Skocz do zawartości

Wyprzedaże!


fosfor

Rekomendowane odpowiedzi

przeglądam seata od kilku miesięcy roznica w cenie w zależności od salonu od 5-10tys za dsg
czesto leony z 2019 były droższe niż te z 2020 z tym samym wyposażeniem 
najtaniej znalazłem leony widmo w firmie superauto 77tys za fr jak sie pozniej okazało ta firma nie dysponuje tymi autami hahha
dobre ceny ma tez dynamica czy ta z Krakowa czy Warszawy 
Najtańsza arona w takiej specyfikacji jak moja na otomoto min 4-5 kpln drożej. Nie sprawdzałem czy te auta fizycznie istnieją.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądam seata od kilku miesięcy roznica w cenie w zależności od salonu od 5-10tys za dsg
czesto leony z 2019 były droższe niż te z 2020 z tym samym wyposażeniem 
najtaniej znalazłem leony widmo w firmie superauto 77tys za fr jak sie pozniej okazało ta firma nie dysponuje tymi autami hahha
dobre ceny ma tez dynamica czy ta z Krakowa czy Warszawy 
Też miałem ofertę z superauto. Niby cena najlepsza ale jak dodasz dodatki typy opony zimowe i np. hak itp ,które mogą dorzucić w wyższej cenie u dealera to wychodzi na to samo lub jeszcze lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Taka Mazda 3 czy Honda Civic to sie od 100kPLN zaczyna ;]

 

 

jest promo na Szczawia sedana 1,5 i mozna sie w 100 zamknac za biezacy rok Elegance ew za 110 Execa

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, gumcio napisał:

Też miałem ofertę z superauto. Niby cena najlepsza ale jak dodasz dodatki typy opony zimowe i np. hak itp ,które mogą dorzucić w wyższej cenie u dealera to wychodzi na to samo lub jeszcze lepiej.

ja miałem z nimi finalizować i okazało się ze nie ma aut i mogą mi sprzedać inne ponad 3 tys. drożej :sciana:

ta firma to jakiś krzak maja siedzibe u mnie w mieście ale poza tym wszystko na zasadzie pośrednictwa hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Taka Mazda 3 czy Honda Civic to sie od 100kPLN zaczyna ;]

 

Ostatnio w salonie oglądałem mazdę 2 i poprosiłem o ofertę na maila ale chciałem żeby gość znalazł mi (chyba mają kilka salonów w Polsce) taką z ledami. Dostałem ofertę na 103kpln 😁

  • Lubię to 1
  • Haha 4
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, yack said:

Ostatnio w salonie oglądałem mazdę 2 i poprosiłem o ofertę na maila ale chciałem żeby gość znalazł mi (chyba mają kilka salonów w Polsce) taką z ledami. Dostałem ofertę na 103kpln 😁

 

Co ciekawe o rabatach w zasadzie mozna zapomniec na biezacy rocznik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w salonie oglądałem mazdę 2 i poprosiłem o ofertę na maila ale chciałem żeby gość znalazł mi (chyba mają kilka salonów w Polsce) taką z ledami. Dostałem ofertę na 103kpln 
Tak sobie przypomniałem, jak kupowałem lata świetlne temu nową Octavię I 1.6 MPI biała - 39900 + dywaniki, kawa i wino od dealera default_smile.gif
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Co ciekawe o rabatach w zasadzie mozna zapomniec na biezacy rocznik...

Kiedyś myślałem, że jak przyjdę do salonu i powiem że biorę od ręki cokolwiek to dostanę fajną cenę. Niestety to tak nie działa

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gumcio napisał:

Też miałem ofertę z superauto. Niby cena najlepsza [...]

 

1 godzinę temu, RABIN napisał:

[...]

ta firma to jakiś krzak maja siedzibe u mnie w mieście ale poza tym wszystko na zasadzie pośrednictwa hahah

 

Na otomoto proszę zaznaczać autoryzowany dealer i zazwyczaj problem znika.

