Skocz do zawartości

Internetowa platforma samochodowa


luccass

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie, ma to sens w Polsce? Wypali? Jest się czego obawiać? 

 

W skrócie taki 'multidealer' czy jak go nazwać ogarnia samochód, finansowanie, ubezpieczenie, itd. Teoretycznie mają duże zniżki u dystrybutorów, w bankach, ubezpieczeniach. Jeśli nie będą zbyt pazerni, to jest szansa, że i oni zarobią, i Kowalski zaoszczędzi, a przy tym dostanie wszystko podane na tacy. 

 

Jak Wy to widzicie? 

 

Tutaj artykuł o jednym takim na Pulsie Biznesu: https://www.pb.pl/internetowy-autosalon-enterprise-investors-992079

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, luccass napisał:

Jak myślicie, ma to sens w Polsce? Wypali? Jest się czego obawiać? 

 

W skrócie taki 'multidealer' czy jak go nazwać ogarnia samochód, finansowanie, ubezpieczenie, itd. Teoretycznie mają duże zniżki u dystrybutorów, w bankach, ubezpieczeniach. Jeśli nie będą zbyt pazerni, to jest szansa, że i oni zarobią, i Kowalski zaoszczędzi, a przy tym dostanie wszystko podane na tacy. 

 

Jak Wy to widzicie? 

 

Tutaj artykuł o jednym takim na Pulsie Biznesu: https://www.pb.pl/internetowy-autosalon-enterprise-investors-992079

 

Zanim się chłopaki ogarną to się model biznesowy zmieni. Jeśli kierunek wytyczany przez BMW i Mercedesa w RPA się przyjmie a wszystko wskazuje na to że tak, to zostaną z ręką w nocniku.

Dealerzy zostaną doradcami, zero rabatów, zero negocjacji, wszystko ustalane przez fabrykę. IMO bardzo dobry kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, bizz said:

Dealerzy zostaną doradcami, zero rabatów, zero negocjacji, wszystko ustalane przez fabrykę. IMO bardzo dobry kierunek.

 

W Mazdzie to na chwile obecna w zasadzie juz tak funkcjonuje...

Ugrac mozna jedynie jakies dodatki do auta, kola zimowe, itp.

Rabat kwotowy to dopiero na ubiegly rocznik. Jak wszystko ma to swoje plusy i minusy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska jest specyficzna - nie wiem czy w innych językach istnieją stwierdzenia 'załatwię Ci to...', które dokładnie oddają sens. Poza tym sam samochód to tylko jeden z elementów tej układanki. Ja obstawiam, że póki to będzie nisza, to ceny będą konkurencyjne, ale kiedy okaże się, że o klienta nie muszą się bić, to ogarnięcie wszystkiego samemu będzie tańsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

W Mazdzie to na chwile obecna w zasadzie juz tak funkcjonuje...

Ugrac mozna jedynie jakies dodatki do auta, kola zimowe, itp.

Rabat kwotowy to dopiero na ubiegly rocznik. Jak wszystko ma to swoje plusy i minusy ;)

 

 

Ma to swoje zalety i zaczyna mnie przekonywać takie działanie. W BMW na tą chwilę dzień po wyjeździe z salonu możesz złapać wqrw jak sąsiad wyjedzie takim samym 20% taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, bizz said:

 

Ma to swoje zalety i zaczyna mnie przekonywać takie działanie. W BMW na tą chwilę dzień po wyjeździe z salonu możesz złapać wqrw jak sąsiad wyjedzie takim samym 20% taniej.

 

Najgorzej to sie pozniej naczytac na forach internetowych jak ktos dostaje 30% lub 150kPLN+ ;]

Szkoda tylko, ze zapomnial dodac, ze to na topowa werjse 7-ki za 600kPLN :hehe:

Mnie takie praktyki rodem z arabskiego bazaru naprawde irytuja :ok:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej można ugraz w krajach poza eu. ... Np u arabów. A dlaczego. Bo mógłbyś sprzedać produkt który no w eu już nie istnieje jako nowy ( normy spalin) a fabryka wyprodukuje dla ciebie. 

 

 

Przykładowo 500 1.4 E5. ... Rozeznać rynek np. arabów. Mógłbyś przekonać producenta / dostawcę że sprzedasz 10 szt 500 w cenie np 50.000 zł gdzie no dla ciebie będzie 10?000 a za 40.000 kupisz od nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Najgorzej to sie pozniej naczytac na forach internetowych jak ktos dostaje 30% lub 150kPLN+ ;]

Szkoda tylko, ze zapomnial dodac, ze to na topowa werjse 7-ki za 600kPLN :hehe:

Mnie takie praktyki rodem z arabskiego bazaru naprawde irytuja :ok:

 

 

30% nie, ale jak szukałem auta w 2018 roku dostałem rabat po 10 minutowej rozmowie 26%. Mam gdzieś do dziś na skrzynce tą ofertę.

Ja w ogóle wtedy się dowiedziałem o takiej możliwości, oglądałem Astry, Focusy za 80-90 kpln i do głowy mi nie przyszło iść do BMW. Kumpel miał tam jazdę M135i i polazłem z nim, pojeździłem i od słowa do słowa poszliśmy do stolika. Miałem ofertę na 318i i 318d, wychodziły coś 100 parę tysięcy ale przepaści do Forda już nie było. Nie rozumiałem i nie rozumiem nadal po cholerę takie zagrywki.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz: na lokacie w banku masz 1% w skali roku? 2%?
Jeżeli ktoś 'wrzuca' jakieś pieniądze w biznes to po to, aby się zwróciły xx%. Jeżeli z jednej strony nie masz kosztów (inwestycja + utrzymanie salonu, aut testowych, itp.), a z  drugiej dogadując się z na duże zakupy otrzymujesz rabat od producenta, to pojawia się przestrzeń, na której można zarobić. Oczywiście - sprzedaż ubezpieczenia, finansowani to są dodatkowe przychody; czasami w ramach oferty 'wiązanej' (lepsza cena sprzedaży, ale przy własnym finansowaniu) warto przeliczyć, czy skorzystanie z 'promocji' salonowej jest opłacalne.
Z drugiej strony większe grupy dealerskiej w PL też nie zarabiają tylko na sprzedaży: jest serwis (w tym blacharnia - niezłe marże), wypożyczalnia, handel używanymi, etc.
Jaki problem, by pracownik platformy sprzedaży siedział przy komputerze w Lwówku Śląskim, Biłgoraju lub koło Starachowic, gdzie koszty prace są o 50% niższe niż w Warszawie?
A czy Kowalski zaoszczędzi? Wg mnie trochę 'po Januszowemu'. Jazdę testową odbędzie u klasycznego dealera, który ma salon, serwis i koszty, a kupi być może 2-4% taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję pewnego handlarza aut używanych i jemu taka forma działalności wypaliła, rozwinął się mocno przez kilka lat: https://carforfriend.pl/

Może z nowymi autami też się uda. Zaczyna kupować auta pokolenie wychowane ze smartfonem w ręku, więc sobie mogą auto przez apkę wyklikać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.