Skocz do zawartości

klucz dynamometryczny


deszczowyRoman

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, sherif napisał:

To troche kiepski. Nie cert kalibracji. Wiec lotera , ponadto. 1\2 cala i 46 cm długość. Poszukaj to znajdziesz 60cm dlugosci za mniej niż 100zl.   Poza tym mi potrzebny klucz w zakresie 20 do 30 nm.  Wiec 3 \8 jest optymalnym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, deszczowyRoman napisał:

To troche kiepski. Nie cert kalibracji. Wiec lotera , ponadto. 1\2 cala i 46 cm długość. Poszukaj to znajdziesz 60cm dlugosci za mniej niż 100zl.   Poza tym mi potrzebny klucz w zakresie 20 do 30 nm.  Wiec 3 \8 jest optymalnym rozwiązaniem

Sprawdzałem go z bardzo dobrym kluczem u mechanika i dokręcał z takimi samymi momentami.

Ja mam dwa klucze na małe końcówki 3-30nm i na duże ten co podałem. Jedyna dla mnie wada, że nie ma podziałki w ft lbs.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, szpyrek napisał:

Kalibrowałeś już go? Szukałem ostatnio i chciałem Yato wziąć ale prawie trzy razy droższy jak ten co ty podałeś. Chyba zaryzykuję i też wezmę

Nie.  Tj pisałem sprawdzałem go z dobrym, kalibrowanym kluczem i w ok połowy zakresu ustawiał dobrze moment.

W jednym z zakładów mechanicznych widziałem tester kluczy dynamometrycznych, ale jeszcze nie dane było mi go sprawdzić.

Używam go typowo amatorsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KYRTAP napisał:

Będzie dobry do kół?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Jak ma moment wystarczający to czemu nie.

A poprawność wskazań to mozna sobie metrówką i odważnikami albo wagą wędkarską sprawdzić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy później...
27 minut temu, DamianB napisał:

https://allegro.pl/oferta/yato-klucz-dynamometryczny-3-8-10-60nm-z-blokada-10205412496 co myślicie o takim, będzie wporzo do sporadycznego grzebania przy aucie? Nie chcę nim dokręcać kół, raczej śruby rozmiary 8-15 przy silniku/karoserii ;)

Nie wiem o ile jest droższy od takiego samego bez logo ale Yato nie jest marką, dla której warto wyraźnie dopłacać. Raz mi ich dynamometryk zawiódł, poszedł do serwisu na naprawę i była lipa bo wrócił w zasadzie nadal popsuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100zł nie brzmi mi na drogi klucz z certyfikatem, a takiego samego nie-Yato nie znalazłem. Ale nigdy nie miałem dynamometrycznego, kojarzę tylko z dobrych praktyk, żeby celować mniej więcej w środek zakresu i z takich kluczy, gdzie interesuje mnie moment 20-40Nm to ten jedynie mi na Allegro wpadł w oko. Inne mają zakres zbyt mały (typu 10-25) lub zbyt duży (typu 30-200).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DamianB napisał:

100zł nie brzmi mi na drogi klucz z certyfikatem, a takiego samego nie-Yato nie znalazłem. Ale nigdy nie miałem dynamometrycznego, kojarzę tylko z dobrych praktyk, żeby celować mniej więcej w środek zakresu i z takich kluczy, gdzie interesuje mnie moment 20-40Nm to ten jedynie mi na Allegro wpadł w oko. Inne mają zakres zbyt mały (typu 10-25) lub zbyt duży (typu 30-200).

certyfikat będzie miał w zasadzie każdy klucz jaki kupisz. Pytanie jak długo sam klucz będzie trzymał parametry. Wg mnie masz dwie opcje:

1. Kupić jakiś klucz dobrej jakości. Ja kiedyś kupiłem brytyjskiego Halfords'a za 60 funtów; ma zakres 8-60, kwadrat 3/8'', bardzo dobrze się ustawia, działa bez zarzutu i co bardzo ważne- ma dożywotnią gwarancję, więc świadczy to jakoś o jego jakości. A jeszcze lepszy patent jest takie, że działa w obie strony, więc mogę nim np odkręcać bezpiecznie świece żarowe. Nie namawiam do importu klucza z UK, który już z resztą nie jest oferowany ale możesz poszukać na miejscu czegoś bardziej firmowego niż Yato.

2.  kupić jakiś prosty klucz wychylny. On też da jakieś wskazania a tak naprawdę rzadko będziesz musiał tak ściśle trzymać się wartości do zastosowań jakie podałeś.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.