Jump to content

Czy drzwi zewnętrzne z takimi zawiasami można delikatnie podnieść ?

Recommended Posts

Witajcie , mam drzwi na takich zawiasach i chciałbym je minimalnie podnieść bo dołem tą szczotką siedzą zbyt nisko.

Po otwarciu mogę je normalnie zdjąć i dać podkładki na trzy zawiasy i po kłopocie ale może mogę je podnieść regulując zawiasy ??AD881657-C1A1-4E3E-89A8-D2BCD0E1DA7B.jpeg.584c76acd5cb0af3e9535ba70228d1fd.jpegFC02120E-8286-4CA7-B4A0-8014060265B1.jpeg.bf360c04a7562f1b23c7e8f30638ee90.jpeg

No i jak tu zdjęcia przekręcić  :facepalm:

32C36138-F740-49EA-A45D-2D4EF1837F1A.jpeg

Godzinę temu, maras77 napisał:

Wygląda, że regulacja wysokości jest na pierwszym zdjęciu.

Mam przeczucie że najpierw muszę podnieść skrzydło i przy otwartych drzwiach ustawić wysokość zawiasu tymi imbusami ze zdjęcia numer trzy .

4 godziny temu, gobi napisał:

Mam przeczucie że najpierw muszę podnieść skrzydło i przy otwartych drzwiach ustawić wysokość zawiasu tymi imbusami ze zdjęcia numer trzy .

Przypatrz się dokładnie, pod górną lub dolną zaślepką masz imbus do regulacji wysokości. Pod zaślepkami w kształcie haczyka są jeszcze lewo - prawo i docisk do futryny.

Godzinę temu, amazaque napisał:

Przypatrz się dokładnie, pod górną lub dolną zaślepką masz imbus do regulacji wysokości. Pod zaślepkami w kształcie haczyka są jeszcze lewo - prawo i docisk do futryny.

Tak wygląda z góry i od dołu pod zaślepkami C65207EA-6F8F-488A-82BC-063C2A6115E6.jpeg.8cb4be34b6866ba085af6755f16ddf2f.jpegD892A767-6288-4E37-965A-75D3B0F0E404.jpeg.30b3ea38ba9b450c9a4656122a459bab.jpeg

4 minuty temu, amazaque napisał:

Kręcisz imbusem z dolnego zdjęcia i jedziesz góra dół. To są zawiasy "Wala"?

Nie , kręcę imbusem z dolnego foto i mam opcję "mimośród" 

\

Ja znam te zawiasy, zwłaszcza trzyczęściowe. Tak patrzę jeszcze raz na zdjęcia i chyba masz coś nie halo :phi:. Zdejmij jeszcze te główne zaślepki, tam jest imbus do regulacji mimośrodu na tej czarnej tulejce zębatej, nie powinna byś w tak skrajnym położeniu.

11 godzin temu, amazaque napisał:

Ja znam te zawiasy, zwłaszcza trzyczęściowe. Tak patrzę jeszcze raz na zdjęcia i chyba masz coś nie halo :phi:. Zdejmij jeszcze te główne zaślepki, tam jest imbus do regulacji mimośrodu na tej czarnej tulejce zębatej, nie powinna byś w tak skrajnym położeniu.

Jeśli dobrze widzę to od dołu mam dwa gwiazda na imbus i tym większym powinienem całość podkręcić do góry