Skocz do zawartości

2021 Fiat Tipo Cross - dla mlodych


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Made in Turkey by Tofas, tej złej, czyli tansze klepanie niż, w tej 'dobrej' czesci EU.

 

c721db8234d9cf58a8595425abf015fa.jpg

 

Ma byc tanio, ma byc mlodo.

 

Szerszy, dluzszy i wyzszy niz Tipo Hatch.

 

Dla 'mlodych rodzin'.

 

18mm dluzszy,

10mm szerszy

61mm dluzszy.

 

c2c1ba7b0c123179783fad67ef99a020.jpg

 

Inaczej skalibrowane zawieszenie, inne (tansze) opony,

 

Cena w Italian 21k Ojro.

 

Cel: zredukowac uzaleznienie rynku od EU produkcji.

 

Cel numer dwa; zredukowac 'sukces Fiat od sprzedazy w Italia'.

 

75% wszystkich Tipo jest sprzedawanych po za Italia, wiec cel 1 & 2 de facto osiagniety.

 

3 silniki: benzyna 1.0l 3-cylinder

turbo 99KM

Diesel:

4-cylinder turbodiesel, z 1.3l -94 KM i 1.6l i 128 KM

 

02e53222fe74fa3003b9558c6c243a7a.jpg

 

a28d2bfb6defff864f2346c99551cfb7.jpg

 

d67549fcd76da30de0e6084712b8cd55.jpg

 

Srodek

 

Opcja 10.25' LCD

 

Nowy Uconnect5

 

Apple CarPlay, Android Auto

 

LCD jako wskazniki.

 

3a5d3c83394b84071120d0eb1c29a214.jpg

 

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, OZI napisał:

 

Made in Turkey by Tofas, tej złej, czyli tansze klepanie niż, w tej 'dobrej' czesci EU.

 

c721db8234d9cf58a8595425abf015fa.jpg

 

Ma byc tanio, ma byc mlodo.

 

Szerszy, dluzszy i wyzszy niz Tipo Hatch.

 

Dla 'mlodych rodzin'.

 

18mm dluzszy,

10mm szerszy

61mm dluzszy.

 

c2c1ba7b0c123179783fad67ef99a020.jpg

 

Inaczej skalibrowane zawieszenie, inne (tansze) opony,

 

Cena w Italian 21k Ojro.

 

Cel: zredukowac uzaleznienie rynku od EU produkcji.

 

Cel numer dwa; zredukowac 'sukces Fiat od sprzedazy w Italia'.

 

75% wszystkich Tipo jest sprzedawanych po za Italia, wiec cel 1 & 2 de facto osiagniety.

 

3 silniki: benzyna 1.0l 3-cylinder

turbo 99KM

Diesel:

4-cylinder turbodiesel, z 1.3l -94 KM i 1.6l i 128 KM

 

02e53222fe74fa3003b9558c6c243a7a.jpg

 

a28d2bfb6defff864f2346c99551cfb7.jpg

 

d67549fcd76da30de0e6084712b8cd55.jpg

 

Srodek

 

Opcja 10.25' LCD

 

Nowy Uconnect5

 

Apple CarPlay, Android Auto

 

LCD jako wskazniki.

 

3a5d3c83394b84071120d0eb1c29a214.jpg

 

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

 

 

 

Ozi do was nie dopłynie pewnie ? 

Nie ta gama silników. 

@OZI tipo to ich strzał w dychę. Auta się sprzedają. Może nie u nas w pl ale poza pl widać. Choć w polandii trochę tego już jeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, HARDTECHNO napisał:

Ozi do was nie dopłynie pewnie ? 

Nie ta gama silników. 

@OZI tipo to ich strzał w dychę. Auta się sprzedają. Może nie u nas w pl ale poza pl widać. Choć w polandii trochę tego już jeździ...

