Skocz do zawartości

Takie powinny być światła w nowoczesnym samochodzie - IQ.LIGHT


prawoimotoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, hefi napisał:

Kolega ssds chyba nie wie jak te światła działają.
W kolumnie aut przechodzą w zwykle mijania

 

Zasadniczo, to jak zawsze najwięcej do powiedzenia o szkodliwości adaptacyjnych świateł mają w tym wątku Ci co je widzieli z pozycji kierowcy na youtube.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AstraC napisał:

Ale on nic nie miał wspólnego z matrycami LED'y, nawet zasada działania nie była zbliżona.
Podobnie działało to w VC i AH.

Tam były ksenony AFL, czyli skrętna soczewka biksenonowa + statyczne doświetlanie zakrętów poniżej 40km/h z dedykowanej żarówki w lampie. I tam przy jeździe szybkiej (bodaj powyżej 100km/h) minimalnie podnosiło soczewkę, wystarczyła korekcja ustawienia przednich świateł, konkretnie ich obniżenie. :ok:

 

A czy ja napisałem gdziekolwiek, że były to światła typu matrix? Napisałem, że były to światła, które były krokiem wprzód w stosunku do tego co oferowała konkurencja, lecz w tym wypadku pojawiał się faktyczny efekt oślepiania.

 

3 godziny temu, Polarny napisał:

W Passacie 8800.

Zawsze tak klepiesz coś bez związku z tematem?

 

Wchodzisz na temat dotyczący świateł IQ.LIGHT w TIGUANIE - po czym piszesz o cenie w Passacie. Odpowiadając na Twoje drugie pytanie - czy TIGUAN to Passat, czy może jednak napisałaś tak sobie bez związku z tematem? :)

 

W Passacie dopłaca jest jak się okazuje mega wysoka.

 

1 godzinę temu, wujek napisał:

Bardzo landnie swieca. To jest Tiguan R? Jak to lata? Oby nie przyszedl @stig bo Alfa swieci lepi.

 

R.... line, 1.5 TSI 150 😄 

 

8 minut temu, hefi napisał:
13 godzin temu, volf6 napisał:
A co z pieszymi czy rowerzystami-ich też wykrywa czy świeci po oczach?

Tak

 

Jeżeli nie posiadają żadnych odblasków to oślepiają.

 

7 minut temu, hefi napisał:

Kolega ssds chyba nie wie jak te światła działają.
W kolumnie aut przechodzą w zwykle mijania

 

Skrętne i często może to oślepiać przy niskiej prędkości. Przy wyższej prędkości jadąc w kolumnie adaptacja działa przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






 
Skrętne i często może to oślepiać przy niskiej prędkości. Przy wyższej prędkości jadąc w kolumnie adaptacja działa przecież.


Jak masz jakieś systemy, które wykrywaja pieszych to wył światła...pre sense itp

W kolumnie - przy gęstym ruchu na autostradzie/krajowce, gdy cały czas jest ruch to nie nadazaja się wl/wyl i przechodzi w zwykle mijania - tak samo jak wyjeżdżając do oswietlonego miasta itp

Jadąc za kimś "w kolumnie" , gdy z przeciwka nic nie jedzie działają jak najbardziej

Tu pewnie słowo kolumna może być różnie rozumiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, prawoimotoryzacja said:
22 hours ago, alastair said:

niestety wszystkie nowoczesne systemy oswietlenia maja taka wade - wynikajaca ze zwiekszonego strumienia swietlnego czyli lepszego oswietlenia drogi - ze gdy przypadkiem jadac z naprzeciwka w ten strumien trafimy jestesmy mocno oslepiani. Zjawisko ma małe natezenie gdy droga jest rowna i gladka, zas gdy mamy nierownosci, dziury, koleiny itd jest słabooooo...

 

Raczej nie ma takiej opcji przy sprawnych adaptacyjnych ledach.

 

jak podjezdzasz pod gorke, i z drugiej strony na szczyt wjezdza ledowo-matrixowy rzemp to nie ma bata ale oslepia na maksa tak jak kazde auto z tymi adaptacyjnymi swiatlami (czy zenony czy ledy), ktorych maks moc jest powyzej granicy oslepiania. korekta adaptacji czy nawet matrixow na pewno nie wystarczy, bo to musialaby byc bardzo duza korekta w dol, tak ze na plaskim swiecilyby np na kilka metrow do przodu. Sa takie ledy-matrixy ktore skroca zasieg swiatla do kilku metrow na plaskim?

