Skocz do zawartości

Alternatywa dla 500-ki?


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Maciej__ napisał:

 

NIe mam pojecia, ale od tego jest AC zeby sie nie przejmowac :ok:

Mysle, ze predzej wezma Mazde niz C3 jesli chodzi o ryzyko kradziezy ;]

 

Chyba, że to regionalizmy - u nas zawsze chętniej brali małego Francuzika. A na drugim miejscu to chyba audi.  Ubezpieczenie to jedno ale jak Ci uszkodzą coś a nie zdążą ukraść..., albo jak w środku masz jednak zawsze coś wartościowego to po co sobie robić problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Danielpoz. napisał:

Co można trzymać wartościowego w aucie?  

 

Mojemu szefowi dżwignęli samochód z walizką w której było 100 tys E i złota za kilkanaście kafli.

Co ciekawe wszystko było w bagażniku niewidoczne, a auto to merc z 2008r. Nieźle im sie trafiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/26/2021 at 3:09 PM, bergerac said:

miałeś jazdy testowe silnikiem o tej mocy ?

 

Wracalem nim dzisiaj jakies 200km z salonu ;)

Dramatu nie ma, do 70-80km/h jakos tam sie nawet zbiera, 120-130km/h na tempomacie tez trzyma bez problemu i jeszcze da sie sluchac radia.

Zeby cos wyprzedzic to oczywiscie redukcja do 3-ki i ciagniemy pod czerwone pole ;]

Z calej trasy spalil 5/100, gdzie polowa to DK a polowa S-ka. Fiat, ktorym wracala zona spalil 6/100 bo z ciekawosci wyzerowalem kompy przed startem.

Jako podstawowe auto do domu to raczej za slabe, ale juz drugie na dojazdy do pracy spokojnie wystarcza.

Od biedy 1-2 razy na urlop tez by tym w 2 osoby pojechal :ok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, blue_ said:

 

Mojemu szefowi dżwignęli samochód z walizką w której było 100 tys E i złota za kilkanaście kafli.

Co ciekawe wszystko było w bagażniku niewidoczne, a auto to merc z 2008r. Nieźle im sie trafiło

 

Glupich nie sieja :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blue_ napisał:

Jechał po nową koparkę dla mnie. Zatrzymał się na chwile na kawe i taki numer

Musieli czekać na tego typu frajera  pokazywali ostatnio jak się robi takie numery np. na stacjach benzynowych - kradzieże z aut.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2021 o 16:42, Danielpoz. napisał:

Co można trzymać wartościowego w aucie?  

 

Sprzęt sportowy (np. moja żona jeździecki -  czasem wozi nawet siodło), narzędzia, ciuchy, inna sprawa to rzeczy osobiste, do tego klucze do domu, piloty do bramy, garażu, pracy. Czasem jakieś dokumenty. Szkoda tracić coś ważnego dla nas co dla złodzieja samochodu nie ma żadnej wartości i pójdzie w kosz

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yack napisał:

 

Sprzęt sportowy (np. moja żona jeździecki -  czasem wozi nawet siodło), narzędzia, ciuchy, inna sprawa to rzeczy osobiste, do tego klucze do domu, piloty do bramy, garażu, pracy. Czasem jakieś dokumenty. Szkoda tracić coś ważnego dla nas co dla złodzieja samochodu nie ma żadnej wartości i pójdzie w kosz

Skoro szkoda tracić to nie zostawiać tego co dla nas cenne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, yack said:

 

Sprzęt sportowy (np. moja żona jeździecki -  czasem wozi nawet siodło), narzędzia, ciuchy, inna sprawa to rzeczy osobiste, do tego klucze do domu, piloty do bramy, garażu, pracy. Czasem jakieś dokumenty. Szkoda tracić coś ważnego dla nas co dla złodzieja samochodu nie ma żadnej wartości i pójdzie w kosz

 

I zostawia to wszystko na wierzchu? Szczerze mowiac to nie slyszalem o wlamaniach do samochodu od dobrych kilku, jak nie nastu lat.

Nie zostawiam samochodu na noc w nieciekawych okolicach i tyle. A juz na pewno nie uzalezniam od tego wyboru modelu bo to dosc abstrakycjne ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał:

 

I zostawia to wszystko na wierzchu? Szczerze mowiac to nie slyszalem o wlamaniach do samochodu od dobrych kilku, jak nie nastu lat.

