Skocz do zawartości

Stuki przy ruszaniu i puszczaniu sprzęgła


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Drodzy... wiem ze najlepiej powinnam pójść do mechanika od sprzęgła i skrzyni ale teraz nie mogę, pozatym przeparkowalam przed chwila autko i „to” nie wystąpiło... problem w którym poszukuje pomocy TUTAJ, naprowadzenia na diagnoze/koszty czy coś wyglada tak, jadę, ruszam właściwie na światłach i w pewnym momencie stuk ( po puszczeniu prawie sprzęgła i dodaniu gazu) stukot jakby rurka metalowa wisiała na końcu pompy sprzęgła i waliła w maskę 😓 no to jadę dalej bo jestem na Kasprzaka przy zjeździe i na środkowym pasie wiec nie bardzo cokolwiek mam możliwość zrobić... skręcam jadę na 3,4 nic nie stuka już.. zatrzymuje się i ruszam i znowu na 1 na bank nie wiem czy przy 2 walnęło ale na wyższych biegach już nie. W pracy auta nic poza tym stukanie  nieprawidłowego nie spostrzegłam... w każdym razie przeraziłam się bo nie wiadomo czego się spodziewać czy poszło coś czy jak zaraz samochód mi stanie przy prędkości 50km/h ale gorzej ruszy i wpadnie w tego przede mną... nie wiem mam tylko nadzieje ze to naprawi się samo bo nie mam ochoty latać teraz po mechanikach załamka auto ma przebieg 33 tysiące km wiec trudno mi uwierzyć ze wogole coś w sprzęgle może paść 😣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o i30 to jest wada fabryczna pedału sprzęgła - tam jest sprężynka i plastikowa tulejka, która pęka powodując stukanie. Najczęściej jak jest ciepło. Jedź do aso to Ci to powinni wymienić.

Takie coś?: Jutub

 

 

Edytowane przez asche
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asche jesteś Bogiem przeszukałam cały net i nie mogłam znaleźć właśnie dokładnie to! Dziękuje... nie wiem ale teraz już nie puka nie wiem ale u mnie to było chyba zmęczeniowe narazie się uspokoję poczekam aż znowu stuknie i wtedy pojadę już napewno... planuje wyjazd w góry nie wiem czy to bezpieczne jest tak jechac czy lepiej pojechać do ASO wcześniej przed wyjazdem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BelloBunia6 ja z tym jeździłem ok roku jak mnie ASO zbywało podczas przeglądów czy innych wizyt w salonie (tylko smarowali siuwaksem) aż w końcu wymienili tulejkę. Intensywność stukania zależy głównie od temperatury - jak jest zimno to nie stuka, będzie cieplej to stukanie wróci. Miałaś jeszcze jakieś inne problemy z autem? Na ASO najlepszy jest sposób nagrania filmu z pokazanym problemem, wtedy wysyłają to do importera.

 

Jest forum HKP, tam jest więcej osób posiadających I30 PD, zarejestruj się.

Edytowane przez asche
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha tak właśnie tylko jak się zaczęło - mi to uderzało to tez było tak około już 7 stopni i zbyt krótko trwało żebym wpadła na pomysł żeby nagrać po godzinie znowu odpaliłam i już nie było...i od tamtej pory już ani razu 😊 dziwne 🧐 w każdym razie jesteś Bogiem naprawdę przynajmniej wiem co muszę wymienić to nawet oleje i pójdę do mechaników jak by i mnie zbywali ( bo się tego obawiam również...). Jak zacznie i nie przestanie odrazu pojadę bo tak to strach bo to wali jakby się tam jakieś osie auta na pół łamały inna chwile miałoby się rozlecieć okropność 😣zwłaszcza jak ktoś nie przyzwyczajony do usterek w swoim aucie... problemy 🤨 w sumie to coś mi na wertepach chyba prawe lusterko hałasuje czasami albo coś innego z prawej strony może 😏jakaś ekologia...nie wiem kable nie wiem rzadko ale czasem coś jakby szelest gdzieś ale to pewnie na tej samej zasadzie „coś”w podobie do okularów stukających w schowku podczas jazdy po wertepach. No i jeszcze przód mógłby być nieco wyżej już naderwałem prawie gumę na zderzaku przez krawężnik pod blokiem 😢a tak jeszcze spytam Twoje auto jak miało ta usterkę to za każdym wciskaniem sprzęgło stukało przez ten cały rok jazdy czy tylko tak zależnie od temperatury ? W sumie to moje jeszcze czasem właśnie przy pracy ta sprężynka jest jakby słyszalna i jak wciskam to typowy dźwięk jakby nieco zardzewiałej sprężyny slychac ale tez nie zawsze bardziej właśnie jak się zmęczy no albo ta temperaturka właśnie no i czasem przez to nieco ciężej pracuje ale sobie tłumacze ze to raczej normalne hmmm może w tym ASO to tulejkę i sprężynkę jakby wymienili to by było najlepiej OPTYMALNIE no albo jakiś dobry mechanik tylko nie bardzo wiem który jest dobry od hyundaia hmmm 🤨 się rozpisałam eh sorki... Dzięki za adres forum napewno skorzystam 👍

