Skocz do zawartości

Wyprzedaże!


fosfor

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.11.2020 o 15:33, gumcio napisał:

Bardzo podobne doświadczenia miałem ... dwa miesiące temu. Taki kryzys,że nikt nie raczył z Toitoi'a łaskawie umówić się ze mną na jazdę testową RAV4. Próbowałem się trzy razy umówić. Obsługa masakryczna naprawę żenujące ,aż się cisną na ustaw niecenzuralne słowa. No ale cóż sprzedaż największa to mogą sobie pozwolić na takie zachowanie.



 

 

moje osobiste doświadczenia są takie, że salony Toyoty są najgorsze pod względem obsługi z tych które odwiedzałem w życiu

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostkę Wam powiem, że w piątek dzwonili do mnie z Volvo (nigdy nie byłem w żadnym salonie Volvo, nie zostawiałem namiarów do siebie itd, ostatni kontak z tą marką, to jak z 8 lat temu koleżance w zimie w Volvo zamarzł diesel i spychaliśmy w bezpieczne miejsce ;] ). Ale mam jednoosobową DG i już moje dane dawno wyciekły. Otóż pytali czy nie zamierzam zmieniać "floty pojazdów" bo mają świetną ofertę. Czyli musiał im faktycznie chyba kryzys zajrzeć w oczy skoro uruchomili naganiaczy telefonicznych jak do sprzedaży garnków.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maro_t napisał:

jako ciekawostkę Wam powiem, że w piątek dzwonili do mnie z Volvo (nigdy nie byłem w żadnym salonie Volvo, nie zostawiałem namiarów do siebie itd, ostatni kontak z tą marką, to jak z 8 lat temu koleżance w zimie w Volvo zamarzł diesel i spychaliśmy w bezpieczne miejsce ;] ). Ale mam jednoosobową DG i już moje dane dawno wyciekły. Otóż pytali czy nie zamierzam zmieniać "floty pojazdów" bo mają świetną ofertę. Czyli musiał im faktycznie chyba kryzys zajrzeć w oczy skoro uruchomili naganiaczy telefonicznych jak do sprzedaży garnków.

Niekoniecznie taki koles na telefonie duzo nie kosztuje moze dzwonic caly dzien niech nawet ze dwie osoby tak namowi na miesiac to zawsze cos.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, wujek said:

Niekoniecznie taki koles na telefonie duzo nie kosztuje moze dzwonic caly dzien niech nawet ze dwie osoby tak namowi na miesiac to zawsze cos.

 

Do mnie z Opla tez dzwonili czy nie planuje zmiany auta, w ubieglych latach nic takiego nie mialo miejsca.

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gregoryj napisał:

no to pieknie sie wyrabia. w sumie narzekamy ze samochody tak podrozaly, ale jak ludzie kompakta kupuja za 90-100 tysi ........ no to po co maja taniec

 

za 90-100k to musisz zrezygnować z baaaardzo wielu rzeczy ... ja bym powiedział że masz praktycznie podstawową wersję z jakimiś drobnymi dodatkami i za słabym silnikiem.

 

Jak chcesz mieć kompakt relatywnie dobrze wyposażony z "normalnym" silnikiem (powiedzmy 4-cyl, pow. 150KM) to już jesteś na poziomie 110-120kPLN ... i ciągle będzie miał dodatkowe opcje do zaznaczenia w cenniku.

 

BTW ... skonfigurowałem nową Octavię iV, bo pojawił się konfigurator  - 180kPLN ... 180kPLN za kompaktowy samochód skody, w którym zaznaczyłem tylko "pakiet minimum" ... jeszcze sporo opcji było do dołożenia. Szczerze mówiąc zastanawiałem się, może dołożyć trochę do budżetu licząc na 140-150k ... no to się zdziwiłem. 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Azbest said:

 

za 90-100k to musisz zrezygnować z baaaardzo wielu rzeczy ... ja bym powiedział że masz praktycznie podstawową wersję z jakimiś drobnymi dodatkami i za słabym silnikiem.

 

Jak chcesz mieć kompakt relatywnie dobrze wyposażony z "normalnym" silnikiem (powiedzmy 4-cyl, pow. 150KM) to już jesteś na poziomie 110-120kPLN ... i ciągle będzie miał dodatkowe opcje do zaznaczenia w cenniku.

