Skocz do zawartości

1.6 TDI w Superbie 3


el_guapo

Rekomendowane odpowiedzi

Na papierze wygląda marnie: 120km i w zależności od źródła 250-280Nm, ale zawsze coś tam w bonusie jest.

 

Ktoś ma stockowego i chciałby się podzielić wrażeniami? 

Jak ktoś zawirusował, a widzę źe i 150km i 320Nm jest możliwe, to też prosiłbym o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2020 o 17:43, el_guapo napisał:

Na papierze wygląda marnie: 120km i w zależności od źródła 250-280Nm, ale zawsze coś tam w bonusie jest.

 

Ktoś ma stockowego i chciałby się podzielić wrażeniami? 

Jak ktoś zawirusował, a widzę źe i 150km i 320Nm jest możliwe, to też prosiłbym o opinie.

Miałem kiedyś nieprzyjemność jechać takim 1.6 w Fabii. Jazda za karę 😁

 

Ale jak brak wymagań, a ma się kulać to będzie się kulać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mrBEAN napisał:

Miałem kiedyś nieprzyjemność jechać takim 1.6 w Fabii. Jazda za karę 😁

 

Mały offtop, ale to nic w porównaniu do Fabii 1.4 TDI. Zrobiłem nią trasę Krk-Waw i z powrotem i po 10 chyba już latach nadal mam tiki nerwowe i śni mi się to w koszmarach. W porównaniu do tego wynalazku 1.6 TDI to szczyt kultury. 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wladmar napisał:

 

Mały offtop, ale to nic w porównaniu do Fabii 1.4 TDI. Zrobiłem nią trasę Krk-Waw i z powrotem i po 10 chyba już latach nadal mam tiki nerwowe i śni mi się to w koszmarach. W porównaniu do tego wynalazku 1.6 TDI to szczyt kultury. 

To prawda 1.6 ma chociaz 4 gary, a nie jak to trzęsące pierdzące 3 garowe 1.4

Edytowane przez dzikipzs
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wladmar napisał:

 

Mały offtop, ale to nic w porównaniu do Fabii 1.4 TDI. Zrobiłem nią trasę Krk-Waw i z powrotem i po 10 chyba już latach nadal mam tiki nerwowe i śni mi się to w koszmarach. W porównaniu do tego wynalazku 1.6 TDI to szczyt kultury. 

Z 1.4 TDI mam ciekawe wspomnienie 😄

 

Zima, -10*C, urlop w Międzyzdrojach. 

Idziemy jakąś tam uliczką, przechodzimy obok Fabii, a tu nagle "KŁI KŁI KŁI KLEKELKELEKLEKLEKELKELKELEKLEKLEKELKELKELKELEKLEKELEL".

 

Chłop odpalił jak się okazało to 1.4 TDI, dźwięk i głośność tego silnika mnie przestraszyła, a potem rozbawiła na cały dzień. 

Śnieg autentycznie sam spadał z tego wozu :hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Wy chcecie od tego silnika, moze i rakieta to nie jest, ale mulem bym go nie nazwal. No chyba, ze ktos na codzien jezdzi 200+ Na dodatek potrafi zadowolic sie niewielka iloscia paliwa. 
1,6 TDI 105 km w Octavii III poleci 200 (licznikowe, nie wiem jak rzeczywiste).
Mamy w robocie takie. Rakieta to nie jest ale zawalidroga też. Za to oszczędne bydle. Średnie spalanie u nas przy jeździe mieszanej to 5,5 litra

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, ze przez 5 ostatnich dni użytkuje Octavię 3 1.6 TDI w DSG. Mega ekonomiczny samochód, osiągniecie 5,2l po mieście nie stanowi większego wyzwania. Na trasie Czestochowa Katowice 4,4l. Muszę przyznać ze nie pamietam kiedy ostatnio jeździłem na kolach 16”, które są bardzo komfortowym rozwiązaniem. Mam również wrażenie ze 1.6TDI jest cichsze od 2.0TDI, którym dziś podróżowałem. Ogólnie brakowało mi auto hold przy tej skrzyni. Idealny silnik dla osób, które nie oczekują sportowych doznań. 
 

Skoro 1.5TSI w superbie dawało radę to 1.6TDI również uciągnie lecz bez jakichkolwiek emocji. Osobiście bym diesla nie kupił, ponieważ TSI jest równie dobrze ekonomiczne przy rozsądnym podejście z pedałem gazu.  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2020 o 22:38, johny napisał:

Tak się składa, ze przez 5 ostatnich dni użytkuje Octavię 3 1.6 TDI w DSG. Mega ekonomiczny samochód, osiągniecie 5,2l po mieście nie stanowi większego wyzwania. Na trasie Czestochowa Katowice 4,4l. Muszę przyznać ze nie pamietam kiedy ostatnio jeździłem na kolach 16”, które są bardzo komfortowym rozwiązaniem. Mam również wrażenie ze 1.6TDI jest cichsze od 2.0TDI, którym dziś podróżowałem. Ogólnie brakowało mi auto hold przy tej skrzyni. Idealny silnik dla osób, które nie oczekują sportowych doznań. 
 

Skoro 1.5TSI w superbie dawało radę to 1.6TDI również uciągnie lecz bez jakichkolwiek emocji. Osobiście bym diesla nie kupił, ponieważ TSI jest równie dobrze ekonomiczne przy rozsądnym podejście z pedałem gazu.  

