Skocz do zawartości

Honda "e" w Polsce


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Maciej__ napisał:

No to kolejny elektryk trafia na polski rynek, tym razem od Hondy.

Honda

Cenowo to chyba troche abstrakcja jak za takie male auto :)

 

 

Nie patrząc na cenę i duże zapotrzebowanie na energię, to ten wóz jest już kultowy dzisiaj, a w przyszłości będzie mega rodzynem :)


Wymienił byś żonie tą 500, na tego stylowego gokarta, a nie tylko #nieoplacasieiuj 😜

Edytowane przez mrBEAN
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mrBEAN napisał:

Nie patrząc na cenę i duże zapotrzebowanie na energię, to ten wóz jest już kultowy dzisiaj, a w przyszłości będzie mega rodzynem :)


Wynienił byś żonie tą 500, na tego stylowego gokarta, a nie tylko #nieoplacasieiuj 😜

A propos 500, to nowa 500 EV tez chyba ok 150k kosztuje? :panic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, mrBEAN said:

Nie patrząc na cenę i duże zapotrzebowanie na energię, to ten wóz jest już kultowy dzisiaj, a w przyszłości będzie mega rodzynem :)


Wymienił byś żonie tą 500, na tego stylowego gokarta, a nie tylko #nieoplacasieiuj 😜

 

Jak bym mial isc w elektryka to raczej 500 La prima ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ja sie obawiam, ze raczej pojdziesz jak spalinowy bedzie kosztowal tyle samo co EV ;]

 

 

Oczywiście wyłącznie dlatego, że obłożony zostanie jakimś fikuśnym podatkiem.

:hehe:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Olas1 napisał:

A jak ładować takie auto jak pada śnieg? Tam jest pewnie jakiś odpływ, ale ciekawe czy nawet jakiś większy deszcz nie spowoduje, ze w tym gnieździe zrobi się jezioro. 

 

Gniazdo jest szczelne w miarę, wielokrotnie ładowałem już EV podczas deszczu, acz ten pierwszy raz gdy podpinałem 400V DC podczas ulewy był dość stresujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Filipfm napisał:

 

czyli wydarzy się to w roku dwatysiącenigdym 😄 

Być może, ale to oznacza mniejszą rotację aut na rynku (wielokrotnie mniejszą sprzedaż aut nowych), oraz to, że gros pracowników przemysłu samochodowego zasili szeregi bezrobotnych (znaczy w EU, bo reszta świata ma na to wywalone) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, format napisał:

 

Gniazdo jest szczelne w miarę, wielokrotnie ładowałem już EV podczas deszczu, acz ten pierwszy raz gdy podpinałem 400V DC podczas ulewy był dość stresujący

 

A on podaje prąd od razu po podpięciu czy czeka chwilę aż się upewni że wszystko się spięło prawidłowo?

:hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dark_Knight napisał:

A on podaje prąd od razu po podpięciu czy czeka chwilę aż się upewni że wszystko się spięło prawidłowo?

 

Przez pierwsze 30 sekund dyskutuje z samochodem, z BMSem, jak się dogadają to startuje ładowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, format napisał:

 

Przez pierwsze 30 sekund dyskutuje z samochodem, z BMSem, jak się dogadają to startuje ładowanie

 

Czyli bezpiecznie, trudno sobie krzywdę zrobić. Ale przyznaję, że gość wyżej lejący wodę z węża prosto na wtyczkę ładującego się już samochodu mi zaimponował.

;l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dark_Knight napisał:

Czyli bezpiecznie, trudno sobie krzywdę zrobić. Ale przyznaję, że gość wyżej lejący wodę z węża prosto na wtyczkę ładującego się już samochodu mi zaimponował.

;l

 

Z tego co widzę miał to zapięte przez Type2 które jest AC. Zwykła różnicówka załatwia sprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, format napisał:

 

Z tego co widzę miał to zapięte przez Type2 które jest AC. Zwykła różnicówka załatwia sprawę. 

 

Ok, na tym się nie znam więc nie wiedziałem. Ale wygląda to spektakularnie.

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.11.2020 o 16:43, mrBEAN napisał:

Naprawdę mieli jaja, że w tej formie poszło do produkcji. Ojjj będzie rodzyn 😎


https://www.otomoto.pl/oferta/honda-e-advance-154-km-ID6Dubxa.html

 

 

 

2C0AC92B-8C68-4FC5-B929-622110152A55.png

Jakbym miał wolne 165kzł to bym sobie prezent ma gwiazdkę zrobił. Mega nieszablonowy wóz, faktycznie Honda miała sporo odwagi aby taki pojazd wypuścić na rynek.

Niestety, wolnej gotówki na zachcianki to mam tak z 1% ceny auta ;l :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Kiwal napisał:

NCAP ja rozbilo. Nie wypadla jakos rewelacyjnnie. Tylko 4*

 

Niby tylko 4* ale na mnie wrażenie zrobiła zwartość konstrukcji- przednia szyba prawie nie pęka a przód jest przecież bardzo krótki 8]

Drzwi też wydają się nie odkształcone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.