Już od lat trzeba pierw wyszukiwarkę konfigurować na wstepie żeby oglądać prawdziwe auta a nie widmo.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yack napisał:

Ostatnio w salonie oglądałem mazdę 2 i poprosiłem o ofertę na maila ale chciałem żeby gość znalazł mi (chyba mają kilka salonów w Polsce) taką z ledami. Dostałem ofertę na 103kpln 😁

Bardzo dobrze zaraz zniknie z oferty i Yarisa beda sprzedawac jako Mazde 2.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, fosfor napisał:

Cześć,

 

ostatnio głośno o wejściu nowej normy emisji spalin od stycznia 2021 i związanym z tym problemem dealerów z upchnięciem samochodów już wyprodukowanych, ale tej normy nie spełniających. Sytuację dodatkowo potęguje kryzys. Sprawdzam te promocje i najmarniejszy kompakt z automatem po promocji kosztuje ok 90-100k PLN. Jak dla mnie to jednak kiepskie oferty, a ceny do niedawna zarezerwowane dla klasy D.

Może branża czeka na propozycje Unii i odroczenie wejścia normy w życie?

 

Moja propozycja: https://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed-ceed-1-4t-gdi-140km-7dct-m-deluxe-white-2020-ID6DhUxC.html#6f225ae210
 

Chyba jedna z niewielu już możliwości na rynku jeśli ma być w miarę ok cenowo, grupa vag ma nowe modele w tym segmencie a te odjechały cenowo.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Maciej__ napisał:

 

A skad takie info?

Niestety Mazda nie sprzedaje sie dobrze na calym swiecie. Pewnie przez pandemie. W USA yaris jest sprzedawany jako Mazda 2 a w EU bedzie odwrotnie. Wycofaja to drogie dziadostwo ze sprzedazy.

 

https://spidersweb.pl/autoblog/mazda-2-toyota-yaris/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, wujek said:

Niestety Mazda nie sprzedaje sie dobrze na calym swiecie. Pewnie przez pandemie. W USA yaris jest sprzedawany jako Mazda 2 a w EU bedzie odwrotnie. Wycofaja to drogie dziadostwo ze sprzedazy.

 

https://spidersweb.pl/autoblog/mazda-2-toyota-yaris/

 

Wcale sie nie dziwie, ze sie nie sprzedaje dobrze przy obecnych poziomach cen...

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, yack napisał:

Kiedyś myślałem, że jak przyjdę do salonu i powiem że biorę od ręki cokolwiek to dostanę fajną cenę. Niestety to tak nie działa

 

W zasadzie auto stojące w salonie jest droższe od auta pod zamówienie. Więcej urwiesz w rabatach jak zamawiasz niż jak stoi u dealera w jakiejś klasycznej konfiguracji, którą i tak ktoś kupi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, wujek napisał:

Niestety Mazda nie sprzedaje sie dobrze na calym swiecie. Pewnie przez pandemie. W USA yaris jest sprzedawany jako Mazda 2 a w EU bedzie odwrotnie. Wycofaja to drogie dziadostwo ze sprzedazy.

 

https://spidersweb.pl/autoblog/mazda-2-toyota-yaris/

 

Chyba wiem o co Ci chodzilo, ale zdanie sugeruje, ze jest dokladnie na odwrot niz w rzeczywistosci, jakbym mial sie czepić skladni pogrubionego fragmentu. 

Mazda 2 jest sprzedawana jako Yaris :) 

 

YHB_MY20_0038_V001.png?w=2880&q=90&fm=jpYHB_MY20_0037_V001.png?w=2880&q=90&fm=jp

 

a w EU mazda 2 będzie Yarkiem ze zmienionym znaczkiem :) chociaz nie wiadomo czy to bedzie tylko rebadge czy głębszy redesign na wspólnej platformie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Filipfm napisał:

 

Chyba wiem o co Ci chodzilo, ale zdanie sugeruje, ze jest dokladnie na odwrot niz w rzeczywistosci, jakbym mial sie czepić skladni pogrubionego fragmentu. 

