Skocz do zawartości

Spontaniczny zakup 307


Harnas80

Rekomendowane odpowiedzi

Przepłaciłem za starego 307. To znaczy przepłacę bo mam go zarezerwowanego. Auto z 2003 roku 1,6 benzyna z LPG, butla pięcioletnia, 240 tyś przebiegu, klimatronik, szklany dach. Pierwszy właściciel, auto krajowe, garażowane. Po wymianie rozrządu, oleju i filtrów. Cena 7 tyś zł. Auto od znajomego mechanika. Mój pierwszy Francuz. Zakładam że posłuży mi rok może dwa. Mam się już bać czy raczej się nie przejmować i jeździć? Na coś mam zwrócić uwagę? Jakieś porady? Generalnie to się chwalę chociaż cena maks wysoka jak za rocznik. Ale auto mega zadbane. Nic zobaczymy jak się będzie sprawować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, robertharnas napisał:

Przepłaciłem za starego 307. To znaczy przepłacę bo mam go zarezerwowanego. Auto z 2003 roku 1,6 benzyna z LPG, butla pięcioletnia, 240 tyś przebiegu, klimatronik, szklany dach. Pierwszy właściciel, auto krajowe, garażowane. Po wymianie rozrządu, oleju i filtrów. Cena 7 tyś zł. Auto od znajomego mechanika. Mój pierwszy Francuz. Zakładam że posłuży mi rok może dwa. Mam się już bać czy raczej się nie przejmować i jeździć? Na coś mam zwrócić uwagę? Jakieś porady? Generalnie to się chwalę chociaż cena maks wysoka jak za rocznik. Ale auto mega zadbane. Nic zobaczymy jak się będzie sprawować. 

 

Po tym co masz w podpisie to będzie najlepszy wóz pod słońcem ....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, robertharnas napisał:

Przepłaciłem za starego 307. To znaczy przepłacę bo mam go zarezerwowanego. Auto z 2003 roku 1,6 benzyna z LPG, butla pięcioletnia, 240 tyś przebiegu, klimatronik, szklany dach. Pierwszy właściciel, auto krajowe, garażowane. Po wymianie rozrządu, oleju i filtrów. Cena 7 tyś zł. Auto od znajomego mechanika. Mój pierwszy Francuz. Zakładam że posłuży mi rok może dwa. Mam się już bać czy raczej się nie przejmować i jeździć? Na coś mam zwrócić uwagę? Jakieś porady? Generalnie to się chwalę chociaż cena maks wysoka jak za rocznik. Ale auto mega zadbane. Nic zobaczymy jak się będzie sprawować. 

Haha. 

Moja żona zamieniła Astrę na 307 jakiś czas temu. Znamy już sporo warsztatów elektronicznych w Lublinie (ostatnio padł na amen BSM). Generalnie powinieneś się bać (wystarczy poczytać w necie o awaryjności 307). Problemy dotyczą głównie elektroniki. Silniki są spoko. 

Ale skoro sprzedaje Ci znajomy mechanik... No chyba, że Cię nie lubi i się Ciebie nie boi. 

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, ochkarol said:

Haha. 

Moja żona zamieniła Astrę na 307 jakiś czas temu. Znamy już sporo warsztatów elektronicznych w Lublinie (ostatnio padł na amen BSM). Generalnie powinieneś się bać (wystarczy poczytać w necie o awaryjności 307). Problemy dotyczą głównie elektroniki. Silniki są spoko. 

Ale skoro sprzedaje Ci znajomy mechanik... No chyba, że Cię nie lubi i się Ciebie nie boi. 

 

Bo te auta maja juz nascie lat i niestety lepiej nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ochkarol napisał:

Haha. 

Moja żona zamieniła Astrę na 307 jakiś czas temu. Znamy już sporo warsztatów elektronicznych w Lublinie (ostatnio padł na amen BSM). Generalnie powinieneś się bać (wystarczy poczytać w necie o awaryjności 307). Problemy dotyczą głównie elektroniki. Silniki są spoko. 

Ale skoro sprzedaje Ci znajomy mechanik... No chyba, że Cię nie lubi i się Ciebie nie boi. 

 

BSM nie pada samo z siebie, zazwyczaj jest to wynikiem notorycznego zawilgocenia/zalewania wodą.... raz na jakiś czas trzeba tam zaglądnąć, sprawdzić czy dobrze zamknięta obudowa, czy nie pęknięta, etc ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z 2006, 160 tys przebiegu. Padnięty BSM przelał tylko czarę goryczy. Rok temu też była walka po różnych serwisach i fachowcach bo auto waliło błędami, rzucało palenie ni z gruchy ni z pietruchy. Jeszcze wcześniej padła klapa w nadmuchu i z jednej strony leciało cały czas gorące powietrze. 

