Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze auta dla rodziny 2+2


rustin

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, TomekD000 napisał:

 

a ledy to gadżet ? :] 

jak dla mnie w 2020 roku to podstawowe wyposażenie w aucie które z założenia nie jest do jazdy po mieście

określenie wszystko co potrzeba jest baaardzo szerokie

Wszystko co potrzebuje ten, któy za ten samochód płaci.

Wiem, że zaraz znajdą się tu mistrzowie, co powiedzą, że bez trybów jazdy autonomicznej to grat, ale ja mam to co chciałem i za tyle ile chciałem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, TomekD000 said:

 

a ledy to gadżet ? :] 

jak dla mnie w 2020 roku to podstawowe wyposażenie w aucie które z założenia nie jest do jazdy po mieście

 

To juz kazdy musi sobie dam zdecydowac co jest dla niego wystarczajace...

Jak musisz miec ledy to najwyzej albo dokladasz, albo idziesz do innego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciej__ napisał:

 

To juz kazdy musi sobie dam zdecydowac co jest dla niego wystarczajace...

Jak musisz miec ledy to najwyzej albo dokladasz, albo idziesz do innego producenta.

 

No właśnie :] tylko to nie ja stwierdziłem że auto ma wszystko co potrzeba i co w 2020 roku jest tylko gadżetem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Bo wg MNIE tak wlasnie jest :ok: Czego nie rozumiesz w tym stwierdzeniu?

 

Fajnie by było wiedzieć jakie samochody mają ci co się wypowiadają w wątkach zakupowych.

Bo mam wrażenie, że często posiadacze 20 letnich samochodów wytykają dziadowanie właścicielom nowych za to, że  narzekają, że nowe za dużo palą ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MarcG napisał:

Fajnie by było wiedzieć jakie samochody mają ci co się wypowiadają w wątkach zakupowych.

Bo mam wrażenie, że często posiadacze 20 letnich samochodów wytykają dziadowanie właścicielom nowych za to, że  narzekają, że nowe za dużo palą ;]

 

za dużo palący benzynowy suv kodiaq z roku bieżącego, upoważnia do pisania tutaj?
 

25 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Bo wg MNIE tak wlasnie jest :ok: Czego nie rozumiesz w tym stwierdzeniu?

 

:] jeśli wg Ciebie to ok

A autorowi postu polecam Octavie 3 1.2/1.4tsi rocznik taki na ile starczy kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, MarcG said:

Fajnie by było wiedzieć jakie samochody mają ci co się wypowiadają w wątkach zakupowych.

Bo mam wrażenie, że często posiadacze 20 letnich samochodów wytykają dziadowanie właścicielom nowych za to, że  narzekają, że nowe za dużo palą ;]

Posiadacz ponad 20 lat +   wielu aut  uwaza, ze nowe auta za malo palą. Powinny palić więcej niż stare. Wtedy kupujący zamiast nowych kupowaliby stare i mniej zasmiecali srodowisko, swoja próżnością, szpanerstwem oraz gadżeciarstwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, gregoryj napisał:

Posiadacz ponad 20 lat +   wielu aut  uwaza, ze nowe auta za malo palą. Powinny palić więcej niż stare. Wtedy kupujący zamiast nowych kupowaliby stare i mniej zasmiecali srodowisko, swoja próżnością, szpanerstwem oraz gadżeciarstwem

Pewnie o tym zapomniałeś ale żebyś mógł kupić teraz ekologiczny 20-letni samochód, 20 lat temu ktoś zaśmiecił środowisko kupując nowy szpanerski i gadżeciarski samochód ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, TomekD000 said:

 

No właśnie :] tylko to nie ja stwierdziłem że auto ma wszystko co potrzeba i co w 2020 roku jest tylko gadżetem :) 

Mój ma wszystko co potrzeba, i halogenowe lampy, świecą i jest git. Ma 2 lata. Co ciekawe 19 letnia Vectra ma ksenony o też fajnie.

