Skocz do zawartości

Termin ważności badań technicznych - który wpis ważniejszy ?


DZIDA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w 1 aucie 2 różne terminy ważności badań technicznych: inny na pieczątce w DR a inny w cepik (niestety wcięło mi potwierdzenie papierowe wykonania badań)

Który termin jest wiążący?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, DZIDA said:

 

Mam w 1 aucie 2 różne terminy ważności badań technicznych: inny na pieczątce w DR a inny w cepik (niestety wcięło mi potwierdzenie papierowe wykonania badań)

Który termin jest wiążący?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Wg mnie ten w CEPIK :ok: Przeciez DR wcale nie musisz miec przy sobie ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR jest dokumentem, który musisz posiadać, przy sobie czy nie to inna sprawa. W tej sytuacji woził bym go z sobą.

CEPIK z Twojego punktu widzenia, jako właściciela pojazdu, może nie istnieć.

Ja bym się udał do stacji diagnostycznej, żeby to skorygowali.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, resmiki said:

DR jest dokumentem, który musisz posiadać, przy sobie czy nie to inna sprawa. W tej sytuacji woził bym go z sobą.

CEPIK z Twojego punktu widzenia, jako właściciela pojazdu, może nie istnieć.

Ja bym się udał do stacji diagnostycznej, żeby to skorygowali.

 

 

A jak zgubi dowod, to myslisz ze skad wezma date? ;]

Po to wlasnie jest CEPIK, zeby sobie glowy DR nie zawracac :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał:

 

A jak zgubi dowod, to myslisz ze skad wezma date? ;]

 

 

 

Ale nie zgubił, gdyby zgubił i wyrobił nowy to problem by nie istniał.

Czy moze sugerujesz rozwiazanie, zeby zgubił? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, resmiki said:

 

Ale nie zgubił, gdyby zgubił i wyrobił nowy to problem by nie istniał.

Czy moze sugerujesz rozwiazanie, zeby zgubił? ;]

 

Ja bym to zwyczajnie zignorowal i zrobil przeglad wg terminu z CEPIKu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Ja bym to zwyczajnie zignorowal i zrobil przeglad wg terminu z CEPIKu.

 

A niechby tak termin w dowodzie był wcześniejszy i pomiędzy jednym a drugim ....odpukać... miał stłuczkę? Niechby się potem okazało w trakcie rozwikływania sprawy, ze to w CEPIK jest pomyłka, to co?

Wyprostował bym to wiedząc, ze tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, volf6 napisał:

I co w związku z tym, znaczy z tą stłuczką bez badania:hmm:

 

Czy aby właściciel pojazdu nie stoi wtedy na przegranej pozycji? Pojazd bez badan technicznych nie jest dopuszczony do ruchu.

 

Edit:

"Poruszanie się pojazdem bez ważnego przeglądu technicznego powoduje różne konsekwencje, z których najpoważniejsza pojawia się w sytuacji kolizji drogowej. Wówczas kierowca ma „problemy” nie tylko z policją, ale również ze swoim ubezpieczycielem. Nie jest możliwe na przykład uzyskanie odszkodowań z tytułu AC i NNW komunikacyjnych."

 

https://www.zadluzenia.com/mandat-za-brak-przegladu/

Edytowane przez resmiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DZIDA napisał:


 

 


Rok emoji16.png

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

 

Pewnie pierwszy przegląd nowego pojazdu (znaczy ten po 3 latach) gdzie zasadniczo dają ważność badania na 2 lata ale diagnosta moze też i rok dać:phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pierwszy przegląd nowego pojazdu (znaczy ten po 3 latach) gdzie zasadniczo dają ważność badania na 2 lata ale diagnosta moze też i rok dać:phi:
Auto 10-letnie. Wg DR przegląd się skończył w październiku 2020. Wg cepik jest do października 2021

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DZIDA napisał:

Auto 10-letnie. Wg DR przegląd się skończył w październiku 2020. Wg cepik jest do października 2021 emoji16.png

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Ta pieczątka z przeglądu w dowodzie to wbita przez diagnostę czy bez urząd, bo jak to pierwsze to w rubryce oprócz daty ważności jest też i data badania:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DZIDA napisał:

Auto 10-letnie. Wg DR przegląd się skończył w październiku 2020. Wg cepik jest do października 2021

 

To niech diagnosta wbije kolejną pieczatke z datą waznosci badan 2021 skoro są wazne do tego roku.

