Skocz do zawartości

PASSAT sedan R.I.P forever od 2023 czyli jak Skoda zjadła VW


lucash

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Dark_Knight napisał:

 

A co Ci ten start-stop przeszkadza? Ja się tak do tego przyzwyczaiłem, że przestałem wręcz zauważać.

 

 

Za wolno się załącza jak chcę wyjechać z podporządkowanej. Tracę co najmniej sekundę. Wtedy już nie da się wyjechać.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, twinsen napisał:

 

Za wolno się załącza jak chcę wyjechać z podporządkowanej. Tracę co najmniej sekundę. Wtedy już nie da się wyjechać.

Dodatkowo w dieslu działa to strasznie nerwowo, w benzynie malina jest. 

Edytowane przez johny
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, johny napisał:

Dodatkowo w dieslu działa to strasznie nerwowo, w benzynie malina jest. 

 

To byłoby spoko, gdyby było opóźnienie wyłączenia powiedzmy 10-20 sekund. To większość sytuacji by rozwiązywało.

A tak to ja nie chcę wymysłu ekoterrorystów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, johny napisał:

Dodatkowo w dieslu działa to strasznie nerwowo, w benzynie malina jest. 

Jeździłem i benzyną i jeżdżę dieslem z s/s.

W benzynie niezauważalny, a w dieslu jednak szarpie budą ;]

Dochodzi opóźnienie. No i po ponad 3 latach u mnie wyłącza na krótko ... może słabszy akumulator. Więc np. przejeździe kolejkowym wolę wyłączyć z kluczyka.

W Tucsonach dezaktywują s/s wkładając zapałkę w przycisk i blokując go ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, rwIcIk said:

W Tucsonach dezaktywują s/s wkładając zapałkę w przycisk i blokując go ;]

 

 

W Mazdzie wystarczy ustawic nawiew tylko na szybe i wtedy SS sie nie zalacza ;]

A, ze ja tak jezdze przez 90% czasu to problem sie rozwiazal sam :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

W Mazdzie wystarczy ustawic nawiew tylko na szybe i wtedy SS sie nie zalacza ;]

A, ze ja tak jezdze przez 90% czasu to problem sie rozwiazal sam :ok:

 

Odparowywanie :ok:

U mnie jest osobny przycisk, ale wtedy mocno wentylatorem dmucha.

Jeżdżę na auto - lubię jak dmucha wszędzie, umiarkowanie, na nogi też :ok:

Muszę spróbować z tą zapałką ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, twinsen napisał:

 

Za wolno się załącza jak chcę wyjechać z podporządkowanej. Tracę co najmniej sekundę. Wtedy już nie da się wyjechać.

 

Ja myślę że masz coś popsute i powinieneś zażądać od ASO żeby to naprawili.

:jem:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, twinsen napisał:

Nie, tak to działa w VW. On już jak dojeżdża do skrzyżowania, to już wyłącza jak się jeszcze toczy.

 

No. Zażądaj więc żeby to też naprawili.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/30/2020 at 3:42 PM, Dark_Knight said:

 

W Europie liczba aut terenowych rośnie tak samo szybko jak maleje liczba miejsc, w które można nimi pojechać.

:(

 

Zamieszkaj gdzies za miastem, w jakiejs biednej gminie, ktorej nie stac od lat na polozenie 2 km asfaltu na nowym osiedlu. Bedziesz mial rajd safari na codzien, raz piaszczysty, raz blotnisty;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, 29 napisał:

Zamieszkaj gdzies za miastem, w jakiejs biednej gminie, ktorej nie stac od lat na polozenie 2 km asfaltu na nowym osiedlu. Bedziesz mial rajd safari na codzien, raz piaszczysty, raz blotnisty;]

 

Właściciele drogich SUVów nie mieszkają w biednych miejscach. Kolejny paradoks.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Dark_Knight said:

 

Właściciele drogich SUVów nie mieszkają w biednych miejscach. Kolejny paradoks.

 

Biedna to jest gmina, cala reszta jest bogata, inaczej by tam nie zamieszkali;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/2/2020 at 9:44 AM, Dark_Knight said:

 

Z ciekawości skonfigurowałem sobie takiego kombiaka. Wersja Elegance, nie jakoś bardzo skromnie ale też bez wypasów - żadnych tam szklanych dachów, klimatyzowanych siedzeń czy innych wodotrysków, po prostu dodałem promocyjne pakiety, lepsze audio i funkcje związane z bezpieczeństwem. Wynik? 259 tysięcy.