Mazda 2 jest sprzedawana jako Yaris :) 

 

YHB_MY20_0038_V001.png?w=2880&q=90&fm=jp

 

a w EU mazda 2 będzie Yarkiem ze zmienionym znaczkiem :) chociaz nie wiadomo czy to bedzie tylko rebadge czy głębszy redesign na wspólnej platformie. 

Tak na odwrot :hehe: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, iwik napisał:

Ja od marca większość przebiegu zrobiłem podczas urlopu, teraz w ruszam raz jedno raz drugie auto, żeby nie wrosły w kostkę. 

Większość moich znajomych siedzi w domach na zdalnym.

To kto te auta aktualnie kupuje? 

 

dokładnie. Ja Astrą czasem się jeszcze przejadę, chociaż przyznam, że czasami już na siłę szukam powodu, albo nawet bez celu ;]. Za to Kia zrobiła od czerwca, od wymiany oleju niecałe 2 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
dokładnie. Ja Astrą czasem się jeszcze przejadę, chociaż przyznam, że czasami już na siłę szukam powodu, albo nawet bez celu default_zlosnik.gif. Za to Kia zrobiła od czerwca, od wymiany oleju niecałe 2 tys. km.
Już chandlarze zacierają ręce bo będzie można wmówić, że to przecież auto z " Covidowym przebiegiem jest " default_wink.gif

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Azbest napisał:

... bardzo biedni ci dealerzy
Jestem akurat na etapie rozglądania się za nowym samochodem. Najbardziej odpowiada mi Honda Civic Hatchback 1.5T. P

Przemyśl to z tym civiciem. Kolega wielki hondziarz kupił od reki sobie HB a rodzicom sedana - po dwóch latach nienawidzi tego auta. Dwa razy dach panoramiczny mu wpadł w proszku do środka. 

  • Skonfundowany 1
  • zszokowany 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl to z tym civiciem. Kolega wielki hondziarz kupił od reki sobie HB a rodzicom sedana - po dwóch latach nienawidzi tego auta. Dwa razy dach panoramiczny mu wpadł w proszku do środka. 
Dach to nie problem.

Problem to DALEJ po ile 5-6 ??? latach z 1.5l T.

Dalej benzyna sie miesza (w zimnych klimatach) z olejem...

Olej zre jak zarl (w ciepłych klimatach).

e7d2107446fedd7887c6210a6564d1dd.jpg

I dalej nie ma trwalego rozwiązania ... jednym słowem konstrukcyjna wtopa.

Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vadero napisał:

Przemyśl to z tym civiciem. Kolega wielki hondziarz kupił od reki sobie HB a rodzicom sedana - po dwóch latach nienawidzi tego auta. Dwa razy dach panoramiczny mu wpadł w proszku do środka. 

 

Decyzja jeszcze nie zapadła ... jeździłem testowo sedanem i samochód bardzo mi pasuje. Niedawno sprzedałem UFO z pełnym wyposażeniem (xenon, szklany dach) które miałem 7 lat - bardzo miło wspominam ten samochód. W sumie nowy civic dałby mi bardziej komfortowy powrót do tamtych czasów :).

O tym strzelaniu szklanego dachu nie słyszałem, natomiast sprzedawca zapowiadał, że bagażnik dachowy nie wchodzi w ogóle w grę .... kolejnym problemem jest to że hak na platformę rowerową też nie wchodzi w grę (centralny, idiotyczny wydech)  ... no i nie mam jak robić wyjazdów rowerowych - to mnie trochę wstrzymuje. Brakuje wersji która nie udaje sportowej i ma normalny wydech i możliwość montażu haka. 

No i tu pojawia się sedan, bo ma zwykły szyberdach i możliwość haka - ale kompaktory sedan wygląda trochę jak lekki reumatyzm.

O silnikach 1.5 ... no też mam z tyłu głowy że były/są problemy olejowe. Skrzynie CVT - też słyszałem o problemach, bo to zwykła skrzynia na pasku.

