Skocz do zawartości

Jak zdrozaly samochody raport samar


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy artykuł  na samar.

 

Dane z ostatnich trzech lat wyraźnie pokazują, że to właśnie w 2020 roku ceny rosną w najszybszym, dwucyfrowym tempie, podczas gdy w latach 2019/2018 wzrosty miesięczne nie przekraczały 6%. Walka z emisją CO2 trwa i jeżeli zachowany zostanie trend z ostatnich lat, w IV kwartale średnia cena najpewniej jeszcze wzrośnie. Mogą się też do tego przyczynić rejestracje dealerskie, spodziewane przed końcem roku, a związane z dalszym zaostrzaniem restrykcji dotyczących emisji CO2 od początku 2021 roku.

 

https://infogram.com/ceny-pazdziernik-1h1749vlr0d0q6z

https://www.samar.pl/__/3/3.a/110305/3.sc/11/RAPORT-CENOWY---ceny-rosną-dynamicznie-.html?locale=pl_PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z danych zebranych przez IBRM Samar wynika, że na koniec października 2020 roku średnia ważona cena sprzedaży nowego samochodu osobowego wyniosła 122 489 zł i była o 10,9% wyższa od tej sprzed roku 8]

Wzrost, jak wzrost, ale ta średnia godna AK - na bogato :hmm:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, rwIcIk said:

Z danych zebranych przez IBRM Samar wynika, że na koniec października 2020 roku średnia ważona cena sprzedaży nowego samochodu osobowego wyniosła 122 489 zł i była o 10,9% wyższa od tej sprzed roku 8]

Wzrost, jak wzrost, ale ta średnia godna AK - na bogato :hmm:

 

 

Uzywki tez rosna ;]

Przymierzam sie powoli do sprzedazy 500-ki i z tego co widze to jest szansa wziac tyle samo ile zaplacilismy 3 lata temu :hehe:

 

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Uzywki tez rosna ;]

Przymierzam sie powoli do sprzedazy 500-ki i z tego co widze to jest szansa wziac tyle samo ile zaplacilismy 3 lata temu :hehe:

 

 

2-letni Up! potrafi być wystawiony za 39 kPLN. Ponad 2,5 roku temu płaciłem 38,5 kPLN. :) Może jednak za rok sprzedam, C3 fajnie wygląda. :)

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, rwIcIk napisał:

Z danych zebranych przez IBRM Samar wynika, że na koniec października 2020 roku średnia ważona cena sprzedaży nowego samochodu osobowego wyniosła 122 489 zł i była o 10,9% wyższa od tej sprzed roku 8]

Wzrost, jak wzrost, ale ta średnia godna AK - na bogato :hmm:

 

Niezle fury ludzie kupuja jak taka sredfnia jest.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał:

Niezle fury ludzie kupuja jak taka sredfnia jest.

 

Masz czasy, gdzie furą za 120-150 kPLN możesz jeździć za 1% wartości przez kilka lat, potem rata balonowa z opcją oddania do dealera. Więc w zasadzie za 1500 zł masz drogie auto pod domem. 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, spad said:

 

Masz czasy, gdzie furą za 120-150 kPLN możesz jeździć za 1% wartości przez kilka lat, potem rata balonowa z opcją oddania do dealera. Więc w zasadzie za 1500 zł masz drogie auto pod domem. 

 

Pytanie czy to jest uwzglednione w tych statystykach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał:

Ciekawy artykuł  na samar.

 

Dane z ostatnich trzech lat wyraźnie pokazują, że to właśnie w 2020 roku ceny rosną w najszybszym, dwucyfrowym tempie, podczas gdy w latach 2019/2018 wzrosty miesięczne nie przekraczały 6%. Walka z emisją CO2 trwa i jeżeli zachowany zostanie trend z ostatnich lat, w IV kwartale średnia cena najpewniej jeszcze wzrośnie. Mogą się też do tego przyczynić rejestracje dealerskie, spodziewane przed końcem roku, a związane z dalszym zaostrzaniem restrykcji dotyczących emisji CO2 od początku 2021 roku.