Śmieszy mnie za każdym razem, jak słyszę bo w roku X to już trzeba mieć, otóż nie trzeba.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, AstraC napisał:

Mój ma wszystko co potrzeba, i halogenowe lampy, świecą i jest git. Ma 2 lata. Co ciekawe 19 letnia Vectra ma ksenony o też fajnie.

Śmieszy mnie za każdym razem, jak słyszę bo w roku X to już trzeba mieć, otóż nie trzeba.

 

mnie śmieszy, jak ktoś pisze, że coś jest nie potrzebne i dodaje że tego nie ma, a potem jeszcze bardziej śmieszy jak okazuje się że jednak trzeba, ale to stwierdza jak już ma :] 

 

btw naprawdę porównujesz 19letnie ksenony do nowych ledów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, TomekD000 said:

 

mnie śmieszy, jak ktoś pisze, że coś jest nie potrzebne i dodaje że tego nie ma, a potem jeszcze bardziej śmieszy jak okazuje się że jednak trzeba, ale to stwierdza jak już ma :] 

 

btw naprawdę porównujesz 19letnie ksenony do nowych ledów?

Skoro nie mam i jeżdżę, to wniosek jest prosty, nie trzeba mieć.

Co do LEDów, ksenonow I halogenów to na własność nie miałem tylko LEDów, i nie twierdzę, że jest gorsze, myślę że jeśli to nie są matrycowe to wielkiej różnicy do ksenonów nie ma, matrycowe to na 100% lepiej, choć np. dla postronnych kierowców LED matrix by VW strasznie męczy, bo działa z wyraźnym opóźnieniem.

I dlaczego nie mam porównywać 19 letnich ksenonów do LEDów? Boisz się, że nie będzie aż takiej różnicy jak sobie wymarzyłeś? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AstraC napisał:

Skoro nie mam i jeżdżę, to wniosek jest prosty, nie trzeba mieć.

Co do LEDów, ksenonow I halogenów to na własność nie miałem tylko LEDów, i nie twierdzę, że jest gorsze, myślę że jeśli to nie są matrycowe to wielkiej różnicy do ksenonów nie ma, matrycowe to na 100% lepiej, choć np. dla postronnych kierowców LED matrix by VW strasznie męczy, bo działa z wyraźnym opóźnieniem.

I dlaczego nie mam porównywać 19 letnich ksenonów do LEDów? Boisz się, że nie będzie aż takiej różnicy jak sobie wymarzyłeś? 😄

 

Maluchem do Bułgarii... to prosty wniosek, Grand C-MAX nie trzeba mieć, i tak można długo.

Niczego się nie boję, miałem ksenony, a już na pewno nie boję się 19 letnich ksenonów, które z nowymi pewnie mają wspólną tylko nazwę. Powoli chyba rozumie dlaczego wg Ciebie nie trzeba żadnych ledów.

 

Można nie mieć, keyless, elektrycznych klap, grzanych stołków itd ale dobre oświetlenie zmienia komfort jazdy w nocy, tylko nie mam tu na myśli jazdy do biedronki czy innego lidla w mieście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, TomekD000 said:

 

Maluchem do Bułgarii... to prosty wniosek, Grand C-MAX nie trzeba mieć, i tak można długo.

Niczego się nie boję, miałem ksenony, a już na pewno nie boję się 19 letnich ksenonów, które z nowymi pewnie mają wspólną tylko nazwę. Powoli chyba rozumie dlaczego wg Ciebie nie trzeba żadnych ledów.

 

Można nie mieć, keyless, elektrycznych klap, grzanych stołków itd ale dobre oświetlenie zmienia komfort jazdy w nocy, tylko nie mam tu na myśli jazdy do biedronki czy innego lidla w mieście.

 

Przesada nie jest wskazana w żadną stronę, a wyciąganie wniosków z mojej wypowiedzi przez pryzmat swoich problemów nie prowadzi do niczego mądrego. Pamiętaj, że pomiędzy 'Skoda Karoq z bieżącego rocznika z LED'ami' a 'maluchem do Bułgarii' jest cała masa stanów pośrednich i uważam, że często na prawdę wystarczających. 

