Skocz do zawartości

Złe odcięcie w soczewce po regeneracji odbłyśnika.


stepien2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Oddawałem do regeneracji odbłyśniki Hella classic e55, stare oddałem i dostałem już zregenerowane.

W lampie po stronie kierowcy wszystko gra, po stronie pasażera trzeba obniżyć lampę żeby nie oślepiała kierowców i nie ma tak idealnej linii odcięcia i światło inaczej się układa.

Gość od regeneracji twierdzi że po jego stronie nie może być pomyłki bo on tylko napyla nowy środek i tyle. Że problem może brać się z źle włożonej żarówki, samej żarówki lub szkiełka które jest przed soczewką.

 

Miał ktoś podobną sytuację, ewentualnie co mogę jeszcze sprawdzić.

 

Oczywiście zakład regenerujący zaproponował że mogę mu wysłać odbłyśnik i zobaczy co i jak, ale nie mogę sobie pozwolić na auto bez ruchu kilka dni.

Mam film ze stacji i zdjęcia na poczatek mocowania żarówki.

 

Lewa lampa https://1drv.ms/u/s!Atu1MilUZo9naQb8K3h7CWHtBn8?e=O7l3hx

 

Prawa wadliwa: https://1drv.ms/v/s!Atu1MilUZo9niaEVPBaiGELasi6DHA?e=JIX0Vb

 

 

 

IMG_20201202_194258.jpg.02f4b18325a959033a72109f0592a3ec.jpgIMG_20201202_194250.jpg.b12274a4ec30dd293b01fe35a1d2d417.jpgIMG_20201202_194131.jpg.477a36333a8e03069362f690178cc593.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał:

A nie ma tam w środku żadnej przysłony-jest tylko żarówka-odbłyśnik-soczewka?

Powinna być, w kilku pojazdach regeneracja była robiona moich i zawsze przy soczewce przesłona jest, kwestia dokładności składania... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda soczewka w tym modelu. To szkiełko zostało roznitowane i zanitowane na zregenerowanej soczewce.

 

Zakład twierdzi że problem może być w tym szkiełku, jego zabrudzeniu lub uszkodzeniu, ale ja tam nie widziałem żadnych problemów.

IMG_20201103_100223.jpg

IMG_20201103_100211.jpg

Edytowane przez stepien2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, volf6 napisał:

Moim zdaniem problem masz z tym, który ja zaznaczyłem...

 

Mi też wygląda to na jakiś problem z przysłoną, o ile żarówka jest poprawnie geometrycznie umieszczona. Możliwy jest też niepoprany montaż soczewki. 

 

18 minut temu, volf6 napisał:

Chyba, ze soczewka (bo ją zaznaczyłeś)  jest jakoś uszkodzona/wyszczerbiona/zabrudzona.

 

To raczej nie taki ślad by był. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mogę znaleźć w necie zdjęć "uszkodzonej" przysłony żeby mieć jakiekolwiek porównanie. No nic rozbiorę i zobaczę co może być nie tak.

Jest szansa że wpływ na rozkład światła ma żarówka sama w sobie? Na diagnostyce wymieniłem na szybko na inną żarówkę, ale okazało się że jest jeszcze gorzej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak soczewka od V50.

Problemem tu będzie nieprawidłowe usytuowanie punktu świetlnego względem soczewki i przesłony. Można sobie w domu taki eksperyment zrobić z żarówką i szkłem powiększającym. Czasami niewiele wystarczy spróbować podoginać przesłonę i obraz się wyostrzy.

Edytowane przez PAWELwaw84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, stepien2 napisał:

Czyli lampa znowu do rozbiórki...soczewka była czyszczona przy nitowaniu, a przy montażu nie dotykałem jej w żaden sposób.

Zanim zdemontujesz lampę , może uda ci się zobaczy czy zboku soczewki na obudowie nie masz czasem regulacji przesłony dla aut EU/UK . Może przez przypadek ruszyłem przesłonę podnosząc krawędź itp. dlatego masz problem z odcięciem. Jeżeli przesłona jest z regulacją. Gdzieś tam zboku na korpusie jest taki Dynkx co się nim rusza i ustawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/2/2020 at 7:12 PM, stepien2 said:

Witam,

 

[...]

 

jesli twoja soczewka to dokladnie identyko jak to co pokazales na fotach, to tam widac taki jezyczek (jakby meski konektor elektryczny), ktory prawdopodobnie sluzy przestawianiu przeslony miedzy ruchem lewo i prawostronnym i obstawiam ze przy skladaniu sie to komus troche przestawilo, stad masz taka rozjechana ta granice swiatlo-cienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Została wymieniony odbłyśnik na "nowy" troszkę lepiej, ale to nie to samo co w lewej lampie.

 

Dynks do przestawiania światła na z ruchu prawo/lewo-stronnego na wypłaszczenie wiązki światła jest ustawiona prawidłowo.

 

Montażu przesłony do odbłyśnika chyba nie da rady spieprzyć, montaż jest na nity i przesłona przylega prawidłowo...chyba póki co dam sobie spokój na SKP powiedzieli że nie będę oślepiał kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2020 o 10:06, PAWELwaw84 napisał:

Wygląda jak soczewka od V50.

Problemem tu będzie nieprawidłowe usytuowanie punktu świetlnego względem soczewki i przesłony. Można sobie w domu taki eksperyment zrobić z żarówką i szkłem powiększającym. Czasami niewiele wystarczy spróbować podoginać przesłonę i obraz się wyostrzy.

 Tylko patrzę na ta przesłonę i nie bardzo wiem jak można ją podoginać, zwłaszcza że przed wymianą odbłyśnika odcięcie było książkowe.

Możliwe jest że coś zrąbałem przy montażu zestawu odbłyśnik-soczewka do lampy? Całość jest montowana na do klosza na trzech śrubach z gumami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.