 

U Nas trochę tego sprzedali, ale z tą ceną to raczej szału nie będą mieć. No i brak silnika pod lpg, jakoś nie wierzę że ten 1.0 100KM w Kombi będzie palić 5-6l/100km Pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DZIDA napisał:

Czyli oprócz wysokości zmiany mają wpływ negatywny emoji16.png

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

No jak by to byl  np VW to by to byly same pozytywy;) Cross - taki super..modny no i wyzej sie siedzi, lepiej widzi i wsiada..No i na wyzszy kraweznik wjedzie:P itp, itd..ochy i achy

Edytowane przez norbert123
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2020 o 11:45, OZI napisał:

3 silniki: benzyna 1.0l

 

 

 

Brakuje  jakiejs nieco mocniejszej beznzyny... - czasem pewnie dolozą...

Chyba ze im normy 6d nie spelnia.. Bo byla tez mocniejsza wersja silnika 1.0 firefly

 

Edytowane przez norbert123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje  jakiejs nieco mocniejszej beznzyny... - czasem pewnie dolozą...
Chyba ze im normy 6d nie spelnia.. Bo byla tez mocniejsza wersja silnika 1.0 firefly
 
To auto jest kilka lat za późno...
Do tego gama silnikowa to niestety żart.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Antoine napisał:

To cos nie jest brzydkie, ale warte max 13000Euro, a nie 21... 
pozatym bagaznik 300 pare dla mlodej rodziny to jest pomylka. z wozkiem i 2 dzieci ledwo mozna sie do takiego 500l spakowac...

 

 

Gdzie o tym bagażniku pisze że m 300l? Zwykły HB ma 440l, a ten Cross to podniesiony HB bez napędu z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Maciej__ said:

 

Za 13k EUR to nie wiem czy kupisz zwykle Tipo w najubozszej wersji :hehe:

 

U mnie sa dostepne 1.4 kombi za 13.5k chf (12,5k EUR), sa z 'placu' i gwarancja leci od 02.2020 ale sa nowe (i z tego co widze nie sa najbiedniejsze, maja alufelgi, navi, pomoc parkowania, ogrzewane siedzenia i nie wiem co tam jeszcze):

image.png.8ec8623c19c37647b18c38b4ed84493b.png

Edytowane przez jaceq
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, jaceq said:

U mnie sa dostepne 1.4 kombi za 13.5k chf (12,5k EUR), sa z 'placu' i gwarancja leci od 02.2020 ale sa nowe (i z tego co widze nie sa najbiedniejsze, maja alufelgi, navi, pomoc parkowania, ogrzewane siedzenia i nie wiem co tam jeszcze):

image.png.8ec8623c19c37647b18c38b4ed84493b.png

 

Ale to pewnie cena juz po rabatach i ze starym, wolnossacy, 1.4 ;)

Te nowe 1.0T pewnie beda drozsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dzidzia napisał:

Jest już cennik. W Polsce zostaje silnik 1.4 🙄 W standardzie gwarancja 5 lat lub 120kkm. 👍

 

 

 

 

kwestia jakie są szczegóły wyposażenia, ale i tak wygląda na to, że nadal to będzie bardzo dobra finansowo oferta patrząc na to jak rosną ceny innych aut. Tylko 120kkm to trochę mało na 5 lat. Oferta dla "dziadków" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, maro_t said:

 

kwestia jakie są szczegóły wyposażenia, ale i tak wygląda na to, że nadal to będzie bardzo dobra finansowo oferta patrząc na to jak rosną ceny innych aut. Tylko 120kkm to trochę mało na 5 lat. Oferta dla "dziadków" ;)

 

Podejrzewam, że dla 99% klientów w PL 120kkm wystarczy :) (wykluczając UBER i TAXI)

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, maro_t napisał:

 

kwestia jakie są szczegóły wyposażenia, ale i tak wygląda na to, że nadal to będzie bardzo dobra finansowo oferta patrząc na to jak rosną ceny innych aut. Tylko 120kkm to trochę mało na 5 lat. Oferta dla "dziadków" ;)

 

Robię rocznie 30-35 kkm. Gdy mówię o takich przebiegach znajomym to komentują, że bardzo dużo jeździmy. A wg mnie to nabijam licznik wokół komina. Ale mam dla porównania drugie auto jeżdżące tylko po mieście i raz w weekend trasa 50 km w jedną stronę. Jak nakręcę 15 kkm rocznie to będzie dobrze. A auto niemal codziennie jeździ po 40 km. 120 kkm dla Kowalskiego to spory przebieg, taka gwarancja wystarczy.

