Jump to content

Wyprzedaże!

Recommended Posts

Cześć,

ostatnio głośno o wejściu nowej normy emisji spalin od stycznia 2021 i związanym z tym problemem dealerów z upchnięciem samochodów już wyprodukowanych, ale tej normy nie spełniających. Sytuację dodatkowo potęguje kryzys. Sprawdzam te promocje i najmarniejszy kompakt z automatem po promocji kosztuje ok 90-100k PLN. Jak dla mnie to jednak kiepskie oferty, a ceny do niedawna zarezerwowane dla klasy D.

Może branża czeka na propozycje Unii i odroczenie wejścia normy w życie?

Cześć,

ostatnio głośno o wejściu nowej normy emisji spalin od stycznia 2021 i związanym z tym problemem dealerów z upchnięciem samochodów już wyprodukowanych, ale tej normy nie spełniających. Sytuację dodatkowo potęguje kryzys. Sprawdzam te promocje i najmarniejszy kompakt z automatem po promocji kosztuje ok 90-100k PLN. Jak dla mnie to jednak kiepskie oferty, a ceny do niedawna zarezerwowane dla klasy D.
Podobno do lipca mogą przeciągnąć z lezakami.
  • Like 1
7 minut temu, fosfor napisał:

Cześć,

to liczy się data produkcji czy rejestracji ?

Jakieś 2 lata temu jak zamawiałem auto też coś się zmieniało to wszystkie auta do flot się posprzedawały na pniu. Wtedy mowa była o nowej produkcji.

Teraz, wujek napisał:

Nikt za pol darmo nie odda. Niestety jak chesz automat robi sie drogo albo nawet bardzo drogo. Pozostaje manual wtedy bedzie taniej.

Manual to mam teraz, dla mnie to główny czynnik do rozważenia zmiany. Jak sie nie da, to zostanę z tym co mam :)

5 minutes ago, fosfor said:

Manual to mam teraz, dla mnie to główny czynnik do rozważenia zmiany. Jak sie nie da, to zostanę z tym co mam :)

No to raczej nie liczylbym na wyprzedaze.

Za wiele automatow w kompaktach to pewnie na stocku nie znajdziesz w PL.

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

No to raczej nie liczylbym na wyprzedaze.

Za wiele automatow w kompaktach to pewnie na stocku nie znajdziesz w PL.

może być większe albo wyższe, nie ma problemu. Focus za 100k i mondeo za 135 to IMO normalne, a nie "wyprzedażowe" ceny. No, może nawet o jakies 10-15k za wysokie, bo nie mówię tu o maksymalnym wypasie. Przykładowy focus to 1.0 120 KM...

Just now, fosfor said:

może być większe albo wyższe, nie ma problemu. Focus za 100k i mondeo za 135 to IMO normalne, a nie "wyprzedażowe" ceny. No, może nawet o jakies 10-15k za wysokie, bo nie mówię tu o maksymalnym wypasie. Przykładowy focus to 1.0 120 KM...

Automat podbija cene niestety... Zerknij jeszcze na Opla Grandland X (klon Puga 3008).

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-grandland-x-salon-polska-fabrycznie-nowy-130km-automat-8g-dodatki-w-cenie-ID6D6BTG.html#76ae90e518

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-grandland-x-enjoy-1-2-turbo-130-km-automat-ID6DntmP.html#ef76202dfc

3 minuty temu, fosfor napisał:

To sie pieknie na 150 zrobi ba ja mialem z litra 170KM :phi: Na Forda to bym nie liczyl oni raczej sie zwijaja z oferta zeby ograniczyc koszty. Wiec ich kombinacja automat plus islnik nie jest najlepsza.

• Like 1
3 minuty temu, wujek napisał:

To sie pieknie na 150 zrobi ba ja mialem z litra 170KM :phi: Na Forda to bym nie liczyl oni raczej sie zwijaja z oferta zeby ograniczyc koszty. Wiec ich kombinacja automat plus islnik nie jest najlepsza.

nie musi byc ford, akurat teraz jeżdżę mendą, wiec tam spojrzałem na początek. Koreańce, niemcy, france też mogą być. Japońce mi się średnio podobają stylistycznie.