Niby nic nie dzieje się bez przyczyny ale skądś ta opinia o 307 się wzięła. 

Jeździłem Fiatami kupę czasu (Punto I, Brava potem Stilo) i takich jaj nie miałem. A z Brava i Stilo pożegnałem się przy przebiegu ponad 200 tys. 

 

Ale powtórzę. Jeśli mechanikowi można zaufać, to można się zastanowić... 

Każde auto w tym wieku może się psuć. Tyle, że łatwiej ogarnąć mechanikę czy blacharkę niż elektronikę a to jest bolączką 307. 

Silnik 1.6 spoko. Wolnossący, z hydrauliczną regulacją zaworów - do gazu jak znalazł. Tylko czy nie za słaby, bo po szklanym dachu domniemywam, że to 307 SW. 

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ochkarol napisał:

Auto z 2006, 160 tys przebiegu. Padnięty BSM przelał tylko czarę goryczy. Rok temu też była walka po różnych serwisach i fachowcach bo auto waliło błędami, rzucało palenie ni z gruchy ni z pietruchy. Jeszcze wcześniej padła klapa w nadmuchu i z jednej strony leciało cały czas gorące powietrze. 

Niby nic nie dzieje się bez przyczyny ale skądś ta opinia o 307 się wzięła. 

Jeździłem Fiatami kupę czasu (Punto I, Brava potem Stilo) i takich jaj nie miałem. A z Brava i Stilo pożegnałem się przy przebiegu ponad 200 tys. 

 

Ale powtórzę. Jeśli mechanikowi można zaufać, to można się zastanowić... 

Każde auto w tym wieku może się psuć. Tyle, że łatwiej ogarnąć mechanikę czy blacharkę niż elektronikę a to jest bolączką 307. 

Silnik 1.6 spoko. Wolnossący, z hydrauliczną regulacją zaworów - do gazu jak znalazł. Tylko czy nie za słaby, bo po szklanym dachu domniemywam, że to 307 SW. 

 

Tak zapytam :) który z tych fiatów miał dwustrefowe nawiewy :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, jedrocha said:

 

Tak zapytam :) który z tych fiatów miał dwustrefowe nawiewy :) ?

 

Ale co to za argument? ;] Przeciez padajace motoreduktory od klimy w 307 i C4 to standard.

To juz lepsza jednostrefowa/manualna ale dzialajaca bez problemow.

 

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taki zakup na zasadzie nie patrzę na rocznik, przebieg a cena jest wyśrubowana ale za to mam pewne pochodzenie a auto po pełnym przeglądzie i wymianie wszystkiego co i tak musiał bym zrobić kupując jakiekolwiek używane auto. Ze sprawną i działającą klimatyzacja i wszystkim co powinno robić jak należy. To jest taki podręcznikowy przykład jak to dziadek płakał jak sprzedawał. W sobotę zdecyduje czy go biorę i wtedy się pochwalę co i jak. Jedynie szkoda że to nie dwulitrowy motor. Zakup zupełnie nieplanowany i jak wszystko będzie ok to będzie mój pierwszy francuski samochód 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Ale co to za argument? ;] Przeciez padajace motoreduktory od klimy w 307 i C4 to standard.

To juz lepsza jednostrefowa/manualna ale dzialajaca bez problemow.

 

 

 

 

 

W dwustrefowej to padają klapy a nie motoreduktory :) tak na marginesie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, robertharnas said:

To jest taki zakup na zasadzie nie patrzę na rocznik, przebieg a cena jest wyśrubowana ale za to mam pewne pochodzenie a auto po pełnym przeglądzie i wymianie wszystkiego co i tak musiał bym zrobić kupując jakiekolwiek używane auto. Ze sprawną i działającą klimatyzacja i wszystkim co powinno robić jak należy. To jest taki podręcznikowy przykład jak to dziadek płakał jak sprzedawał. W sobotę zdecyduje czy go biorę i wtedy się pochwalę co i jak. Jedynie szkoda że to nie dwulitrowy motor. Zakup zupełnie nieplanowany i jak wszystko będzie ok to będzie mój pierwszy francuski samochód 😀

 

Jesli planujesz tym jezdzic po autostradach to sie przejedz i zobaczy czy Ci poziom halasu odpowiada.

