Skocz do zawartości

Audi RS3 - plusy i minusy


Babinicz

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, kondziu napisał:

Kupując auto typu tego,spalanie to raczej  drugorzędna rzecz mlody podawanie ;)

 

Tutaj niektórzy tego nie rozumieją. Każdy by chciał mieć osiągi na poziomie 4s ze spalaniem 5l tylko tak się nie da.... chyba, że Tesla 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Polarny said:

Po czym to rozpoznajesz?

Ruszam spokojnie, a kazdy z pasa obok chce udowodnic, ze jest szybszy. Poza tym, na autistradach i ekspresowkach jade na tempomacie. Ustawiam 10 ponas limit i jak bmw mnie wyprzedza, to bardzo blisko i wjezdza metr przed maske (taki rodzaj prowokowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, stig said:

Tutaj niektórzy tego nie rozumieją. Każdy by chciał mieć osiągi na poziomie 4s ze spalaniem 5l tylko tak się nie da.... chyba, że Tesla 😂

To tez tak nie dziala. Tesla moze sie scigac maks dwa razy. Potem ma blokady bo sie akumulatory grzeja. Wiec, za trzecim razrm, tesle zostawie daleko w tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

Moze dla Ciebie. Dla mnie jest roznica 20L a 11,5.

Wiesz nie o to chodzi; kupując auto  tej klasy nie kupujesz go dlatego, ze spali 11l- spalanie w takim aucie to drugorzędna sprawa; jasne fajnie gdyby miał 4s/100kmh i palił 8l; 

IMO jak ktoś kupuje rs3, RS4,m2,m4  itp to na spalanie patrzy raczej jako ciekawostkę a nie wyznacznik kupić/nie kupić .

Jak ktoś mnie pyta ile pali mój samochód to odpowiadam ze tyle ile wleje 🤪

Edytowane przez kondziu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, kondziu said:

to chyba nie w "trybie przeznaczenia" tego auta ;)

Nie. Juz napisalem, ze nie jezdze ostro. Lubie wyprzedzic szybko 3 tiry na krajowce, ale potem i tak wlaczam tempomat i sie kulam 100 km/h.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Babinicz napisał:

To tez tak nie dziala. Tesla moze sie scigac maks dwa razy. Potem ma blokady bo sie akumulatory grzeja. Wiec, za trzecim razrm, tesle zostawie daleko w tyle

Tak, ale „taniej pojedziesz” 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Babinicz napisał:

To tez tak nie dziala. Tesla moze sie scigac maks dwa razy. Potem ma blokady bo sie akumulatory grzeja. Wiec, za trzecim razrm, tesle zostawie daleko w tyle

 

Ostatnio widzialem kilka tesli na trasie. Jechaly 90km/h tuz za tirem :)

Podroz elektrykiem zaplanowana precyzyjnie pod lokalizacje chargerow nie pozwala na szalenstwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, Filipfm said:

 

Ostatnio widzialem kilka tesli na trasie. Jechaly 90km/h tuz za tirem :)

Podroz elektrykiem zaplanowana precyzyjnie pod lokalizacje chargerow nie pozwala na szalenstwa ;)

Niestety tak to wyglada. Kupujesz auto "eko", za 250 kpln i sie meczysz w trasie. Na razie elektryk ma sens tylko w miescie. Sam sie powoli przymierzam do malego auta elektrycznego. Nissan Zoe albo Skoda citigo-e

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Babinicz napisał:

Ruszam spokojnie, a kazdy z pasa obok chce udowodnic, ze jest szybszy.

A spróbuj zaobserwować, czy jak np. stoisz gdzieś dalej na światłach, to ci na początku nie ruszają tak samo jak by chcieli się ścigać.

 

17 godzin temu, Babinicz napisał:

Poza tym, na autistradach i ekspresowkach jade na tempomacie. Ustawiam 10 ponas limit i jak bmw mnie wyprzedza, to bardzo blisko i wjezdza metr przed maske (taki rodzaj prowokowania)

No nie wiem - często mam takie sytuacje, że jadę sobie spokojnie prawym a ten na lewym ledwo wyprzedza, po czym zjeżdża przede mnie i zwalnia, jak by się zmęczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kondziu napisał:

Jak ktoś mnie pyta ile pali mój samochód to odpowiadam ze tyle ile wleje 🤪

Zawsze jakaś informacja - bo jemu zapewne nie pali tyle, ile wleje.