 

https://infogram.com/ceny-pazdziernik-1h1749vlr0d0q6z

https://www.samar.pl/__/3/3.a/110305/3.sc/11/RAPORT-CENOWY---ceny-rosną-dynamicznie-.html?locale=pl_PL

to jeszcze trzeba do tego dodać wzrost zarobków czyli siły nabywczej. u mnie (małej firmie) wynagrodzenia poszły 30 % w górę. 

  • Lubię to 1
  • zszokowany 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Pytanie czy to jest uwzglednione w tych statystykach...

 

A czemu miałoby nie być? To jest finansowe kredytem, rejestracja na kupującego, więc auto sprzedane klientowi.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Uzywki tez rosna ;]

Przymierzam sie powoli do sprzedazy 500-ki i z tego co widze to jest szansa wziac tyle samo ile zaplacilismy 3 lata temu :hehe:

 

Ja właśnie sprzedaje swój samochód kupiony w lutym 2018r. Liczę na taką samą cenę jaką dałem za ten samochód +/- 5%

Samo otomoto zasugerowało że średnia cen jest wyższa ... i w sumie to jest taka jaką dałem 3 lata temu.

Edytowane przez Azbest
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rwIcIk napisał:

Z danych zebranych przez IBRM Samar wynika, że na koniec października 2020 roku średnia ważona cena sprzedaży nowego samochodu osobowego wyniosła 122 489 zł i była o 10,9% wyższa od tej sprzed roku 8]

Wzrost, jak wzrost, ale ta średnia godna AK - na bogato :hmm:

 

 

Paradoksalnie, w czasie kryzysu najmniej traci rynek dóbr luksusowych. Stąd średnia cena samochodu może rosnąć, bo kupują już tylko tak bogaci, że kryzys się ich nie ima.

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, spad napisał:

 

Masz czasy, gdzie furą za 120-150 kPLN możesz jeździć za 1% wartości przez kilka lat, potem rata balonowa z opcją oddania do dealera. Więc w zasadzie za 1500 zł masz drogie auto pod domem. 

Jak masz firmę to tak. Ale to nie jest przecietny kowalski

Edytowane przez norbert123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, norbert123 napisał:

Jak masz firmę to tak. Ale to nie jest przecietny kowalski

 

Ale takie oferty są też dla przeciętnego Kowalskiego. Znam wiele osób z furami za ponad stówkę, którzy mają to na kredyt, gdzie kryterium jest niska rata bo i tak nie zamierzają tego spłacać do końca tylko oddać do salonu po 3-4 latach. Tego jest coraz więcej,

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/23/2020 at 12:41 PM, Maciej__ said:

 

Waluty tez podrozaly...

 

tiaa..taki USD wzrosl w covidzie od polowy marca ..ale zaczal spadac juz w polowie lipca

4 miesiace dolar na gorce .... a auta o 10% w gore poszly ....👍🤪

 

USD jest teraz na tym samym poziomie co w czerwcu 2018 .... a auta drozsze o ile vs 2018 ?...  20%? 30% ?

 

obraz.png.f3c20c3e03f2787a41d8f67820ad0889.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, spad napisał:

 

Ale takie oferty są też dla przeciętnego Kowalskiego. Znam wiele osób z furami za ponad stówkę, którzy mają to na kredyt, gdzie kryterium jest niska rata bo i tak nie zamierzają tego spłacać do końca tylko oddać do salonu po 3-4 latach. Tego jest coraz więcej,

Na pewno nie sa to tak atrakcyjne oferty jak na firme i nie stac na nie przecietnego Kowalskiego a ludzi lepiej sytuowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Qrak napisał:

 

tiaa..taki USD wzrosl w covidzie od polowy marca ..ale zaczal spadac juz w polowie lipca

4 miesiace dolar na gorce .... a auta o 10% w gore poszly ....👍🤪

 

USD jest teraz na tym samym poziomie co w czerwcu 2018 .... a auta drozsze o ile vs 2018 ?...  20%? 30% ?

 

 

Tyle że w PL większość importu to jednak EU i kurs EUR już nie jest taki super w porównaniu do 2018 :

 

image.png.84912bfac62c36c45291a2339e7f4c9b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/23/2020 at 12:28 PM, wujek said:

Niezle fury ludzie kupuja jak taka sredfnia jest.