 

Bo jesli sa to ok. Inaczej 2000 czy wiecej lumenow wali Ci w oczy, a to oslepia duzo bardziej, niz zwykly reflektor bez adaptacji jakiejkolwiek, na tej wlasnie gorce.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje w takich sytuacjach w przypadku asystenta świateł drogowych i dotyczy przede wszystkim kierowców tirow z prostej przyczyny- najpierw pojawia się kabina z kierującym tirem a dopiero później jego oświetlenie. W takim wypadku automat sobie nie radzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotrus napisał:

 

Zasadniczo, to jak zawsze najwięcej do powiedzenia o szkodliwości adaptacyjnych świateł mają w tym wątku Ci co je widzieli z pozycji kierowcy na youtube.

 

 

Yyy nie. Kilkukrotnie zostałem oślepiony przez "yntelignentne" światła ledowe w najnowszych BMW serii X. :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, prawoimotoryzacja said:

A czy ja napisałem gdziekolwiek, że były to światła typu matrix? Napisałem, że były to światła, które były krokiem wprzód w stosunku do tego co oferowała konkurencja, lecz w tym wypadku pojawiał się faktyczny efekt oślepiania.

No właśnie tak się odniosłeś, że tak zostałeś odebrany. ;) 
Jakbym miał mówić o kroku w przód oświetlenia w Oplu to nie była by to Insignia, a Vectra C właśnie(tak wiem brudne, ale zdjęcie było robione żeby pokazać co dają spryskiwacze lamp ;] ):
IMAG1061.jpg.d6e7054cfaee11edb067a3c4b85f5a76.jpg
Ten sam patent jak w Insignii z podnoszeniem lamp, a lampa dodatkowo z długimi bixenon i żarówka - to wszystko koło 2003 roku.
Kolejnym krokiem bym powiedział były dopiero IntelliLux w Astrze K.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Wchodzisz na temat dotyczący świateł IQ.LIGHT w TIGUANIE

Owszem, ale pytam o passata. Kioski na kółkach mnie nie interesują.

Po prostu zapytałem, czy dana cena za takie coś jest akceptowalna.

Jeżeli nie znasz odpowiedzi - nie odzywaj się.

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Polarny napisał:

Owszem, ale pytam o passata. Kioski na kółkach mnie nie interesują.

Po prostu zapytałem, czy dana cena za takie coś jest akceptowalna.

Jeżeli nie znasz odpowiedzi - nie odzywaj się.

Kolego, chyba trochę Cię emocje ponoszą? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Polarny said:

Owszem, ale pytam o passata. Kioski na kółkach mnie nie interesują.

Po prostu zapytałem, czy dana cena za takie coś jest akceptowalna.

Jeżeli nie znasz odpowiedzi - nie odzywaj się.

a no czemu? przeciez kolega Ci radzi ze jak tansze sa IQlighty w Suvie to kup SUVa. 😁 Niewazne, ze chcesz miec plaskie auto ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gregoryj napisał:

a no czemu? przeciez kolega Ci radzi ze jak tansze sa IQlighty w Suvie to kup SUVa. 😁 Niewazne, ze chcesz miec plaskie auto ....

Widzę, że sztuka czytania opanowana na bardzo wysokim poziomie, lecz nie do końca, gdyż morałem byłem auto okrągłe, a nie płaskie 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Polarny napisał:

Niemniej jednak niech te emocję nie przysłonią ci merytorycznego przekazu. A z jego odczytem masz problem permanentnie.

 

Po raz, warto pisać po polsku, a po dwa, tak, już pisałeś wielokrotnie, że Superb jest najlepszy :)

 

Ps. Skoro potrafisz czytać, to chyba przeczytałeś moją odp. dot. ceny w Passacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2020 o 09:07, sdss napisał:

 

Ja uważam, że większym problemem są chińskie Zenony i Ledy w zwykłej lampie, strach przed użyciem korektor wysokości świateł, źle zamontowane żarówki, czy auta powypadkowe poskładane w szopie.

 

Matrix od tylu potrafi oślepić jak jedzie za autem bez jednej postojówka 😂🤣

 

Mój w ludzi z niesprawnymi tylnymi światłami wali adaptacyjnymi długimi. I dobrze, niech se naprawią.