Co do jeżdżenia do sklepu po mieście tylko, jeśli masz taki styl jazdy to mi przykro, ja jednak nie, co więcej 99.9% tras robię w nocy z uwagi na to że dzieciaki wtedy sobie smacznie śpią, a ja mam mniej stresu i pustą drogę. W okresie pandemii mniej, ale wcześniej całkiem sporo.

Co do 19 letnich ksenonów, świecą ładnie, jeszcze muszę tylko zregenerować klosz i jak tak patrzę, dużo zwykłym LED'om nie ustępują, oczywiście nie mówimy o matrixach, bo tam formowanie wiązki światła jest bardziej skomplikowane.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AstraC napisał:

Przesada nie jest wskazana w żadną stronę, a wyciąganie wniosków z mojej wypowiedzi przez pryzmat swoich problemów nie prowadzi do niczego mądrego. Pamiętaj, że pomiędzy 'Skoda Karoq z bieżącego rocznika z LED'ami' a 'maluchem do Bułgarii' jest cała masa stanów pośrednich i uważam, że często na prawdę wystarczających. 

Co do jeżdżenia do sklepu po mieście tylko, jeśli masz taki styl jazdy to mi przykro, ja jednak nie, co więcej 99.9% tras robię w nocy z uwagi na to że dzieciaki wtedy sobie smacznie śpią, a ja mam mniej stresu i pustą drogę. W okresie pandemii mniej, ale wcześniej całkiem sporo.

Co do 19 letnich ksenonów, świecą ładnie, jeszcze muszę tylko zregenerować klosz i jak tak patrzę, dużo zwykłym LED'om nie ustępują, oczywiście nie mówimy o matrixach, bo tam formowanie wiązki światła jest bardziej skomplikowane.

 

nie mam żadnego problemu, jeździj z czym chcesz, kiedyś tu już pisano, że reflektor z żuka jest wystarczający... widzę wiecznie żywe.

A jak mnie cytujesz to przeczytaj na spokojnie co napisałem, a potem pisz dlaczego Ci przykro. (jakbyś nie zrozumiał to napisałem że do lidla wystarczy ten przysłowiowy tutaj reflektor z żuka).

19-letnie super ksenony tylko klosz zregenerować... coś jak klima działa tylko do nabicia, naprawdę już wszystko rozumiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, MarcG said:

Pewnie o tym zapomniałeś ale żebyś mógł kupić teraz ekologiczny 20-letni samochód, 20 lat temu ktoś zaśmiecił środowisko kupując nowy szpanerski i gadżeciarski samochód ;]

a to trafna uwaga. 😁 ale dzisiaj jest tego tyle (a kiedys nie bylo) ze jakby zamkneli produkcje wszystkich nowych samochodow, to jeszcze tymi starymi mozna byloby dobre kilka lat jezdzic i jezdzic, az rzeczywisty popyt znowu gorowalby nad podaza.

 

28 minutes ago, TomekD000 said:

19-letnie super ksenony tylko klosz zregenerować... coś jak klima działa tylko do nabicia, naprawdę już wszystko rozumiem

a chcialbys zeby wszyscy wyrzucali wszystkie auta po gwarancji i kupowali nowe? W ilus letnim wozie wszystko sie zuzywa, a producenci powinni tak naprawde byc zmuszeni do produkcji czesci przez 20 lat, zeby to bylo w miare ekologiczne

14 hours ago, AstraC said:

Co ciekawe 19 letnia Vectra ma ksenony o też fajnie.

a moj ma 4 kolka, kierownice, silnik i skrzynie ..... i ma cos jeszcze czego zadne auto nowe nie ma (oprocz nielicznych), dusze i emocje.

Dopoki pali i jezdzi jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gregoryj napisał:

a to trafna uwaga. 😁 ale dzisiaj jest tego tyle (a kiedys nie bylo) ze jakby zamkneli produkcje wszystkich nowych samochodow, to jeszcze tymi starymi mozna byloby dobre kilka lat jezdzic i jezdzic, az rzeczywisty popyt znowu gorowalby nad podaza.