Czy ja wiem czy tak niezłe - kupują takie jak kupowali, tylko ceny wzrosły ;)

Sporą sprzedaż mają premiumy w leasingu i przez to średnia idzie w górę.

W sumie dziś za 120k zł to szaleństwa nie ma - dobrze  wyposażony kompakt, dobrze wyposażony SUV na aucie klasy B., skromnie wyposażone auto klasy średniej, skromnie wyposażony SUV klasy C. No nie ma szału.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Filipfm said:

 

wstalismy z kolan :) wprowadzimy jeszcze cła i wtedy EU klęknie i zacznie płakać

Nie dalej jak kilka dni temu Zbyszek z rządu miał powiedzieć, że wprowadzimy i dopiero wtedy EU zapłacze .. .a ilu by zapłakało jakby EU odwzajemniła :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Manx napisał:

Nie dalej jak kilka dni temu Zbyszek z rządu miał powiedzieć, że wprowadzimy i dopiero wtedy EU zapłacze .. .a ilu by zapłakało jakby EU odwzajemniła :hehe:

 

to byl oczywiscie luzny cytat z tego tuza swiata polityki i prawa ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Uzywki tez rosna ;]
Przymierzam sie powoli do sprzedazy 500-ki i z tego co widze to jest szansa wziac tyle samo ile zaplacilismy 3 lata temu :hehe:
 
Z 500 to jest wariactwo. Rocznik 2017 i ludzie wystawiają za 40 kPLN. Co ciekawe możliwy wykup mojej 500 z 2018r to 31500 Jednym słowem zrobiłem dobry deal biorąc w lutym na rok w abonamencie dla żony fiacika. Na dzień dzisiejszy musiałbym być wariatem żeby go nie wykupić

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2005 roku kupiłem 8 letniego fiatabravo za 11kpln (stan bdb, przebieg niski). Czy teraz jest jakakolwiek szansa na 8 letniego kompakta za 11kpln?

 

W 2008 w Irlandii kupiłem 7 letnie bravo za €1300. Dobrze wiem, że teraz za podobne auto 7 letnie trzeba wyłożyć tam kasę rzedu €5000 lub więcej.

 

Różnica jest ogromna.

 

A jeszcze inna ciekawostka. Jak rodzice kupowali nowe cc700 w 1997 roku takie auto kosztowało około 20kpln. Wtedy z tego co znalazłem przeciętne wynagrodzenie brutto wynosiło około 1000zł miesiecznie. Czyli takie cc700 to 20 miesiecznych średnich wynagordzeń.

W chwili obecnej średnie wynagrodzenie podobno wynosi około 5000pln. W takim razie za 20 srednich wynagrodzeń mamy auto za 100pln a to juz można coś całkiem przyjemnego kupić. Także siła nabywcza się poprawiła niesamowicie też...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Phil_ips said:

Z 500 to jest wariactwo. Rocznik 2017 i ludzie wystawiają za 40 kPLN. Co ciekawe możliwy wykup mojej 500 z 2018r to 31500 emoji3.png Jednym słowem zrobiłem dobry deal biorąc w lutym na rok w abonamencie dla żony fiacika. Na dzień dzisiejszy musiałbym być wariatem żeby go nie wykupić emoji16.png

 

Ale tutaj to duzo zalezy od wersji, a nawet koloru ;] Taka 500ka jako nowa potrafila kosztowac 60+kPLN...

Jakis zwykly bilaly czy czerowony POP z 2018 to spokojnie mozna kupic za 31-33kPLN.

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-500-bezwypadkowy-krajowy-tempomat-2018rok-1wl-ID6Dudde.html#9f327b7237

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-500-po3gm03-fiat-500-1-2-pop-fv-23-ID6Ds75Z.html#9f327b7237

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 00:24, Phil_ips napisał:

Z 500 to jest wariactwo. Rocznik 2017 i ludzie wystawiają za 40 kPLN. Co ciekawe możliwy wykup mojej 500 z 2018r to 31500 emoji3.png Jednym słowem zrobiłem dobry deal biorąc w lutym na rok w abonamencie dla żony fiacika. Na dzień dzisiejszy musiałbym być wariatem żeby go nie wykupić emoji16.png

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

A mowią na AK ze. Ie lupowac fiatow bo szybko tracą na wartosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.