Skocz do zawartości

Ile do najbliższego DC i AC?


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

Sprowokowało mnie to co napisałem 25 listopada tego roku, czyli półtora tygodnia temu 😄

 

O tu: 

 

Zakładałem, że to kwestia kilku miesięcy lub lat, a tu...

Liczyłem na GW, a tu mnie Tauron z zaskoczenia wziął i do najbliższego DC mam aktualnie 26 km ;] 

Tylko ta cena..., w domu 0,32 zł, a tu 2,21 zł za kWh.

 Awaryjnie tak czy inaczej dobra lokalizacja dla mnie :) 

 

1627581929_tauronKodzko.jpg.ac216c530cea869164888cffa5dad209.jpg

 

 

 

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC Taurona 22kW z którego jestem w stanie wziąć 8kW równo 28m w linii prostej od salonu  / dużego pokoju w którym właśnie się znajduję. DC 50kW na którym się ostatnio ładowałeś 3.4km w linii prostej, ale w promieniu 7km z 17 ładowarek DC, z czego bodaj 5 orlenówek.

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, format napisał:

AC Taurona 22kW z którego jestem w stanie wziąć 8kW równo 28m w linii prostej od salonu  / dużego pokoju w którym właśnie się znajduję. 

:lol:

Szach i mat! :hehe:

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, format said:

 

Na dowód widok z balkonu 😋

 

Screenshot_20201204-225543_Mi Home.jpg

 

Wydaje mi się, że 28 metrów jest do mieszkania na parterze. Do Ciebie będzie jeszcze z 18 metrów wzwyż, bo wygląda przynajmniej na szóste piętro.

Czyli w prostej linii będzie niestety 33.  🐥

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, HelixSv napisał:

 

Wydaje mi się, że 28 metrów jest do mieszkania na parterze. Do Ciebie będzie jeszcze z 18 metrów wzwyż, bo wygląda przynajmniej na szóste piętro.

Czyli w prostej linii będzie niestety 33.  🐥

 

To racja, chciałem przyszpanować i wyszło jak zwykle :(

  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowokowało mnie to co napisałem 25 listopada tego roku, czyli półtora tygodnia temu
 
O tu: 
 
Zakładałem, że to kwestia kilku miesięcy lub lat, a tu...
Liczyłem na GW, a tu mnie Tauron z zaskoczenia wziął i do najbliższego DC mam aktualnie 26 km ;] 
Tylko ta cena..., w domu 0,32 zł, a tu 2,21 zł za kWh.
 Awaryjnie tak czy inaczej dobra lokalizacja dla mnie  
 
1627581929_tauronKodzko.jpg.ac216c530cea869164888cffa5dad209.jpg
 
 
 
Współczuję, straszne są ceny DC w PL i chyba nie zanosi się na jakąś większą rewolucje. Wszyscy maja podobne ceny...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PawelWaw napisał:

W takich warunkach to mozna miec elektryka w bloku :)

 

No i mam gwarantowane, darmowe miejsce. Tylko dla mnie 😋

 

Screenshot_20201205-112613_PlugShare.jpg

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PawelWaw napisał:

Nie mow ze jeszcze darmowa :)

 

1.21/kWh także zazwyczaj dobijam się tam tylko do pełna po darmowym ładowaniu DC na Orlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kiwal napisał:

Współczuję, straszne są ceny DC w PL i chyba nie zanosi się na jakąś większą rewolucje. Wszyscy maja podobne ceny...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Myślę (mam nadzieję), że ogłoszenia cennika przez Orlen będzie przełomem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrBEAN napisał:

Myślę (mam nadzieję), że ogłoszenia cennika przez Orlen będzie przełomem. 

 

Spoko, alternatywna ładowarka już się buduje 😉

 

20201204_145809.jpg

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, format napisał:

 

Spoko, alternatywna ładowarka już się buduje 😉

 

20201204_145809.jpg

 

Uuuuuu panie kolego, ja tu widzę za mały garaż, wspomnisz moje słowa! :phi: :old:

 

PS.

Co to za zakosy/gwiazdy wyglądajace jak fundamenty?

To jakieś nowe trendy/metody? 

Po co i do czego to?

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mrBEAN napisał:

PS.

Co to za zakosy/gwiazdy wyglądajace jak fundamenty?

To jakieś nowe trendy/metody? 

Po co i do czego to?

 

Szkody górnicze, a garaż jeden, bo i wersja econo. Niestety jakbym zrobił wszystko jakbym chciał to by wyszło razy dwa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, format napisał:

 

Szkody górnicze, a garaż jeden, bo i wersja econo. Niestety jakbym zrobił wszystko jakbym chciał to by wyszło razy dwa.

Ile szerokości będzie miał na gotowo?

 

Czyli wzmocnienie całej konstrukcji, ciekawe 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mrBEAN napisał:

Czyli wzmocnienie całej konstrukcji, ciekawe 👍

 

Ta, wszystko w żelbecie.