  • Lubię to 2
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, spad said:

 

Robię rocznie 30-35 kkm. Gdy mówię o takich przebiegach znajomym to komentują, że bardzo dużo jeździmy. A wg mnie to nabijam licznik wokół komina. Ale mam dla porównania drugie auto jeżdżące tylko po mieście i raz w weekend trasa 50 km w jedną stronę. Jak nakręcę 15 kkm rocznie to będzie dobrze. A auto niemal codziennie jeździ po 40 km. 120 kkm dla Kowalskiego to spory przebieg, taka gwarancja wystarczy.

 

30-35kkm to naprawde sporo jak na prywatny uzytek. Takie przebiegi to juz raczej trzeba mieszkac gdzies pod miastem i dojezdzac codziennie do roboty + wszystkie urlopy ogarniac autem. Ja chyba najwiecej zrobilem 25kkm w rok ale to bylem wtedy 2 razy w ciagi roku na Balkanach + sporo wyjazdow weekendowych po PL.

Jak kupoiwalem Astre to przedluzylem gwarancje do 5 lat i 150kkm a auto sprzedalem po 3.5 i 70kkm, wiec nawet nie polowe tego ;)

Drugie auto robi u nas 10-12kkm, ale to tylko dojazdy do pracy zony.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

30-35kkm to naprawde sporo jak na prywatny uzytek. Takie przebiegi to juz raczej trzeba mieszkac gdzies pod miastem i dojezdzac codziennie do roboty + wszystkie urlopy ogarniac autem.

Mam 52km w jedną stronę do pracy, od października 2019 do października 2020 zrobiłem 30 tysięcy km. Biorąc pod uwagę wiosenny lockdown byłoby więcej, do tego tylko jeden wyjazd nad morze i jeden w Karkonosze.

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Pietro_M said:

Mam 52km w jedną stronę do pracy, od października 2019 do października 2020 zrobiłem 30 tysięcy km. Biorąc pod uwagę wiosenny lockdown byłoby więcej, do tego tylko jeden wyjazd nad morze i jeden w Karkonosze.

Strasznie duzo jezdzicie, moj samochod ma 3,5 roku i nawet 50kkm nie nabilem... ale od roku auto w sumie w wiekszosci stoi bo pracujemy z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jaceq napisał:

Strasznie duzo jezdzicie, moj samochod ma 3,5 roku i nawet 50kkm nie nabilem... ale od roku auto w sumie w wiekszosci stoi bo pracujemy z domu.

"Słowo-klucz" cytuję: 52km w jedną stronę do pracy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Pietro_M said:

"Słowo-klucz" cytuję: 52km w jedną stronę do pracy ;) 

No rozumiem, ale ogolnie sie odnosilem, dla mnie przebieg 12-15kkm to duzo 😄 nie mowiac o wiekszej odleglosci...

Z drugiej strony podziwiam ze chce Ci sie tyle dylac do roboty - nie szkoda zycia?

 

Ale wracajc do watku (bo to nie HP): podomi sie to Tipo, bedzie takie tanie a jednak w miare wygladajace auto, cos co bym kupil dla ktoregos z dzieciakow (tak samo jak 500x)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzidzia napisał:

Jest już cennik. W Polsce zostaje silnik 1.4 🙄 W standardzie gwarancja 5 lat lub 120kkm. 👍

 

tipo sedan 53 😮 a jak wchodził to chyba był za 43...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jaceq napisał:

Ale wracajc do watku (bo to nie HP): podomi sie to Tipo, bedzie takie tanie a jednak w miare wygladajace auto, cos co bym kupil dla ktoregos z dzieciakow (tak samo jak 500x)

 

Jaką krzywdę Ci dzieci wyrządziły że chcesz je tak upodlić? Ja jak kupowałem Tipo jako 30 latek to co po niektórzy pukali się w czoło, że za ~60kpln to można mieć prawdziwego premiuma. A co do przebiegów, osobiście też kręcę średnio 30-40kkm rocznie, dla mnie duży przebieg roczny jak na osobówkę to tak od 50kkm w wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, steyr said:

Jaką krzywdę Ci dzieci wyrządziły że chcesz je tak upodlić? Ja jak kupowałem Tipo jako 30 latek to co po niektórzy pukali się w czoło, że za ~60kpln to można mieć prawdziwego premiuma. A co do przebiegów, osobiście też kręcę średnio 30-40kkm rocznie, dla mnie duży przebieg roczny jak na osobówkę to tak od 50kkm w wzwyż.

