Skocz do zawartości

Amatorska elektryka


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zabawiłem się trochę w elektryka bo brakowało mi światła a miałem kilka rzeczy po budowie. Czym grozi taka rzeźba jak na zdjęciach?

63301ccf1cbc5845166711c4c443d3f3.jpgabc2d5a598981ef3b8a77474b84bb8e4.jpg

 

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bielaPL napisał:

 

Witam

Zabawiłem się trochę w elektryka bo brakowało mi światła a miałem kilka rzeczy po budowie. Czym grozi taka rzeźba jak na zdjęciu.

Jeżeli to nie jest salon to niczym. Jezeli nie jest to pomieszczenie reprezentacyjne a użytkowe to schowałbym tą kostkową rzeźbę pod rozetą lampy a kable puścił w profilach kablowych. Przy tym prądzie (dla nie wtajemniczonych natężeniu prądu) przy zastosowaniu żarówek LED, to te kable i złączkii tak  są przewymiarowane.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał:

 

Witam

Zabawiłem się trochę w elektryka bo brakowało mi światła a miałem kilka rzeczy po budowie. Czym grozi taka rzeźba jak na zdjęciach?

63301ccf1cbc5845166711c4c443d3f3.jpgabc2d5a598981ef3b8a77474b84bb8e4.jpg

 

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Jak nie spada to jest git:-)

Jedyne co bym zmienił to kupił kilka uchwytów kablowych szybkiego montażu.

image.png.84b7a35a027a46a14b2b181049ca9add.png

I zamocował te przewody do sufitu. Niczym nie zahaczysz i nie wywiesz z kostek.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozwiązanie tymczasowe. W przyszłości pociągnę to dalej jeszcze na 2 żarówki. Porobie wtedy jakieś listewki i łączenia pochowam. Pomieszczenie to garaż :)

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ZUBERTO napisał:

Tym, że zostanie tak na zawsze.

Dokładnie 😄

Sam mam podobne rozwiązania od 3 lat tylko lekko bardziej estetyczne i umocowane przewody na końcach ale nigdzie po środku i jest git. Takie przewody na wierzchu między źródłami światła to nawet modny styl ostatnio. Przymocuj tylko żeby nie wyrwać jakbyś chodził z wędką po domu i schowaj kostki i luz. Możesz jeszcze obwinąć izolacją na wszelki wypadek jakbyś jakimś cudem wetknął tam coś cienkiego na tyle, żeby dotknąć styków.

 

A doczytałem, że to garaż. To można trochę mniej o estetykę się martwić ale może trochę o bezpieczeństwo bo jednak w garażu wywija się różnymi rzeczami. Dla spokojności w takim wypadku dałbym korytko ale tymczasowo nic się nie stanie.

Edytowane przez rusala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie spada to jest git:-)
Jedyne co bym zmienił to kupił kilka uchwytów kablowych szybkiego montażu.
image.png.84b7a35a027a46a14b2b181049ca9add.png
I zamocował te przewody do sufitu. Niczym nie zahaczysz i nie wywiesz z kostek.
Ja w garażu pociągnąłem instalację na takich kołko-mocowaniach:

https://napiecie.salama.pl/wp-content/uploads/2019/07/Uchwyt-monoblok-300x200.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.