Nie słyszałem jednak, zeby na auta 10 letnie dawali wiecej niz na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pieczątka z przeglądu w dowodzie to wbita przez diagnostę czy bez urząd, bo jak to pierwsze to w rubryce oprócz daty ważności jest też i data badania:hmm:
Diagnosta wbił. Wychodzi że do cepik źle wprowadził.
I teraz pytanie robić przegląd czy jeździć aż upłynie termin z cepik?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Masz na to auto AC? Jak nie masz to ja bym jezdzil.
Nie.
Tylko OC.
DR nie wożę. W razie "W" mam aplikację w telefonie z danymi wszystkich moich pojazdów

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

A jak zgubi dowod, to myslisz ze skad wezma date? ;]

Po to wlasnie jest CEPIK, zeby sobie glowy DR nie zawracac :ok:

 

W Cepiku też są różne błędy.

Brat pod koniec sierpnia kupił nowe auto, niedawno z ciekawości zerknął na historię pojazdu i zdębiał - w październiku wpis "zbycie pojazdu" ;)

Kolega na przeglądzie dowiedział się, że skręcał licznik - w Cepiku był wpis (wyższy niż aktualny) z kontroli drogowej na drugim końcu kraju. Nigdy tam nie był. Diagnosta wysłał go na Policję, Policja do diagnosty, jeszcze jakiś urząd.

Z tym błędnym wpisem przebiegu, to w wakacje zatrzymała nas Straż Graniczna i jak widziałem jak strażnik gryzmolił w notesie dane pojazdu i przebieg, to nie dziwię się, jeśli potem wpisują nie takie cyferki jak trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DZIDA napisał:

 

Mam w 1 aucie 2 różne terminy ważności badań technicznych: inny na pieczątce w DR a inny w cepik (niestety wcięło mi potwierdzenie papierowe wykonania badań)

Który termin jest wiążący?

Która jest prawidłowa?

Pytam, bo nie wierzę, że nie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DZIDA napisał:

Diagnosta wbił. Wychodzi że do cepik źle wprowadził.
I teraz pytanie robić przegląd czy jeździć aż upłynie termin z cepik? emoji16.png

Oczywiście, że robić.

Rozważałem kiedyś temat gdy mi po instalacji LPG zapomnieli w DR skrócić przegląd z 3 lat do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, resmiki napisał:

 

Czy aby właściciel pojazdu nie stoi wtedy na przegranej pozycji? Pojazd bez badan technicznych nie jest dopuszczony do ruchu.

 

Edit:

"Poruszanie się pojazdem bez ważnego przeglądu technicznego powoduje różne konsekwencje, z których najpoważniejsza pojawia się w sytuacji kolizji drogowej. Wówczas kierowca ma „problemy” nie tylko z policją, ale również ze swoim ubezpieczycielem. Nie jest możliwe na przykład uzyskanie odszkodowań z tytułu AC i NNW komunikacyjnych."

 

https://www.zadluzenia.com/mandat-za-brak-przegladu/

 

to nie jest takie czarno-białe

 

https://www.salvum.com.pl/strefa-wiedzy/kolizja-samochodu-bez-badania-technicznego-czy-otrzymam-odszkodowanie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Wg mnie ten w CEPIK :ok: Przeciez DR wcale nie musisz miec przy sobie ;]

 

Ja miałem inny przypadek: w nowym aucie miałem wbity pierwszy przegląd po 2 latach od pierwszej rejestracji, zarówno w dowodzie jak i w CEPIKu. Pani w WK się chyba źle rok wpisał, bo auto bylo rejestrowane na początku stycznia. Kapnąłem sie po 8 miesiącach jeżdżenia bez przeglądu;] nie prostowałem już tego.

