Jump to content

Kiedy PJ w mObywatel?

Recommended Posts

28 minut temu, ZUBERTO napisał:

Coś tam dziś chrzanili o PJ w mObywatel, a ja pacze i nie widze.

Już mam. Ściągnij sobie aktualizację. 

4 minuty temu, Lupus napisał:

Już mam. Ściągnij sobie aktualizację. 

Niby jest, ale dodać dokumentu nie można. Błąd wywala.

Czyżby nadmiar chętnych?

1 minutę temu, ZUBERTO napisał:

Niby jest, ale dodać dokumentu nie można. Błąd wywala.

Czyżby nadmiar chętnych?

Być może. Mi udało się dodać. 

Działa.

Czy to oznacza, że osiągnęliśmy poziom co najmniej australijski, czy nadal jesteśmy sto lat za aborygenami? :)

Edited by Pado
  • Haha 2
5 godzin temu, Pado napisał:

Działa.

Czy to oznacza, że osiągnęliśmy poziom co najmniej australijski, czy nadal jesteśmy sto lat za aborygenami? :)

Nie masz w calej AU doksow w telefonie u nich co stan to inaczej. 100 lat za aborygenami sa... 

Jakie zdjęcie Wam podstawia w aplikacji?
To co macie w PJ czy w dowodzie osobistym :ooniee:
Mi póki co w ogóle nie chce się dodac

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Teraz, zolu napisał:

Mi póki co w ogóle nie chce się dodac

Mi dodało już wczoraj po południu, ale fotę podstawia tę z dowodu osobistego, na PJ mam inną ;)

Zalogowałem się przed chwilą. I od razu ciekawostki. Mam dostęp do danych auta, które sprzedałem rok temu, oczywiście zgłaszając sprzedaż. W obecnym, w punkcie zamontowany katalizator/pochłaniacz mam wpisane NIE... Czyli tak jakby dla urzędu auto nie ma DPFa... 

Edited by aviator
Godzinę temu, Ariibyd napisał:

Jakie zdjęcie Wam podstawia w aplikacji?

To co macie w PJ czy w dowodzie osobistym :ooniee:

fota jest z dowodu, czyli z "mTożsamość" - jest to opisane w aplikacji w uwagach.

3 minuty temu, ArekMiz napisał:

U mnie nie ma możliwości dodania PJ. Niech ich szlag...

Zaktualizuj aplikacje. 

1 minutę temu, Lupus napisał:

Zaktualizuj aplikacje. 

Zaktualizowałem i taki efekt. Poczekam z miesiąc aż się "uleży" i pewnie będzie. :)

Zaktualizowałem i taki efekt. Poczekam z miesiąc aż się "uleży" i pewnie będzie.
U mnie Bangla choć przy dodawaniu PJ długi czas się łączył.
Potem już szybko się wyświetlało

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

9 godzin temu, zolu napisał:

Ekstra! Koniec z noszeniem portfela 🙂

Nawet jakbyś nie miał mObywatela, to nie musiałbyś nosić - po prostu podajesz swoje dane i policjant sobie sprawdza, nawet nie spojrzy na Twoją apkę.

• Like 1

Nawet jakbyś nie miał mObywatela, to nie musiałbyś nosić - po prostu podajesz swoje dane i policjant sobie sprawdza, nawet nie spojrzy na Twoją apkę.
Od dzisiaj?

Od dnia, kiedy nie ma obowiązku posiadania przy sobie PJ. Wcześniej mObywatel nie pomoże, później niepotrzebny.
A kiedy był/będzie ten dzień? Do tej pory myślałem, że trzeba miec

W dniu 5.12.2020 o 21:56, hyperreal napisał:

Dzisiaj. Do wczoraj trzeba było mieć i mObywatel by nie pomógł. Od dzisiaj policja sama sobie sprawdza uprawnienia kierowcy, aplikacja w telefonie kierowcy im niepotrzebna.

mi sie PJ dodało do mObywatela za 5 próbą, więc jak to ma tak samo sprawnie działać w radiowozie to moze na razie lepiej wozic dokument ;l

mi sie PJ dodało do mObywatela za 5 próbą, więc jak to ma tak samo sprawnie działać w radiowozie to moze na razie lepiej wozic dokument ;l

Chyba nie ma reguły bo mi dodało za pierwszym razem i aplikacja dobrze działa.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

41 minut temu, Filipfm napisał:

To ich problem. 