 

a chcialbys zeby wszyscy wyrzucali wszystkie auta po gwarancji i kupowali nowe? W ilus letnim wozie wszystko sie zuzywa, a producenci powinni tak naprawde byc zmuszeni do produkcji czesci przez 20 lat, zeby to bylo w miare ekologiczne

a moj ma 4 kolka, kierownice, silnik i skrzynie ..... i ma cos jeszcze czego zadne auto nowe nie ma (oprocz nielicznych), dusze i emocje.

Dopoki pali i jezdzi jest super.

Nikt o zdrowych zmysłach nie wybierze 20 letniego samochodu do użytku codziennego, mogąc bez stresu kupić nowy.

Samochód 30 letni z duszą to służy do pielęgnowania i jeżdżenia do kościoła w niedzielę. Nie ma co dorabiać ideologii do zwykłych wyborów ekonomicznych. Ja też twierdzę, że kupienie za 2mln Lamborgini Ursus do jeżdżenia to głupota bo można za to kupić 10 prawie takich, nowych Suvów, no ale tylko dlatego, że musiał bym sprzedać dom.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, hefi said:

Ale to stare śmierdzą moczem. Dziwne co?

no wlasnie nie, bo nikt ich obsikac nie chce, nawet pies. Jedynie "nowy" moze smierdziec .... 

 

2 minutes ago, MarcG said:

Nikt o zdrowych zmysłach nie wybierze 20 letniego samochodu do użytku codziennego, mogąc bez stresu kupić nowy.

Samochód 30 letni z duszą to służy do pielęgnowania i jeżdżenia do kościoła w niedzielę. Nie ma co dorabiać ideologii do zwykłych wyborów ekonomicznych. Ja też twierdzę, że kupienie za 2mln Lamborgini Ursus do jeżdżenia to głupota bo można za to kupić 10 prawie takich, nowych Suvów, no ale tylko dlatego, że musiał bym sprzedać dom

Ja nikomu nie mowie ze ma kupic 20letnie.

I wszystko kwestia kasy. Jak masz 5-10 tysi na zakup auta (oczywiscie nie na AK, bo tutaj ma sie 50-100 tysi 😁) to raczej na inne auto Cie nie stac, niz 20 letnie, no moze 15-letnie jakies male.

 

Tutaj gosc ma 50 tysi, i moze wybrac kilkuletnia C lub D klase, vs 2-3 modele nowe ktore da sie kupic za ok 50 tysi. Ja osobiscie kupilbym nowe, jakby mnie bylo stac, ale widze, ze wiekszosc ludzi wybierze D klase z turbo- dieslem lub benzyna, bo duze, bezpieczne i komfortowe. W tym ostatnim wypadku jestem tylko przeciwny jesli ktos nie ma kasy na utrzymanie takiego auta pozniej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomekD000 napisał:

19-letnie super ksenony tylko klosz zregenerować...

Przy teście lamp żeśmy porównywali 10-letnie, nieregenerowane ksenony z nowymi LEDami. Poza tym że w ledach jest dużo lepszy rozkład światła to różnicy w ilości za bardzo nie było. Zdjęcia są - możesz poszukać. Rozumiem że wolisz nowe. Ja też. Ale nie popadajmy w przesadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, marcindzieg napisał:

Przy teście lamp żeśmy porównywali 10-letnie, nieregenerowane ksenony z nowymi LEDami. Poza tym że w ledach jest dużo lepszy rozkład światła to różnicy w ilości za bardzo nie było. Zdjęcia są - możesz poszukać. Rozumiem że wolisz nowe. Ja też. Ale nie popadajmy w przesadę.

 

Nie mogę właśnie znaleźć tego testu który robiliście. Pamiętasz jak wypadły zwykłe halogeny? bo taki był główny wątek.

