Skocz do zawartości

Ocieplenie?


pfikusny

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na hali nieocieplony dach.

Chciałbym ocieplić od wewnątrz.

Wsadzić pomiędzy te użebrowanie styropian "do równego" czyli 70mm?

Pola wewnętrzne mają 0,6x1,3m - kupię w rozsądnej cenie styropian w takim formacie?8a555cdefe2f6c993263a8d64700e196.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo EPS ma wymiary 1000x500. Bardziej pasuje tu XPS, który często spotyka się w rozmiarach zbliżonych do 1200x600 (1230-1250 a drugi bok może być ciut poniżej 600 zależności czy z frezem czy bez). Niby spoko bo jeden paseczek byś najwyżej dociął i niewielkie szpary zapiankował ale XPS niestety jest sporo droższy. Ja bym chyba jednak docinał ze zwykłego i dał na wierzch drugą warstwę podobnej grubości ostatecznie cieńsza tak żeby mijać się z cięciami i dodatkowo zakryć użebrowanie. Belki też przydałoby się obłożyć.

 

Aha, 70mm nie jest raczej standardową wartością. W marketach czy hurtowniach na miejscu mają oczywiście 50, czasem 60. Dociąć moga co chcesz ale przy większym zamówieniu a wątpię, żebyś tam miał aż taką powierzchnię. Może już lepiej dać 10cm i drugą warstwą zakryć ewentualnie te 3cm uzupełniając pod żebrami.

 

Trochę łatwiej dopasować byłoby wełnę ale z kolei jest cięższa i bez jakiegoś stelażu by się nie obeszło. Niby "przepuszcza wilgoć" ale tam pewnie i tak strop z papą więc guzik tej wilgoci wychodzi tak czy siak.

Edytowane przez rusala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pfikusny napisał:

 

Mam na hali nieocieplony dach.

Chciałbym ocieplić od wewnątrz.

Wsadzić pomiędzy te użebrowanie styropian "do równego" czyli 70mm?

Pola wewnętrzne mają 0,6x1,3m - kupię w rozsądnej cenie styropian w takim formacie?8a555cdefe2f6c993263a8d64700e196.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Ja bym kleił zwykły styropian 12 cm na piankę.

W pozostałe szpary wysokości 5 cm (na wysokości belek) albo pianka, albo wklejenie pasków.

 

Podlicz sobie ile to będzie kosztować (+ dolicz swoją lub czyjąś robotę) i dryndnij do jakiejś firmy zajmującej się natryskiem piany.

Będziesz wiedział czy warto się bawić samemu w styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wspomnieć o natrysku bo to niby najprościej choć bez zakrycia wyglądać będzie jak pół d... zza krzoka a poza tym różnica między samodzielnym przyklejeniem (do styro obejdzie się bez stelażu) styropianu a firmą od natrysków będzie raczej kolosalna. No i wnerwiające są te naciągackie gadki jaka to pianka jest super 2 razy cieplejsza od innych rzeczy i można dać połowę... mhm życzę powodzenia, jak dobrze pójdzie to 20% grubości można ując. No chyba, że nie ma być tanio tylko szybko, wtedy jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym ocieplił od zewnątrz jakąś płytą warstwową.   Ocieplanie od środka bez możliwości odprowadzenia wilgoci ze stropu może się źle skończyć. Ewentualnie, sufit podwieszony z warstwą ocieplenia, a nad ociepleniem przestrzeń wentylowana, podobnie jak się to robi w dachach blaszanych, czy krytych papą.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, gondoljerzy napisał:

A ja bym ocieplił od zewnątrz jakąś płytą warstwową.   Ocieplanie od środka bez możliwości odprowadzenia wilgoci ze stropu może się źle skończyć. Ewentualnie, sufit podwieszony z warstwą ocieplenia, a nad ociepleniem przestrzeń wentylowana, podobnie jak się to robi w dachach blaszanych, czy krytych papą.

Jak nie będzie szczeliny pomiędzy ociepleniem a stropem, to nic się nie wykropli.

 

Gdyby dał szczelinę bez wentylacji, to by zrobiło się tam bajoro.

 

Dlatego pianka natryskowa jest taka fajna, bo nie daje możliwości wkraplania wilgoci w szczelinach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rwIcIk napisał:

Super.

Planuję właśnie jakoś docieplić strych :ok:

 

W przypadku tej hali piana odpada, chyba że ja później przykryje np. karton gipsem. Piana PUR nie lubi promieni UV, które powodują że zaczyna się kruszyć. Mam u siebie tak ocieplone poddasze i można to było  zaobserwować przy szklanym wyłazie na dach, który musialem zaciemnić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2020 o 22:21, Tomo napisał:

 

Ja bym kleił zwykły styropian 12 cm na piankę.

W pozostałe szpary wysokości 5 cm (na wysokości belek) albo pianka, albo wklejenie pasków.

 

Podlicz sobie ile to będzie kosztować (+ dolicz swoją lub czyjąś robotę) i dryndnij do jakiejś firmy zajmującej się natryskiem piany.

Będziesz wiedział czy warto się bawić samemu w styropian.

ja też bym zrobił :ok: dodatkowo będzie równa i szczelna płaszczyzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.