NIestety skrzynia jest dosc krotka i robi sie glosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Jesli planujesz tym jezdzic po autostradach to sie przejedz i zobaczy czy Ci poziom halasu odpowiada.

NIestety skrzynia jest dosc krotka i robi sie glosno.

Autostrady sporadycznie. Dojazdy do pracy w ciągu dnia jakieś 2x13x2 kilometrów z czego 90% jazda poza miastem. Prędkości 60-100 km/h. Wycieczki weekendowe raczej w stronę gór więc i tak nie ma gdzie "porajdować". Gdyby odważył się jechać na wakacje tym autem to myślę że taki przejazd raz w roku nie był by jakiś straszny. Z resztą jestem przyzwyczajony do hałasu jeżdżąc astrą 😁

Edytowane przez robertharnas
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok i jestem posiadaczem francuskiego automobilu 😀. Autka zadbane czyste. Wrażenia z jazdy bardzo na plus przynajmniej po ładnym asfalcie autko płynie sobie dostojnie. Na nierównościach jest troszkę gorzej ale nic nie puka nie trzeszczy. Siedzenia wygodniejsze niż w astrze. Autko w środku też większe nie ma może jakiejś przepaści ale czuć że mamy więcej miejsca. Wszystkim bardzo podoba się szklany dach a ja chyba wolę jak jest zasłonięty. Totalny jest klimatronik. W astrze mam manualną klimę i dużo słabsze ogrzewanie jak tu. Fajny jest też tempomat. Aż się chce jechać w daleką trasę. Jak na razie jestem na tak. Jedynie na początku denerwował mnie trochu odgłos jak by wspomagania jakiś dźwięk dobiegający podczas jazdy jak by z podszybia. Porównując jeszcze 307 do astry to astra ma troszkę więcej mocy. Radio na razie może być tylko takie pytanko macie jakiś sprawdzony sposób na podłączenie jakiegoś bluetootha? Mam nadzieję że będę jak najdłużej cieszył się bezawaryjną jazdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ochkarol napisał:

To doprecyzuj do czego Ci BT. Czy tylko do muzy czy również chciałbyś np. telefon połączyć?

Muza ze Spotify. Coś takiego znalazłem na Ali może by było?

59,74 zł 8%OFF | Moduł samochodowy Bluetooth kabel muzyczny Adapter AUX dla Peugeot 307

https://a.aliexpress.com/_BPDutf

Edytowane przez robertharnas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2020 o 04:48, robertharnas napisał:

Muza ze Spotify. Coś takiego znalazłem na Ali może by było?

59,74 zł 8%OFF | Moduł samochodowy Bluetooth kabel muzyczny Adapter AUX dla Peugeot 307

https://a.aliexpress.com/_BPDutf

Masz gniazdo w schowku na wejście AUX oraz w sterowaniu radia IMPUT AUX 1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, robertharnas napisał:

@ochkarolmam tam zestaw parrota zainstalowany który działa. Jednak tylko jako zestaw telefoniczny głośnomówiący. Ale może uda się to podłączenie w jakiś sposób wykorzystać jako urządzenie bluetooth. 

 

Musiałbyś do niego ściągnąć sobie instrukcję obsługi i się dowiesz czy obsługuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier ma P307 2.0 HDi 90, nalotu około 320kkm, jeśli dobrze pamiętam to z 2001 roku to auto jest. Ma je około 6-7 lat. Z BSM nic się nie działo, silnik igła, ale rdza zjadła progi. Zostawi to na dobicie, na dojazdy na ryby czy do kulania się po Warszawie. Ja miałem C4, które od kupił ode mnie brat, za jego posiadania padł BSM, wymiana na nowy 1000zł, miał problem z dmuchawą, jeszcze przed wymianą BSM - zrobił jakiś bypass i działało, po wymianie BSMa wszystko wróciło do normy.

 

BSM nie był zalany, ani zawilgocony, po prostu któregoś dnia zaczął pracować nie na wszystkich cylindrach.

 

Obaj właściciele są/byli zadowoleni z tych aut.

 

Generalnie brat tę C-czwórkę miał kilka lat i wg mnie to auto łamie panujący stereotyp, poza BSMem i wymianą UPG (znany problem w ET3J4), w zasadzie wszelkie wymiany dotyczyły części eksploatacyjnych, pomijając zamki drzwi, bo nie zamykały się, wymienił to za grosze, dał jakieś oem fartuchy na te zamki, bo nie wszystkie wersje miały i problem zniknął.

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.