 

No i dziś zaprezentowali nowy model Civic XI ... a za stary ciągle chcą 122kPLN i "zimówki musi pan sobie we własnym zakresie kupić" ... w grudniu 😄

... faktem jest, że coraz bardziej jestem zniechęcony Civickiem ... i nie widzę za bardzo alternatywy, bo do Corolli 2.0Hyb wsiadłem i wysiadłem ... nawet żonie się nie podobała.

 

Rozważam jeszcze staruszka Lexusa CT ... jeździłem nim ostatnio z 1.5h ze sprzedawcą, bo dobrze się gadało i chyba miał sporo czasu :) za 107k jest już fajna wersja, ale wyposażeniem daleko do hondy, ciasno z tyłu, bagażnik symboliczny ... ale najgorsze jest to że na autostradzie zupełnie nie ma czym jechać (bo w mieście do 80km/h to całkiem dynamiczne autko). Ale ma kupę zalet, które może teraz mają znaczenie - eksploatacja kosztuje baaaardzo mało, nie psuje się i za 2-3 lata odsprzedam ze podobna cenę. Na przednim fotelu czułem się znakomicie - może trzeba uspokoić emocje i iść w tę stronę.

 

 

1 godzinę temu, 29 napisał:

I do tego Civic nie jest w środku cichy...

 

Cichy to nie było UFO/8-gen 😄

Jeździłem sedanem - przesiadłem się zaraz z Mondeo MK5 (jeden z cichszych samochodów w segmencie) - nie odczułem żeby civic był głośny. Nawet bym powiedział że podobnie wypada co mondeo, chociaż przyznam że nie leciałem po autostradzie, tylko raczej z prędkościami do 100km/h. Nie spodziewam się poziomu segmentu D .... raczej byłem zadowolony z poziomu głośności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maro_t napisał:

 

dokładnie. Ja Astrą czasem się jeszcze przejadę, chociaż przyznam, że czasami już na siłę szukam powodu, albo nawet bez celu ;]. Za to Kia zrobiła od czerwca, od wymiany oleju niecałe 2 tys. km.

 

Ja miałem Civica i mam jeszcze Mondeo - w obu przebiegi w tym roku nie drgnęły, bo ma 100% pracę z domu, a żona ma służbówkę. Też jeździłem bez celu, albo do marketu na drugim końcu miasta 😄

Civica sprzedałem latem ... a teraz chyba sprzedam Mondeo, bo w ogóle nie jest mi taka krowa potrzebna. W sumie to sprzedałem nie ten samochód, bo civic miał szklany dach, xenony i mimo, że to mało komfortowy samochód to jazda sprawiała więcej przyjemności niż nudnym, komfortowym mondziakiem.

 

Przy czym ja chcę "pobudzić gospodarkę" i iść do salonu po nowego kompakta ... tylko ja nie widzę tej "masakry" na rynku dealerskim, bo liczyłem na jakieś zniżki ... i mocno się rozczarowałem.

 

Edytowane przez Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OZI napisał:

Dach to nie problem.

Problem to DALEJ po ile 5-6 ??? latach z 1.5l T.

Dalej benzyna sie miesza (w zimnych klimatach) z olejem...

Olej zre jak zarl (w ciepłych klimatach).

...
 

 

 

Dlatego EU uśmierci sobie ten silnik na 2021, bo nie spełnia norm.

 ... i ja w ogóle nie wiem czy Civic i benzynowe CRV będą sprzedawane, bo nawet 1.0T i 1.5T mają normę "Euro 6d-TEMPEVAP-ISC" ... a to chyba nie przejdzie już w przyszłym roku.