Edytowane przez dymny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale tu wchodzimy w strefę, kiedy być może trzeba by się bylo za tym "nachodzic"gdyby coś się stało, ale autor wątku może tego zagrożenia uniknąć bo jest świadom w jakiej jest sytuacji.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe:

https://moto.wp.pl/od-1-stycznia-nowe-przepisy-dotyczace-badan-technicznych-kto-zaplaci-wiecej-6581165707066336a

 

Jeżeli się spóźnię o 30 dni na przegląd to płace podwójnie. biorąc pod uwagę że już jestem ponad 30 dni po terminie (wg DR) to jak przyjadę na przegląd w terminie z CEPIK i mnie policzą podwójnie, to wyjdzie normalnie, bo od ostatniego badania minie wtedy 2 lata :]  

 

Podejrzewam ze z tym przepisem to co niektórzy będą celowo przyjeżdżać co 2 lata (albo i rzadziej) skoro i tak zapłacą podwójnie :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DZIDA napisał:

ciekawe:

https://moto.wp.pl/od-1-stycznia-nowe-przepisy-dotyczace-badan-technicznych-kto-zaplaci-wiecej-6581165707066336a

 

Jeżeli się spóźnię o 30 dni na przegląd to płace podwójnie. biorąc pod uwagę że już jestem ponad 30 dni po terminie (wg DR) to jak przyjadę na przegląd w terminie z CEPIK i mnie policzą podwójnie, to wyjdzie normalnie, bo od ostatniego badania minie wtedy 2 lata :]  

 

Kolejny rok czytam o tych niedorobionych pomysłach i ciekaw jestem czym to się skończy. Przez grzeczność nie przytoczę opinii niektórych diagnostów :)

 

8 godzin temu, DZIDA napisał:

Podejrzewam ze z tym przepisem to co niektórzy będą celowo przyjeżdżać co 2 lata (albo i rzadziej) skoro i tak zapłacą podwójnie :] 

 

Wcale bym się nie zdziwił, ale z drugiej strony to niby dlaczego mam dopłacać, skoro się wizyta w warsztacie przedłużyła? Tak, czytałem, podobno będzie można wyrejestrowywać czasowo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, futrzak napisał:

Wcale bym się nie zdziwił, ale z drugiej strony to niby dlaczego mam dopłacać, skoro się wizyta w warsztacie przedłużyła? Tak, czytałem, podobno będzie można wyrejestrowywać czasowo ;]

Tylko w przypadku istotnego uszkodzenia pojazdu i jeszcze trzeba będzie zdeponować tablice i dokumenty i zapłacić 120 zeta.

I to czas-od 3 miesiecy do max. roku. W sumie bezsens:chory:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, volf6 napisał:

Tylko w przypadku istotnego uszkodzenia pojazdu i jeszcze trzeba będzie zdeponować tablice i dokumenty i zapłacić 120 zeta.

I to czas-od 3 miesiecy do max. roku. W sumie bezsens:chory:

 

Przecież to jakieś brednie - kto ma kwalifikować "istotne" itd.? Np. teraz jeden z moich samochodów stoi w warsztacie od lipca i  w zasadzie to żadnego istotnego uszkodzenia nie było. Badania się chyba skończyły. Mam za to dopłacać i bujać się z debilną papierkologią?  To prędzej badania "same" się zrobią. Wolałbym uczciwie pojechać po zakończenie prac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, futrzak napisał:

 

Przecież to jakieś brednie - kto ma kwalifikować "istotne" itd.? Np. teraz jeden z moich samochodów stoi w warsztacie od lipca i  w zasadzie to żadnego istotnego uszkodzenia nie było. Badania się chyba skończyły. Mam za to dopłacać i bujać się z debilną papierkologią?  To prędzej badania "same" się zrobią. Wolałbym uczciwie pojechać po zakończenie prac. 

Wszystko po to aby ludzie z tego nie korzystali-jak widać dla parlamentarzystów bardziej liczy się interes firm ubezpieczeniowych niż wyborców:out:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, volf6 napisał:

Wszystko po to aby ludzie z tego nie korzystali-jak widać dla parlamentarzystów bardziej liczy się interes firm ubezpieczeniowych niż wyborców:out:

 

Papier jest cierpliwy - te pomysły przypominają mi dodatkową tablicę rejestracyjną do platformy rowerowej. Mam z każdym samochodem dymać do WK, wyrabiać kolejną, dopłacać, stać w kolejce do aktualizacji dokumentów itd.? No to jeżdżę z zalaminowanym kartonem, a jak będzie mi się chciało to sobie na alledrogo  zamówię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.