30 minut temu, fosfor napisał:

Jak dla mnie to jednak kiepskie oferty

Jak narazie to tylko zwiększają ceny cennikowe na 2021 i wirtualne "rabaty" od tych cen na to co czeka na klientów. 

Natomiast realne ceny te same co pół roku czy rok temu. Roczniki 2019 widzę nawet tysiąc czy dwa drożej niż wiosną, pewnie im 'placowe' w cenę już wliczają. 🤣

• Like 1
Sprawdzam te promocje i najmarniejszy kompakt z automatem po promocji kosztuje ok 90-100k PLN. Jak dla mnie to jednak kiepskie oferty, a ceny do niedawna zarezerwowane dla klasy D.

Po prostu jest drogo. Obserwuję od pewnego czasu rynek i np. Civic 4d ma teraz upust o 20% większy niż obowiązywał od stycznia 2020 na rocznik 2019.

I nadal jest drogo.
  • Like 2
1 minutę temu, iwik napisał:

Jak narazie to tylko zwiększają ceny cennikowe na 2021 i wirtualne "rabaty" od tych cen na to co czeka na klientów. 

Natomiast realne ceny te same co pół roku czy rok temu. Roczniki 2019 widzę nawet tysiąc czy dwa drożej niż wiosną, pewnie im 'placowe' w cenę już wliczają. 🤣

Mam bardzo podobne odczucie :ok:

41 minut temu, fosfor napisał:

Sprawdzam te promocje i najmarniejszy kompakt z automatem po promocji kosztuje ok 90-100k PLN.

Za 90-100kPLN będziesz miał i30 1.5T 160KM w automacie, średnia wersja lub N-Line. Marnie?

• Like 1
54 minuty temu, fosfor napisał:

Cześć,

Witaj,

zapytam w salonach około marca, teraz nic nie znalazłem ciekawego i z cenami wyprzedażowymi. Na koniec października poszły ceny do góry sztucznie, tak jak sprzętu elektro, a teaz połowa podwyżek to promocje...

Inna sprawa, że w 2020 mało marek będzie jeszcze miało dostawy i sprzedają to co jest ze starymi normami...

• Like 2
23 minuty temu, K3 napisał:

Za 90-100kPLN będziesz miał i30 1.5T 160KM w automacie, średnia wersja lub N-Line. Marnie?

Jak by był za 50tys , a tak to.....

• Haha 2
16 minut temu, sdss napisał:

kompakt (średni rozmiar), średnia moc, średnie wyposażenie, koniec roku i 90 - 100k. To serio taka super oferta? To faktycznie wole te moje 140KM i dwa razy większą budę :nie_wiem:

edit: za 50 to teraz ciezko aygo dostać (trochę przesadzam, ale niewiele)

Edited by fosfor
2 minutes ago, fosfor said:

kompakt (średni rozmiar), średnia moc, średnie wyposażenie, koniec roku i 90 - 100k. To serio taka super oferta? To faktycznie wole te moje 140KM i dwa razy większą budę :nie_wiem:

Taka Mazda 3 czy Honda Civic to sie od 100kPLN zaczyna ;]

12 minut temu, fosfor napisał:

edit: za 50 to teraz ciezko aygo dostać (trochę przesadzam, ale niewiele)

Takie ceny , negocjuj może ktoś sprzeda taniej....

Nie wiem. Co się dzieje w polandii. 

Ale widzę że bum jest na małe mHEV. Widzę codziennie jak wagony i lohr'y jadą z 500,Ypsilon za granicę. Z ciekawości kiedyś podszedłem do Lohry z abarthami 500. 10sztuk kierunek Niemcy. Efekt choroba Crisis. 

Włosi mimo kryzysu uruchomili dodatkowa Kasę na zakup nowego samochodu. Ypsilon od ręki 3500euro dofinansowania. A lepsze auto alfy nawet 10.000. da się ? Da się. 

... bardzo biedni ci dealerzy
Jestem akurat na etapie rozglądania się za nowym samochodem. Najbardziej odpowiada mi Honda Civic Hatchback 1.5T. Poszedłem do salonu - to nie jest moja pierwsza honda i wiem że u japończyków generalnie ciężko z rabatami, ale co mnie uderzyło, to praktycznie podejście "bierz pan albo s*" - w zasadzie zaoferowali mi jeden samochód, w jednym kolorze którego nie chcę .. za cenę wywoławczą i nie było nawet mowy o jakichkolwiek dodatkach. Nie, bo mają ich mało i ktoś kupi.