 

Nowy civic 2022 ma być jedynie hybrydą ... tylko co oni będą sprzedawać w 2021? Zostaje hybrydowe CRV i Jazz z absurdalną ceną, którego nikt nie kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, K3 napisał:

Znam, ale dealerzy tego nie mają. Nie wiem czym jest to superauto .. bo jakoś nie mam ochoty kupować u pośredników/brokerów i zastanawiać czy to nie szwindel, więc nie wnikam w takie ogłoszenia. Druga sprawa, że te firmy mają często oferty widmo. Jak się orientowałem to z 2019r nic nie ma u dealerów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Azbest napisał:

Znam, ale dealerzy tego nie mają. Nie wiem czym jest to superauto .. bo jakoś nie mam ochoty kupować u pośredników/brokerów i zastanawiać czy to nie szwindel, więc nie wnikam w takie ogłoszenia. Druga sprawa, że te firmy mają często oferty widmo. Jak się orientowałem to z 2019r nic nie ma u dealerów.

 

Zawsze możesz próbować poszukać...

Tu nie superauto...

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-civic-wyprzedaz-rocznika-5d-1-5-182km-cvt-prestige-ID6CdyNv.html#cdfd069a1e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, RABIN napisał:

Omijaj to superauto szerokim lukiem sprzedaja auta widmo ,

Lub tez cena ostateczna odbiega od tej w ogloszeniu

 

... własnie takie mam przeczucia - wielu pośredników wystawia samochody widmo, żeby przyciągać niezdecydowanych klientów i wciskać im zamienniki i dodatkowe "usługi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Cichy to nie było UFO/8-gen
Jeździłem sedanem - przesiadłem się zaraz z Mondeo MK5 (jeden z cichszych samochodów w segmencie) - nie odczułem żeby civic był głośny. Nawet bym powiedział że podobnie wypada co mondeo, chociaż przyznam że nie leciałem po autostradzie, tylko raczej z prędkościami do 100km/h. Nie spodziewam się poziomu segmentu D .... raczej byłem zadowolony z poziomu głośności.
 
IS - jak jeszcze jakies niedobitki zostaly w EU.

Bezapelacyjnie, to byl najlepiej poskladany automobil jaki miałem.

Bezapelacyjnie, to najleosza obsluga klienta jaka widzialem,.male rzeczy i duze rzeczy, a ciesza np bateria siadla w transponderze, wymienili jedna na service, a druga do drugiego pilota przyslali do domu... , niby nic a cieszy..



Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Dlatego EU uśmierci sobie ten silnik na 2021, bo nie spełnia norm.
 ... i ja w ogóle nie wiem czy Civic i benzynowe CRV będą sprzedawane, bo nawet 1.0T i 1.5T mają normę "Euro 6d-TEMPEVAP-ISC" ... a to chyba nie przejdzie już w przyszłym roku.
 
Nowy civic 2022 ma być jedynie hybrydą ... tylko co oni będą sprzedawać w 2021? Zostaje hybrydowe CRV i Jazz z absurdalną ceną, którego nikt nie kupuje.
Wielu sądzi, osobiscie nie mam zdania- ze Honda albo upadnie, albo pojdzie sladem GM w EU, czyli skoncentruje sie na niektórych rynkach. JDM/USDM/Asia.

Jesli dobrze pamietam, to to jest ok 120,000 aut na rok w calej EU, ponizej 0.8% rynku.

Brexit moze być tym końcem...

Trochę nie fajnie skończyć tak jak z Mitsubishi....

Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Azbest napisał:

No i dziś zaprezentowali nowy model Civic XI ... a za stary ciągle chcą 122kPLN i "zimówki musi pan sobie we własnym zakresie kupić" ... w grudniu 😄

... faktem jest, że coraz bardziej jestem zniechęcony Civickiem ... i nie widzę za bardzo alternatywy, bo do Corolli 2.0Hyb wsiadłem i wysiadłem ... nawet żonie się nie podobała.

 

niestety na rynku robi się tak, że wśród popularnych aut klas B czy C sensowny wybór zostaje w koncernie VAG, albo u Koreańców, którzy imho mają coraz lepszą i ciekawszą ofertę. Zamiast drogiego, niepraktycznego i nie do końca spójnego stylistycznie Civica, dlaczego nie coś takiego:

Nowy Hyundai i30 (2020) jeszcze bardziej elegancki, bezpieczny i oszczędny  - Autoryzowany Dealer Hyundai Kobyłka

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RABIN napisał:

wydaje mi się że z "H" jest u nas jeszcze tak jak kiedyś było z Kia 

nie do wszystkich jeszcze przemawia ta marka i boją się spróbować na własnej skórze .