Edytowane przez BelloBunia6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2020 o 19:10, asche napisał:

 

Wiesz co tu się pokazuje zanim się zada pytanie? 🙈

Co się pokazuje ?
     😂

     Dzisiaj znowu się odezwało skrzypienie chyba będę musiała z tym jednak naprawdę jechać. Szkoda myślałam że w zimę będę mogła sobie to odpuścić 😣Najgorsze że nie ma jak tego udowodnić bo u mnie się to ujawnia po minimum 3 godzinach jazdy i możliwe ze właśnie gdy się auto nagrzeje dobrze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, BelloBunia6 napisał:

Co się pokazuje ?
     😂

     Dzisiaj znowu się odezwało skrzypienie chyba będę musiała z tym jednak naprawdę jechać. Szkoda myślałam że w zimę będę mogła sobie to odpuścić 😣Najgorsze że nie ma jak tego udowodnić bo u mnie się to ujawnia po minimum 3 godzinach jazdy i możliwe ze właśnie gdy się auto nagrzeje dobrze.  

Byłaś w ASO?

Zgłaszałaś?

Co powiedzieli?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BelloBunia6 napisał:

Mam pytanko orientuje się Ktoś czy ta naprawa jest trudna tzn czy trzeba wszystko wyciągać aby dostać się do sprzęgła czy wystarczy od wewnątrz to zrobić ? 

 

To się robi od środka, czas pracy ok. 2h w zależności od umiejętności mechanika w założeniu sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam ale żeby to 2 h trwało to nie ... zaraz po 30 minutach miałam telefon ze zrobione. Szczerze to wracam i nie wierze żeby to było zrobione sprężyna nadal skrzypi w każdym razie ale za krótko jeździłam jeszcze jak będę pewna co mysle to zaraz napisze 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asche szczerze powiem ze jest w miarę ok, ale sprężynę czuję, słyszę... i tak myslę, że to może jest poprostu taka uroda tych sprężyn 😕 - nie miałam okazji stwierdzić czy to pomogło bo muszę pojeździć tak ze 2-3 godziny żeby ta sprężyna odmówiła współpracy na tyle aby się to robiło bardzo mocno 😕 niefajne, do tego jest chłodno i nie ma się okazji wykazać, już nie mogę się doczekać jak pojadę w dłuższą wycieczkę i będę mogła stwierdzić że jest jednak ok po co mieliby mnie tam oszukiwać ? Hmmm a wd 40 bym wyczuła... myślę że wymienić to wymienili jednak czy na lepszy egzemplarz nie wiem, oby . Taki pech 😟. Zdrowych Świąt życzę i Szczęśliwego Nowego Roku 🎄🎄🎄

Edytowane przez BelloBunia6
Poprawa błędów stylistyki oraz interpunkcji
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
10 godzin temu, asche napisał:

Pojezdzij do wiosny, mi tez skrzypiała sprężynka ale po jakimś czasie przeszło. Czekam na wiosnę i jak problem wróci to zgłaszam znowu do ASO.

Miałem podobnie. Skrzypiał pedał, a od dłuższego czasu cisza... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.