A dobre ksenony nie są złe to wiem i zgoda, ale dobrymi nie są te nastoletnie świecące na różowo w zmatowiałych kloszach starych aut, a takie widzę często na ulicy i takich do nowych ledów nie porównywałbym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TomekD000 napisał:

Pamiętasz jak wypadły zwykłe halogeny? bo taki był główny wątek.

Nie miały startu nawet do ksenonów. Ale jak są nowe/niezniszczone to spokojnie da się jeździć.

 

1 minutę temu, TomekD000 napisał:

A dobre ksenony nie są złe to wiem i zgoda, ale dobrymi nie są te nastoletnie świecące na różowo w zmatowiałych kloszach starych aut, a takie widzę często na ulicy i takich do nowych ledów nie porównywałbym.

Lampę można zregenerować. I wtedy świecą praktycznie jak nowe. I o to chyba koledze wyżej chodziło. Żarnik też trzeba wymieniać - wiadomo. Ja wymieniłem klosze na nowe. I jest bardzo dobrze. Co w niczym nie zmienia faktu że wolałbym LEDy. Nawet te zwykłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcindzieg napisał:

Nie miały startu nawet do ksenonów. Ale jak są nowe/niezniszczone to spokojnie da się jeździć.

 

Lampę można zregenerować. I wtedy świecą praktycznie jak nowe. I o to chyba koledze wyżej chodziło. Żarnik też trzeba wymieniać - wiadomo. Ja wymieniłem klosze na nowe. I jest bardzo dobrze. Co w niczym nie zmienia faktu że wolałbym LEDy. Nawet te zwykłe.

 

i w pełni się zgadzam :ok: takie same mam obserwacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TomekD000 napisał:

 

Nie mogę właśnie znaleźć tego testu który robiliście. Pamiętasz jak wypadły zwykłe halogeny? bo taki był główny wątek.

A dobre ksenony nie są złe to wiem i zgoda, ale dobrymi nie są te nastoletnie świecące na różowo w zmatowiałych kloszach starych aut, a takie widzę często na ulicy i takich do nowych ledów nie porównywałbym.

 

 

Opinie są różne

https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/czy-nowe-swiatla-naprawde-sa-lepsze/rnkyw3f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, MarcG napisał:

Nowe ubogie LEDy wcale nie swieca rewelacyjnie. Scala rental miala ledy jakies podstawowe i halogenowe dlugie. Szalu nie bylo :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał:

Nowe ubogie LEDy wcale nie swieca rewelacyjnie. Scala rental miala ledy jakies podstawowe i halogenowe dlugie. Szalu nie bylo :facepalm:

No jak autoświat pisze, że w niemieckich samochodach są słabe ledy to muszą być naprawdę słabe.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcG napisał:

No jak autoświat pisze, że w niemieckich samochodach są słabe ledy to muszą być naprawdę słabe.

W Seacie Arona (chyba) i Suzuki @wladmarświeciły bardzo dobrze. Ciekawe by było porównanie do ksenonów z nowymi kloszami (wtedy były jeszcze podniszczone). Światła nie było więcej ale było bardzo fajnie i równomiernie rozmieszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, marcindzieg napisał:

W Seacie Arona (chyba) i Suzuki @wladmarświeciły bardzo dobrze. Ciekawe by było porównanie do ksenonów z nowymi kloszami (wtedy były jeszcze podniszczone). Światła nie było więcej ale było bardzo fajnie i równomiernie rozmieszczone.

No nie wiem w innych swieca dobrze. Chociazby w Oplu no ale un francuski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, marcindzieg napisał:

W Seacie Arona (chyba) i Suzuki @wladmarświeciły bardzo dobrze. Ciekawe by było porównanie do ksenonów z nowymi kloszami (wtedy były jeszcze podniszczone). Światła nie było więcej ale było bardzo fajnie i równomiernie rozmieszczone.

 

Ten seat to Ateca była raczej :)

Ledy ledom nie równe, np w Leonie brata nie mają poziomowania, u mnie w Kodiaqu mają, po włączeniu poziomują się tak jak ksenony, na drodze też widać różnicę jak świecą na korzyść tego drugiego. Wydaje mi się, że one są rożnej mocy, tak jak i są 25W ksenony i też nie mają poziomowania, a 35W zawsze mają.