No i bardzo dobrze. ;] Dzięki temu inni mogą kupić takie auto taniej. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał:

 

niestety na rynku robi się tak, że wśród popularnych aut klas B czy C sensowny wybór zostaje w koncernie VAG, albo u Koreańców, którzy imho mają coraz lepszą i ciekawszą ofertę. Zamiast drogiego, niepraktycznego i nie do końca spójnego stylistycznie Civica, dlaczego nie coś takiego:

 

 

Szczerze mówiąc - moje odczucia są zupełnie odwrotne. 

Civic jest drogi, ale jest zdecydowanie bardziej praktyczny i spójny stylistyczny niż tej i30 (porównuje do tej generacji która obowiązywała rok temu). Civic to taki kompakt+, z dużym bagażnikiem i dużą ilością miejsca z tyłu. W i30 odrzucało mnie wnętrze ... szczególnie ten tablet z grubą ramką i bardzo mało miejsca z tyłu. Nowy model faktycznie ładniejszy - muszę się mu przyjrzeć. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, maro_t napisał:

 

dokładnie. Ja Astrą czasem się jeszcze przejadę, chociaż przyznam, że czasami już na siłę szukam powodu, albo nawet bez celu ;]. Za to Kia zrobiła od czerwca, od wymiany oleju niecałe 2 tys. km.

Teraz ma dokładnie to samo. Żona jeździ raczej regularnie - żłobek, sklep itp, ja raczej na siłę ruszam Astre. Choć teraz stoi uziemiona przez awarie, więc sobie ją na spokojnie naprawiam. Jeśli zdarzyłoby się to z rok wcześniej, już bym jeździł nową furą - ta ma już 15 lat i w sumie od dłuższego czasu czekałem na pretekst do zmiany. Ale w obecnej sytuacji kupowanie nowego auta, żeby zrobić 2-3 tys rocznie? I to w większości na siłe, bo większość rzeczy można załatwić drugim autem - corsą. Nie ma żadnego ekonomicznego uzasadnienia. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Azbest napisał:

 

Szczerze mówiąc - moje odczucia są zupełnie odwrotne. 

Civic jest drogi, ale jest zdecydowanie bardziej praktyczny i spójny stylistyczny niż tej i30 (porównuje do tej generacji która obowiązywała rok temu). Civic to taki kompakt+, z dużym bagażnikiem i dużą ilością miejsca z tyłu. W i30 odrzucało mnie wnętrze ... szczególnie ten tablet z grubą ramką i bardzo mało miejsca z tyłu. Nowy model faktycznie ładniejszy - muszę się mu przyjrzeć. 

 

 

 

ok, z gustami wiadomo jak jest ;). Fakt, że Civic jest dużym autem, większym niż przeciętny kompakt, bo chcieli jednym modelem zastąpić też Accorda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, OZI napisał:

Wielu sądzi, osobiscie nie mam zdania- ze Honda albo upadnie, albo pojdzie sladem GM w EU, czyli skoncentruje sie na niektórych rynkach. JDM/USDM/Asia.

Jesli dobrze pamietam, to to jest ok 120,000 aut na rok w calej EU, ponizej 0.8% rynku.

Brexit moze być tym końcem...

Trochę nie fajnie skończyć tak jak z Mitsubishi....

Sent from emoji3075.pngemoji1037.png my Samshit 5G emoji33.png using Tapacrap emoji90.png - proudly sponsored by LGBT Club (Libertyemoji562.png/Gunsemoji379.png/Beeremoji481.png/Trumpemoji1658.png).
 

No i niech upada, jakość Hondy to jakiś żart jest, a jej wyznawcy mają argumenty wyznawców Fiata. 