Nie zostawiam samochodu na noc w nieciekawych okolicach i tyle. A juz na pewno nie uzalezniam od tego wyboru modelu bo to dosc abstrakycjne ;]

 

A gdzie trzymasz klucze od domu? Nie zostawiasz kluczy czy pilota od bramy w samochodzie ? Wracasz od księgowej, ze skarbówki czy od burmistrza, masz ...nie wiem, potwierdzenie wysłania pita, cokolwiek.  Po drodze wjeżdżasz do żabki po chleb. Serio - wysiadając z samochodu zabieracie wszystko ze sobą? Wasze kobiety również ? Fotelik dla dziecka też ?

 

Nie, ja nie mówię o włamaniu do samochodu po to co tam jest - rzeczywiście ostatnie takie włamanie w samochodzie rodzinnym mieliśmy ze 3 lata temu ale to przez nawalonego sąsiada. Chodziło mi o kradzież auta a przy okazji czegoś co w nim jest. To u nas nadal zdarza się często, ostatnio jakiemuś sąsiadowi Q7 w nocy zawinęli

 

edit: co do zostawiania samochodu w dziwnych miejscach - często łażę po lesie i samochód zostawiam na leśnych parkingach. O subaru jestem spokojny ale gdybym miał audi to nie wiem czy nie zabierałbym chociaż kluczy od domu ze sobą :) 

Edytowane przez yack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, yack said:

A gdzie trzymasz klucze od domu? Nie zostawiasz kluczy czy pilota od bramy w samochodzie ? Wracasz od księgowej, ze skarbówki czy od burmistrza, masz ...nie wiem, potwierdzenie wysłania pita, cokolwiek.  Po drodze wjeżdżasz do żabki po chleb. Serio - wysiadając z samochodu zabieracie wszystko ze sobą? Wasze kobiety również ? Fotelik dla dziecka też ?

 

 

Ja to wszystko trzymam w samochodzi, bo zwyczajnie ryzyko kradziezy wg mnie jest pomijalnie male...

Nie zawracam sobie zwyczajnie czyms takim glowy :ok:

Jak beda chcieli ukrasc to ukradna, niezaleznie czy to Opel, Mazda czy moze BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ale dla mnie nieistotne :ok:

Jak chcesz to mozesz studiowac statystyki kradziezy przed zakupem, mnie nic do tego.

 

Tak tak, ja Cię nie zmuszam ani nawet nie nakłaniam :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2021 o 03:19, rwIcIk napisał:

Musieli czekać na tego typu frajera 

 

Nikt nie czekał, bo nikt nie mógł wiedzieć o tym.

Wczoraj ich złapała policja za prędkość. Okazało się, że ukradli to auto dla zabawy. Łebki po 20 lat. Do bagażnika nawet nie zajrzeli. Kasa nietknięta

  • Lubię to 1
  • Haha 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nikt nie czekał, bo nikt nie mógł wiedzieć o tym.
Wczoraj ich złapała policja za prędkość. Okazało się, że ukradli to auto dla zabawy. Łebki po 20 lat. Do bagażnika nawet nie zajrzeli. Kasa nietknięta
Dla zabawy? Czyżby kluczyki zostały w stacyjce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zamknięty na parkingu przed blokiem. Tak powiedzieli, że ukradli dla zabawy. Nie karani wcześniej
Myślałem, że jadąc po koparkę zatrzymał się gdzieś do sklepu po bułkę, a on pod blokiem w aucie trzymał tyle kasy. Dodaj, że w nocy to nie mam pytań hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rado_ napisał:

Myślałem, że jadąc po koparkę zatrzymał się gdzieś do sklepu po bułkę, a on pod blokiem w aucie trzymał tyle kasy. Dodaj, że w nocy to nie mam pytań hehe

 

W południe. Po drodze zatrzymał sie do swojego mieszkania na kawe. Godzine mu to zajęło. No ale nic. Sprawa zakończyła sie pomyślnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2021 o 23:22, blue_ napisał:

Jechał po nową koparkę dla mnie. Zatrzymał się na chwile na kawe i taki numer

Tą koparkę to kumam z dziupli miał odebrać?

