Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze auta dla rodziny 2+2


rustin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Już mam takie mętlik że głową mała. Potrzebuję auta dla rodziny 2+2 ale 70% tam naprawdę będę jeździł sam. Auta mało awaryjnego i oszczędnego z małym przebiegiem, obecny fiat w dieslu pali mi 4.5-5l. Jazda w większości na krótszych odcinkach parę razy w domu dłuższą trasa i wakacje kilka tys km. Cena tak do 55tys na chwile obecna, im mniej tym lepiej.

Na początku chciałem Mondeo mk5 w hb, ogromny bagażnik, z fordów jestem zadowolony ale w tej cenie to 180tys km przebiegu, nie wydam tyle kasy że auto miało więcej przebiegu niż to co mam, dla mnie to bez sensu i proszę nie przekonywać.

Druga opcja to Fiat tipo w kombi, ogólnie auto chyba ok ale wygląd... Średnio mi się podoba, silniki wolnossacy odpada 1.4tjeg dużo pali, mjet praktycznie nie ma.

Trzeci pomysł to megane 4 i to bardzo mi się podoba, bagażnik nie duży w kombi ale to chyba większość w tej klasie, silnik 1.5 dci bardzo chwala jak i 1.3 tce tylko dużo czytam o takich pierdolach jak skrzypi zawieszenie, jakieś stuki w skrzyni, cieknące drzwi czy spasowanie auta jak po wypadku, może to jest tylko wyolbrzymione bo wiadomo piszą Ci co narzekają.

Czwarta opcja to i30 ale tam to tylko 1.4 100koni, chyba za słaby jednak i wygląda, taki normalny, nie wiem jak z awaryjnościa itd.

Piąty to wpadł pomysł jak jechałem obok salonu, duster 1.0 z gazem, z zewnątrz ładny, w środku maskarka i silnik pewnie na trasie 140-150 km/h za słaby? Inne silniki co są w gamie za drogie.

Szoste auto to focus w kombi, ale takie zwykłe auto też i tył średnio mi się podoba.

Nie mam pojęcia co wybrać, astra najnowsza w kombi z tą wstawka nad dachem to jak Karwana pogrzebowa. Co tu wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to jest masakra, jakiś czas temu w okolicach pięciu dych miałeś nowe auto a dziś używka z dużym nalotem 😎 (nie ta ikonka miała być a z komórki nie potrafię usunąć) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz nową Astre HB. W ostateczności ma wczasy kup lub wypożycz kufer na dach.

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-astra-v-5dr-enjoy-1-0xfl-105km-mt5-start-stop-ID6Dr1nU.html#d9d400bc9f

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Cinek said:

Swoją drogą to jest masakra, jakiś czas temu w okolicach pięciu dych miałeś nowe auto a dziś używka z dużym nalotem 😎 

 

Kiedy to bylo? ;] Za wyjatkiem Astry J sedan 1.6  z wyprzedazy czy Tipo 1.4 NA  to juz od dawna rodzinnego auta za 50kPLN nie ma.

A w czasach jak takie auta byly, to 50kPLN bylo troche wiecej warte niz obecnie.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej napisał, na co dzień nowa astra będzie ok, tylko lepiej wziąć 1.2, a nie 1.0. Raz w roku kufer na dach na wakacje. 

Tipo 1.4t może i pali trochę więcej ale przy tej cenie auta bym też rozważył nowe kombi lub HB, w razie czego lpg można dołożyć. 

W ewentualnie coś z golfowatych (kombi lub Sportsvan) z 1.2 / 1.4 tsi z małym przebiegiem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rwIcIk napisał:

Krótkie odcinki, to jakie?

Współczesne diesle z filtrem nie nadają się za bardzo na krótkie odcinki 

 

Mam Golfa VII 1.6tdi 2016, jeżdżę w większości na krótkich odcinkach i czasem specjalnie muszę gdzieś pojechać żeby wypaliło filtr. Wystarcza kilka kilometrów na 3/4 biegu i wyższych obrotach, ale jednak jest to trochę wkurzające bo czuję się niewolnikiem samochodu. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, swienty napisał:

 

Mam Golfa VII 1.6tdi 2016, jeżdżę w większości na krótkich odcinkach i czasem specjalnie muszę gdzieś pojechać żeby wypaliło filtr. Wystarcza kilka kilometrów na 3/4 biegu i wyższych obrotach, ale jednak jest to trochę wkurzające bo czuję się niewolnikiem samochodu. 