Nie za bardzo rozumiem, co jest takiego wstydliwego w podawaniu spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Polarny napisał:

Zawsze jakaś informacja - bo jemu zapewne nie pali tyle, ile wleje.

Nie za bardzo rozumiem, co jest takiego wstydliwego w podawaniu spalania.

Wstydliwego? Jesteśmy w wątku o aucie które miało inaczej poustawiane priorytety...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Chorzyn said:
On 11/20/2020 at 3:10 AM, Florydziak_Florydziak_Flor said:


Polecam zakup czegoś co od początku było zrobione jako samochód sportowy a nie przerobione z rodzinnego sedana. 

Albo coś w czym walczy się o życie jak pierwszy VIPER ;]  

Pany, bez przesady. Teraz to tylko auto zrobione do rajdow, mozna powiedziec ze jest sportowe. Z maszyn z fabryki seryjnych to moze jakies sa, ale nawet nie znam.

 

Teraz taki Mustang czy RS3 to ugrzecznione auta o sportowych osiagach. Ale to nie znaczy ze nie za......ja, i ze .......... nie chcialbym sie takim przejechac.

 

 

Ps. zawsze podziwiam ludzi, ktorzy przy aucie za 300 tysi, mowia ze spalanie jest wazne. To glownie tacy co takiego auta nigdy nie mieli. chyba ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, gregoryj napisał:

Pany, bez przesady. Teraz to tylko auto zrobione do rajdow, mozna powiedziec ze jest sportowe. Z maszyn z fabryki seryjnych to moze jakies sa, ale nawet nie znam.

 

Teraz taki Mustang czy RS3 to ugrzecznione auta o sportowych osiagach. Ale to nie znaczy ze nie za......ja, i ze .......... nie chcialbym sie takim przejechac.

 

 

Ps. zawsze podziwiam ludzi, ktorzy przy aucie za 300 tysi, mowia ze spalanie jest wazne. To glownie tacy co takiego auta nigdy nie mieli. chyba ......


sa ludzie żyjący w myśl zasady: biedny szanuje każda złotówkę, bogaty każdy grosz. 
 

I tu bardziej w moim poście  była mowa o aucie dającym emocje, adrenaline a nie o spalaniu. 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, gregoryj said:

 

Ps. zawsze podziwiam ludzi, ktorzy przy aucie za 300 tysi, mowia ze spalanie jest wazne. To glownie tacy co takiego auta nigdy nie mieli. chyba ......

Niekoniecznie. To IMO zależy od mentalności. Jeśli ktoś długo pracował by móc sobie na takie zabawki pozwolić, po drodze żył oszczędnie, bo musiał, by dojść dalej, to ma to we krwi i choćby kiedyś spał na pieniądzach to zazwyczaj będzie raczej oszczędny i racjonalny. Jeżeli z kolei komuś duże pieniadze przyszły dość szybko, to oszczedność i racjonalność będą u niego na ogół rzadsze, bo najwidoczniej tacy ludzie często zakłądają, że tak będzie zawsze. Znam osobiście przypadki w obie strony (m.in z jednej strony gość po 70-ce ujeżdżający Panamerę 4S E-Hybrid, z drugiej 30 latka ujeżdżającego RS7). Absolutnie żadnej z tych postaw nie krytykuję i zastrzegam, że są to jedynie moje obserwacje).

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2020 o 03:10, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:

Polecam zakup czegoś co od początku było zrobione jako samochód sportowy a nie przerobione z rodzinnego sedana. 

 

Odpowiesz mi co to za różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ostatnio widzialem kilka tesli na trasie. Jechaly 90km/h tuz za tirem
Podroz elektrykiem zaplanowana precyzyjnie pod lokalizacje chargerow nie pozwala na szalenstwa
A mnie w sobotę wyprzedził Taycan turbo z prędkością około 130kmph na autostradzie :panic:

łubu dubu, łubu dubu niech żyje prezes naszego klubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, format said:

 

Odpowiesz mi co to za różnica?


