochód teraz tylko upalać, upalać i jeszcze raz upalać
Zobaczymy jak na torze pójdzie.. moj wsiowy klub GR Yaris ma 349 userow, 26 odebralo auta w tym tygodniu.... może być fajnie

Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak popatrzyłem z ciekawości i to faktycznie ma 260 koni? default_boje_sie.gif. Piszesz trzy cylindry to myślałem jakieś góra 130 default_zlosnik.gif. Ale musi być frajda z jazdy default_waytogo.gif.
Dlatego mówię, że daje usmiech.
164kW/tonne wagi, czy jak kto woli 4.92kg na 1KM. Do tego 320Nm.


No i mamy odpowiedz ile EU GPF bierze. 12KM.

272KM tyle tabelka u mnie podaje ...

bc5568bbe29c4fd5328005506a98d096.jpg

Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump).


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, OZI napisał:

Dlatego mówię, że daje usmiech.
164kW/tonne wagi, czy jak kto woli 4.92kg na 1KM. Do tego 320Nm.


No i mamy odpowiedz ile EU GPF bierze. 12KM.

272KM tyle tabelka u mnie podaje ...

bc5568bbe29c4fd5328005506a98d096.jpg

Sent from emoji3075.pngemoji1037.png my Samshit 5G emoji33.png using Tapacrap emoji90.png - proudly sponsored by LGBT Club (Libertyemoji562.png/Gunsemoji379.png/Beeremoji481.png/Trumpemoji1658.png).

 

Jesteś zwycięzcą 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 144 tys zł lecz przypuszczam ze wszystkie egzemplarze wyprzedane 
Jeśli wierzyć nie PL forum Toyota to nie. PL siedzi gdzieś w połowie alokacji.

Ciekawi mnie jednak gdzie trafia wszelkie po prasowe demo Toyota (w EU), u mnie wiem, ze do dealera, i tez juz wiem po ile...

Jeśli total produkcja ma być 25,000 sztuk to siedzimy gdzieś ok w 20% sprzedanych/zamówionych sztuk na dzis globalnie.

U mnie na wsi potwierdzonych, zapłaconych jest ok 1,100 sztuk.


Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, OZI napisał:

Nie za bardzo, tylek za duży emoji854.png i za ciezki...

Sent from emoji3075.pngemoji1037.png my Samshit 5G emoji33.png using Tapacrap emoji90.png - proudly sponsored by LGBT Club (Libertyemoji562.png/Gunsemoji379.png/Beeremoji481.png/Trumpemoji1658.png).
 

zazdraszczam clien service czy jak to tam sie zwie u Ciebie.

dziwi mnie troche silnik, 1.6 3 cylindy, do yarisa wkładaja  1.5 111km 4 cylindry. chyba ze to jakas połowa silnika 3.2 V6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdraszczam clien service czy jak to tam sie zwie u Ciebie.
dziwi mnie troche silnik, 1.6 3 cylindy, do yarisa wkładaja  1.5 111km 4 cylindry. chyba ze to jakas połowa silnika 3.2 V6
Pytanie jak trwaly ten 1.6l będzie...

525441024354190238445afc3a4f7e75.jpg

Ciekawiło mnie to dlaczego postawili na 1.6l i skąd go wzieli.

Jesli wierzyć ludziom na forum Yaris GR to po prostu podstawa byl silnik od Formula 1, reszta się dodawała masa vs osiągi i wielkosc.

12 zaworów, 3 cylindry, pojedyncze turbo, kompresja 10:5:1

Ale jak mowie - pytanie czy to będzie trwale czy wtopa...
5 lat gwarancji od zderzaka do zderzaka, ale ja mam zamiar to trzymać z 20 lat...

Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, OZI napisał:

 


Kiedy dzwonia i mowia, gotowe

 

Wziąłeś dodatkową opcję w postaci szper płytkowych w dyfrach?

 

Teraz pozostało Ci w przyszłości kupić elektryka, pochwalić go..., i będzie można powiedzieć, że Australia dogoniła Europę 😁

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłeś dodatkową opcję w postaci szper płytkowych w dyfrach?
 
Teraz pozostało Ci w przyszłości kupić elektryka, pochwalić go..., i będzie można powiedzieć, że Australia dogoniła Europę
Nie ma opcji, wyglada, ze EU ma ciut inne specs, czyli masz dwa pakiety (patrze na D)

U mnie masz jedna wersje, zero opcji - wszystko jest w standard, HUD, JBL system, Toyota Sensing Suite.