Miałem w Fabi ten motor, kontrolki wypalania nie było , ale jak wypalał to chodził jak traktor , na początku myślałem ze któreś kółko pąsowe odpada :) Do 200 000 raczej nic się nie działo a później po kolei wszystko: EGR, 2masa, amory, łożyska. Dobrze że była u mnie do 19x 000. Później kolega jeździł i unikałem go a raczej opowieści że znów na warsztacie coś robi :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Camel napisał:

Miałem w Fabi ten motor, kontrolki wypalania nie było , ale jak wypalał to chodził jak traktor , na początku myślałem ze któreś kółko pąsowe odpada :) Do 200 000 raczej nic się nie działo a później po kolei wszystko: EGR, 2masa, amory, łożyska. Dobrze że była u mnie do 19x 000. Później kolega jeździł i unikałem go a raczej opowieści że znów na warsztacie coś robi :(

 

Jak wypala to obroty na postoju wchodzą na 1000, a po zgaszeniu przez jakiś czas chodzi jeszcze wentylator.

To co podałeś to raczej typowa eksploatacja przy takim przebiegu, poza egrem nie widzę nic dziwnego.

U mnie ma być jakos do lipca i przebiegu 150kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Megane 4 coś jest na rzeczy, w rodzinie 1 sztuka kupiona jako nowe po roku zmieniła właściciela. Resztę można doczytać w sieci. 1,5r szukałem kombi z lpg w podobnych $$ padło na Tipo 1.4tjet póki co 55kkm bez problemów, a nie sorry wczoraj padł org. 3,5 letni akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Camel napisał:

Miałem w Fabi ten motor, kontrolki wypalania nie było , ale jak wypalał to chodził jak traktor , na początku myślałem ze któreś kółko pąsowe odpada :) Do 200 000 raczej nic się nie działo a później po kolei wszystko: EGR, 2masa, amory, łożyska. Dobrze że była u mnie do 19x 000. Później kolega jeździł i unikałem go a raczej opowieści że znów na warsztacie coś robi :(

 

Też zależy od podejścia kolejnego właściciela, są nadgorliwcy to wymieniają. Mam takiego w rodzinie, co jego hobby jest dokładanie $$ do starych klamotów [sam naprawia/wymienia w wolnym czasie, ale części na ulicy nie leżą]. Żeby nie było że jeżdżę aż auto stanie, po prostu robię to co trzeba z mojego punktu widzenia zbytnio się nie rozwodząc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, swienty napisał:

 

Mam Golfa VII 1.6tdi 2016, jeżdżę w większości na krótkich odcinkach i czasem specjalnie muszę gdzieś pojechać żeby wypaliło filtr. Wystarcza kilka kilometrów na 3/4 biegu i wyższych obrotach, ale jednak jest to trochę wkurzające bo czuję się niewolnikiem samochodu. 

Mój potrzebuje 20 km, gdy startuję z zimnego - żeby się nagrzać i do końca wypalić.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Camel napisał:

Odpuścił odrazu ;) 

tak na marginesie, jedno z moich aut to nowy duster. Czy w środku jest tragiczny ? Nie wiem, dla mnie nie :) 

 

Pytanie po co SUV a nie zwykły kompakt ?

Duster z sensownym wyposażeniem i

silnikiem tzn 1.3TB lub 1.5dci to już ponad 60tys 

A komfort jazdy będzie gorszy niż np w astrze czy fokusie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem to poczekać do 27 grudnia i szukać nowego w salonie. Od nowego roku jest nowa norma euro i importerzy albo porejestrują na siebie i będą wyprzedawać po nowym roku albo obniżą sporo ceny. Floty przez C-19 już chyba nie kupują takich ilości aut.

 

Lub szukać auta po 3- letnim leasingu, floty będą wyprzedawać bo chyba idzie kryzys przez C-19.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, robciolas napisał:

Z takim budżetem to poczekać do 27 grudnia i szukać nowego w salonie. Od nowego roku jest nowa norma euro i importerzy albo porejestrują na siebie i będą wyprzedawać po nowym roku albo obniżą sporo ceny. Floty przez C-19 już chyba nie kupują takich ilości aut.

 

Lub szukać auta po 3- letnim leasingu, floty będą wyprzedawać bo chyba idzie kryzys przez C-19.