Płacąc pełną kwotę cennikową, to chciałbym sobie wybrać kolor i wyposażenie .... i to wszytko w grudniu. 

Oferują mi stojącego obok sedana, na który jest już rabat 12.000PLN. Może to i dobra oferta, ale akurat na model którego nie chcę.

Druga sprawa to mam samochód który chce sprzedać/zamienić ...no tu już są rabaty, bo samochód (sprawny, bezwypadkowy, z PL) który wyceniany jest na 55-60kPLN ... oni nagle dają 46. To albo zarabia się na jednym, albo na drugim ... a tu mam takie wewnętrzne wrażenie, że jestem dymany na zakupie i na sprzedaży .... 

Przed chwilą wróciłem od Lexusa - fajne rabaty na CT ... stary schodzący model, ale przynajmniej "pewniak" jeśli chodzi o bezawaryjość i dobrze trzyma wartość ... szkoda że taki ciasny z tyłu, brak bagażnika .... i zdecydowanie za słaby poza miastem.

... tak więc zostaję z mondeo i czekam do stycznia - jakoś nie widzę żeby dealerzy mocno schodzili z cen ... a jestem zdecydowanym klientem, który czeka na te mityczne obniżki kompaktowego civica za 122kPLN :)

.... aa .. byłem też w Toyocie - oglądać Corollę 2.0Hybrid - wszystkie sprzedane - nowe można zamiawiać z cennika 2021 :) ... dużo ludzi w salonie, do widzenia, następny

Edited by Azbest
  • Like 2
  • shocked 3
Teraz, Danielpoz. napisał:

Po co mają być wyprzedaże skoro auta świetnie się sprzedają. 

... a na portalach trąbią, że kupa fur na placach zostanie bo nowych norm nie spełnią. :nie_wiem:

• Like 1
1 minutę temu, Danielpoz. napisał:

To zostaną zarejestrowane tak jak to się robi od lat. 

I sprzedane w "super" promocji 2020 wiosna 2021 :phi:.

Generalnie z autami w tym roku jest krucho i to już od wiosny. Imho taniej już nie będzie.

12 minut temu, ZUBERTO napisał:

... a na portalach trąbią, że kupa fur na placach zostanie bo nowych norm nie spełnią. :nie_wiem:

Ale to piszą polskie portale, o nie polskim rynku za pewne.

Ogólnie czytanie większości portali w jakimkolwiek temacie, i brane tego na poważnie, to ryzykowna sprawa ;) 

• Like 1
56 minut temu, sdss napisał:

Za 50k to nie kupisz dobrze wyposażonego malucha...

17 minut temu, mrBEAN napisał:

Ale to piszą polskie portale, o nie polskim rynku za pewne.

Ogólnie czytanie większości portali w jakimkolwiek temacie, i brane tego na poważnie, to ryzykowna sprawa ;) 

Piszą to czytam.

Czy biorę na poważnie?

To zależy co.

Ja narazie zrezygnowałem ze zmiany auta, 4 latkiem jeszcze polatam, a jak tak dalej pójdzie to wrócę do używek (z resztą, jak mnie ostatnio przycisnęło to kupiłem używkę po jakimś Niemcu z Wermahtu czy innym SS i żona zadowolona).

10 minut temu, ZUBERTO napisał:

Piszą to czytam.

Czy biorę na poważnie?

To zależy co.

Ja narazie zrezygnowałem ze zmiany auta, 4 latkiem jeszcze polatam, a jak tak dalej pójdzie to wrócę do używek (z resztą, jak mnie ostatnio przycisnęło to kupiłem używkę po jakimś Niemcu z Wermahtu czy innym SS i żona zadowolona).

Ogólnie tanio już było, także teraz jak tanio to dieselka z reichu, a za resztę trzeba zapłacić.

Ja się na razie też okopałem ze swoim 4 latkiem i czekam na perfekcyjnego dla mnie graala :hehe::phi:

22 minuty temu, mrBEAN napisał:

Ja się na razie też okopałem ze swoim 4 latkiem

Ja od marca większość przebiegu zrobiłem podczas urlopu, teraz w ruszam raz jedno raz drugie auto, żeby nie wrosły w kostkę. 