Ta opcja - jesli dobrze rozumeuje PL tłumaczenie 'super plytkowych w dyfach' (bo nie z bardzo wiem czym to się je ) to jak rozumiem Limited Slip Diferantial w obu osiach, tak?

W Asia-Pacific to osobna wersja 'Rallye Edition' gdzie masz zmienione zawieszenie na tor, przedni i tylny Torsen LSD & 18' BBS.

Ma kosztować $49,990 czyli żeby porównać ogórki z ogórkami do ceny wyjazdu na ulice, dorzucamy destination charge, czyli dealer, obowiązkowe ubezlieczenia, tablice, podatek stanowy i mamy $53k dolców - 132k PLN.

250 sztuk tylko na dzień dobry i jak dla mnie nie jest to warte dodatkowej 1/3 wartości auta...



Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne auto, masz wersje ze szpera? 
@wujek Mam wersje 'zaślepka' , tam gdzie EU ma stop/start ja nie mam nic...

A poważniej, Wyglada ze 'nie' jesli to LSD.

Nie chce aż tak twardego zawieszenia, to raz, a dwa wyżej napisałem, że to ciut inna edycja.

Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OZI napisał:

Ta opcja - jesli dobrze rozumeuje PL tłumaczenie 'super plytkowych w dyfach' (bo nie z bardzo wiem czym to się je emoji488.pngemoji487.png) to jak rozumiem Limited Slip Diferantial w obu osiach, tak?

W Asia-Pacific to osobna wersja 'Rallye Edition' gdzie masz zmienione zawieszenie na tor, przedni i tylny Torsen LSD & 18' BBS.

Ma kosztować $49,990 czyli żeby porównać ogórki z ogórkami do ceny wyjazdu na ulice, dorzucamy destination charge, czyli dealer, obowiązkowe ubezlieczenia, tablice, podatek stanowy i mamy $53k dolców - 132k PLN.

250 sztuk tylko na dzień dobry i jak dla mnie nie jest to warte dodatkowej 1/3 wartości auta...emoji2962.pngemoji857.png

Bez szper to ten wóz nie ma sensu, także nie zawracaj nam tu dOOpy jakimiś półproduktami 😜

 

Jednak przed OZ daleka droga jeszcze 😁

Edytowane przez mrBEAN
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, OZI napisał:

@wujek Mam wersje 'zaślepka' emoji6.png, tam gdzie EU ma stop/start ja nie mam nic...

A poważniej, Wyglada ze 'nie' jesli to LSD.

Nie chce aż tak twardego zawieszenia, to raz, a dwa wyżej napisałem, że to ciut inna edycja.

Sent from emoji3075.pngemoji1037.png my Samshit 5G emoji33.png using Tapacrap emoji90.png - proudly sponsored by LGBT Club (Libertyemoji562.png/Gunsemoji379.png/Beeremoji481.png/Trumpemoji1658.png).
 

W EU to jest dodatkowy pakiet w standardzie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez szper to ten wóz nie ma sensu, także nie zawracaj nam tu dOOpy jakimiś półproduktami 
 
Jednak przed OZ daleka droga jeszcze
Dla mnie ma. Tak jak lud mówił, że Mustang musi mieć MagnaRide.

I co, i nic - na torze Missus Ozi całkiem sobie dobrze radzila bez tego.

8fa1a6b916b566f7476b8e2035e0937f.jpg

Slynne t12/t11 przechodziła na moim lokalnym torze..



Do tego do czego ja będę to uzywal, wystarczy jak się lepi do drogi (na moje potrzeby).

EU tez się musi nauczczyc, bo widzę że to $7.5k opcja

85bd8c282a1850cda7471112d2fcc84b.jpg

LSD odrzuciłem z 3 powodów:

- forsy jak pisałem- nie widzę wartości, żeby były warte $15k dolców, aka 32k PLN

- wygody - nie chce zawieszenia jak na twardej desce klozetowej - miałem, byłem już tam,

- komplikacji - czyli jesli zdecyduje się pchnąć po paru latach - to żaden dziadek mi nie kupi jak się siedzi jak na desce - a takto potencjalna audiencja jest po prostu wieksza..

Ergo dla mnie żadna strata - wręcz przeciwnie

Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2020 o 12:02, OZI napisał:

Ciekawiło mnie to dlaczego postawili na 1.6l i skąd go wzieli.

Jesli wierzyć ludziom na forum Yaris GR to po prostu podstawa byl silnik od Formula 1, reszta się dodawała masa vs osiągi i wielkosc.

Ja wiem ze do wszystkiego można dorobić fajną historie ale bez przesady. W F1 jest V6, a nie R3. Bliżej mu do WRC, tam też masz 1.6, ale silnik rzędowy.... tyle ze 4 cylindrowy.