W vagu jest teraz tak (Golf, Tiguan, Passat) że są podstawowe ledy przeważnie na odbłyśniku i lepsza wersja z soczewkami lub matrycowe.

Dlatego nie jest tak, że led = super oświetlenie.

Jak coś to możemy zrobić jakiś test:]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, TomekD000 said:

naprawdę już wszystko rozumiem.

W swoim wyimaginowanym świecie, bo nie rozumiesz nic. Tak z maluchem do Bułgarii jak i reflektorem od Żuka, tylko skrajności, zatem idź swoją LEDową drogą i uważaj, że jesteś naj naj. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, gregoryj said:

ma 4 kolka, kierownice, silnik i skrzynie ..... i ma cos jeszcze czego zadne auto nowe nie ma (oprocz nielicznych), dusze i emocje.

Dopoki pali i jezdzi jest super.

Takie podejście rozumiem, też lubię swoją Vectrą jeździć, mimo że nie jest idealna, widocznie ma jakiś charakter, ale mimo wszystko mam nowy samochód że wszystkimi jego zaletami. Najważniejsze to nie mechanika, to rdza. Każdy 20 letni samochod będzie ją miał, ja się z tym godzę bo chce zrobić pełen remont nadwozia, więc kupiłem taką żeby się jeszcze trzymała.

Dodatkowo dla mojej Żony ta nuda Ford'a na długich dystansach ma zalety, szanse na awarie nie porównywalnie mniejsze jeszcze na tym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, AstraC napisał:

W swoim wyimaginowanym świecie, bo nie rozumiesz nic. Tak z maluchem do Bułgarii jak i reflektorem od Żuka, tylko skrajności, zatem idź swoją LEDową drogą i uważaj, że jesteś naj naj. :ok:

 

Dyskusja z kimś kto nie wie co to przenośnia masz racje nie ma sensu, a takim symbolem tutaj jest "maluchem do Bułgarii" i reflektor z żuka. Bo merytorycznie zero, tylko inwektywy w moim kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, TomekD000 said:

inwektywy

Wskaż proszę choć jedną. Inaczej przeproś.

Piszesz o reflektorze z Żuka i maluchu w Bułgarii, a jak Ci wskazałem że to skrajności, usilujesz się bronić, że to tylko przenośnia. Szkoda, bo nic nie wiesz o mnie, czym gdzie jeździłem, jak jeżdżę i kiedy, ale sugerujesz że śmigam tylko do Lidla, bo przecież inaczej bez LEDów to drogi nie widzę. No nie to tak nie działa. Co więcej nie pisze, że moje jest na 100% lepsze, jedynie porównuje ksenony do stałych LEDów pisząc, że różnica jest nie wielka i mam taką rację. A o moje ksenony to się nie martw, użyłem ich bardziej jako opcji, że ktoś mógłby w 2001r. pisać że on ma ksenony w zwykłej Vectrze i to wypada mieć w 2001, co było by taką samą bzdurą, jak mówienie ze w 2020 trzeba mieć LEDy bo inaczej to horror durrr morderca niemalże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekD000 napisał:

 

Ten seat to Ateca była raczej :)

Ledy ledom nie równe, np w Leonie brata nie mają poziomowania, u mnie w Kodiaqu mają, po włączeniu poziomują się tak jak ksenony, na drodze też widać różnicę jak świecą na korzyść tego drugiego. Wydaje mi się, że one są rożnej mocy, tak jak i są 25W ksenony i też nie mają poziomowania, a 35W zawsze mają.

W vagu jest teraz tak (Golf, Tiguan, Passat) że są podstawowe ledy przeważnie na odbłyśniku i lepsza wersja z soczewkami lub matrycowe.

Dlatego nie jest tak, że led = super oświetlenie.