Teraz, Filipfm napisał:

ich problem a Ty bedziesz czekal az potwierdzą ;) 

Nie sądzę - na naprawdę alkomatu też nie czekałem ;l

6 godzin temu, Filipfm napisał:

Przecież oni nie potrzebują Twojego prawa jazdy teraz. Tylko imię i nazwisko. Nie potrzebujesz tego w aplikacji. 

• Like 1
13 minut temu, angrius napisał:

Przecież oni nie potrzebują Twojego prawa jazdy teraz. Tylko imię i nazwisko. Nie potrzebujesz tego w aplikacji. 

Policjant nawet nie będzie zaglądał w twój smartfon, po co mu to? 

• Like 1
7 minut temu, wladmar napisał:

Policjant nawet nie będzie zaglądał w twój smartfon, po co mu to? 

O tym mówię. Szczerze mówiąc nie wiem po co mieć w telefonie PJ

5 minutes ago, angrius said:

Moze sie przydac przy okazji stluczki jesli nie chcesz wzywac Policji.

26 minut temu, angrius napisał:

Ja to wiem :) pisalem tylko, ze moja proba dodania PJ do apki dopiero za 5 razem zakonczyla sie sukcesem. Wiec jezeli ich sprawdzanie mojego imienia i nazwiska w bazie tez ma sie odbywac z taka skutecznoscia, to dla oszczednosci czasu rozwazam wrzucenie PJ do auta na stałe ;)  poza tym dosc wazny element ... trzeba oglądac emotki w postach :ok: i zartobliwe posty traktowac w ten wlasnie sposob :P

• Like 1
9 minut temu, angrius napisał:

W razie stłuczki by podać dane (pytanie kto uwerzy w obrazek w komórce, ale to inny temat), żeby sprawdzać na bieżąco punkty karne i uprawnienia (jak się ma terminowe). Chyba tyle. Generalnie zabawka. 

22 minuty temu, wladmar napisał:

W razie stłuczki by podać dane (pytanie kto uwerzy w obrazek w komórce, ale to inny temat), żeby sprawdzać na bieżąco punkty karne i uprawnienia (jak się ma terminowe). Chyba tyle. Generalnie zabawka. 

O to właśnie chodzi... Napewno pojawią się ludzie, którzy będą mieć fałszywe prawo jazdy z innymi danymi, a wyglądające tak samo jak w apce... Osobiście tak czy siak będę miał fizycznie PJ i DR. DR cały czas mam mimo, że nie trzeba 

Ja jestem skłonny bardziej zaufać dokumentowi elektronicznemu niż kawałkowi plastiku. Z resztą Policja standardowo też sprawdzała Cię w bazie, a ten kawałek plastiku był dla nich tylko świstkiem z danymi.

tapatalked

A wiesz że do tego służy taka opcja jak przekaż, nikt nie będzie co do telefonu zaglądał

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, Raku napisał:

A wiesz że do tego służy taka opcja jak przekaż, nikt nie będzie co do telefonu zaglądał

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Ja wiem. Ale 90℅ nie i na pewno nie zgodzą się przesyłać jakieś dane a jak się zgodzą to nie będą wiedzieć jak. 

3 godziny temu, luccass napisał:

Ja jestem skłonny bardziej zaufać dokumentowi elektronicznemu niż kawałkowi plastiku. Z resztą Policja standardowo też sprawdzała Cię w bazie, a ten kawałek plastiku był dla nich tylko świstkiem z danymi.

tapatalked

Tyle że nie masz dostępu do bazy. Widzisz tylko obraz w czyjejś komórce, którą nikt ci do ręki nie da. Jestem przekonany, że zdecydowana większość nie umie przesyłać danych (o ile w ogóle ma aplikację) i nie zaufają temu. Czyli albo plastik albo wzywamy policję. Niestety, taka jest rzeczywistość.