 

Niemniej jednak gratuluje ! Jeździłbym :)

Edytowane przez chojnik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny :) jak juz pisali u nas duzo drozej i jak to w japoncach trzeba wybrac co sie chce i jak chcesz to i to to zapraszamy do innych firm 😄 u nas w Toyocie  albo pakiet SPORT albo pakiet VIP 

 

czyli albo performance w sport

 

18" kute felgi aluminiowe z oponami 225/40 R18 (Michelin Pilot Sports 4s)

Czerwone zaciski hamulców

Sportowo zestrojone zawieszenie

Przedni i tylny dyferencjał Torsen LSD

 

 

albo elektronika i zabawki

 

WYŚWIETLACZ PROJEKCYJNY NA PRZEDNIEJ SZYBIE (HUD)

SYSTEM MONITOROWANIA MARTWEGO POLA W LUSTERKACH (BSM)

SYSTEM OSTRZEGANIA O RUCHU POPRZECZNYM Z TYŁU POJAZDU (RCTA)

PRZEDNIE I TYLNE CZUJNIKI PARKOWANIA

NASTROJOWE OŚWIETLENIE WNĘTRZA

SYSTEM PREMIUM AUDIO JBL

8 GŁOŚNIKÓW

NAWIGACJA SATELITARNA TOYOTA TOUCH® 2 WITH GO W JĘZYKU POLSKIM Z 3-LETNIĄ AKTUALIZACJĄ MAP

 

 

a swoją droga ręce opadają, ze na stronie jest sekcja Wyścigowe DNA

a w niej (poza niedziałającym filmikiem)

 

TO RASOWA MASZYNA O RODOWODZIE WRC. NIE JEST EFEKTEM KOMPROMISU, ALE PROJEKTEM LUDZI DZIELĄCYCH WSPÓLNĄ PASJĘ: ZWYCIĘŻANIE. DZIĘKI UDZIAŁOWI SPECJALISTÓW Z TOYOTA GAZOO RACING WORLD RALLY TEAM WYKORZYSTANO W NIM WIEDZĘ I TECHNOLOGIE WPROST ZE SPORTÓW SAMOCHODOWYCH. ZASTOSOWANE ROZWIĄZANIA POZWALAJĄ ZMIERZYĆ SIĘ Z KAŻDĄ NAWIERZCHNIĄ RAJDOWYCH MISTRZOSTW ŚWIATA (WRC), A JEDNOCZEŚNIE DOSTARCZAĆ SPORTOWYCH WRAŻEŃ W CODZIENNEJ EKSPLOATACJI NA ZWYKŁYCH DROGACH.

 

animation futurama GIF by Cheezburger

 

sorry za capsa, przeklejane bezposrednio z WWW

Edytowane przez Filipfm
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chojnik napisał:

Ja wiem ze do wszystkiego można dorobić fajną historie ale bez przesady. W F1 jest V6, a nie R3. Bliżej mu do WRC, tam też masz 1.6, ale silnik rzędowy.... tyle ze 4 cylindrowy.

 

Niemniej jednak gratuluje ! Jeździłbym :)

Silnik F1? 🤣 To tylko pojemność wspólna jak piszesz, że nie wspomnę już o tym , że Toyoty nie ma w F1 jak i zaraz nie będzie też Hondy.

To jest właśnie magia marketingu przez motosport. Sprzedają takie półprawdy w broszurach i zwykły user czyta i wierzy. W takim celu chociażby F1 będzie się przesiadać na 18” koła - żeby Pirelli mogło się bardziej logicznie reklamować (kto jeździ teraz  na 13”?🤣)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio się interesowałem, więc nawet nie miałem pojęcia o takim Yarisie; ale właśnie wyskoczył mi filmik na YT i  wychodzi, że to całkiem przyjemny samochód. 

 

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to ze zwykłym Yarisem łączą go tylko przednie, tylne światła i antena. :hmm:

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ta miniaturyzacja. Jeszcze kilka lat temu nie wyobrażałem sobie żeby w garażu stał samochód z mniej niż 8 cylindrami. A teraz oba mają po 4 cylindry :) Podobnie jak ty chyba polubiłem małe i dopasowane. Więcej frajdy z jazdy, choć rzeczywiście dźwięku V8 nie zastąpi nic. Ale czuje że zanim się ostatecznie przerzucę na elektrony zamiast cm3, to jeszcze sobie jedno V8 kupię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie F1? 