 

tzn ze mam moje Audi im oddac? 😄 (btw. moje dzieci poki co maja 10 i 8 lat wiec to tak teoretycznie / przyszlosciowo bylo ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, jaceq napisał:

No rozumiem, ale ogolnie sie odnosilem, dla mnie przebieg 12-15kkm to duzo 😄 nie mowiac o wiekszej odleglosci...

Z drugiej strony podziwiam ze chce Ci sie tyle dylac do roboty - nie szkoda zycia?

Jadę do pracy 52km w takim czasie, w jakim stałem w korkach 9km w mieście - czasowo niewiele się zmieniło. A koszty dojazdu rekompensują się z nawiązką biorąc pod uwagę niższy koszt życia poza miastem. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Pietro_M napisał:

Jadę do pracy 52km w takim czasie, w jakim stałem w korkach 9km w mieście - czasowo niewiele się zmieniło. A koszty dojazdu rekompensują się z nawiązką biorąc pod uwagę niższy koszt życia poza miastem. 

 

niższy koszt życia ? na czym to polega ? (mieszkam 25km od centrum dużego miasta)

bo ja mam inne spostrzeżenia, już sama jazda pochłania $$$ i to nie tylko praca, ale jakieś zakupy, kino, itp atrakcje

tańsza jest tylko ziemia, ale w sumie jak kupujesz/budujesz domek to wychodzi podobnie jak mieszkanie (oczywiście m2 więcej w domku)

tym samym droższe jest utrzymanie bo więcej m2, trza drzewko do ogródka kupić, trawę skosić, płot pomalować itp 

i wracając do motoryzacji, u nas komunikacja prawie nie istnieje, więc mamy 3auta - mój, żony i rezerwowy jak się coś stanie z tymi pierwszymi

do tego dwie przyczepy - kemping i bagażówka ;)

 

mieszkając w mieście miałbym pewnie jednego kompakta, a na wakacje jeździł jak przeciętny Kowalski - na kwaterę ;)

 

co do czasu, dojeżdżałem do centrum kilka lat średnio 40-50min - 1.5h dzień w dzień stracone

dziś mam 250km do roboty i czasu tracę podobnie ;) (jadę raz w tygodniu)

 

Edytowane przez Koonrad
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, iwik said:

10k więcej za podstawowy model - pięknie...

Coś dodali do wyposażenia w tym "liftingu", czy tylko cenę podnieśli?

 

W ostatnik cenniku Tipo Sedan zaczynalo sie od 49.9kPLN...

10kPLN to od ceny na Premierze i to jeszcze po rabacie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koonrad napisał:

niższy koszt życia ? na czym to polega ? (mieszkam 25km od centrum dużego miasta)

bo ja mam inne spostrzeżenia, już sama jazda pochłania $$$ i to nie tylko praca, ale jakieś zakupy, kino, itp atrakcje

Polega na tym, że koszt mieszkania jest min. 2-krotnie niższy niż w mieście, poza tym usługi są tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, iwik napisał:

a w Turcji, gdzie go produkują, jest euro?

Mogłbym odwrócić pytanie - ile potaniała lira turecka w ciągu ostatniego roku? 😄

 

Nieważnie gdzie jest produkowane. Właściciele (producent) chcą zarabiać w euro i zarabiają w euro. Ile coś kosztuje w egzotycznych lokalnych walutach typu PLN czy lirach nikogo nie interesuje. Produkt kosztuje X euro, a wy tam sobie na lokalnych rynkach przeliczcie ile to będzie. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaceq napisał:

No rozumiem, ale ogolnie sie odnosilem, dla mnie przebieg 12-15kkm to duzo

 

ja teraz, nie jeżdżąc do pracy, albo jeżdżąc sporadycznie zrobię ten 1 tys. km miesięcznie i to jest duuużo mniej niż jeździłem wcześniej, dla mnie prawie nic. Aż sobie szukam powodów żeby gdzieś jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.