 

37 minut temu, mrBEAN napisał:

Ile szerokości będzie miał na gotowo?

 

Trzy z lekką górką, generalnie Miata będzie tam gniła przez większość czasu. Obok, już na zewnątrz, będzie miejsce do ładowania Skody, a przed nimi całe dwa sloty na podjeździe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2020 o 22:56, format napisał:

 

Screenshot_20201204-225543_Mi Home.jpg


Ciekawa lokalizacja parkingu przy samym przejściu dla pieszych - jak podsumować od 30-tu lat tworzenie infrastruktury drogowej przez "fachowców" w naszym kraju. Dwadzieścia lat XXI wieku, a podejście z lat 70-tych XX wieku - pociesza to jedno wyniesione przejście dla pieszych 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, K3 napisał:

Zrobiłeś sobie podgląd, aby wiedzieć czy ładowarka wolna? ;]

 

Tak, wystawić ci? ;] 

Inna sprawa że od roku jeszcze nie zdarzyło się by ktokolwiek oprócz mnie z niej korzystał, zobacz sobie plugshare :hehe:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, format napisał:

 

Tak, wystawić ci? ;] 

Inna sprawa że od roku jeszcze nie zdarzyło się by ktokolwiek oprócz mnie z niej korzystał, zobacz sobie plugshare :hehe:

 

 

Pociesz się, że chyba pod tym względem w PL jest lepiej niż w DK, szczególnie patrząc na rozmiar kraju...

Ładowarkę mam jakieś 500-600 metrów, większość 11kW  lub max 22kW (nie licząc Tesli)...

Cena: 5,55DKK/kWh lub 3,5-5DKK/kWh. Ten drugi ma na szczęście też prąd na abonament miesięczny...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2020 o 17:11, format napisał:

 

Szkody górnicze, a garaż jeden, bo i wersja econo. Niestety jakbym zrobił wszystko jakbym chciał to by wyszło razy dwa.

 

Dwóch rzeczy tylko żałuję po zbudowaniu domu - że nie jest parterowy i że ma garaż na jedno auto. Serio, sześć lat to już przeklinam.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ppmarian napisał:

Ja też. Mam 120m2 dom + 40 garaz.

Wolałbym układ 100+60

Wysłane z tel.
 

 

Ja mam o tyle gorzej, że sam ten garaż przerabiałem na projekcie żeby był dwustanowiskowy i się q..a pomyliłem. Teraz mam garaż na 1.5 samochodu - 4.5x6.5 metra, dom za to za duży - po podłodze z garażem wychodzi 200 m.kw. - teraz po 6 latach zupełnie inaczej bym to zrobił.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, bizz napisał:

 

Ja mam o tyle gorzej, że sam ten garaż przerabiałem na projekcie żeby był dwustanowiskowy i się q..a pomyliłem. Teraz mam garaż na 1.5 samochodu - 4.5x6.5 metra, dom za to za duży - po podłodze z garażem wychodzi 200 m.kw. - teraz po 6 latach zupełnie inaczej bym to zrobił.

Widzę, że nie tylko ja jestem za dużymi garażami. Wbrew pozorom to jedno z ważniejszych pomieszczeń ;) 

A druga kwestia, to postawienie garażu osobno obok domu, katastrofa :bzik:

 

U mnie są 2 garaże połączone ze sobą, przypadek sprawił, że jest ten drugi większy, i całe szczęście.

3,3 x 5,9 m i 4x7m 

I to jest absolutne minimum z aktualnej perspektywy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bizz napisał:

 

Ja mam o tyle gorzej, że sam ten garaż przerabiałem na projekcie żeby był dwustanowiskowy i się q..a pomyliłem. Teraz mam garaż na 1.5 samochodu - 4.5x6.5 metra, dom za to za duży - po podłodze z garażem wychodzi 200 m.kw. - teraz po 6 latach zupełnie inaczej bym to zrobił.

Pocieszę Cię, mój garaż jest za mały na 1 długie auto i na 2 krótkie też :sciana:

Dom piętrowy też przeklinam, a najbardziej skosy.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, ZUBERTO napisał:

Pocieszę Cię, mój garaż jest za mały na 1 długie auto i na 2 krótkie też :sciana:

Dom piętrowy też przeklinam, a najbardziej skosy.

 

Mój sąsiad właśnie wydłuża garaż o pół metra, nieźle to wygląda, mogę Ci cyknąć fotę. Ze 4 kpln go to wyjdzie, a już się wkurzał na obite non stop auta.

 

Skosów bym nie zniósł, podnosiliśmy ścianę kolankową na tyle że teraz przez okno dachowe nie wyjrzę, ale też nie walę w skos łbem. To jest jedna z najbardziej istotnych rzeczy które sprawdzam jadąc do hotelu/apartamentu, czy nie ma skosów;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam niestety jak zmieścić garażu w bryle budynku na działce więc nie zamierzam go stawiać w ogóle. Auta będą stały pod wiatą co najwyżej.