To, ze Toyota Polska nie odróżnia wyścigów od rajdów to pominę, ale przeciez wszedzie w materiałach marketingowych i filmikach jest nawiązanie do rajdów. I tam Toyota jest obecna. Ze sporymi szansami na dublet - bo Evans prowadzi w klasyfikacji kierowców a w konstrutkorach jest tylko 7 pkt straty do Hyundaia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ta miniaturyzacja. Jeszcze kilka lat temu nie wyobrażałem sobie żeby w garażu stał samochód z mniej niż 8 cylindrami. A teraz oba mają po 4 cylindry  Podobnie jak ty chyba polubiłem małe i dopasowane. Więcej frajdy z jazdy, choć rzeczywiście dźwięku V8 nie zastąpi nic. Ale czuje że zanim się ostatecznie przerzucę na elektrony zamiast cm3, to jeszcze sobie jedno V8 kupię...
Dla mnie to rzeczywiscie kryzys wieku średniego.

Wlasnie to, ze było takie malutkie, to nawet nie jest klasyfikowane jako auta 'male' typu Golf, Corolla, tylko mini - spodobalo mi się.

Dzieciakow nie da sie de facto do tylu rzucic, zostaje na dwie pupcie... ale fajnie jest samemu sobie wskoczyc, i sexic sie z maszyna, to co BMW sprzedaje w marketingu, ale nigdy tego nie czulem... a tu tak

Wciska jak nic innego i z drogi nie wylatuje...

Wiec nie zaluje, troche miałem kaca, 'po co mi' ale postanowile tez isc z 'postepem'.

Santa Fe do roboty zamieniam na Hybrid, lease sie konczy, RAV4 przetestowany przez tydzien, zamowiony...

a278f7ba4037be7b8eaa4070a6c616a5.jpg

5f2ff313662d0f1697cfc76fc4705c43.jpg


Mialem nadzieje, ze Tesla w koncu kupie, ale tam Q wyklepania zamiast sie robic lepsza, robi sie gorsza...



Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OZI napisał:

I jednego mniej u mnie na wsi... 999 zostalo z pierwszej alokacji emoji6.png

760d469287b90de6322ddfabf50066ae.jpg

50ec7bae3caef939a72c57d4bf3f55b2.jpg



Sent from emoji3075.pngemoji1037.png my Samshit 5G emoji33.png using Tapacrap emoji90.png - proudly sponsored by LGBT Club (Libertyemoji562.png/Gunsemoji379.png/Beeremoji481.png/Trumpemoji1658.png).
 

Delikatna obcierka. Tu młotkiem tam szlifierką, polerka i jak nówka nieśmigana. :oki:

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatna obcierka. Tu młotkiem tam szlifierką, polerka i jak nówka nieśmigana. :oki:
Zawieszenie walniete. 80% szans , ze ubezpieczenie zezlomuje.

Nie znam do konca (jeszcze) szczegolow, ale to dealer's demo do jazd....

Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OZI napisał:

I jednego mniej u mnie na wsi... 999 zostalo z pierwszej alokacji emoji6.png

760d469287b90de6322ddfabf50066ae.jpg

50ec7bae3caef939a72c57d4bf3f55b2.jpg



Sent from emoji3075.pngemoji1037.png my Samshit 5G emoji33.png using Tapacrap emoji90.png - proudly sponsored by LGBT Club (Libertyemoji562.png/Gunsemoji379.png/Beeremoji481.png/Trumpemoji1658.png).
 

 

No bez jaj, ze takie uszkodzenia w nowym aucie to będzie total loss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No bez jaj, ze takie uszkodzenia w nowym aucie to będzie total loss
Ponioslo mlodego... podobno zakret 90 stopni i o jakies 40km/h za duzo...

To ze write off to jeszcze nie tak, zle , to ze jedno demo mniej to tragedia bo lista do jazdy jest dluga jak papier toaletowy....

Z reszta, świetny business imvho. Cene o $5k podniesli do ok 112k PLN po tym jak pierwsze 1,000 sprzedali.

Duzo demo przypelzlo - ponad 200 - pojezdza 45 dni u dealera, żeby sprzedac jako uzywane w oryginalnej cenie ... 99k PLN.

Swietny business , bo w tym czasie druga alokacje wyspedzadza jak sie czlowiek przejdzie, jak jest duza nikt nie wie, sa spekulacje od 500 do nastpnego 1,000 sztuk. Potem dojdzie jeszcze 200 demo, pardon 199 I mamy dosc dobra sprzedaż...

Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
A $ AU to nie 2,77pln czyli prawie 111tys a nie 99tys. 
Nie patzylem od dawna, ale po przyjmowalem 2.50PLN za $1

Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.