Skocz do zawartości

Skoda Superb 1.5 TSI DSG Sportline podsumowanie roku użytkowania


johny

Rekomendowane odpowiedzi

Po blisko roku użytkowania Skody Superb kombi 1.5 TSI DSG w wersji Sportline napisze krótkie podsumowanie. 
 
Przejechałem 34 tyś km, średnie spalanie 7,64km. 
 
Plusy: 
silnik spalanie przy spokojnej jeździe 4,1l.,
bak paliwa, wlewałem 73 liry przejeżdżałem do 1300km,
fotele mega wygodne, elektryczne z pamięciami, podgrzewane, podnóżek rozsuwany, 
przestrzeń wnętrza i bagażnika prze ogromna, dach panoramiczny dodaje jej jeszcze więcej, 
lampy LED Matrix, MEGA poprawiają komfort jazdy, bardzo szybko wycinają pojazdy ze swego pola świecenia, chodź zdarza im się oślepić innych użytkowników za co ich w głębi ducha przepraszam, 
blokada tylnych drzwi i szyb za pomocą klawiszy na drzwiach kierowcy, 
klapa elektryczna, 
audio Cantona, 
podwójne przednie szyby i akustyczna przednia, 
bezkluczykowy dostęp, 
funkcja antykolizyjna, zatrzymała mnie kilkukrotnie do zera przy cofaniu z telefonem w ręce, 
dach panoramiczny, często otwarty zastępował klimę, 
wirtualne zegary, 
router wifi zapewniał dostęp dzieciakom podczas dłuższych wycieczek, 
ilość portów USB,
przesyłanie rozmowy z przedniej części kabiny do tyłu, wynalazek jak nic lecz przy wyższych prędkościach działało. 
 
Minusy: 
silnik, niska kultura pracy na wolnych obrotach, dźwięk kosiareczki, 
DSG miewa chwile zawahania przy dynamiczniejszej jeździe, długo zmienia biegi i nie wie który by tu włączyć, 
podgrzewana przednia szyba, grzeje jakby nie grzała, coś daje lecz potrzebuje dużo czasu, 
zawieszenie zdarza się że buja samochodem, pomimo iż mam sprężyny obniżające 
zbiornik na spryskiwacze zbyt szybko kończy się płyn, 
 
Czego mi w niej brakowało: 
silnika 190TSI mam w Arteonie i czuć różnice na jego korzyść, 
zawieszenia DCC, 
wszelkich systemów wspomagających jazdę typu aktywny tempomat itp,
klawisza do zamykania bagażnika z automatu po odejściu od pojazdu,
kamery cofania, jednak pojazd ma swoje gabaryty. 
 
Na marginesie plusów: 
sąsiedzi myśleli że mam ze 300 koni, 
dynamiczne uruchamianie oświetlenia lamp dodawało prestiżu, "somsiedzi" wychylali się zza firanek, aby podziwiać wizualizację. 
 
Na marginesie z minusów: 
Rasowy wygląd z tym silnikiczem prowokował innych na szybki start spod świateł o czym ja mogłem jedynie pomarzyć. 
 
Czy kupiłbym ponownie? 
 
Tak, lecz z silnikiem 2.0 TSI 190 i dodatkowym wyposażeniem, którego nie miałem 
 
 
 
 
 
 
 
961E247E-5BB6-4CF8-876C-F4AC32A317D1.JPG.325dcf0bc8652a325b44aed03c11b69b.JPG
Super średnie spalanie, w hybrydzie RAV4 mogę o takim tylko pomarzyć. Ostatnio miasto 14,4, krótkie odcinki a miało być właśnie w mieście oszczędnie.


  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, gumcio said:

Super średnie spalanie, w hybrydzie RAV4 mogę o takim tylko pomarzyć.

 

A jaki sens porownywac spalanie SUVa z kombi? Poza tym mozecie jezdzic w zupelnie roznych warunkach...

Ile Ci tak Rav4 pali? Bo ja srednie z pierwszych 5kkm w CX5 mam na poziomie 7.9...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A jaki sens porownywac spalanie SUVa z kombi? Poza tym mozecie jezdzic w zupelnie roznych warunkach...
Ile Ci tak Rav4 pali? Bo ja srednie z pierwszych 5kkm w CX5 mam na poziomie 7.9...
Wielkość auta podobna ( RAV4 pewnie mniejsza), waga też. Można porównywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale juz gabaryty i powierzchnia czolowa zupelnia rozna...
Przy prędkością miejskich 20 km/h średnia to można powiedzieć, że pomijane znacznie, a laczki pewnie w superB większe i szersze itd. Nie ma co, potwierdza się tylko, że 1.5 TSI to udana konstrukcja i DSG może też pomogą w Eco jeździe. default_wink.gif


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

A jaki sens porownywac spalanie SUVa z kombi? Poza tym mozecie jezdzic w zupelnie roznych warunkach...