Wyglada lepiej :) 

 

p.S. jak tego nie blokują z PL to poczytaj: https://www.roadandtrack.com/reviews/a34671759/2021-performance-car-of-the-year/

Edytowane przez Florydziak_Florydziak_Flor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:

Wyglada lepiej :) 

 

Nie wydaje mnie się. Żeby nie ranić Twego serca powiem tylko że ISF wygląda zdecydowanie lepiej niż Vette :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chorzyn napisał:


sa ludzie żyjący w myśl zasady: biedny szanuje każda złotówkę, bogaty każdy grosz. 
 

I tu bardziej w moim poście  była mowa o aucie dającym emocje, adrenaline a nie o spalaniu. 

 

 

 

Ludzie jaki grosz, po prostu normalnie jedziesz sobie do roboty i masz cisnąć jak porypany, tylko dlatego że masz pierdylion kunia pod maską? Kawe rozlewać z kubka, muzyki, czy podcastu nie słyszeć, bo masz mocne auto i to zobowiązuje? Druga sprawa - moja cupra ma 500km zasięgu przy normalnej jeździe, przy porypanej pewnie połowę z tego, no radocha jak cholera, ciągle stąc pod dystrybutorem i tankowac...

  • Lubię to 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstydliwego nie. Tylko średnio ma sens. Mojej żonie zawsze pali o litr mniej. Więc mam podawać spalanie moje czy mojej żony?
Srednie z 36k km. Jazda po miescie... I to w wiekszosci E10 a nie 98.

Aha, zony oczywiscie.

8ea544f980625d6bd4a74108ea58486b.jpg

f7fba916fe997077cb6d39d8ab4a7b03.jpg

Wniosek: nigdy nie patrzylem ile nawet to pali w katalogu, ile spali, tyle spali.

Noga, nodze nie rowna.

Miasto miastu nie rowne.

8bba6fdbcfd643492de4adec78c951d0.jpg

493642a6b4a34f5bb816fb3062302495.jpg

Sent from my Samshit 5G using Tapacrap - proudly sponsored by the Rice burner GR-Four



  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Vadero napisał:

 

Ludzie jaki grosz, po prostu normalnie jedziesz sobie do roboty i masz cisnąć jak porypany, tylko dlatego że masz pierdylion kunia pod maską? Kawe rozlewać z kubka, muzyki, czy podcastu nie słyszeć, bo masz mocne auto i to zobowiązuje? Druga sprawa - moja cupra ma 500km zasięgu przy normalnej jeździe, przy porypanej pewnie połowę z tego, no radocha jak cholera, ciągle stąc pod dystrybutorem i tankowac...


mam jedno auto które może być jak elektryk. Wyjeżdzasz ze stacji i już planujesz następne tankowanie ;]  A poznalem i takich co gaz pakowali do aut za ponad pół banki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chorzyn napisał:


mam jedno auto które może być jak elektryk. Wyjeżdzasz ze stacji i już planujesz następne tankowanie ;]  A poznalem i takich co gaz pakowali do aut za ponad pół banki 

Do takiego RAMa też bym wpakował. Po co mam kotłować bene jak mogę kotłować LPG. nie wiem czemu, po prostu bym tak zrobił ;]

Z resztą kolega co ma RAMa, tez tak ma ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, stig napisał:

Wstydliwego? Jesteśmy w wątku o aucie które miało inaczej poustawiane priorytety...

Ale pisałeś o odpowiedzi na spalanie swojego auta. Gdy jesteś pytany o to spalanie, to przecież nie mówisz że "jesteśmy w wątku".

8 godzin temu, marcindzieg napisał:

Mojej żonie zawsze pali o litr mniej. Więc mam podawać spalanie moje czy mojej żony?

Jedno i drugie - nikt cię nie będzie z tego rozliczał. Ktoś chce się pewnie zorientować, ile takie auto KOMUŚ pali. Po to są m. in. statystyki na autocentrum czy motostat. I tam też spalania są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem 33km po Łodzi spalanie w dużo wolniejszym wozie było 9.7 muskajac gaz. Jak się ściemnilo i mi koła wywazyli wzrosło do 12 wystarczy przycisnąć do oporu że dwa, razy i po ekonomicznej jezdzie także nie ma co porównywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz jezdze RS3 ponad rok, wiec podejrzewam, ze moge sie wypowiedziec o samochodzie.
 
Wyglad, jak wyglad. A3 sedan jest najpewniej najpiekniejszym sedanem. RS3 jest jeszcze ladniejsze, ale przejdzmy do plusow i minusow.
 