;]

 

BTW dopiero teraz zauważyłem jak wiele aut jeździ z niesprawnym oświetleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rwIcIk napisał:

Na dziennych jeżdżą.

Wtedy tylne nie świecą.

 

 

Nie, to nie to. Mój samochód nie włącza długich gdy jest jasno lub gdy jadę przez oświetlone fragmenty dróg (rozpoznaje oświetlenie uliczne). Niemożliwe żeby ktoś jechał na dziennych w kompletnych ciemnościach bo by nic nie widział, a wtedy ma miejsce to zjawisko.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał:

Problem występuje w takich sytuacjach w przypadku asystenta świateł drogowych i dotyczy przede wszystkim kierowców tirow z prostej przyczyny- najpierw pojawia się kabina z kierującym tirem a dopiero później jego oświetlenie. W takim wypadku automat sobie nie radzi 

 

Jeśli TIR ma sprawne światła obrysowe to sobie radzi. Ale one oczywiście są widoczne z dużo mniejszej odległości więc przełącza dużo później, ergo trochę zdąży takiego oślepić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

Niemożliwe żeby ktoś jechał na dziennych w kompletnych ciemnościach bo by nic nie widział, a wtedy ma miejsce to zjawisko.

 

Niestety możliwe. Kilka razy już mijałem takiego osobnika. Dzienne jednak coś tak oświetlają przed samochodem, jak za kierownicą siedzi melepeta, to nie widzi różnicy między światłami dziennymi a mijania.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JacWeg napisał:

Niestety możliwe. Kilka razy już mijałem takiego osobnika. Dzienne jednak coś tak oświetlają przed samochodem, jak za kierownicą siedzi melepeta, to nie widzi różnicy między światłami dziennymi a mijania.

 

Ok, możliwe, ale często też trafiam na popsute, bo np. świeci nie to co trzeba (zwłaszcza w przyczepach).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pietro_M napisał:

Yyy nie. Kilkukrotnie zostałem oślepiony przez "yntelignentne" światła ledowe w najnowszych BMW serii X. :smirk:

 

był już wątek o tym. Owszem, czasami daje się zauważyć, że ktoś jadący z przeciwka ma matrix ledy bo jak np wyjeżdża z zakrętu to na ułamek sekundy świeci mi po oczach, zanim system mnie zobaczy i "wytnie". Ale dla mnie osobiście to jest żaden problem w porównaniu z domowej roboty ksenonami, światłami żarówkowymi świecącymi w niebo, światłami w dostawczach umieszczonymi wysoko i walącymi po lusterkach, czy zapominalskimi, którzy nie zdążają sobie sami przełączyć z drogowych na mijania. Daleko nie trzeba szukać. Ostatnio sam zapomniałem wyłączyć długich bo jechałem na nich kilka km i się przyzwyczaiłem, dopiero jak mi z naprzeciwka mrugnął to się ogarnąłem.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Nie, to nie to. Mój samochód nie włącza długich gdy jest jasno lub gdy jadę przez oświetlone fragmenty dróg (rozpoznaje oświetlenie uliczne). Niemożliwe żeby ktoś jechał na dziennych w kompletnych ciemnościach bo by nic nie widział, a wtedy ma miejsce to zjawisko.

 

 

moja żona kiedyś dała radę. Co ciekawe dzienne ledy w Rio całkiem dobrze oświetlają drogę ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Po raz, warto pisać po polsku, a po dwa, tak, już pisałeś wielokrotnie, że Superb jest najlepszy

A ty wielokrotnie pisałeś, że wielokrotnie pisałem, że Superb jest najlepszy.

Godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Skoro potrafisz czytać, to chyba przeczytałeś moją odp. dot. ceny w Passacie?

Tak - że jest spora dopłata. Zadałem też pytanie, na które nie udzieliłeś odpowiedzi.

A w poście otwierającym wątek napisałeś ogólnie:

Jeżeli ktoś jest na etapie zakupu nowego VW lub innego samochodu, w którym dostępne są aktywne światła ledowe, niech się nawet przez chwilę nie zastanawia nad ich wyborem.

Bez wskazania czy passat, czy nie.

Przypominam ci, że wszyscy już pamiętają że pisałem wielokrotnie, że Superb jest najlepszy. Nie musisz się więc popisywać wiedzą nie na temat.

