Skocz do zawartości

Dębica Navigator 3


mati_lecha

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, jfidelk napisał:

 

Nie są rewelacyjnie ciche, ale to raczej przeciętny poziom wielosezonówek, które z reguły są dosyć głośne, niż jakaś wyjątkowa hałaśliwość. 

Inna sprawa, że mam je założone do niezbyt cichego auta (Fabia I), więc w zasadzie to nie wybijają się ponad resztę hałasów (ale hałasy się sumują, nie zagłuszają, więc wpływ na ogólny poziom hałasu mają).

Oczywiście na początku, jak każde opony, były super cichutkie, rewelacja. Obecnie, po około 3kkm hałasują już bardziej, ale to naturalna kolej rzeczy :nie_wiem:

Aha - przy wyższych temperaturach pojawił się stały problem wielosezonówek - piszczą na gładkich nawierzchniach (parkingi itp.). Ten objaw nie występuje jak do tej pory tylko w Michelinach CC+, a jeżdziłem już na naprawdę wielu, bo wielosezonówek używam od 15 lat.

 

A miales moze na Fabii Navigatory 2? Pytam bo mialem i jakiejs tragedii z glosnoscia nie bylo, a bym mial jakies odniesienie. Boje sie, ze tutaj jest inny model bieznika i moze na mokrej nawierzchni gwizdac. Bo mialem Qadraxery 2 i tam bylo to mocno slyszalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/5/2022 at 9:22 PM, czachabrava said:

 

A miales moze na Fabii Navigatory 2? Pytam bo mialem i jakiejs tragedii z glosnoscia nie bylo, a bym mial jakies odniesienie. Boje sie, ze tutaj jest inny model bieznika i moze na mokrej nawierzchni gwizdac. Bo mialem Qadraxery 2 i tam bylo to mocno slyszalne. 

 

Navigatory 2 miałem na wcześniejszych samochodach, co za g***no 😄 - N3 są od nich ze 3 nieba lepsze. I nie głośniejsze.
Aha - na mokrym nie gwiżdżą, w tym przodowały Vredesteiny ;) 

Edytowane przez jfidelk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  :)

Zdecydowałem sie naviagory 3 bo to była jedyna sensowna opcja.

Kupując samochód wyszło że potrzebuje dwóch kompletów opon. Zimowe na felgach to szkoda gadać. Letnie trochę lepiej, tylne 9 letnie z mocnymi uszkodzeniami ścianek, przednie lepiej, ale mieszane bo jedna z 16 druga z 17 i trochę sparciałe.

Kupno dwóch kompletów opon było kompletnie nie opłacalne. Kupiłem dwie sztuki N3 które poszły na przód, a te przednie letnie poszły na tył. Lato na nich jeszcze przelatam a na jesień dokupię kolejne 2szt N3. W ten sposób będę mógł zrobić test jak 1 sezon letni wpłynie na N3, bo najpierw będę miał je na przodzie porobię jakieś testy i potem te nowe które kupię na jesień, założę na przód i powtórzę testy. N3 po 1 sezonie letnim vs N3 nowy, w warunkach jesienno zimowych.

Na razie przejechałem na nich jakieś grosze typu 500km głównie sucho wiosennie, to wszystko ok. Raz miałem silny deszcz jazda normalna to bez problemów no i teraz zaczynają się upały. Przede mną za chwilę trasa 1200km, fajnie było by trafić na 30 stopni upałów i jakieś oberwanie chmury, aby zobaczyć jak zachowa się nagrzana do około 55-60*C ta opona gdy spotka się z wodą, czy w ogóle w takich temperaturach.
Z wyglądu są bardzo fajne. Mam 13 tydzień 2022r produkcję. Auto 1255kg masy 101KM i 240 momentu.

Najbardziej obawiam się do jakiego czasu będą kleić, bo jak okaże się że co 2 sezony trzeba będzie kupować nowe kapcie to będzie mijać się to wszystko z celem. Jak kupisz komplet letnich dobrych to masz je na 10 lat bo będą normalnie trzymać na mokrym, zimowe to już różnie, miałem takie co śmietniki po 5 latach jak i takie które mając 9 lat dawały jeszcze radę, ale 5 lat klejenia to gwarant.

Więc jeżeli byśmy wzięli sobie okres 10 lat jazdy samochodem, to musimy kupić 1 komplet letnich i 1 lub 2 komplety zimówek. W przypadku gdy wielesezon będzie trzymał 2 sezony to trzeba będzie kupić 5 kompletów, jak 3 sezony. to 3 komplety. Dochodzi koszt w wulkanizacji aby wymienić opony oraz wyważyć, czego w przypadku kompletów lato zima wystarczy zrobić raz przy montażu tych opon. potem przekłada się całe koła we własnym zakresie. Więc jak ta żywotność będzie niska, bardziej opłacą się sezonówki.
Z tym że u mnie mało kilometrów się robi, aby raz dwa razy w roku dłuższa trasa a tak to po mieście.

1654892359658.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2022 o 21:45, jfidelk napisał:

 

Nie są rewelacyjnie ciche, ale to raczej przeciętny poziom wielosezonówek, które z reguły są dosyć głośne, niż jakaś wyjątkowa hałaśliwość. 

Inna sprawa, że mam je założone do niezbyt cichego auta (Fabia I), więc w zasadzie to nie wybijają się ponad resztę hałasów (ale hałasy się sumują, nie zagłuszają, więc wpływ na ogólny poziom hałasu mają).

Oczywiście na początku, jak każde opony, były super cichutkie, rewelacja. Obecnie, po około 3kkm hałasują już bardziej, ale to naturalna kolej rzeczy :nie_wiem:

Aha - przy wyższych temperaturach pojawił się stały problem wielosezonówek - piszczą na gładkich nawierzchniach (parkingi itp.). Ten objaw nie występuje jak do tej pory tylko w Michelinach CC+, a jeżdziłem już na naprawdę wielu, bo wielosezonówek używam od 15 lat.

MIałem je też kupić, ale żona mnie zyeeeeeee i kupiłem właśnie Michały CC2, CC1 były cichsze moim zdaniem. Ale nawet ich jeszcze nie dotarłem i fakt crossclimaty nawet teraz jak jest pod 30 stopni nic nie piszczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
W dniu 24.01.2021 o 20:06, aviator napisał:

Na oko wygląda jak GY Vector 4seasons II gen., które u mnie się sprawdzają do 40-45 tys. przebiegu jako prawdziwie całoroczne (z wyjazdami w lekkie górki typu Krynica Zdrój czy jazda po słabo odśnieżonej Sądecczyznie). Pytanie, czy tam jest taka sama mieszanka jak w Goodyearach? :hmm:

W każdym razie moim zdaniem opona ciekawa i potencjalnie dużo fajniejsza od Firestone Multiseason 2, które założyłem żonie do Yarisa i które są mniej pewne na nieodśnieżonej nawierzchni od GY V4s IIgen.

Edytowane przez MasarzErotyczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.