Dostają aneksy do homologacji ;) 

Tak było w 2015 we wrześniu i będzie teraz.  Rynek osobówek to pikus , ale wyobrażasz sobie jakby dealerzy mieli wszystkie autobusy i ciężarówki porejestrować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Camel napisał:

Dostają aneksy do homologacji ;) 

Tak było w 2015 we wrześniu i będzie teraz.  Rynek osobówek to pikus , ale wyobrażasz sobie jakby dealerzy mieli wszystkie autobusy i ciężarówki porejestrować :)

Dealerzy nie mają takiej kasy aby kupić od importera i zarejestrować na siebie oraz duże ryzyko biznesowe.

Info z pierwszej ręki Toyota Motor Poland ostro rejestruje na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Najmlodszy bedzie mial 11 lat...

z 3 gen. będzie miał 5. ale tym niestety nie jeździłem. mam od 3 m-cy 2005r. , wcześniej jeździłem v6. auta jeżeli są doinwestowane, to dają naprawdę dużo frajdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Marcinas said:

z 3 gen. będzie miał 5. ale tym niestety nie jeździłem. mam od 3 m-cy 2005r. , wcześniej jeździłem v6. auta jeżeli są doinwestowane, to dają naprawdę dużo frajdy. 

 

Nie bedzie mial, bo 2.0noPB wycofali z oferty zaraz na poczatku 3gen.

Pozniej byl 1.6THP ale tego akurat ciezko polecac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki niektórym za rady, niektóre są ok i wezmę pod uwagę ale niektórych czytać to ręce opadają. Skodę fabie dla 4 os rodziny w trasę 2 tys km, ludzie myślcie trochę lub astrę gdzie wyraźnie pisze ze mi się nie podoba to jeszcze hb..... Nie wspomnę o kimś kto poleca C5 w takim budżecie, auto z lat 2008 konstrukcja, napewno wydam tyle kasy na takie coś, albo wydam 30tys za najmłodszy skoro chce 50 tys. Nie widzę logiki niektórych ludzi.
Duster nie jest skreślony, żadne z tych aut, te co podałem są właśnie brane pod uwagę i z nich myślę coś wybrać.



  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam. Już mam takie mętlik że głową mała. Potrzebuję auta dla rodziny 2+2 ale 70% tam naprawdę będę jeździł sam. Auta mało awaryjnego i oszczędnego z małym przebiegiem, obecny fiat w dieslu pali mi 4.5-5l. Jazda w większości na krótszych odcinkach parę razy w domu dłuższą trasa i wakacje kilka tys km. Cena tak do 55tys na chwile obecna, im mniej tym lepiej.
Na początku chciałem Mondeo mk5 w hb, ogromny bagażnik, z fordów jestem zadowolony ale w tej cenie to 180tys km przebiegu, nie wydam tyle kasy że auto miało więcej przebiegu niż to co mam, dla mnie to bez sensu i proszę nie przekonywać.
Druga opcja to Fiat tipo w kombi, ogólnie auto chyba ok ale wygląd... Średnio mi się podoba, silniki wolnossacy odpada 1.4tjeg dużo pali, mjet praktycznie nie ma.
Trzeci pomysł to megane 4 i to bardzo mi się podoba, bagażnik nie duży w kombi ale to chyba większość w tej klasie, silnik 1.5 dci bardzo chwala jak i 1.3 tce tylko dużo czytam o takich pierdolach jak skrzypi zawieszenie, jakieś stuki w skrzyni, cieknące drzwi czy spasowanie auta jak po wypadku, może to jest tylko wyolbrzymione bo wiadomo piszą Ci co narzekają.
Czwarta opcja to i30 ale tam to tylko 1.4 100koni, chyba za słaby jednak i wygląda, taki normalny, nie wiem jak z awaryjnościa itd.
Piąty to wpadł pomysł jak jechałem obok salonu, duster 1.0 z gazem, z zewnątrz ładny, w środku maskarka i silnik pewnie na trasie 140-150 km/h za słaby? Inne silniki co są w gamie za drogie.
Szoste auto to focus w kombi, ale takie zwykłe auto też i tył średnio mi się podoba.
Nie mam pojęcia co wybrać, astra najnowsza w kombi z tą wstawka nad dachem to jak Karwana pogrzebowa. Co tu wybrać?
Mam Megane 4, 1.3 140 KM Intens. Dużo z tego co piszą to prawda ale kupiłbym jeszcze raz. Auto bardzo fajne, wygodne, ładne, z dobrym silnikiem i taką sobie skrzynią manualną.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Nie bedzie mial, bo 2.0noPB wycofali z oferty zaraz na poczatku 3gen.