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Jeśli TIR ma sprawne światła obrysowe to sobie radzi. Ale one oczywiście są widoczne z dużo mniejszej odległości więc przełącza dużo później, ergo trochę zdąży takiego oślepić.

 

 

Tak, ale różnie z tym bywa. Gro ich nie posiada. Tak czy inaczej taki problem występuje. Tak samo jak czasem nie rodzi sobie dobrze asystent drogowych podczas jazdy Skami, gdzie pasy są rozdzielone barierkami zarośniętymi roślinami - wtedy faktycznie dochodzi do oślepiania.

 

9 minut temu, JacWeg napisał:

Niestety możliwe. Kilka razy już mijałem takiego osobnika. Dzienne jednak coś tak oświetlają przed samochodem, jak za kierownicą siedzi melepeta, to nie widzi różnicy między światłami dziennymi a mijania.

 

Często spotykany widok w wypadku samochód z carsharingu. 

 

6 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Ok, możliwe, ale często też trafiam na popsute, bo np. świeci nie to co trzeba (zwłaszcza w przyczepach).

 

To też.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Polarny napisał:

A ty wielokrotnie pisałeś, że wielokrotnie pisałem, że Superb jest najlepszy.

Tak - że jest spora dopłata. Zadałem też pytanie, na które nie udzieliłeś odpowiedzi.

A w poście otwierającym wątek napisałeś ogólnie:

Jeżeli ktoś jest na etapie zakupu nowego VW lub innego samochodu, w którym dostępne są aktywne światła ledowe, niech się nawet przez chwilę nie zastanawia nad ich wyborem.

Bez wskazania czy passat, czy nie.

Przypominam ci, że wszyscy już pamiętają że pisałem wielokrotnie, że Superb jest najlepszy. Nie musisz się więc popisywać wiedzą nie na temat.

Nie udzieliłem odpowiedzi, przecież sam moją wypowiedź cytujesz? 😄 Tak, ja bym dopłacił. Moje życie i bezpieczeństwo jest dla mnie ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dark_Knight napisał:

Niemożliwe żeby ktoś jechał na dziennych w kompletnych ciemnościach bo by nic nie widział, a wtedy ma miejsce to zjawisko.

Zapewniam Cię że jest to możliwe i wcale nie tak sporadycznie spotykane  ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał:

Nie udzieliłem odpowiedzi, przecież sam moją wypowiedź cytujesz?

Nie widzę żebyś odpowiedział na pytanie o granicę ceny, której byś nie zaakceptował.

3 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał:

Tak, ja bym dopłacił. Moje życie i bezpieczeństwo jest dla mnie ważne.

Bo bez tych segmentowych LEDów to każdy się zabija po 10 km jazdy w nocy.

 

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polarny, jesteś tak ciężki w "dyskusji", że naprawdę ekranu na telefonie.

Chyba oczywistą oczywistością jest fakt, iż nie ma jednej sztywnej kwoty? W jednym wypadku 5 tys zł może to być dużo w relacji do ceny samochodu, a w drugim może to być kwota niska. Generalnie, w wypadku Passata, nawet przy założeniu ceny ok. 140 tys zł kwota z IQ.LIGHT jest relatywnie wysoka i można powiedzieć, że w tym wypadku na granicy zastanowienia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Piotrus napisał:

 

A skąd wiesz że to akurat były światła adaptacyjne?

Stąd że z daleka bardzo dokładnie oślepiały, w miarę zbliżania się zmieniły snop światła. I nie były to żarówki od  drogowych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Pietro_M napisał:

Stąd że z daleka bardzo dokładnie oślepiały, w miarę zbliżania się zmieniły snop światła. I nie były to żarówki od  drogowych.

 

Dzięki, ciekawe dlaczego tak późno Cię wyłapało. 

 

Aha, gratuluje także wzroku który pozwala w nocy, po takim dokładnym oślepieniu, rozpoznać markę, model, generację i jeszcze obserwować jak zmieniał się snop światła w trakcie mijania. :ok:

Edytowane przez Piotrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Piotrus napisał:

 

Dzięki, ciekawe dlaczego tak późno Cię wyłapało. 

 

Aha, gratuluje także wzroku który pozwala w nocy, po takim dokładnym oślepieniu, rozpoznać markę, model, generację i jeszcze obserwować jak zmieniał się snop światła w trakcie mijania. :ok:

Może dlatego, że system jest niedopracowany. Albo dlatego, że nie wykrywa biedakoreańkich aut na zwykłych soczewkowych H7. 