Zresztą większość znajomych co ma garaże skończyła w ten sposób, że w garażach jest graciarnia, a auta stoją na zewnątrz. A nawet dopóki jeszcze w garażu było miejsce na samochód to i tak nikomu się nie chciało go tam wstawiać. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, iwik napisał:

Zresztą większość znajomych co ma garaże skończyła w ten sposób, że w garażach jest graciarnia, a auta stoją na zewnątrz. A nawet dopóki jeszcze w garażu było miejsce na samochód to i tak nikomu się nie chciało go tam wstawiać. 😄

Nie rozumiem właśnie tej "mody". Widziałem garaże spore, 2-miejscowe całe zawalone jakimiś gratami a auta stoją na zewn. Można to zrozumieć w przypadku domów starych, gdzie nazbierało się gratów, ale jak ktoś buduje dom pod siebie i po roku ma tam graciarnie to poprostu nie trafia to do mnie. Sam na etapie projektu mierzyłem i robiłem porównania odnośnie optymalnej wielkości garażu vs min powierzchnia. Zdecydowałem się, że wydłużę garaż o 0,5m, bo był tak krótki, że bym autem nie wjechał. Od trzymania gratów są oczywiście pom gospodarcze czy względnie zewn budynki na graty. Za to komfort wsiadania /wysiadania do auta ciepłego zimą i zimnego latem nie do przecenienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mrBEAN napisał:

A druga kwestia, to postawienie garażu osobno obok domu, katastrofa :bzik:

Jako dodatkowy garaż nie widzę problemu. Ja mam taki zabytkowy jeszcze z eternitu :), kombinuje jak go przerobić na podziemny, żeby więcej niż jedno auto weszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, sherif napisał:

Za to komfort wsiadania /wysiadania do auta ciepłego zimą

 

Jak masz w bryle budynku to OK, ale jak masz osobny (a u mnie inaczej będzie ciężko ulokować optymalnie dom na wąskiej działce) to przecież nie będę grzał specjalnie jeszcze garażu.

Poza tym, szczerze mówiąc, trochę obawiam się trzymać auto z pełnym bakiem, a później ładujące się 40kW baterii np za ścianą swojej sypialni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwik napisał:

 

Jak masz w bryle budynku to OK, ale jak masz osobny (a u mnie inaczej będzie ciężko ulokować optymalnie dom na wąskiej działce) to przecież nie będę grzał specjalnie jeszcze garażu.

Poza tym, szczerze mówiąc, trochę obawiam się trzymać auto z pełnym bakiem, a później ładujące się 40kW baterii np za ścianą swojej sypialni.

Pisaliśmy o bryle. Zewn można grzać jak się go używa do hobby :).

Ja mam pod sypialnią czasem ładującego się EV i obok noPb. Co może się stać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

Pisaliśmy o bryle. Zewn można grzać jak się go używa do hobby :).

Ja mam pod sypialnią czasem ładującego się EV i obok noPb. Co może się stać ?

na 99.9% nic 😄

 

Ale jak się stanie coś takiego, to wolę żeby spalił się tylko garaż, a nie garaż wraz z domem:

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/wola/warszawa-pozar-w-garazu-przy-gorczewskiej-zdjecia-ze-srodka-4723448

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, iwik napisał:

na 99.9% nic 😄

 

Ale jak się stanie coś takiego, to wolę żeby spalił się tylko garaż, a nie garaż wraz z domem:

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/wola/warszawa-pozar-w-garazu-przy-gorczewskiej-zdjecia-ze-srodka-4723448

No ale gdzie tam jest napisana przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, iwik said:

Poza tym, szczerze mówiąc, trochę obawiam się trzymać auto z pełnym bakiem, a później ładujące się 40kW baterii np za ścianą swojej sypialni.

 

Ale juz siedziec w srodku tego auta z pelnym bakiem sie nie obawiasz w trakcie jazdy? ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Ale juz siedziec w srodku tego auta z pelnym bakiem sie nie obawiasz w trakcie jazdy? ;]

No strach jest ;). Ale jak jadę to nie śpię (zazwyczaj :D). 

A baterie jak robią "niespodzianki" to głównie podczas ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał:

Jako dodatkowy garaż nie widzę problemu. Ja mam taki zabytkowy jeszcze z eternitu :), kombinuje jak go przerobić na podziemny, żeby więcej niż jedno auto weszło.

Jako dodatkowy to wiadomo. Ja mam 3 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iwik napisał:

na 99.9% nic 😄

 

Ale jak się stanie coś takiego, to wolę żeby spalił się tylko garaż, a nie garaż wraz z domem:

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/wola/warszawa-pozar-w-garazu-przy-gorczewskiej-zdjecia-ze-srodka-4723448

A gdzie tam widzisz oficjalną przyczynę? 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.