Plusy:
- wyglad;
- jakosc wykonania - czuc tego premiuma;
- siedzenia - nawet końkubina stwierdzila, ze fajnie dupke opina;
- wkurw sąsiada;
- wkurw byle pierwszego kierownika bmw;
- wyprzezdanie czegokolwiek - dwie sekundy i jestes z przodu;
- widok kierownika toru Poznan, ktory proponuje mi do jazdy zaminnie auto, ktore jest tak samo "wolne" jak moje i mowie mu, zeby sie w trąbke pocalowal zamiennikiem.
 
Minusy:
- wszystko jest wolniejsze spod swiatel, zwlaszcza gdy jestes z tylu;
- wkurzasz sie, gdy bmw sie boi ruszyc na zakrecie, a ty jestes z tylu;
- spryskiwacze szyby przedniej - (kto w aucie za 300 kpln robi trzy siurki na szybe);
- wszystko chce sie scigac. Nawet Tico w gazie mysli, ze dwie rury, wielkosci wiader to zmylka;
- w trybie comfort DSG potrzebuje pol roku na redukcje i przyspieszenie;
 
Poza tym auto jest dla tego, kogo na to stac i nie patrzy na spalanie. Mozna zejsc do 7-8 litrow na 100 km w trasie, ale jest to meczarnia. W miescie, trudno jest spalic mniej niz 14 ltr, ale spokojnie mozna zrobic 20ltr.

Nie uciska Cię czapeczka ?
BMW za wolne, BMW się chce ścigać, BMW się boi ruszyć.

Jest tyle innych autek a ten się czepił jak rzep psiego ogona użytkowników Bolidów Młodzieży Wiejskiej.
No nie ładnie

Zwróć swą uwagę na inne plagi PL motoryzacji
- TIRy zawalidrogi
- krawaciarze różnej maści w różnego rodzaju nie pierwszej świeżości służbowych bolidach wyciągający 111% mocy z tych biednych wehikułów
- jazda na zderzaku
I wiele innych


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Polarny napisał:

Jedno i drugie - nikt cię nie będzie z tego rozliczał. Ktoś chce się pewnie zorientować, ile takie auto KOMUŚ pali. Po to są m. in. statystyki na autocentrum czy motostat. I tam też spalania są różne.

Jak mi się uda uzyskać spalanie takie jak w katalogach producenta to uważam że jest OK. Reszta zależy od warunków. Czytanie motostatów itp jest takie dosyć średnie bo niektórzy podają spalanie uzyskanie przy zjeździe z górki. Po to żeby się pochwalić. Dlatego uważam że to nie ma sensu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Vadero said:

Druga sprawa - moja cupra ma 500km zasięgu przy normalnej jeździe, przy porypanej pewnie połowę z tego, no radocha jak cholera, ciągle stąc pod dystrybutorem i tankowac...

serio? jezdzisz Cupra i myslisz "a nie bede teraz cisnal .......... bo zaraz paliwo wyzlopie i bede musial stracic 5 minut na tankowanie" - przeciez to absurd. 2x wiecej to moze na torze spali. chyba lepiej bylo kupic Pande ...... w niej to nawet nie chce sie cisnac. po prostu siadasz i jedziesz

 

przy cisnieciu to jedynie o co balbym sie to o swoje prawo jazdy i zycie

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gregoryj napisał:

serio? jezdzisz Cupra i myslisz "a nie bede teraz cisnal .......... bo zaraz paliwo wyzlopie i bede musial stracic 5 minut na tankowanie" - przeciez to absurd. 2x wiecej to moze na torze spali.

 

Ocho, widzę kolega się zaczytał w autoświecie. Tak więc średnie spalanie w mojej Astrze 1.6 to 7.4l/100km. Maksymalne, przy vmax, to 32l/100km.

 

A na torze to byle jaka turbobenzyna bez problemu wciągnie i 60 litrów na setkę.

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, format napisał:

 

Ocho, widzę kolega się zaczytał w autoświecie.

