Jump to content

Jak najestetyczniej ukryć wkręty w desce?

Recommended Posts

Kit? Akryl? Szpachla? Gips? Gładź wykończeniowa? Zaślepki?

Poziom utrudniony, bo deska z wypukłymi słojami. Biała, farba akrylowa.

Sam, na gładkim drewnie, maskowałem do tej pory jedynie kitem, ale zaczął się kruszyć po jednym sezonie na zewnątrz. I impregnat też krył go inaczej niż surowe drewno. Może kit nieodpowiedni, nie wiem.

IMG_20201127_173756.jpg

IMG_20201127_173805.jpg

Jedyne co mi przychodzi do głowy to szpachowka i mozolne rzeźbienie w niej tak by była ciągłość słojów.

11 godzin temu, DamianB napisał:

Sam, na gładkim drewnie, maskowałem do tej pory jedynie kitem, ale zaczął się kruszyć po jednym sezonie na zewnątrz. I impregnat też krył go inaczej niż surowe drewno. Może kit nieodpowiedni, nie wiem.

IMG_20201127_173756.jpg

IMG_20201127_173805.jpg

Źle to zrobileś, najpierw powinno się naciąć dłutem wiór bez jego odrywania. Pod nim nawiercić tak jak zrobiłeś na zdjęciu, a następnie przykleić ten wiór z powrotem dociskając drewienkiem i ściekiem stolarskim. Lekko całość przeszlifować papierkiem ściernym i pomalować. Nic nie ma prawa widać. 

• Like 6
  • Thanks 1
12 minut temu, sadlos napisał:

Źle to zrobileś, najpierw powinno się naciąć dłutem wiór bez jego odrywania. Pod nim nawiercić tak jak zrobiłeś na zdjęciu, a następnie przykleić ten wiór z powrotem dociskając drewienkiem i ściekiem stolarskim. Lekko całość przeszlifować papierkiem ściernym i pomalować. Nic nie ma prawa widać. 

Nie o to pytałem. Daj wehikuł czasu, to poprawię. ;)

Myślę, że za pierwszym razem bym takiego efektu nie osiągnął, skoro jakiś stolarz na YT nawet musiał ćwiczyć tę technikę. Więc wracajcie do tematu i odpowiadać na zadane pytanie :mlotek:

• Like 3
  • Haha 1
9 godzin temu, DamianB napisał:

Wewnątrz, deska przykręcona do ściany, z haczykami na kurtki

Ja zrobiłem nieco prościej, mianowicie ukryłem wkręty pod haczykami ;) Szkoda, że już pomalowane, bo bez malowania całości nie da się tego ukryć.

Najtrwalej to żywica epoksydowa, obróbka a potem malowanie, najładniej to pył drzewny i klej.

Są jeszcze zaślepki wpychane w łeb wkręta plastikowe, albo naklejki takie małe okrągłe. 

Naklejki znam, może na nich się skończy jak chęci zabraknie na coś bardziej skomplikowanego.
Kombinowałem nad ukryciem pod haczykami, ale nie zgadzało się rozłożenie w żadną stronę :)

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

16 minutes ago, DamianB said:

Naklejki znam, może na nich się skończy jak chęci zabraknie na coś bardziej skomplikowanego.
Kombinowałem nad ukryciem pod haczykami, ale nie zgadzało się rozłożenie w żadną stronę :)

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

Przyzwyczaic sie, po tygodniu nie bedziesz na to zwracal uwagi ;]

• Like 1
  • Thanks 1
W dniu 29.11.2020 o 00:15, DamianB napisał:

http://www.panfleks.pl/laczenie-drewna-cz-2-jak-ukryc-wkrety/