 

BTW ... skonfigurowałem nową Octavię iV, bo pojawił się konfigurator  - 180kPLN ... 180kPLN za kompaktowy samochód skody, w którym zaznaczyłem tylko "pakiet minimum" ... jeszcze sporo opcji było do dołożenia. Szczerze mówiąc zastanawiałem się, może dołożyć trochę do budżetu licząc na 140-150k ... no to się zdziwiłem. 

 

niby kogo na to stac, normalnego kowalskiego nie. dla mnie dramat. zeby zwykle gowniane auto kompakt kosztowalo pół kawalerki dla dziecka (i to w Kraku).

 

ale jak widac po salonach, zainteresowanych nie kowalskich jest mnostwo, wiec cen raczej obnizac nie beda ....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gregoryj napisał:

niby kogo na to stac, normalnego kowalskiego nie. dla mnie dramat. zeby zwykle gowniane auto kompakt kosztowalo pół kawalerki dla dziecka (i to w Kraku).

 

ale jak widac po salonach, zainteresowanych nie kowalskich jest mnostwo, wiec cen raczej obnizac nie beda ....

 

Wystawiłem swój używany samochód na sprzedaż - samo otomoto podpowiedziało mi że moja cena jest poniżej rynkowej ... to podniosłem o 6kPLN (10% wartości) i teraz jestem w środku widełek jakie proponuje otomoto.

 

Tak więc zaczęły się czasy droższej motoryzacji. Niedługo ICE będą miały ceny EV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

Niekoniecznie taki koles na telefonie duzo nie kosztuje moze dzwonic caly dzien niech nawet ze dwie osoby tak namowi na miesiac to zawsze cos.

 

O ile to w ogóle człowiek a nie automat. Jeżeli kontakt jest tylko w celu potwierdzenia, że jesteś zainteresowany, wiec notują i oddzwonią to bankowo robi to automat. W kilkanaście minut opędzluje całą bazę klientów. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Azbest napisał:

BTW ... skonfigurowałem nową Octavię iV, bo pojawił się konfigurator  - 180kPLN ... 180kPLN za kompaktowy samochód skody, w którym zaznaczyłem tylko "pakiet minimum" ... jeszcze sporo opcji było do dołożenia. Szczerze mówiąc zastanawiałem się, może dołożyć trochę do budżetu licząc na 140-150k ... no to się zdziwiłem. 

 

gdzie ten konfigurator, bo ja nie widzę dla zwykłej wersji iV. Może Ty RSa skonfigurowałeś dlatego tak drogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, maro_t napisał:

 

gdzie ten konfigurator, bo ja nie widzę dla zwykłej wersji iV. Może Ty RSa skonfigurowałeś dlatego tak drogo?

tak - RSa .. ale to ciągle przednionapędowy kompakt PHEV / 245KM 

zwykła iV czym ma być? też przednionapędowym kompaktem PHEV / 245KM .. tylko bez części wyposażenia i pakietu stylizacyjnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

Do mnie z Opla tez dzwonili czy nie planuje zmiany auta, w ubieglych latach nic takiego nie mialo miejsca.

Do mnie z Opla to potrafią ze 2x w roku dzwonić, przy czym 1 to miejscowy dealer, 2 warszawski.

Warszawski śle też smsy, ale niespersonalizowane, zapewne wszystkim z bazy jak leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, ZUBERTO said:

Do mnie z Opla to potrafią ze 2x w roku dzwonić, przy czym 1 to miejscowy dealer, 2 warszawski.

Warszawski śle też smsy, ale niespersonalizowane, zapewne wszystkim z bazy jak leci.

 

SMSy to norma.

Ale tutaj ktos sie przygotowal, bo wiedial jakie auto i kiedy bylo kupione ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wystawiłem swój używany samochód na sprzedaż - samo otomoto podpowiedziało mi że moja cena jest poniżej rynkowej ... to podniosłem o 6kPLN (10% wartości) i teraz jestem w środku widełek jakie proponuje otomoto.
 