Jak coś to możemy zrobić jakiś test:]

Jest w Leonie poziomowanie. Jak ,mj się nie poziomuja to ma coś uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, AstraC napisał:

Wskaż proszę choć jedną. Inaczej przeproś.

Piszesz o reflektorze z Żuka i maluchu w Bułgarii, a jak Ci wskazałem że to skrajności, usilujesz się bronić, że to tylko przenośnia. Szkoda, bo nic nie wiesz o mnie, czym gdzie jeździłem, jak jeżdżę i kiedy, ale sugerujesz że śmigam tylko do Lidla, bo przecież inaczej bez LEDów to drogi nie widzę. No nie to tak nie działa. Co więcej nie pisze, że moje jest na 100% lepsze, jedynie porównuje ksenony do stałych LEDów pisząc, że różnica jest nie wielka i mam taką rację. A o moje ksenony to się nie martw, użyłem ich bardziej jako opcji, że ktoś mógłby w 2001r. pisać że on ma ksenony w zwykłej Vectrze i to wypada mieć w 2001, co było by taką samą bzdurą, jak mówienie ze w 2020 trzeba mieć LEDy bo inaczej to horror durrr morderca niemalże.

 

Wygrałeś, idę demontować ledy.

napisałem:

Cytat

Można nie mieć, keyless, elektrycznych klap, grzanych stołków itd ale dobre oświetlenie zmienia komfort jazdy w nocy, tylko nie mam tu na myśli jazdy do biedronki czy innego lidla w mieście.


a Ty zrozumiałeś:
a) że śmigasz tylko do lidla
b) bez ledów to morderca

Szukaj innego rozmówcy, powodzenia.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TomekD000 napisał:

 

No właśnie też mi coś nie pasuje, po odpaleniu w garażu nie latają górą-dół, a z drugiej strony nie ma regulacji wysokości.

Znany problem , jak auto na gwarancji to wymienia.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Gdyby kogoś interesowało i się zastanawiał jak ja, opiszę wrażenia może ktoś skorzysta. Jeździłem dzisiaj nowym dusterem prestige , z zewnątrz bardzo fajne auto w środku już gorzej ale oczywiście nie zniechęciło mnie to bo jestem świadom jaki jest koszt innego nowego suva i ile się płaci tyle się dostaje. Silnik 1.0 podobnie, nie oczekiwałem nie wiadomo co. Silnik mnie zaskoczył bardzo pozytywnie, elastyczny i oszczędny a jak trzeba wyprzedzić to chętnie wkręca się na obroty i nie ma problemu. Auto w środku dobrze wyposażone jak na tą cenę, materiały jakie są to są ale nie skrzypi nic itd, jedynie podłokietnik to pomyłka w tym miejscu. Z tyłu dużo miejsca, bagażnik też spory. Teraz minusy i co go zdyskwalifikowało, nawet podczas miejskiej jazdy słuchać szum kół, z przodu jest nadkole ale z tyłu już ich brak, do 100-110kmh w środku jesy względnie, nie mówiąc o tym efekcie huczenie. Przy 120-130 jest mega głośno, każdy ma inne odczucia dlatego warto samemu sprawdzić. Bardzo kiepsko jest wyciszone zawieszenie, słychać każdy dół. Jeżeli komuś to nie przeszkadza, brać i się nie zastanawiac z tym silnikiem, naprawę super ale nie na trasy. Pozycja za kierownica i wygodna i nie, pewnie kwestia przyzwyczajenia, mi się siedziało jak na stołku, tak inaczej. Średnie spalanie z średniej prędkości 67kmh na chyba 70km było 7l

Jechałem też megane 4 1.3 140 tce w automacie. Nie muszę mówić, że silnik rewelacja pod kątem spalania i osiągów, biorąc pod uwagę moc i pojemność. Skrzynia bardzo czuła podczas ruszania tzn dodaje się gazu lekko a auto nic nic aż nagle wyrwie. Przy 130kmh jest ok ale myślałem że będzie ciszej, nie jest duuuuzo lepiej niż w 13 letnim aucie klasy średniej które mam. Jest ok. Środek bardzo fajnie zrobiony, materiały ok, bagażnik przez szeroki zderzak dużo traci, nie wygląda na spory. To tak z grubsza, autko fajne i biorę pod uwagę.

