Skocz do zawartości

Hydraulika zewnetrzna


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Umywalki podłączone i dzialaja czas na atak na zewnątrz.

Jest sobie taki kranik wychodzacy z domu. Muszę go z 50cm podnieść do góry bo jest za nisko. Czyli potrzebne pewnie ze dwa kolanka, kawałek rurki i jakieś mocowania do elewacji. To jakieś stalowe elementy mogą być? Gwinty tak samo pakułami i pastą? Na co uważać?5e442c7209f25ec3884a600ff68479f1.jpg

 

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobione na rurkach PP i tylko przedłużyłem stalową ocynkowaną przy ocieplaniu (pomalowałem hameritem dodatkowo). Jeżeli nie masz zgrzewarki to najprościej stal, tak jak piszesz dwa kolanka, rurka i pakuły. Możesz dodatkowo wsadzić w otulinę, zawsze to mniejsze ryzyko zamarznięcia trochę. Ale ja przy mrozach raczej zakręcam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, bielaPL napisał:

 

Umywalki podłączone i dzialaja czas na atak na zewnątrz.

Jest sobie taki kranik wychodzacy z domu. Muszę go z 50cm podnieść do góry bo jest za nisko. 

 

A on nie jest po to tak nisko, by w razie czego moc spuścić wodę z instalacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A on nie jest po to tak nisko, by w razie czego moc spuścić wodę z instalacji ?
Nie... Jak robił teren był niżej... Jest niewygodnie bo nawet rozgałęźnik węży się nie mieścił i musiałem to w bok przekrzywic.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bielaPL napisał:

Nie... Jak robił teren był niżej... Jest niewygodnie bo nawet rozgałęźnik węży się nie mieścił i musiałem to w bok przekrzywic.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

Podobnie musiałem dać w bok, gdy doszła kostka .

Zresztą teren wokół domu trochę podniosłem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, bielaPL said:

Czyli potrzebne pewnie ze dwa kolanka, kawałek rurki i jakieś mocowania do elewacji. To jakieś stalowe elementy mogą być? Gwinty tak samo pakułami i pastą? Na co uważać?

 

Mogą być stalowe (ocynk) albo PP. Musisz tylko zadbać, żeby w zimę można było z tego wodę spuścić, czyli (najlepiej od środka) drugi zawór i spust.

Zaniedbasz i po zabawie, a co więcej po odwilży będziesz mieć niekontrolowaną fontannę ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kiziuk napisał:

 

Mogą być stalowe (ocynk) albo PP. Musisz tylko zadbać, żeby w zimę można było z tego wodę spuścić, czyli (najlepiej od środka) drugi zawór i spust.

Zaniedbasz i po zabawie, a co więcej po odwilży będziesz mieć niekontrolowaną fontannę ;] 

 

od środka już nie da rady, całość idzie pod posadzką, dodam w miejsce tego kranu co jest teraz zawór kątowy i to powinno załatwić sprawę żeby dobrze spuścić wodę

 

Zawór kątowy 1/2"X3/8X3/4" PIONOWY DURO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bielaPL napisał:

 

Umywalki podłączone i dzialaja czas na atak na zewnątrz.

Jest sobie taki kranik wychodzacy z domu. Muszę go z 50cm podnieść do góry bo jest za nisko. Czyli potrzebne pewnie ze dwa kolanka, kawałek rurki i jakieś mocowania do elewacji. To jakieś stalowe elementy mogą być? Gwinty tak samo pakułami i pastą? Na co uważać?

 

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Jeżeli nie chcesz się narobić a efekt będzie podobny to kup wężyk elastyczny i do góry o tyle ile chcesz. O dziwo wężyk zimę mi przetrwał, przedłużka z rurek puściła przy kolanku (robiłem tak i tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2020 o 10:42, kiziuk napisał:

Przy współczesnej zimie może da radę, ale przy -20 obawiałbym się, że utrąci się przy samej ścianie.

Jak wypuści całą wodę z instalacji to jak ma się utrącić ? po drugiej stronie ściany od środka zawór odcinający i wypuścić na zimę wodę z instalacji zewnętrznej i nic się nie powinno stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.