;l

 

musze koleżnke co sobie T-roc kupiła dopytać ile dała za 1.5 dsg  ;l 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, johny napisał:

Dodatkowo w dieslu działa to strasznie nerwowo, w benzynie malina jest. 

Nie zawsze. W XC70 przy 2.4D działało to super, bez przesadnej zwłoki, bez szarpnięć czy drgań. Czasem zamieniałem się z kolegą na jego Passata CC z 2.0TDI i tam działało to rzeczywiście słabo. Może VAG z tego co pisze @twinsen dalej tego nie ogarnął przy TDI. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mokrii napisał:

musze koleżnke co sobie T-roc kupiła dopytać ile dała za 1.5 dsg  ;l 

 

Popatrzyłem w konfigurator i taka wersja, z jakiej byłaby zadowolona moja żona to 150k.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Na koniec życia Passka sedana wypuszczają go w c2c2 mondstein grau bez dopłaty. Ten sam kolor co kombiaki w Rkach.  

 

Widział może ktoś sedana w tym kolorze? Nie ma żadnego zdjęcia w necie czy nawet w katalogu Paska na 21/22. 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Komuś pojawią się świst?

 

Nie. Ktoś kupił i pół roku później zauważył, że nie mają ramek a on wolałby z ramkami.

Poszukaj, był wątek.

;l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dark_Knight napisał:

 

Nie. Ktoś kupił i pół roku później zauważył, że nie mają ramek a on wolałby z ramkami.

Poszukaj, był wątek.

;l

 

To było raczej, że zorientował się o braku ramek w momencie gdy o mały włos nie stłukł szyby podczas otwierania drzwi w garażu🤣 Czy jakoś tak 😂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2021 o 11:44, chojny napisał:

Na koniec życia Passka sedana wypuszczają go w c2c2 mondstein grau bez dopłaty. Ten sam kolor co kombiaki w Rkach.  

 

Widział może ktoś sedana w tym kolorze? Nie ma żadnego zdjęcia w necie czy nawet w katalogu Paska na 21/22. 

 

 

Ej, ktoś coś? Bo mi teściu wierci dziurę w brzuchu jak wygląda to auto a nikt nie wie. :(

 

@twinsen a jak Ci się ten kolor spisuje w kombiwarze? Brudzi się, trzeba często myć, jest jakiś delikatniejszy niż metalik, znudził Ci się już? 

 

Widzę że teraz to wszystko co popadnie w nim malują... ktoś ma doświadczenia? 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, chojny said:

 

 

Ej, ktoś coś? Bo mi teściu wierci dziurę w brzuchu jak wygląda to auto a nikt nie wie. :(

 

@twinsen a jak Ci się ten kolor spisuje? Brudzi się, trzeba często myć, jest jakiś delikatniejszy niż metalik, znudził Ci się już? 

 

Pokaz mu Arteona w tym kolorze, moze sie nie zorientuje ;]

A skad w ogole pomysl, ze sedan mialby wygladac jakos inaczej niz kombi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Pokaz mu Arteona w tym kolorze, moze sie nie zorientuje ;]

A skad w ogole pomysl, ze sedan mialby wygladac jakos inaczej niz kombi?

 

Gdyż ponieważ, zazwyczaj są to Rki, które wyglądają bardzo fajnie a nie ma zdjęć zwykłego auta w tym kolorze. 

 

Ale już po ptokach, bo nawet się już nie da skonfigurować sedana, właśnie rozmawiałem z "moim" dilerem i faktycznie nie ma możliwości konfiguracji, więc nastąpiło R.I.P dla Passata sedana... 

 

 

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2021 o 09:12, chojny napisał:

@twinsen a jak Ci się ten kolor spisuje w kombiwarze? Brudzi się, trzeba często myć, jest jakiś delikatniejszy niż metalik, znudził Ci się już? 