Civic VII to był kawal solidnego auta. Civic VIII już mial swoje babole, jednak był mega praktyczny, miał fajny silnik, a potem to już równia pochyła. Accord to był śmiech na sali - kompletnie nie ogarniam ile płacili firmom robiącym testy, żeby opisywali je jako mega fajne auta... Koszty serwisu zwykłego kompakta powyżej kosztów BMW5, hamulce tylne które trzeba co chwilę smarować i czyścić, bo jak nie to się zatrą i kupa inny baboli które wychodzą i wkurzają... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Vadero said:

Accord to był śmiech na sali - kompletnie nie ogarniam ile płacili firmom robiącym testy, żeby opisywali je jako mega fajne auta... Koszty serwisu zwykłego kompakta powyżej kosztów BMW5, hamulce tylne które trzeba co chwilę smarować i czyścić, bo jak nie to się zatrą i kupa inny baboli które wychodzą i wkurzają.

Jakie to awarie w Accordzie? i ktory rocznik i generacja?

Jak ktos chce maloawaryjne auto po 2000r, z wolnossakiem, na LPG, to accord byl jednym z wyborow. Trzeba uwazac na zardzewiale modele i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, Pito said:

Teraz ma dokładnie to samo. Żona jeździ raczej regularnie - żłobek, sklep itp, ja raczej na siłę ruszam Astre. Choć teraz stoi uziemiona przez awarie, więc sobie ją na spokojnie naprawiam. Jeśli zdarzyłoby się to z rok wcześniej, już bym jeździł nową furą - ta ma już 15 lat i w sumie od dłuższego czasu czekałem na pretekst do zmiany. Ale w obecnej sytuacji kupowanie nowego auta, żeby zrobić 2-3 tys rocznie? I to w większości na siłe, bo większość rzeczy można załatwić drugim autem - corsą. Nie ma żadnego ekonomicznego uzasadnienia. 

Corsa B chcesz jezdzic? Wszyscy Ci tu powiedza ze baliby sie pojechac po bulki 100 metrow albo dziecko zawiesc do przedszkola. 😁 Przecie to stare, zardzewiale, niebezpieczne ............ i sasiedzi sie smieja, ze takim gruchotem ktos jezdzi 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gregoryj napisał:

Corsa B chcesz jezdzic? Wszyscy Ci tu powiedza ze baliby sie pojechac po bulki 100 metrow albo dziecko zawiesc do przedszkola. 😁 Przecie to stare, zardzewiale, niebezpieczne ............ i sasiedzi sie smieja, ze takim gruchotem ktos jezdzi 😁 

 

Akurat mamy Corse C, tylko nie wiem jak zmienić podpis po zmianach na AK 🤪. Ale co by nie mówić i jak by się nie śmieć z niektórych autokącikowych mędrców - też namawiam żonę na zmianę na coś deko większego i bardziej nowoczesnego - typu Mokka itp. Ale ona za nic nie chce się z Corsinką rozstać. BTW ze dwie poduchy to auto ma, jest też ABS, no ale jednak - 15 lat robi swoje (rocznik 2005) i też trochę się 'cykam' jak jedzie. Jednak z dziećmi na pokładzie perspektywa trochę się zmienia i nie ma się co śmiać. Oczywiście ja sobie zdaję sprawę, że wg tutejszych standardów, to poniżej Q7 wstyd schodzić, ale rzeczywiście, w pewnym momencie zwraca się uwagę na trochę inne aspekty niż koszt 1 km < 40 gr :)

Inna sprawa, o czym pisałem tu w innym wątku: 

- 1 dziecko -> musi byćkombi; 

- 2 dzieci -> min. klasa D kombi + przyczepka i box, najlepiej 7 osobowe; 

- >2 dzieci -> Transporter, Vito, ewentualnie kamper, jakiś mniejszy autobus.

Większość moich znajomych z powodzeniem porusza się autami typu B+, C, ewentualnie C kombi i jakoś dają radę, nie narzekają. Kazdy jeździ tym co uważa za wystarczające na jego potrzeby, o czym można się przekonać czytając wielu rozsądnych ludzi na AK.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.