Większość moich znajomych siedzi w domach na zdalnym.

To kto te auta aktualnie kupuje? 

3 godziny temu, Azbest napisał:

byłem też w Toyocie

Ja byłem w podobnym okresie w zeszłym roku - pytam, tak jest pełny wybór kolorów i wersji.

Przychodzę za niecałe 2 tygodnie - zostało nam kilka sztuk  🤣

Normalnie szał jakiś. Magia Zientarskiego chyba :)

Cześć,

Co się dziwić... Jak leciwy już model fabi z czymś mocniejszym niż 60KM startuje od 60tys...
Jedyne tanie i dobre to tipo i astra. Nawet ostatnio na używki nie patrzę bo coś z jajem co nie jest strupem trzeba z 50 wydać :/ to już wolę te nowe tipo i święty spokój .

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

• Like 3
11 godzin temu, iwik napisał:

Ja od marca większość przebiegu zrobiłem podczas urlopu, teraz w ruszam raz jedno raz drugie auto, żeby nie wrosły w kostkę. 

Większość moich znajomych siedzi w domach na zdalnym.

To kto te auta aktualnie kupuje? 

Ci co mają permanentny urlop i wyjazdy na nie 😁

Ja byłem w podobnym okresie w zeszłym roku - pytam, tak jest pełny wybór kolorów i wersji.
Przychodzę za niecałe 2 tygodnie - zostało nam kilka sztuk 
Normalnie szał jakiś. Magia Zientarskiego chyba
W ToiToiu to ruch w salonie jak w Biedronce niestety... i obsługa też :/. Wszyscy myślą, że kupią Święty spokój bo to T ale to już było i nie wróci więcej. Wiem bo ma T z tego roku.

9 godzin temu, sdss napisał:

Z Dsg?

manual do dsg trzeba dopłacić ok 5tys zł i dobrze poszukać bo tych aut już coraz mniej w salonach (niedawno widziałem w dynamica Kraków)

17 minut temu, RABIN napisał:

manual do dsg trzeba dopłacić ok 5tys zł i dobrze poszukać bo tych aut już coraz mniej w salonach (niedawno widziałem w dynamica Kraków)

W Seacie 5 tys? Coś strasznie tanio, VW i Skoda to 8-9 kPLN dopłaty w Golfie i Octavii. 

15 godzin temu, fosfor napisał:

kompakt z automatem po promocji kosztuje ok 90-100k PLN. Jak dla mnie to jednak kiepskie oferty, a ceny do niedawna zarezerwowane dla klasy D.

Dobre ceny były w marcu, w pierwszej fali Covida. Można było kupić 2019 r za bardzo sensowne pieniądze jeszcze. Teraz do tamtych cen z rocznikiem 2020 należy doliczyć spokojnie 20%. Szukałem duzo w tym roku, głównie po nowych, skończyłem na 3 letnim Mondeło w najwyższej wersji z dieslem za uczciwe pieniądze. ALE z manualem, automaty rzecz jasna droższe a i przy używkach bardziej problematyczne już.

• Like 1
15 hours ago, fosfor said:

to jest ukryta ekologia EU. Zrobic samochody tak absurdalnie drogie zeby nie oplacalo sie ich kupowac, tylko jezdzic starymi?

31 minut temu, spad napisał:

W Seacie 5 tys? Coś strasznie tanio, VW i Skoda to 8-9 kPLN dopłaty w Golfie i Octavii. 

przeglądam seata od kilku miesięcy roznica w cenie w zależności od salonu od 5-10tys za dsg

czesto leony z 2019 były droższe niż te z 2020 z tym samym wyposażeniem 

najtaniej znalazłem leony widmo w firmie superauto 77tys za fr jak sie pozniej okazało ta firma nie dysponuje tymi autami hahha

dobre ceny ma tez dynamica czy ta z Krakowa czy Warszawy 

Rusza się również na ryku "odstąpie leasing" pojawiaja sie coraz lepsze oferty można bedzie coś fajnego wyrwać

Tarcza przesunęła  w czasie ten proceder wsparcie się skończyło więc firmy zaczynają oszczędzać.