Kolega jest oderwany od rzeczywistości i wszystkich próbuje nawrócić na jeżdżenie samochodami 25 lat+, bo po co komu te nowoczesne klimatyzacje i inny wygody. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pietro_M napisał:

Kolega jest oderwany od rzeczywistości i wszystkich próbuje nawrócić na jeżdżenie samochodami 25 lat+, bo po co komu te nowoczesne klimatyzacje i inny wygody. ;) 

 

Tak, wiem. Właściwie to odpowiadam mu tylko dla beki.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Pietro_M said:

Kolega jest oderwany od rzeczywistości i wszystkich próbuje nawrócić na jeżdżenie samochodami 25 lat+, bo po co komu te nowoczesne klimatyzacje i inny wygody. ;) 

gdzies to wyczytal?

ja to sie ciesze ze nie nikt nie chce jezdzic starymi, bo dzieki temu tych aut jest do koloru i do wyboru i jeszcze za kilka groszy mozna kupic.

 

mi to na reke, ze wszyscy marza o jak najnowszych, nowiutkich i z salonu. niech marzą .........;] jedyne co mi sie w tym nie podoba to ochrona srodowiska, ale co tam ...... od tego mamy ministra;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, format said:

 

Ocho, widzę kolega się zaczytał w autoświecie. Tak więc średnie spalanie w mojej Astrze 1.6 to 7.4l/100km. Maksymalne, przy vmax, to 32l/100km.

 

A na torze to byle jaka turbobenzyna bez problemu wciągnie i 60 litrów na setkę.

a zapomnialem, porownujemy srednie spalanie z chwilowym ........ no to rzeczywiscie.  w moim spalanie waha sie od 8 do 38

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gregoryj napisał:

a zapomnialem, porownujemy srednie spalanie z chwilowym ........ no to rzeczywiscie.  w moim spalanie waha sie od 8 do 38

 

O, widzę potencjał na zabawę intelektualną, eksperyment myślowy, słowem wielki test dla Ciebie.

Ile paliwa zużyje samochód spalający 32 litry na 100km przy prędkości 240km/h po przejechaniu 100km z tą prędkością?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcindzieg napisał:

Czytanie motostatów itp jest takie dosyć średnie bo niektórzy podają spalanie uzyskanie przy zjeździe z górki.

No to spora jest ta górka, skoro tam podaje się ilość paliwa i przejechane kilometry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcindzieg napisał:

Jak mi się uda uzyskać spalanie takie jak w katalogach producenta to uważam że jest OK. Reszta zależy od warunków. Czytanie motostatów itp jest takie dosyć średnie bo niektórzy podają spalanie uzyskanie przy zjeździe z górki. Po to żeby się pochwalić. Dlatego uważam że to nie ma sensu.

 

wygląda na to, że nie wiesz jak działa motostat :] tam się zapisuje tankowania i liczy spalanie, nie ma mowy o żadnych spalaniach "z górki".
Co do autocentrum zgoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gregoryj napisał:

 

przy cisnieciu to jedynie o co balbym sie to o swoje prawo jazdy i zycie

Ona ma za mały bak po prostu. Nie sposób na jednym tamlowaniu nad morze z, Wawy dojechać. Jednak chla, to jak głupie mnie ponizej 10 nie chce zejść a z drugiej strony czy spali 10 czy 12 na, 100 to bez znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, wujek said:

Ona ma za mały bak po prostu. Nie sposób na jednym tamlowaniu nad morze z, Wawy dojechać. Jednak chla, to jak głupie mnie ponizej 10 nie chce zejść a z drugiej strony czy spali 10 czy 12 na, 100 to bez znaczenia. 

zgadzam sie. ale bak maly to maly. ale zebym mial oszczednie jezdzic przez to ze bak maly 300+ konnym usportowionym autem? wujek, nie no .... daj spokoj. wolalbym stracic na tankowaniu 10 minut.

 

Inna sprawa ze na autostradzie nie da sie podwoic tego spalania, chyba ze jestes bezmozgowym wariatem ktory cisnie ponad 200 caly czas. 

W miescie to co innego, mozna sie bawic od swiatel do swiatel i spalanie 30 pewnie bez problemu. ale znowu ilez mozna. jak wyjezdzasz sie pokrecic gdzies 10 km to ok. ale przeciez jezdzac caly dzien po miescie robiac 100-150 km to nie bedziesz cisnal caly czas na okraglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, gregoryj napisał:

zgadzam sie. ale bak maly to maly. ale zebym mial oszczednie jezdzic przez to ze bak maly 300+ konnym usportowionym autem? wujek, nie no .... daj spokoj. wolalbym stracic na tankowaniu 10 minut.

