Skocz do zawartości

Gniazdko podszafkowe w kuchni


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś? Jak ogarnąć? Podblatowe widzę, że normalnie się do gniazdka podłącza, a podszafkowe? Kucie nie wchodzi w grę.

 

Tak samo sam montaż...trzeba wiercić w kaflach czy jakoś do szafki się to montuje? 

 

W blacie nie chcę, syf się zbiera, ryzyko zalania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomecki napisał:

W blacie nie chcę, syf się zbiera, ryzyko zalania itp.

Ja u siebie i u syna zastosowałem takie gniazda w blatach. Syf się nie zbiera, używamy około 3 lat.

Pomiędzy szafkami mam szkło drukowane i nie chciałem gniazd w szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś? Jak ogarnąć? Podblatowe widzę, że normalnie się do gniazdka podłącza, a podszafkowe? Kucie nie wchodzi w grę.
 
Tak samo sam montaż...trzeba wiercić w kaflach czy jakoś do szafki się to montuje? 
 
W blacie nie chcę, syf się zbiera, ryzyko zalania itp.
Masz wyprowadzony prąd nad kafelkami?
Ja od spodu szafki przykręcałem zwykłe gniazdka natynkowe, przewody doprowadzające zmieściły się pod listwami magnetycznymi z IKEA, a gniazdko widoczne tylko z pozycji leżącej, bo pod szafkami ozdobne listwy/gzymsy

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DamianB napisał:

Masz wyprowadzony prąd nad kafelkami?

 

szafkę obok mam okap. Na górze jest gniazdko, gdzie jest podłączony okap i LEDy podszafkowe, więc małą złodziejka i zabangla.

 

7 godzin temu, DamianB napisał:

Ja od spodu szafki przykręcałem zwykłe gniazdka natynkowe, przewody doprowadzające zmieściły się pod listwami magnetycznymi z IKEA, a gniazdko widoczne tylko z pozycji leżącej, bo pod szafkami ozdobne listwy/gzymsy

 

właśnie też mam te ozdobne listwy i wczoraj wieczorem siedząc w fotelu, który jest bardzo blisko mebli skumałem, że patrząc na meble nie widać spodów szafek ;] Tylko, że wpadłem na większy hardcore, bo znalazłem pojedyncze gniazdo blatowe - https://allegro.pl/oferta/gniazdo-meblowe-wpuszczane-w-blat-pojedyncze-9787445183 i nawet zgodziłbym się na to, żeby w szafce stał jeden kubek mniej ;]

 

No i przez Ciebie nie wiem, którą opcję wybrać. Jakie to gniazdko natynkowe dałeś? Jakieś zgrabne, mniejsze? Bo chyba zawsze takie dosyć grube widywałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podszafkowe, podwójne gniazda z USB z Ikea- stara seria UTRUSTA, są przeznaczone do łączenia w ciąg z oprawami oświetleniowymi, ale samodzielnie też doskonale dają radę. Towar wycofany, ale dostępny jeszcze na Allegro za 1/3 Ikeowej ceny. Oczywiście przykręcane do dna szafki. Kabel trzeba puścić przez otwór w dnie szafki i dalej prowadzić wewnątrz szafek (w rogach), np. do gniazda okapu, lub wyjść nim nad szafki. Istnieją wersje białe lub szare.

Allegro

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wasylek napisał:

Ja mam podszafkowe, podwójne gniazda z USB z Ikea- stara seria UTRUSTA, są przeznaczone do łączenia w ciąg z oprawami oświetleniowymi, ale samodzielnie też doskonale dają radę. Towar wycofany, ale dostępny jeszcze na Allegro za 1/3 Ikeowej ceny. Oczywiście przykręcane do dna szafki. Kabel trzeba oczywiście puścić przez otwór w dnie szafki i dalej prowadzić wewnątrz szafek, np. do gniazda okapu, lub wyjść nim nad szafki. Istnieją wersje białe lub szare.

Allegro

 

No fajne ;] Tylko w zasadzie niewiele się od natynkowego różni. Będę dzisiaj chyba w Brico. Jak nic mi nie podejdzie to zamówię, dziękować :oki:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomecki napisał:

No fajne ;] Tylko w zasadzie niewiele się od natynkowego różni.

Jest dość płaskie w porównaniu do zwykłych, no i zapomniałem, że jeszcze potrzebny do tego specjalny kabelek z wtyczką, sprzedawany osobno. Ale- owszem takie zwykłe podwójne gniazda naścienne można znaleźć bardzo płaskie, z tym że zwykle w wersji bez uziemienia. Z uziemieniem zwykle są grubsze.

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
właśnie też mam te ozdobne listwy i wczoraj wieczorem siedząc w fotelu, który jest bardzo blisko mebli skumałem, że patrząc na meble nie widać spodów szafek ;] Tylko, że wpadłem na większy hardcore, bo znalazłem pojedyncze gniazdo blatowe - https://allegro.pl/oferta/gniazdo-meblowe-wpuszczane-w-blat-pojedyncze-9787445183 i nawet zgodziłbym się na to, żeby w szafce stał jeden kubek mniej ;]
 
No i przez Ciebie nie wiem, którą opcję wybrać. Jakie to gniazdko natynkowe dałeś? Jakieś zgrabne, mniejsze? Bo chyba zawsze takie dosyć grube widywałem.
 
Niezgrabne, zwykłe dostępne w każdym markecie budowlanym, z uziemieniem.
Nie wiem jakie masz szafki, ale te z IKEA odstają na 1cm dystansach od ściany, więc spokojnie za szafką też można puścić przewód od gniazdka okapowego

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tomecki napisał:

Płytki schodzą trochę niżej, wykończone przy blacie jest silikonem
 

I pod szafki u góry też wchodzą?

Do córki mieszkania kupiliśmy takie i glazurnicy mają zrobić na styk, że blat ma wejść pod płytki - ciekawe jak to się uda ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pod szafki u góry też wchodzą?
Do córki mieszkania kupiliśmy takie i glazurnicy mają zrobić na styk, że blat ma wejść pod płytki - ciekawe jak to się uda ;]
 
Ja się bałem, że się nie uda ;]

Dlatego kazałem zrobić ciut niżej i ciut wyżej ;]



Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.11.2020 o 09:48, bielaPL napisał:

Też mam takie. Glazurnik kładł po montażu kuchni.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie z kolei stolarz wymierzył na jakiej wysokości mają zaczynać się płytki i na jakiej kończyć - wykończeniowcy się dopasowali do tego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.