Tak więc zaczęły się czasy droższej motoryzacji. Niedługo ICE będą miały ceny EV.
W przeciągu pół roku sprzedałem dwa auta, według OtoMoto moja cena była wyższa od średniej właśnie o około 10%. Oba sprzedały się bez problemu w cenie chyba nawet wyższej nie zakładałem...
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gumcio napisał:

W przeciągu pół roku sprzedałem dwa auta, według OtoMoto moja cena była wyższa od średniej właśnie o około 10%. Oba sprzedały się bez problemu w cenie chyba nawet wyższej nie zakładałem...

Ja mam wrażenie, że ubezpieczyciele nie nadążają i zaniżają wartości aut do AC.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 15:23, Azbest napisał:

Chciałem oglądać ISa - nie mogłem do niego wsiąść, bo ktoś tak zbliżył fotel, że trzeba mieć 140cm i 40kg żeby się do niego zmierzyć - akumulator rozładowany, nikt go nie podłączy, bo nie ma czasu  ... przyjedź pan może w przyszłym tygodniu 😄 Lexusa CT nawet nie mają żeby zobaczyć. 

 

To jest dla mnie najbardziej zaskakujące. Ja salony Lexusa (a właściwie salon w Katowicach, bo tylko z tym miałem do czynienia) zapamiętałem z powodu perfekcyjnej obsługi właśnie.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

Ja mam wrażenie, że ubezpieczyciele nie nadążają i zaniżają wartości aut do AC.

 

Zazwyczaj ubezpieczyciele mieli zawyżane wartości - teraz mam wrażenie że faktycznie nie nadążają .. albo jest jakaś bańka na rynku motoryzacyjnym.

 

Godzinę temu, gumcio napisał:

W przeciągu pół roku sprzedałem dwa auta, według OtoMoto moja cena była wyższa od średniej właśnie o około 10%. Oba sprzedały się bez problemu w cenie chyba nawet wyższej nie zakładałem...

 

ze 2 miesiące temu sprzedałem Civica '11 - wycena ubezpieczyciela na 33-34k, na otomoto też cena powyżej średniej  ... poszedł za 37.500

 

 

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

To jest dla mnie najbardziej zaskakujące. Ja salony Lexusa (a właściwie salon w Katowicach, bo tylko z tym miałem do czynienia) zapamiętałem z powodu perfekcyjnej obsługi właśnie.

:ok:

 

 

 

To był salon bardziej Toyota/Lexus. 

Ale faktycznie w Lexusie w Łodzi obsługa na najwyższym poziomie, tylko nie mieli ISa - skierowali mnie do swojego oddziału Toyoty ... a tam było jak było :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Azbest napisał:

ze 2 miesiące temu sprzedałem Civica '11 - wycena ubezpieczyciela na 33-34k, na otomoto też cena powyżej średniej  ... poszedł za 37.500

Kupowac 9 letnie auto za bez mala 40k to trzeba miec fantazje... Dla Ciebie dobrze ale kupujacy nie wiem co ma w glowie :phi: 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wujek napisał:

Kupowac 9 letnie auto za bez mala 40k to trzeba miec fantazje... Dla Ciebie dobrze ale kupujacy nie wiem co ma w glowie :phi: 

 

Też mi się tak wydawało, ale jak patrze na dzisiejsze ceny to już zaczynam rozumieć że w tej kwocie to ciężko znaleźć coś sensownego ... skoro segment B zaczyna kosztować x2 tego co moja była honda.

Cena wynikała z pewnej "unikatowości" - bo to polski salon, z oryginalnym lakierem i z pełnym wyposażeniem i jedynie 120kkm. Ksenony, nawigacja, szklany dach, podgrzewane fotele, LPG, 2 komplety opon na oryginalnych felgach, serwisowana i wszystkie grat eksploatacyjne powymieniane. Sprawdzona w warsztacie - bez uwag technicznych i praktycznie bez rdzy ... no i nie było "platformy do rozmów o zniżce". Myślę, że jeszcze ktoś się nacieszy bezproblemową jazdą przez dłuższy czas. Honda zawsze trzymała wartość ... zadbana honda to już ocieranie się o cenowe granice absurdu.