Pozniej byl 1.6THP ale tego akurat ciezko polecac.

myślałem że chodzi o diesla, bo spalania na poziomie 5l to benzyna nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower sobie kup jak taki wybredny jesteś
Ciebie nie stać na samochód a pewnie i na rower to masz problem z głowy, zostaje ci tylko trolowanie i docinki w tematach gdzie nie masz nic do powiedzenia ale cóż, tacy ludzie też muszą być, złośliwa i zawistna natura. Ubolewam i pozdrawiam
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rustin napisał:


Duster nie jest skreślony, żadne z tych aut, te co podałem są właśnie brane pod uwagę i z nich myślę coś wybrać.


 

Ja również myślę o zmianie i właśnie wybór pomiędzy nowy duster , jakieś demo lub z małym przebiegiem Megane 4 kombi , ewentualnie astra k kombi. Jakoś najbardziej mi się Megane podoba 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie miałeś usterki?
W sumie żadnych poważniejszych. Miałem regulowaną klapę, wymienili mi śruby przednich foteli no i oczywiście delikatne (trzeba się wsłuchać w konkretnych warunkach) terkotanie z lewej kratki nawiewu.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również myślę o zmianie i właśnie wybór pomiędzy nowy duster , jakieś demo lub z małym przebiegiem Megane 4 kombi , ewentualnie astra k kombi. Jakoś najbardziej mi się Megane podoba
Jeśli Duster to tylko 1.3 150 KM

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie żadnych poważniejszych. Miałem regulowaną klapę, wymienili mi śruby przednich foteli no i oczywiście delikatne (trzeba się wsłuchać w konkretnych warunkach) terkotanie z lewej kratki nawiewu.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

W megane była by paro letnia więc może wszystkie te bolączki zostały usunięte przez pierwszego właściciela na gwarancji bo z tego co czytam to wystapuja te anomalia zaraz bo zakupie. Tylko ta skrzynia żebh nie padła, wychodzi że każde 1.3 tce tak ma, diesle chyba nie mają tego problemu. Nic z tym nie robiłeś? Czytałem że półosie wymieniaja, skrzynie itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, rustin napisał:

Dzięki niektórym za rady, niektóre są ok i wezmę pod uwagę ale niektórych czytać to ręce opadają. Skodę fabie dla 4 os rodziny w trasę 2 tys km, ludzie myślcie trochę lub astrę gdzie wyraźnie pisze ze mi się nie podoba to jeszcze hb..... Nie wspomnę o kimś kto poleca C5 w takim budżecie, auto z lat 2008 konstrukcja, napewno wydam tyle kasy na takie coś, albo wydam 30tys za najmłodszy skoro chce 50 tys. Nie widzę logiki niektórych ludzi.
Duster nie jest skreślony, żadne z tych aut, te co podałem są właśnie brane pod uwagę i z nich myślę coś wybrać.


 

Wybredny jesteś. Kwota która podałeś jest za mała na nowe a używka to jest loteria. Odpowiedzi też są w zależności od indywidualnych preferencji. Jak szukasz czegoś z Dacii to bierz 1.3 tce bo 1.5dci jest nie na czasie chociaż fajny. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kwotę używka to loteria? Zapewne 2-3 to nie z salonu ale wydając 50 tys lub więcej mam być nie wybredny? Już widzę jakimi ty to salonowymi autami jeździsz za 100 tys i szastasz kasa bez zastanowienia o aucie. Ludzie skąd u was tyle zazdrości? Nie na darmo opinia o Polakach jest, że trudno że mi źle ale żeby sąsiad miał gorzej...

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megane była by paro letnia więc może wszystkie te bolączki zostały usunięte przez pierwszego właściciela na gwarancji bo z tego co czytam to wystapuja te anomalia zaraz bo zakupie. Tylko ta skrzynia żebh nie padła, wychodzi że każde 1.3 tce tak ma, diesle chyba nie mają tego problemu. Nic z tym nie robiłeś? Czytałem że półosie wymieniaja, skrzynie itd
1.3 wychodziły od drugiej połowy 2018.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, rustin napisał:
Godzinę temu, jareczekmtb napisał:
Ja również myślę o zmianie i właśnie wybór pomiędzy nowy duster , jakieś demo lub z małym przebiegiem Megane 4 kombi , ewentualnie astra k kombi. Jakoś najbardziej mi się Megane podoba emoji6.png

Pokaż więcej  

Czyli mamy podobny problem. A tipo czy i30?