 

Kolor jest intrygujący. Mimo że niektórzy się śmieją że to auto w podkładzie, szczególnie paniom podoba się to malowanie i czarny dach :serducha:

Jako że jest to szary, to nie brudzi się (nie widać tak od razu) jak każdy inny kolor. No bo generalnie jak auta się brudzą to raczej na szaro ;] 

Nie znudził mi się, bo ja mam tak że jak dostanę to co chcę i mi odpowiada, zapominam o tym i sobie używam ;] 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, twinsen napisał:

 

Kolor jest intrygujący. Mimo że niektórzy się śmieją że to auto w podkładzie, szczególnie paniom podoba się to malowanie i czarny dach :serducha:

Jako że jest to szary, to nie brudzi się (nie widać tak od razu) jak każdy inny kolor. No bo generalnie jak auta się brudzą to raczej na szaro ;] 

Nie znudził mi się, bo ja mam tak że jak dostanę to co chcę i mi odpowiada, zapominam o tym i sobie używam ;] 

 

Czyli spoko jest. Dzięki. :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, twinsen napisał:

 

Kolor jest intrygujący. Mimo że niektórzy się śmieją że to auto w podkładzie, szczególnie paniom podoba się to malowanie i czarny dach :serducha:

Jako że jest to szary, to nie brudzi się (nie widać tak od razu) jak każdy inny kolor. No bo generalnie jak auta się brudzą to raczej na szaro ;] 

Nie znudził mi się, bo ja mam tak że jak dostanę to co chcę i mi odpowiada, zapominam o tym i sobie używam ;] 

 

Stilo już sprzedałeś czy też Ci nadal odpowiada?

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, twinsen napisał:

Jest autem zastępczym. Stoi i raz na jakiś czas je przejeżdżam. Koszt utrzymania roczny to jakieś 1200. Niewiele.

 

Słusznie, przyda się gdy Passat się zepsuje lub serwis znów będzie walczył z czymś, co jest krzywo a powinno być prosto.

;]

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, bergerac said:

sedan to już archaiczna bryła auta, ostatnio chyba tylko dziadki to kupują. Nie dotyczy aut z górnej półki oczywiście.

Jak każde nadwozie miał plusy.

Acz patrząc po ilości Vectry na ulicach to A było głównie sedan, B było mało liftback, ale sedanów już nie tak dużo więcej, a C to ju myślę że spora przewaga liftback'a. B i C to wygrywało kombi mi się wydaje.

Sedana lubiłem za ciszę od bagażnika i rzeczy tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AstraC napisał:

Jak każde nadwozie miał plusy.

Acz patrząc po ilości Vectry na ulicach to A było głównie sedan, B było mało liftback, ale sedanów już nie tak dużo więcej, a C to ju myślę że spora przewaga liftback'a. B i C to wygrywało kombi mi się wydaje.

Sedana lubiłem za ciszę od bagażnika i rzeczy tam.


 

Sedan, limuzyna to najlepsze nadwozie do długich i wygodnych podróży. Jest najcichsze, wygodne, ekonomiczne, lekkie, świetnie spisuje się na autostradzie jak i na zakrętach. 
 

Minusem jest brak możliwości załadowana po dach i przewożenia gabarytów jak w kombi. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, chojny said:


 

Sedan, limuzyna to najlepsze nadwozie do długich i wygodnych podróży. Jest najcichsze, wygodne, ekonomiczne, lekkie, świetnie spisuje się na autostradzie jak i na zakrętach. 
 

Minusem jest brak możliwości załadowana po dach i przewożenia gabarytów jak w kombi. 

Dokładnie tak, ale wymaga pakowania się w walizki bo te zwykle mieszczą się ok. Natomiast ani gabarytów ani po dach się nie da spakować prawda. Miałem Vectrę C sedan, bagażnik był olbrzymi, ale wózek dziecięcy włożyć to miał szwagier wyzwanie. :lol:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AstraC napisał:

Dokładnie tak, ale wymaga pakowania się w walizki bo te zwykle mieszczą się ok. Natomiast ani gabarytów ani po dach się nie da spakować prawda. Miałem Vectrę C sedan, bagażnik był olbrzymi, ale wózek dziecięcy włożyć to miał szwagier wyzwanie. :lol:


 

Zazwyczach chodzi o 2-3 momenty w roku kiedy do sedana coś by nie weszło. Kombi wyglada lepiej w podniesionych i lifestylowych wersjach. 
 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam passka w 2.0 TDI z 2014 ze start stop i faktycznie czuć jak go załącza natomiast nie przeszkadza mi to, ani chwila opóźnienia w stosunku do ciągle uruchomionego auta, a mam już nastukane ponad 350 k 😉

 

Jedyne co mi przeszkadza to to, że SS włącza się również latem i czasami, przy dużej temperaturze, zaczyna ciepłe powietrze leciec z kratek, bo wyglada na to ze sprężarka jest na pasku. Przeszkadza mi też to, że czasami nie potrafie go rozgryzc, jaki jest algorytm tego, ze sie wlacza, a czasami nie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zolu napisał:

Jedyne co mi przeszkadza to to, że SS włącza się również latem i czasami, przy dużej temperaturze, zaczyna ciepłe powietrze leciec z kratek, bo wyglada na to ze sprężarka jest na pasku. Przeszkadza mi też to, że czasami nie potrafie go rozgryzc, jaki jest algorytm tego, ze sie wlacza, a czasami nie 😉

spróbuj ustawić nawiew tylko na przednią szybę ,  w Suzuki automatycznie dezaktywuje się wtedy SS choć w mild hybrid odpalanie jest całkiem przyjemne i niesłyszane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj ustawić nawiew tylko na przednią szybę ,  w Suzuki automatycznie dezaktywuje się wtedy SS choć w mild hybrid odpalanie jest całkiem przyjemne i niesłyszane 
Dzięki, ale z zasady jeżdżę tylko na Auto. W upały po prostu wyłączam go z guzika jak tego potrzebuje.

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zolu napisał:

Dzięki, ale z zasady jeżdżę tylko na Auto. W upały po prostu wyłączam go z guzika jak tego potrzebuje.

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka
 

 

W Twoim roczniku starczy jedno proste kodowanie i SS masz wyłączone na wieki. To niczemu nie służy, poza zużyciem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 5.11.2021 o 11:44, chojny napisał:

Na koniec życia Passka sedana wypuszczają go w c2c2 mondstein grau bez dopłaty. Ten sam kolor co kombiaki w Rkach.  

 

Widział może ktoś sedana w tym kolorze? Nie ma żadnego zdjęcia w necie czy nawet w katalogu Paska na 21/22. 


 

Dzisiaj upolowałem pierwsza sztukę, mimo fatalnej pogody wygląda ciekawie, jeszcze ciekawsze ile tego będzie na drogach ale obstawiam że niewiele. 
 

 

 

DF239EF4-9B15-4454-B82B-8D71BE334E8A.jpeg

 

40A461AD-CEE3-49CD-B0AB-91F0EA3ED798.jpeg

Edytowane przez chojny
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, chojny napisał:

Dzisiaj upolowałem pierwsza sztukę, mimo fatalnej pogody wygląda ciekawie, jeszcze ciekawsze ile tego będzie na drogach ale obstawiam że niewiele. 

Nawt ładnie wygląda. Coś mi się wydaje że jego wartość wzrośnie z czasem. Zupełnie nie rozumiem rezygnacji z sedan'a. Całkiem ładne autko. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lucash napisał:

Nawt ładnie wygląda. Coś mi się wydaje że jego wartość wzrośnie z czasem. Zupełnie nie rozumiem rezygnacji z sedan'a. Całkiem ładne autko. 

 

Był lift a następnie na kilka miesięcy przed zakończeniem produkcji, w totalnej ciszy i bez rozgłosu, jeszcze wpadło kilka zmian i nowych elementów (logo na samochodzie po zmianach, na kierownicy, napis na klapie w innym rozmiarze, elektroniczne sterowanie klimatronikiem etc.) , więc sztuki z 2021 roku będą na bank poszukiwane a tych z końca produkcji i dodatkowymi zmianami będzie bardzo niewiele. 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:


 

Dzisiaj upolowałem pierwsza sztukę, mimo fatalnej pogody wygląda ciekawie, jeszcze ciekawsze ile tego będzie na drogach ale obstawiam że niewiele. 
 

 

 

DF239EF4-9B15-4454-B82B-8D71BE334E8A.jpeg

 

40A461AD-CEE3-49CD-B0AB-91F0EA3ED798.jpeg

Wyglada jak Passat, chciałoby się rzec jak każdy golf.

Czym się różni od poprzednika?

Przetłoczeniem na wysokości klamek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chojny napisał:

 

Był lift a następnie na kilka miesięcy przed zakończeniem produkcji, w totalnej ciszy i bez rozgłosu, jeszcze wpadło kilka zmian i nowych elementów (logo na samochodzie po zmianach, na kierownicy, napis na klapie w innym rozmiarze, elektroniczne sterowanie klimatronikiem etc.) , więc sztuki z 2021 roku będą na bank poszukiwane a tych z końca produkcji i dodatkowymi zmianami będzie bardzo niewiele. 

Nie podejrzewałem, że jesteś  fanatykiem napisu na klapie w innym rozmiarze. :hehe:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.