Dziękuję, wzrok mam dobry. :skromny: Nietrudno jest po zmroku poznać suva BMW po wielkości bryły i grillu, kiedy Cię mija. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Mój w ludzi z niesprawnymi tylnymi światłami wali adaptacyjnymi długimi. I dobrze, niech se naprawią.

;]

 

BTW dopiero teraz zauważyłem jak wiele aut jeździ z niesprawnym oświetleniem.

 

czyli by design olewa motocykle, motorowery i rowery z pojedynczą lampą z tyłu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Filipfm napisał:

 

czyli by design olewa motocykle, motorowery i rowery z pojedynczą lampą z tyłu? 

 

Nie. Motocykle i motorowery widzi. Z rowerami zależy od jakości lampki jaką mają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
czyli by design olewa motocykle, motorowery i rowery z pojedynczą lampą z tyłu? 
Nie

Większość tu ludzi nie odróżnia typu świateł
Dla nich wszytko co razi w oczy to matrix
A w rzeczywistości to bixenon, zwykły ksenon albo najprostsze ledy - wszytkie z czujnikiem/auto drogowymi światłami.

Tak, czujniki/kamery na szybie są niedoskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

@Polarny, jesteś tak ciężki w "dyskusji", że naprawdę ekranu na telefonie.

Chyba oczywistą oczywistością jest fakt, iż nie ma jednej sztywnej kwoty? W jednym wypadku 5 tys zł może to być dużo w relacji do ceny samochodu, a w drugim może to być kwota niska. Generalnie, w wypadku Passata, nawet przy założeniu ceny ok. 140 tys zł kwota z IQ.LIGHT jest relatywnie wysoka i można powiedzieć, że w tym wypadku na granicy zastanowienia się.

Nie ja jestem ciężki w dyskusji, tylko ty gadasz nie na temat nie rozumiejąc, co napisałem.

OK, odpowiedziałeś na pytanie i nawet masz podobne zdania, jak ja.

A skoro już tak lubisz pisać, że superb jest najlepszy, to matrycowe LEDy są w standardzie od wersji Ambition, czyli drugiej pod względem taniości - tę najtańszą Active chyba mało kto kupuje.

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pietro_M napisał:

Dziękuję, wzrok mam dobry. :skromny: Nietrudno jest po zmroku poznać suva BMW po wielkości bryły i grillu, kiedy Cię mija. ;) 

 

Nie ma co być takim skromnym, biorąc pod uwagę że sytuacja ma miejsce bez oświetlenia ulicznego*, przy wypadkowej prędkości > 100 km/h* i jesteś w stanie rozróżnić źródło światła w lampie LED od xenonu** plus generację X'a to jednak nie jest to bułka z masłem.

 

* w takich warunkach działają dynamiczne światła w BMW

** w BMW już od dobrych kliku lat są dynamiczne xenony z "wycinaniem"  auta jadącego z przeciwka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hefi napisał:

Nie

Większość tu ludzi nie odróżnia typu świateł
Dla nich wszytko co razi w oczy to matrix
A w rzeczywistości to bixenon, zwykły ksenon albo najprostsze ledy - wszytkie z czujnikiem/auto drogowymi światłami.

Tak, czujniki/kamery na szybie są niedoskonale.
 

Są niedoskonałe, ale bez przesady. Wiele aut z ASF czy innymi systemami adaptacji unosi lampy, celem zwiększenia zasięgu powyżej 100km/H. Jak wiemy statystyczny Polak jeździ +20😂.


Wiadomo człowiek wyłączy wcześniej długie o ile będzie pamięta, że je włączył ? Bardzo często trzeba mrugać 🤪
 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Polarny napisał:

Nie ja jestem ciężki w dyskusji, tylko ty gadasz nie na temat nie rozumiejąc, co napisałem.

 

Zauważyłem, że ten problem dotyczy miażdżącej większości Twoich dyskutantów.

:ok:

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Zauważyłem, że ten problem dotyczy miażdżącej większości Twoich dyskutantów.

:ok:

 

 

Jesteś niezwykle spostrzegawczy. Na szczęście można prześledzić, co zostało napisane a co zrozumiane, więc chyba nie bardzo masz o co walczyć.

Edytowane przez Polarny
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.