Ile Ci tak Rav4 pali? Bo ja srednie z pierwszych 5kkm w CX5 mam na poziomie 7.9...

Suva kupujesz z dieslem i masz 8 średnie spalanie bez napinki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, MarcG said:

Ale milej jak pali 7 niż 10. Ja tego problemu nie miałem, jak kupowałem kijowego suva to były tylko diesle.

 

Jak sie ogolnie dziwie jak ktos kupuje SUVa a pozniej narzeka na spalanie, porownujac je z osobowka ;]

 

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jak sie ogolnie dziwie jak ktos kupuje SUVa a pozniej narzeka na spalanie, porownujac je z osobowka default_zlosnik.gif
 
Nie narzekam bo ja tą toaletą mobilną nie jeździe, tylko moja (lubię, mam i raczej zawsze będę kupował jak tylko będą "cygara"). Pokazuje tylko, że nie ma sensu kupować Hybryd nawet do miasta a teraz ta eko-moda zalewa i psuje rynek motoryzacyjny dla klienta a producencki ratują się jak mogą w UE aby tylko emisja sumaryczna się zgadzała.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, gumcio napisał:

Nie narzekam bo ja tą toaletą mobilną nie jeździe, tylko moja emoji3590.png (lubię, mam i raczej zawsze będę kupował jak tylko będą "cygara"). Pokazuje tylko, że nie ma sensu kupować Hybryd nawet do miasta a teraz ta eko-moda zalewa i psuje rynek motoryzacyjny dla klienta.



 

Corolla hybryda do Warszawie ma średnie spalanie 4.5 więc jak nie ma sensu ?

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

No jak to jezdzi odcinki po 3-4km to ile ma spalic? :hehe:

Przejedz z 10-20 i wtedy mozna wycigac jakies wnioski...

Mój diesel na krótkich odcinkach potrafi i 15 pokazać 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, johny napisał:

Przejechałem 34 tyś km, średnie spalanie 7,64km. 

 

Czego mi w niej brakowało: 

silnika 190TSI mam w Arteonie i czuć różnice na jego korzyść,

 

A jak wygląda spalanie w Arteonie w porównaniu do Skody? Auta podobne, tylko różne silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, torelek napisał:

 

Zaryzykowałbym się nie zgodzić z kolegą :)

 

jak srediomiesięczne jedziesz 1kkm to wszystko jedno bo na złotówki wyjdzie miało kasy, jak 3kmm czy 5kkm to już więcej kasy, ale to potem i tak zależy czy milej od tego czy zarabiasz 3, 5, 10, czy 15+ kpln :] 

Edytowane przez TomekD000
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, amazaque napisał:

Nie ma takiej możliwości! Ktoś lub coś gdzieś mija się z rzeczywistością. Nawet na siłę na jakimś krótkim odcinku i ekojeździe nie uwierzę :hehe:.

Jak widać wynik powtarzalny

 

 

 

IMG_5218.JPG.9096519b691b5ca7901a52cfc3c2a54b.JPG

Edytowane przez johny
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,0 tsi w  oczko mniejszej budzie sprawia się naprawdę nieźle. Tu octavia 3 fwd dsg.

6,6 l/100 średnio z 45 tys km wg moich statystyk. Głównie trasy krajowe.

 

Silnik bardzo mi odpowiada bo daje w nadwoziu kompaktowym osiągi gti z przed powiedzmy dwóch generacji, a potrafi być oszczędny podczas realizacji zwykłych zadań codziennych.

 

1,5 tsi to ciutkę za mało, znów 2,0 245KMw przednim napędzie to w wielu sytuacjach rzucanie słów na wiatr.

 

2,0 190 (teraz 200KM) jest w sam raz zwłaszcza że jeszcze do niedawna było tańsze niż np 2,0 tdi 150KM.

W aktualnych cennikach jeszcze nie ma tego silnika ale jak się pojawi to będzie znów pewnie fajnym złotym środkiem.

 

 

 

45 summary.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Vadero napisał:

Tragiczne są te fotele. Fajnie to na fotach wyglądają. Twarde jak taborety. 

Tak jak piszesz to mialem w Abarcie, fotele Sabelta 🤦‍♂️ Wszyscy na forum bili konia jak je widzieli, każdy chciał je mieć a nikt nie wiedział o czym mówi. Cieszyłem się jak z nich wysiadałem. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, johny napisał:

Tak jak piszesz to mialem w Abarcie, fotele Sabelta 🤦‍♂️ Wszyscy na forum bili konia jak je widzieli, każdy chciał je mieć a nikt nie wiedział o czym mówi. Cieszyłem się jak z nich wysiadałem. 
 

 

Prawie takie kupiłem do MiTo 🙃choć wymiarowo pewnie inne niż w 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.