Skocz do zawartości

Nowe auto a „gotówka do ręki”


pejus1982

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kupując nowe auto w salonie jako osoba fizyczna na użytek prywatny trzeba zrobić przelew z konta? Wiem, że jak firma to musi być oczywiście przelew, ale jak jest przy zakupie na osobę fizyczną? Pytam bo oglądałem z kolegą dzisiaj auta i on nie ma konta (nie jest jak coś z Żoliborza 😀).

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pejus1982 napisał:

Czy kupując nowe auto w salonie jako osoba fizyczna na użytek prywatny trzeba zrobić przelew z konta? Wiem, że jak firma to musi być oczywiście przelew, ale jak jest przy zakupie na osobę fizyczną?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pejus1982 napisał:

Czy kupując nowe auto w salonie jako osoba fizyczna na użytek prywatny trzeba zrobić przelew z konta? Wiem, że jak firma to musi być oczywiście przelew, ale jak jest przy zakupie na osobę fizyczną? Pytam bo oglądałem z kolegą dzisiaj auta i on nie ma konta (nie jest jak coś z Żoliborza 😀).

Dwa lata temu kupowałem Opla. Osoba fizyczna. Tylko przelew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku kupując w 2018 tipo musiałem płacić przelewem. Sprzedający tłumaczył że jest jakieś prawo, że do jakiejś wartości można gotówką a później tylko przelew. Trzeba by poszukać czy to prawda i jaka to wartość graniczna. 

W każdym razie kto teraz idzie z reklamówką pieniędzy aby kupić nowe auto. Wiadomo, wszyscy robią przelew. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lnk napisał:

W moim przypadku kupując w 2018 tipo musiałem płacić przelewem. Sprzedający tłumaczył że jest jakieś prawo, że do jakiejś wartości można gotówką a później tylko przelew. Trzeba by poszukać czy to prawda i jaka to wartość graniczna. 

W każdym razie kto teraz idzie z reklamówką pieniędzy aby kupić nowe auto. Wiadomo, wszyscy robią przelew. 

 

W przypadku firm jest to prawo. W 2016 chciałem zapłacić gotówką jako fizyczny, poproszono mnie o przelew. Wygoda dla salonu po prostu :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pipper napisał:

W przypadku firm jest to prawo. W 2016 chciałem zapłacić gotówką jako fizyczny, poproszono mnie o przelew. Wygoda dla salonu po prostu :oki:

Na to wygląda.

Kupowałem jako osoba prywatna. Pewno nikt ze sprzedawców nie chce się bawić w gotówkę trzeba przeliczyć, można zgubić i są rozbieżności, trzeba bezpiecznie  dowieźć do banku, itd.

A tak przelew, sprawdzam na koncie czy doszło i po sprawie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salony wolą przelew. Ale np opel tylko przelew i powoluja się na przepisy których dokładnie nie potrafią przytoczyć...
Fiat obojetne w 2017...jak klient uważa
Seat obojętne, w sumie poszło pół na pół
Dla mnie łatwiej było pół na pół bo połowę mialem gotówką ze sprzedaży poprzedniego auta.
Wymogu przelewu nie ma ale coraz częściej tylko taką formę przyjmują sprzedawcy i się im nie dziwię.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując Golfa w styczniu tego roku sprzedawca mówił, że tylko przelew i zgodnie z prawem nie może przyjąć gotówki (nie pytałem o podstawę prawną). Dla mnie to nie był kłopot zrobiłem przelew i po sprawie. A tutaj okazuje się jednak, że to raczej wygodnictwo pracowników salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BartoSMK napisał:

Do 15 000 euro mozna gotowka, powyzej tej kwoty niby tez mozna ale trzeba wypelnic jakies kwity do US :hmm: Takie info mamy z ksiegowosci.

To dotyczy DG.

Dla osób fizycznych nie ma obowiązku płatności przelewem z mocy prawa, ale jak widać salony mają swoje widzimisię. W VW można gotówką, w Oplu nie. Zresztą nie wyobrażam sobie targać w reklamówce taką kasę. Mówię o nowym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Adamro said:

To dotyczy DG.

Dla osób fizycznych nie ma obowiązku płatności przelewem z mocy prawa, ale jak widać salony mają swoje widzimisię. W VW można gotówką, w Oplu nie. Zresztą nie wyobrażam sobie targać w reklamówce taką kasę. Mówię o nowym aucie.

 

Obsluga gotowki to dodatkowy koszt, wiec nic dziwnego ze preferuja przelew.

Gdyby postawic sprawe  na ostrzu noza, to mysle ze i w Oplu bys kupil za gotowizne :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Randar napisał:

Dwa lata temu kupowałem opla, część  przelew część gotówką. Osoba fizyczna

Może i tak, nie wiem i nie wnikam :oki:

Dla mnie mówiąc szczerze większy kłopot byłby jak bym miał płacić gotówką :)

Edytowane przez Adamro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adamro napisał:

Może i tak, nie wiem i nie wnikam :oki:

Dla mnie mówiąc szczerze większy kłopot byłby jak bym miał płacić gotówką :)

Transakcja była wiązana. Obok siebie dwa salony Renault/Dacia i Opel. Jeden właściciel. Zostawiałem w rozliczeniu stary samochód i kupował go salon Renault płacąc gotówką, kasa przeniesiona z budynku do budynki.  Reszta należnosci była przelewem.  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupując nowe auto w salonie jako osoba fizyczna na użytek prywatny trzeba zrobić przelew z konta? Wiem, że jak firma to musi być oczywiście przelew, ale jak jest przy zakupie na osobę fizyczną? Pytam bo oglądałem z kolegą dzisiaj auta i on nie ma konta (nie jest jak coś z Żoliborza ).
Nie ma obowiązku jeżeli kupującym jest os fiz. nie prowadząca DG

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2020 o 09:07, lnk napisał:

Pewno nikt ze sprzedawców nie chce się bawić w gotówkę trzeba przeliczyć, można zgubić i są rozbieżności, trzeba bezpiecznie  dowieźć do banku, itd.

A tak przelew, sprawdzam na koncie czy doszło i po sprawie.

 

Gdybyś pracował w salonie to byś wiedział, że gotówka = problem.

1 osoba na kasie, musi nagle przeliczyć np. 100 k PLN, nie daj Boże więcej. Do kasy ustawiają się kolejne osoby, system wpłat należności nagle staje się nie wydolny rotfl

Żona przez rok czy dwa kiedyś przyjmowała takie wpłaty i liczyła te pieniądze. Przelew jest bezcenny, ale jak przyjdziesz z workiem $$$  i nie przyjmą to głupcy ;]

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.