Skocz do zawartości

Caddy, Kangoo a może Fiorino?


Truecolor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moj wysluzony kangur, skonczyl 20 lat. Mimo że technicznie to auto jest bez zarzutu i ma nawet sprawną klimę to jednak ruda zjada go od dołu coraz mocniej, Następnego przeglądu raczej nie przejdzie.

Potrzebuje coś za niego do firmy. Nie musi być koniecznie jako ciężarówka, może być osobowy - ba- warto żeby miał tylną kanapę bo czasem będę woził tym dzieciaki po drodze do roboty.

Budżet - 25tyś (brutto). 

Pailwo - tylko benzyniak.

Boczne drzwi konieczne. 

Rocznik od 2008 w gore.

Z przejrzenia na szybko ogłoszeń z tego budżetu to mam do wyboru poleasingowe Fiaty Fiorino - niestety bardzo trudno znaleźć takiego z siedzeniami z tyłu i do tego w benzynie. 

Mogę kupić też Caddy- jest sporo benzyn- jednak te auta są drogie i w tej kasie dostane takiego 10-12 latka. A za 20tys mogę kupic 4-5 letniego Fiorino....

Może ktoś jeszcze coś doradzi? 

Ważne żeby siedzenia tylne łatwo się składały i paka miała przynajmniej 150cm długości jak w kangoo. 

Kangury, boxery itp w ogłoszeniach to 95% diesle. 

Edytowane przez Truecolor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiorino to małe auto, odpowiednikiem kangura jest doblo

A boxer to znowu dużo większe auto, tutaj powinien być partner/berlingo

Niestety w tej klasie z benzyną ciężko

 

A jakie masz silniki w caddy ?

I czemu nie diesel, 1.6hdi z psa to udany silnik :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej z tym budżetem iść w leasing jak masz DG?

Może tania Dacia Doker?

https://www.otomoto.pl/oferta/dacia-dokker-dokker-1-6-lpg-84km-laureate-stag-serwisowany-bez-wkladu-fv23-ID6DhUhc.html

Edytowane przez robciolas
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel nie bo :

-śmierdzi

-robie krótkie trasy, auto czasem stoi przez tydzien - w zimę potem nie chce odpalać

-koszty napraw są 4 razy wyższe niż w benzyniakach

-mają 4 razy wieksze przebiegi

-awaryjność - ilekroć mialem diesla a mialem kiedys wiele to zawsze byly problemy

 

Qubo to fajne auto ale to chyba fiorino z dodatkowymi drzwiami tak ? Nie ogladalem go w srodku ale jesli jest mniejsze niz kangur to rzeczywiscie odpada.

 

Caddy mi sie podoba mimo może starszej budy bo jest duże i są dostepne u nas na rynku silniki benzynowe np 1.4

 

Leasingu nie chce, auto chce na wlasność.

Edytowane przez Truecolor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie popatrz na dacie, będzie najmłodsza

PSA miało 1.6 benzynę, ale to słynny silnik BMW+PSA, niby po 2010 poprawiony

 

ten 1.4 nie będzie za słaby do takiego auta ?

trochę jeździłem berlingo 1.6HDI 90 i 100KM i szału nie było a to TD więc zupełnie inne odczucia 

jest też 1.6 MPI i to będzie lepszy wybór IMO

 

choć trochę nie rozumiem oporu do HDI, to IMO udany silnik i bardzo popularny 

sam jestem zwolennikiem noPB, ale w tym segmencie ciężko z noPB, więc może lepiej szukać diesla z historią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.