Skocz do zawartości

regulacja drzwi


czary

Rekomendowane odpowiedzi

> witam , można podnieś leciutko drzwi od uniaka do góry , jest tam

> jakaś regulacja na zawiasach ,czy tylko brechą idzie coś zrobić

> ,pozdrawiam.

Niestety nie ma regulacji. Pozostaje tylko siła własnych mięśni grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sila jest ale po co krzywić blache drzwi kiedy zaw\asy mają ładną regulację. problem w tym że cięzko się dostać do srub zawiasów bo to te na słupkach przewarznie na imbusa. gięcie drzwi tzn podnoszenie ich siła do góry aż coś "zatrzeszczy" rzeczywiście działa ale tylko na krótko bo jeżdząc dalej blacha pracuje i powoli wraca na swoje miejsce

275123014-zielony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sila jest ale po co krzywić blache drzwi kiedy zaw\asy mają ładną

> regulację. problem w tym że cięzko się dostać do srub zawiasów

> bo to te na słupkach przewarznie na imbusa. gięcie drzwi tzn

> podnoszenie ich siła do góry aż coś "zatrzeszczy" rzeczywiście

> działa ale tylko na krótko bo jeżdząc dalej blacha pracuje i

> powoli wraca na swoje miejsce

Chyba nie sądzisz, że przy jekkim podciągnięciu drzwi do góry pognie się płat blachy spineyes.gif Możliwe, że na tych imbusach i jest regulacja ale dostęp tam jest z lekka utrudniony. Ja u siebie lekko podciągałem drzwi, nic nie trzeszczało a i utrzymują się w tym położeniu już kilka lat ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to ja zapytam o coś innego. Czy jak zamykacie te opadnięte drzwi to zamek w drzwiach nie ma kolizji z bolcem w karoserii? Ja musiałem mieco podpiłować blaszkę z zamka (tą zewnętrzną) by jakos to funkcjonowało. Nie jestem w stanie odkręcić tych cholernych śrub :/ Zaraz będę próbował dojść z kluczem imbusowym ale wątpię by mi się udało........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne da sie regulowac, przynajmniej teoretycznie, ale przednie? Pozostaje tylko naginanie, lub zlikwidowanie luzow w zawiasach. U mnie po wymianie przednich dzrwi nie chcialy sie gladko zamykac (przed wymiana tak nie bylo), wiec lekko przymknelem drzwi i pociagnelem do gory i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.