Musiał ktoś sprzedać temat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, blue_ napisał:

Nikt nie czekał, bo nikt nie mógł wiedzieć o tym.

Może i gnojki dla zabawy ukradli, ale weź takich bajek nie opowiadaj.

Jechał po koparkę za 100k euro z gotówką w walizce i poza nim nikt o tym nie wiedział, nawet ten co sprzedawał. ;l

 

PS. Mój brat, jadąc kiedyś do Niemiec po maszyny, za 40k euro przy sobie przesiedział 24h w areszcie, zanim niemiecka policja potwierdziła po co mu ta kasa.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.02.2021 o 21:35, Maciej__ napisał:

 

Wracalem nim dzisiaj jakies 200km z salonu ;)

Dramatu nie ma, do 70-80km/h jakos tam sie nawet zbiera, 120-130km/h na tempomacie tez trzyma bez problemu i jeszcze da sie sluchac radia.

Zeby cos wyprzedzic to oczywiscie redukcja do 3-ki i ciagniemy pod czerwone pole ;]

Z calej trasy spalil 5/100, gdzie polowa to DK a polowa S-ka. Fiat, ktorym wracala zona spalil 6/100 bo z ciekawosci wyzerowalem kompy przed startem.

Jako podstawowe auto do domu to raczej za slabe, ale juz drugie na dojazdy do pracy spokojnie wystarcza.

Od biedy 1-2 razy na urlop tez by tym w 2 osoby pojechal :ok:

 

Próbowaliście wersję 110KM?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, dirkdiggler said:

Próbowaliście wersję 110KM?

 

Nie jezdzilismy wersja 110KM bo i tak nie bylo nic w naszym budzecie na wyprzedazy rocznika.

Bylo kilka 110-ek ale z automatem, za ok 70k PLN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukamy teraz auta w podobnych kryteriach dla żony.Tyle że już nie chcemy wolnossącego silnika

 

Pozostało na placu boju C3 110 Shine man za 65kpln ; Clio 5 ZEN za ok 63 i Fiesta 1,0ecoboost za ok 65k.

Wszystkie auta z 2020 z wyprzedaży rocznika.

 

Konkretne oferty:

 

Fiesta kusi grzaną szybą, kierownicą i fotelami. https://www.otomoto.pl/oferta/ford-fiesta-titanium-1-0-ecoboost-95-km-od-reki-wlokniarzy-144-ID6Dt6gy.html

C3 shine jest pod ręką u nas i pasuje kolorystycznie żonie 🙃  https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c3-110km-najwyzsza-wersja-ID6DD7bC.html

A clio, jest fajne po prostu choć zachwalana miękka deska jest dopier w wersji Intense.   https://www.otomoto.pl/oferta/renault-clio-zen-tce-90-g-2021-salon-wyprzedaz-2020-samochod-od-reki-ID6DBHiD.html

 

Zobaczymy w tym tygodniu co z tego wyjdzie. Czekam na oferty indywidualne i wtedy się pewnie wybierze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, dirkdiggler said:

Też szukamy teraz auta w podobnych kryteriach dla żony.Tyle że już nie chcemy wolnossącego silnika

 

Pozostało na placu boju C3 110 Shine man za 65kpln ; Clio 5 ZEN za ok 63 i Fiesta 1,0ecoboost za ok 65k.

Wszystkie auta z 2020 z wyprzedaży rocznika.

 

Konkretne oferty:

 

Fiesta kusi grzaną szybą, kierownicą i fotelami. https://www.otomoto.pl/oferta/ford-fiesta-titanium-1-0-ecoboost-95-km-od-reki-wlokniarzy-144-ID6Dt6gy.html

C3 shine jest pod ręką u nas i pasuje kolorystycznie żonie 🙃  https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c3-110km-najwyzsza-wersja-ID6DD7bC.html

A clio, jest fajne po prostu choć zachwalana miękka deska jest dopier w wersji Intense.   https://www.otomoto.pl/oferta/renault-clio-zen-tce-90-g-2021-salon-wyprzedaz-2020-samochod-od-reki-ID6DBHiD.html

 

Zobaczymy w tym tygodniu co z tego wyjdzie. Czekam na oferty indywidualne i wtedy się pewnie wybierze.