I30 ładny nawet , tylko to 1.4 wolnossące trochę słabe 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rustin napisał:

Za taką kwotę używka to loteria? Zapewne 2-3 to nie z salonu ale wydając 50 tys lub więcej mam być nie wybredny? Już widzę jakimi ty to salonowymi autami jeździsz za 100 tys i szastasz kasa bez zastanowienia o aucie. Ludzie skąd u was tyle zazdrości? Nie na darmo opinia o Polakach jest, że trudno że mi źle ale żeby sąsiad miał gorzej...

O widzę że kolegę już ładnie szarpie 👎

Ty NAIWNIAKU, co Ty sobie myślisz?

Przyjechałeś z jakiegoś zmywaka od Angoli, że tu Ci wszystko nie pasuje?

Skoro dla ciebie 50kzl to bycie szejkiem i teraz Wszyscy mają wokół Ciebie skakać, to sory, ale widać AK czy PL nie jest dla Ciebie.

Może wracaj czym prędzej banany prostować.

  • Lubię to 6
  • Nie lubię tego 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, rustin napisał:

Za taką kwotę używka to loteria? Zapewne 2-3 to nie z salonu ale wydając 50 tys lub więcej mam być nie wybredny? Już widzę jakimi ty to salonowymi autami jeździsz za 100 tys i szastasz kasa bez zastanowienia o aucie. Ludzie skąd u was tyle zazdrości? Nie na darmo opinia o Polakach jest, że trudno że mi źle ale żeby sąsiad miał gorzej...

Nie rzucaj się, bo się odechciewa udzielać Ci porad, o które wcześniej sam się prosiłeś.

To Mondeo z jakim silnikiem chciałeś, dieslem?

Duże (tyle, że raczej zewnętrznie tylko) w rozsądnych pieniądzach to może Insignia A z końca produkcji?

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę że kolegę już ładnie szarpie
Ty NAIWNIAKU, co Ty sobie myślisz?
Przyjechałeś z jakiegoś zmywaka od Angoli, że tu Ci wszystko nie pasuje?
Skoro dla ciebie 50kzl to bycie szejkiem i teraz Wszyscy mają wokół Ciebie skakać, to sory, ale widać AK czy PL nie jest dla Ciebie.
Może wracaj czym prędzej banany prostować.
Powiem tak, nie będę się zniżał do twojego poziomu, potwierdzasz tylko to co pisałem. Mogę jedynie napisać, że Ci współczuję.
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rzucaj się, bo się odechciewa udzielać Ci porad, o które wcześniej sam się prosiłeś.
To Mondeo z jakim silnikiem chciałeś, dieslem?
Duże (tyle, że raczej zewnętrznie tylko) w rozsądnych pieniądzach to może Insignia A z końca produkcji?
 
Jakoś nie widzę porad od ciebie więc możesz sobie zachować je dla siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I30 ładny nawet , tylko to 1.4 wolnossące trochę słabe 
 
 
 
 
Właśnie różne są opinie, niby na papierze gdzie znalazłem przyśpieszenie jest gdzie ok 13s a na yt testy z kombi i wychodzi 11.7 to już nie ma tragedii jak na tak mały silnik wolnossacy, trzeba by się przyjechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rustin napisał:
17 minut temu, ZUBERTO napisał:
Nie rzucaj się, bo się odechciewa udzielać Ci porad, o które wcześniej sam się prosiłeś.
To Mondeo z jakim silnikiem chciałeś, dieslem?
Duże (tyle, że raczej zewnętrznie tylko) w rozsądnych pieniądzach to może Insignia A z końca produkcji?
 

Rozwiń  

Jakoś nie widzę porad od ciebie więc możesz sobie zachować je dla siebie

Napisałem Ci w poście na który odpowiadasz, ale tak się zapieniłeś, że nie zauważyłeś.

Widzę, że delikatnie mówiąc, rozmowy z Tobą nie mają jakiegokolwiek sensu.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci w poście na który odpowiadasz, ale tak się zapomniałeś, że nie zauważyłeś.
Widzę, że delikatnie mówiąc, rozmowy z Tobą nie mają jakiegokolwiek sensu.
Rzucasz się sam z tekstami że nie chce się podpowiadać to napisałem że nei trudź się, nie potrzeba. Ci co mają coś merytorycznego do napisania to jak widać dają dobre rady i normalnie można pisać a nie cwaniakowac. Lajkucie sobie posty dalej :) mnie nie ruszaja tacy ludzie.
PS. Insygnia? Serio? Rozumiem że to kolejna złośliwość albo masz mała wiedzę, obojętne jaki powód, za Twoje dobre rady dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.