 

Inna sprawa ze na autostradzie nie da sie podwoic tego spalania, chyba ze jestes bezmozgowym wariatem ktory cisnie ponad 200 caly czas. 

W miescie to co innego, mozna sie bawic od swiatel do swiatel i spalanie 30 pewnie bez problemu. ale znowu ilez mozna. jak wyjezdzasz sie pokrecic gdzies 10 km to ok. ale przeciez jezdzac caly dzien po miescie robiac 100-150 km to nie bedziesz cisnal caly czas na okraglo

 

a czym ty jezdzisz jak mozna spytac ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gregoryj napisał:

zgadzam sie. ale bak maly to maly. ale zebym mial oszczednie jezdzic przez to ze bak maly 300+ konnym usportowionym autem? wujek, nie no .... daj spokoj. wolalbym stracic na tankowaniu 10 minut.

 

Inna sprawa ze na autostradzie nie da sie podwoic tego spalania, chyba ze jestes bezmozgowym wariatem ktory cisnie ponad 200 caly czas. 

W miescie to co innego, mozna sie bawic od swiatel do swiatel i spalanie 30 pewnie bez problemu. ale znowu ilez mozna. jak wyjezdzasz sie pokrecic gdzies 10 km to ok. ale przeciez jezdzac caly dzien po miescie robiac 100-150 km to nie bedziesz cisnal caly czas na okraglo

Jeśli jesteśmy w temacie spalania. Niemiecka autostrada stała prędkość  trochę powyżej 300km/h, 5.5l poj. Silnika, Moc ok 400KM, zbiornik paliwa 62litry (tak mówi katalog) -ok 15minut jazdy z taka prędkością  i brak połowy paliwa w zbiorniku:bzik: - jak podaje sie wtedy spalanie ? Jak w samolocie tony-kg/minuty „lotu” ? ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Polarny napisał:

No to spora jest ta górka, skoro tam podaje się ilość paliwa i przejechane kilometry.

I jesteście wszyscy pewni że tam piszą prawdę? Bo parę razy znalazłem spalanie którego się nie da uzyskać inaczej niż jadąc z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcindzieg napisał:

I jesteście wszyscy pewni że tam piszą prawdę? Bo parę razy znalazłem spalanie którego się nie da uzyskać inaczej niż jadąc z górki.

 

sugerujesz ze wpisują więcej km czy mniej litrów niż tankują? :] i  w jakim celu?

Często przeglądam wyniki spalania, ale bardziej https://www.spritmonitor.de/ niż motostat, jest większa próbka danych. 

A żeby było coś odnośnie wątku to RS3 pali średnio 11L, całkiem spora próbka 115 userów
https://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/3-Audi/20-A3.html?constyear_s=2017&power_s=390&powerunit=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, TomekD000 said:


A żeby było coś odnośnie wątku to RS3 pali średnio 11L, całkiem spora próbka 115 userów
https://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/3-Audi/20-A3.html?constyear_s=2017&power_s=390&powerunit=2

To by sie zgadzalo, bo komputer mi pokazuje 11.5 ltr za ostatnie 20 kkm.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Babinicz napisał:

To by sie zgadzalo, bo komputer mi pokazuje 11.5 ltr za ostatnie 20 kkm.

 

Bardzo dobra średnia. Widać jak technika poszła do przodu i obecnie 400 KM hot hatch z automatem i napędem 4x4 pali tyle ile kilka lat temu wolnossace 1,8 - 2l o kilkukrotnie niższej mocy i z napędem na jedną oś.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, adamm_mk1 said:

 

Bardzo dobra średnia. Widać jak technika poszła do przodu i obecnie 400 KM hot hatch z automatem i napędem 4x4 pali tyle ile kilka lat temu wolnossace 1,8 - 2l o kilkukrotnie niższej mocy i z napędem na jedną oś.

Srednia wyglada ladnie, ale i tak te stare wolnossaki palily srednio spoeo mniej. U mnie przewaga jest tras, a w miescie trudno zejsc ponizej 13 ltr/100 km. Dzis rano, bez korkow, i z lekką nogą, spalalem 11,8 ltr, ale w godzinach szczytu, spokojnie pali 15 ltr. Podaje to jako ciekawostke, gdyz nie ma to dla mnie zadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.