Edytowane przez Azbest
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby kogo na to stac, normalnego kowalskiego nie. dla mnie dramat. zeby zwykle gowniane auto kompakt kosztowalo pół kawalerki dla dziecka (i to w Kraku).
 
ale jak widac po salonach, zainteresowanych nie kowalskich jest mnostwo, wiec cen raczej obnizac nie beda ....
Jeszcze czego... niech same sobie (dzieciary) zarobią i kupią, będzie bardziej smakowało. Wędkę to rozumie nawet bardzo dobrą ale ryby niech same łowią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, wujek napisał:

Kupowac 9 letnie auto za bez mala 40k to trzeba miec fantazje... Dla Ciebie dobrze ale kupujacy nie wiem co ma w glowie :phi: 

Proste, kupuje to, na co ma fundusze i co chce sobie za to kupić :oki:

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

patrzyłem, że teraz Honda CR-V ma obniżki cen, jak sobie konfigurowałem auto to pod koniec można dostać -20 tys. Kusi mnie auto hybrydowe, bo jest ekonomiczniejsze od standardowego suva i na pewno przyjaźniejsze dla środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2020 o 17:34, Azbest napisał:

Myślę, że jeszcze ktoś się nacieszy bezproblemową jazdą przez dłuższy czas. Honda zawsze trzymała wartość ... zadbana honda to już ocieranie się o cenowe granice absurdu.

 

Mój 7gen jakoś nie chciał się otrzeć o granice absurdu a drugiej takiej wychuchanej na otoMoto, olx (poza CTR), nie było ;]

Sprzedawałem kilka miesięcy, a finalnie wziąłem cenę rynkową, może tylko delikatnie wyższą, bo 12500 ;]

 

 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2020 o 17:24, wujek napisał:

Kupowac 9 letnie auto za bez mala 40k to trzeba miec fantazje... Dla Ciebie dobrze ale kupujacy nie wiem co ma w glowie :phi: 

Jeden woli 9letniego mercedesa np. a drugi pandę nową. W jednym z tych aut się nie widzę. :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2020 o 11:38, Azbest napisał:

 

za 90-100k to musisz zrezygnować z baaaardzo wielu rzeczy ... ja bym powiedział że masz praktycznie podstawową wersję z jakimiś drobnymi dodatkami i za słabym silnikiem.

 

Jak chcesz mieć kompakt relatywnie dobrze wyposażony z "normalnym" silnikiem (powiedzmy 4-cyl, pow. 150KM) to już jesteś na poziomie 110-120kPLN ... i ciągle będzie miał dodatkowe opcje do zaznaczenia w cenniku.

 

BTW ... skonfigurowałem nową Octavię iV, bo pojawił się konfigurator  - 180kPLN ... 180kPLN za kompaktowy samochód skody, w którym zaznaczyłem tylko "pakiet minimum" ... jeszcze sporo opcji było do dołożenia. Szczerze mówiąc zastanawiałem się, może dołożyć trochę do budżetu licząc na 140-150k ... no to się zdziwiłem. 

 

 

Dodajesz 40k i masz rs3... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2020 o 18:10, gumcio napisał:

Jeszcze czego... niech same sobie (dzieciary) zarobią i kupią, będzie bardziej smakowało. Wędkę to rozumie nawet bardzo dobrą ale ryby niech same łowią.

 

To mamy inne podejscie :)

moja matka sie meczyla

ja sie meczylem mniej

moje dzieci beda sie meczyly najmniej

ich dzieci "zgina" dzieki wychowaniu rodzicow ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelWaw napisał:

Wez leasing auto samo sie splaca

No ok, ale po co mi kolejny pojazd w garażu? Te które mam, są dobre. Jak mi się znudzą, wtedy będę szukał czegoś innego. 

Tylko, że nowe "ciekawsze" są poza moim zasięgiem, tzn. powyżej pewnej kwoty na pojazd nie przeznaczę :piwko:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PawelWaw napisał:

Zadzwoń, dopytaj, okaże się że to oferta widmo jako "reklama" pośrednika :)

Stary model, którego nie można zamawiać już do produkcji ... a oni oferują go w dowolnej konfiguracji ... OD 224k :)

Edytowane przez Azbest
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.