 

 

110 Shine za 65k PLN to wg mnie dobra cena :ok:

Szczegolnie,  ze to z ogloszenia ma dodatkowo tapicerke Emerald za 1,8kPLN i monitorowanie martwego pola w lusterkach.

Jesli chodzi o Clio to zona odrzucila ze wzgledu na wnetrze, ktore jest szare i nudne, aczkowliek ma chyba najwiecej systemow bezpieczenstwa w strandardzie.

Fiesty nawet nie ogladalismy, bo sie nie podobala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podpytam jeszcze
 
Braliście jakiś pakiet serwisowy czy przedłużoną gwarancję w C3?
Coś tam warto dorzucić u dealera?
 
No i jak
Jak te lampy led w świecą w nocy w C3?
 
Braliśmy przedłużenie gwarancji do 5 lat i 70kkm za 850 PLN. Dolozyli jeszcze od siebie 2 komplety dywaników i to w sumie tyle.
Światła świeca wg mnie bardzo fajnie :ok:
W porównaniu z halogenowymi to dzień do nocy...
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dirkdiggler napisał:

Też szukamy teraz auta w podobnych kryteriach dla żony.Tyle że już nie chcemy wolnossącego silnika

Polecam zerknąć na Kia Stonic. Od dwóch miesięcy takiego mam i bardzo fajnie się jeździ. Silnik 1.0T

Edytowane przez angrius
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, angrius said:

Polecam zerknąć na Kia Stonic. Od dwóch miesięcy takiego mam i bardzo fajnie się jeździ. Silnik 1.0T

 

Autto fajne ale sporo wieksze, w porownaniu z takim C3 czy Clio.

No i poniewaz to modny crossover to cena + 10-15kPLN min ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Autto fajne ale sporo wieksze, w porownaniu z takim C3 czy Clio.

No i poniewaz to modny crossover to cena + 10-15kPLN min ;)

Kia Stonic mierzy 414,0 cm długości, 176,0 cm szerokości (bez lusterek) i 152,0 cm wysokości. Jej rozstaw osi to 258,0 cm

 

Clio V

Długość 4050 mm

Szerokość od 1798 mm do 1988 mm

Rozstaw osi 2583 mm

Wysokość od 1440 mm do 1979  mm

 

C3

Trzecie wcielenie Citroena C3 mierzy 399,6 cm długości, 174,9 cm szerokości (bez lusterek) i 147,4 cm wysokości. Rozstaw osi wynosi 253,9 cm

 

Czy Stonic jest sporo większy? Moim zdaniem nie. Ale "sporo" to pojęcie względne. Moja żona mówi, że siedzi jej się w Stonic tak samo dobrze jak w clio 3,ktorym wcześniej jeździła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, angrius said:

Kia Stonic mierzy 414,0 cm długości, 176,0 cm szerokości (bez lusterek) i 152,0 cm wysokości. Jej rozstaw osi to 258,0 cm

 

Clio V

Długość 4050 mm

Szerokość od 1798 mm do 1988 mm

Rozstaw osi 2583 mm

Wysokość od 1440 mm do 1979  mm

 

C3

Trzecie wcielenie Citroena C3 mierzy 399,6 cm długości, 174,9 cm szerokości (bez lusterek) i 147,4 cm wysokości. Rozstaw osi wynosi 253,9 cm

 

Czy Stonic jest sporo większy? Moim zdaniem nie. Ale "sporo" to pojęcie względne. Moja żona mówi, że siedzi jej się w Stonic tak samo dobrze jak w clio 3,ktorym wcześniej jeździła 

 

Jak sie przesiadasz z Clio to moze nie jest duza roznica ;)

Moja zona sie przesiadala z 500-ki, a to juz ponad pol metra wiecej ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Jak sie przesiadasz z Clio to moze nie jest duza roznica ;)

Moja zona sie przesiadala z 500-ki, a to juz ponad pol metra wiecej ;]

 

Ja się przesiadłem z citroena c5 do Stonica... To sobie pomyśl co ja czuję 😆 a tak poważnie, to porównując kabinę c5 mk3 i Stonica nie widzę dużej różnicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.