Tylko 1.5 TSI ma 150 kucy a 1.6 TDI w tym przypadku 120km czyli przepaść :) (a normalnie 1.6 ma 105km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, mrBEAN said:

 

I co w związku z tym?

Czy osiągi też mają takie same? 

Przecie wazne ze ma turbokopa bo nie licza sie przeciez cyferki tylko subiektywne odczucia 😀

 

Czipnac takiego klekota na 150 kuca i da rade nawet w Superbie, bo przeciez to nie jest ciezarowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2020 o 16:57, wladmar napisał:

 

Mały offtop, ale to nic w porównaniu do Fabii 1.4 TDI. Zrobiłem nią trasę Krk-Waw i z powrotem i po 10 chyba już latach nadal mam tiki nerwowe i śni mi się to w koszmarach. W porównaniu do tego wynalazku 1.6 TDI to szczyt kultury. 

 

kolega z pracy miał taką Fabię 1.4 TDI. Zawsze było wiadomo że wjeżdża na parking bez wygląda z okna. Tego dźwięku nie da się pomylić z innym silnikiem, podobnie jak kiedyś dźwięku silnika daewoo tico.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maro_t napisał:

 

kolega z pracy miał taką Fabię 1.4 TDI. Zawsze było wiadomo że wjeżdża na parking bez wygląda z okna. Tego dźwięku nie da się pomylić z innym silnikiem, podobnie jak kiedyś dźwięku silnika daewoo tico.

 

Dźwięk to jedno, to że to nie jedzie to drugie, ale najbardziej denerwujące były wibracje i to przy dowolnej prędkości. Po prostu czuć na budzie, pedałach, lewarku zmiany biegów, kierownicy. Po 5 kkm chyba stawy w rękach i kolana do wymiany. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masaż ciała w cenie. Parkinsona można się nabawić ;]

 

Rozważałem 1.6TDI, bo opinie ma ogólnie bardzo dobre :ok: jednak do Superba to jednak chip raczej wymagany.

 

Kivi robił O3 z tym motorem, wypluło 113KM/276Nm w serii, po chipie 160KM/350Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dźwięk to jedno, to że to nie jedzie to drugie, ale najbardziej denerwujące były wibracje i to przy dowolnej prędkości. Po prostu czuć na budzie, pedałach, lewarku zmiany biegów, kierownicy. Po 5 kkm chyba stawy w rękach i kolana do wymiany. 
Tych wibracji jest jeden +, w zimie nie trzeba odśnieżać, sama się otrzepuje

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/5/2020 at 5:43 PM, el_guapo said:

Na papierze wygląda marnie: 120km i w zależności od źródła 250-280Nm, ale zawsze coś tam w bonusie jest.

 

Ktoś ma stockowego i chciałby się podzielić wrażeniami? 

Jak ktoś zawirusował, a widzę źe i 150km i 320Nm jest możliwe, to też prosiłbym o opinie.

 

Miałem w Leonie z wypożyczalni, wydawał się dość głośny, niezbyt szybki ale wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2020 o 16:12, dzikipzs napisał:

Mialem golfa 7 z tym silnikiem i to byl muł. Wiec w superbie to bedzie dramat.

 

a to ciekawe, ja mam w rapidzie i  jest to jedno z najszybszych aut wśród ktorych sie poruszam (a poruszam się sporo)

W dniu 7.12.2020 o 16:48, mrBEAN napisał:

Miałem kiedyś nieprzyjemność jechać takim 1.6 w Fabii. Jazda za karę 😁

 

 

 

w fabii to były 75 lub 90 KM. Taka 75 jeździłem prawie 3 lata i przeżyłem

 

W dniu 5.12.2020 o 17:43, el_guapo napisał:

Na papierze wygląda marnie: 120km i w zależności od źródła 250-280Nm, ale zawsze coś tam w bonusie jest.

 

Ktoś ma stockowego i chciałby się podzielić wrażeniami? 

 

 

ja pisałem 115 km w rapidzie. 200 tys przejechane. Auto lekko nie ma. Jazda dosyć dynamiczna, kręcę obroty i używam biegów niższych niż 4 tak aby jechało i nic się nie dzieje

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2020 o 15:38, chojny napisał:

 

Potwierdzam, to bardzo fajny motor jak się komuś nie spieszy.

 

mnie się zawsze śpieszy i jest ok

 

W dniu 15.12.2020 o 15:38, chojny napisał:

 

Bardzo oszczędny i bezproblemowy. 

 

to prawda

 

W dniu 15.12.2020 o 15:38, chojny napisał:

 

Do Superba za słaby. 

 

myśle, że to zależy czego ktoś oczekuje. Są dwazero jeśli komuś mało ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W służbowych Golfach VII zerwało kilka rozrządów, nawet w takim 99 tys km i niecałe 2 lata (VW wymieniał słupek).

Poza tym zdarza się opiłkowanie pompy i wycie skrzyni biegów (dokładnie to łożysk mechanizmu różnicowego), tak to dają radę pod nogami przedstawicieli handlowych...

 

W żony służbowej Octavii z tym motorem pasek rozrządu zmieniony jakoś przy 40 tys km, hałasował.

Edytowane przez Cendra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, wilu napisał:

w fabii to były 75 lub 90 KM. Taka 75 jeździłem prawie 3 lata i przeżyłem

To było 1.6 TDI 105 KM.

W kategorii da się przeżyć, to ludzie maluchami z przyczepami do Grecji jeździli i też przeżywali ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.