Jeszcze teraz przyszedk mi do głowy focus mk3 po lifcie z 1.5 tdci

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 20:50, rustin napisał:

Jeszcze teraz przyszedk mi do głowy focus mk3 po lifcie z 1.5 tdci

 

Będzie podobnie jak w megane. To praktycznie takie same auta pod względem wymiarów oraz wyciszenia. Jestem świeżo po sprzedaży mk3 FL ale z 1.6 TDCi.

Auto jest poprawne, jeździ trochę lepiej niż megane, w 1.5 są wersje 95 i 120 KM, jeśli już to tylko ten mocniejszy. "Moje" 115 KM nie powalało, jak się rozpędził to jechał ;]

W twoim przypadku może być istotne że 1.6 jak i 1.5 palą krople paliwa. Średnie z szybkich autostrad i miasta miałem 5,85. Przy oszczędnym jeżdżeniu będziesz bliżej 5 niż 6L. Ot zwykłe kombi, praktyczne do bólu. Ale z dość małą ilością miejsca na tylnej kanapie, do tego owa kanapa dość niewygodna. Żona już ostrzy zęby na kanapę w nowym aucie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/18/2020 at 6:39 PM, TomekD000 said:

Wygrałeś, idę demontować ledy.

Nie wskazałeś tej inwektywy, więc przeproś.
Co do demontowania - masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, na prawdę nie napisałem, że LED'y są złe. Poczytaj.

 

On 11/18/2020 at 6:39 PM, TomekD000 said:

a Ty zrozumiałeś:
a) że śmigasz tylko do lidla
b) bez ledów to morderca

A tutaj co pominąłeś w swoich cytatach:

On 11/17/2020 at 1:41 PM, TomekD000 said:

a ledy to gadżet ? :] 

jak dla mnie w 2020 roku to podstawowe wyposażenie w aucie które z założenia nie jest do jazdy po mieście

 

On 11/17/2020 at 2:42 PM, TomekD000 said:

No właśnie :] tylko to nie ja stwierdziłem że auto ma wszystko co potrzeba i co w 2020 roku jest tylko gadżetem :) 

 

On 11/18/2020 at 8:17 AM, TomekD000 said:

Maluchem do Bułgarii... to prosty wniosek, Grand C-MAX nie trzeba mieć, i tak można długo.


Więc no historia jest, łatwo odszukać co pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AstraC napisał:

Nie wskazałeś tej inwektywy, więc przeproś.

 

Stwierdziłem ze pewnie nie wiesz co to jest inwektywa, więc szkoda czasu. Ale skoro nalegasz. Poniżej

 

W dniu 18.11.2020 o 17:19, AstraC napisał:

W swoim wyimaginowanym świecie, bo nie rozumiesz nic. Tak z maluchem do Bułgarii jak i reflektorem od Żuka, tylko skrajności, zatem idź swoją LEDową drogą i uważaj, że jesteś naj naj. :ok:

 

pogrubione to dla mnie inwektywy, inaczej mówiąc obrażasz mnie, teraz ja czekam, przeroś.

A te cytaty mnie to do czego? napisałem co uważam, z niczego się nie wycofuję.



Twoje stwierdzenie:

W dniu 17.11.2020 o 19:07, AstraC napisał:

Mój ma wszystko co potrzeba, i halogenowe lampy, świecą i jest git


czyli są halogen jest git, a dla kogoś innego (nie napisałem że dla Ciebie), 

 

W dniu 18.11.2020 o 08:17, TomekD000 napisał:

Maluchem do Bułgarii... to prosty wniosek, Grand C-MAX nie trzeba mieć, i tak można długo.


a że padło na c-max'a to co poradzić, nadal nie wiesz co to przenośnia?

 

Znowu Cie jakiś led oślepił? z tyłu czy z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.