Skocz do zawartości

Kurnik


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam zakup/samodzielną budowę małego kurnika dla kliku kur ozdobnych

 

Myślę o gotowym kurniku do samodzielnego montażu

np taki https://allegro.pl/oferta/kurnik-zewnetrzny-9360043841?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

lub taki

https://allegro.pl/oferta/duza-klatka-z-zadaszeniem-dla-krolikow-drewniana-9403451041?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Zastanawiam się tylko jak kury przeżyją w niższych temperaturach

 

Kury chciałbym jakieś wyczesane w stylu jak na foto poniżej

 

Zastosowanie kurnika i kur czysto rozrywkowe ale jak trafi się jajko to też będzie miło

 

Wszelkie porady budowniczych/hodowców mile widziane e0c143ecf4176ddf7e796986a6a52e71.jpg

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym dać moją mamę do odpowiedzi. ;)

 

Pamiętaj że kury ozdobne mają wyższe wymagania niż pospolite nioski, niektóre są bardzo wymagające - możliwości są dwie albo budować kurnik z uwzględnieniem tych wymagań czyli jakieś dogrzewanie zimą, wymuszona wentylacyjnym z higrostatem i doświetlenie (to ostatnie niezależnie od rasy) albo dobrać rasę do możliwości, ja bym wybrał drugą opcję. :)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_W

Wyczesane kury to i wyczesany kurnik.

Jak zwykłe nioski to byle budka, siano czy słoma i przezimują. Ewentualnie lampa ale to jak kurczaki by miała któraś. Jakiś kawałek wybiegu też wskazany by sobie grzebały. No i koguta do kompletu.

Sasiad miał kiedyś ale poza drewnianą budowlą dla kur gdzie siedziały zwykle to miał i murowany budynek typu chlewik i jak były mrozy to tam je trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrowolnie wprowadzać sobie na podwórko smród kur ? :totalszok:

Pytanie jeszcze czy chcesz je trzymać 100% w klatce, czy mają latać luzem - nie wiem jak ozdobne, ale zwykłe kury zlikwidują całą trawę.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marko33 napisał:

 

Rozważam zakup/samodzielną budowę małego kurnika dla kliku kur ozdobnych emoji4.png

 

Myślę o gotowym kurniku do samodzielnego montażu

np taki https://allegro.pl/oferta/kurnik-zewnetrzny-9360043841?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

lub taki

https://allegro.pl/oferta/duza-klatka-z-zadaszeniem-dla-krolikow-drewniana-9403451041?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Zastanawiam się tylko jak kury przeżyją w niższych temperaturach

 

Kury chciałbym jakieś wyczesane w stylu jak na foto poniżej emoji4.png

 

Zastosowanie kurnika i kur czysto rozrywkowe ale jak trafi się jajko to też będzie miło

 

Wszelkie porady budowniczych/hodowców mile widziane e0c143ecf4176ddf7e796986a6a52e71.jpg

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

zacznij od upewnienia się czy w okolicy nie żyją lisy, kuny i jastrzębie. Jeśli tak to buduj wolierę, choć i ona w końcu będzie niewystarczającym zabezpieczeniem. Exteść mniej więcej co rok, półtora ma wyduszoną całe stado 10-15 kur i kupuje nowe. 

Inna sprawa to smród występujący w okresach mokrych. Pewnie przy hodowli luźnej to nie występuje wcale albo jest nieuciążliwe (oprócz niespodzianek na trawniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od upewnienia się czy w okolicy nie żyją lisy, kuny i jastrzębie. Jeśli tak to buduj wolierę, choć i ona w końcu będzie niewystarczającym zabezpieczeniem. Exteść mniej więcej co rok, półtora ma wyduszoną całe stado 10-15 kur i kupuje nowe. 
Inna sprawa to smród występujący w okresach mokrych. Pewnie przy hodowli luźnej to nie występuje wcale albo jest nieuciążliwe (oprócz niespodzianek na trawniku)
Obecnie mieszkam na wsi więc kuny, lisy i jastrzębie są na porządku dziennym
Była też czapla aż wyżarła mi wszystkie ryby z oczka.
Mam wiatrówkę, dokupię noktowizor - będę polował

Jeszcze nie ma kurnika a już obmyślane są imiona dla kur
Mój typ, o którym żona nie chce słyszeć to kaczyński, błaszczak, ziobro itd
Małe litery nieprzypadkowe (***** ***)

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź jeszcze koguta i nazwij go UE albo Tusk a będziesz miał ruch ośmiu gwiazd w praktyce.
Koguta nazwę Soros

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2020 o 15:12, Marko33 napisał:

 

 

Kury chciałbym jakieś wyczesane w stylu jak na foto poniżej emoji4.png

 

Zastosowanie kurnika i kur czysto rozrywkowe ale jak trafi się jajko to też będzie miło

 

Jak to później obrać?

 

 

Co do zastosowań czysto rozrywkowych, to zabrakło jednego istotnego elementu:

 

Tasak do mięsa i deska do krojenia - Zbiór zdjęć royalty-free (Kloc)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to później obrać?
 
 
Co do zastosowań czysto rozrywkowych, to zabrakło jednego istotnego elementu:
 
meat-cleaver-and-cutting-board-picture-id174794351
Zabiłbyś kurę z pierwszego posta?
Jak będę miał chęć na drób to do KFC pojadę

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj se spokój. Te kury wyglądają tak tylko na zdjęciu. Na co dzień będą brudne. Musisz też kupować nie byle jakie ziarno. 

Zimą kurnik dobrze trochę dogrzać w czasie mrozów.

Codziennie musisz uzupełniać też wodę i czyścić kurnik, musisz gdzieś guano podziać potem.

 

Na start proponował bym kilka zwykłych niosek, wymagania mniejsze, jak się spodoba i nie zdechną, to kup sobie ozdobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj se spokój. Te kury wyglądają tak tylko na zdjęciu. Na co dzień będą brudne. Musisz też kupować nie byle jakie ziarno. 
Zimą kurnik dobrze trochę dogrzać w czasie mrozów.
Codziennie musisz uzupełniać też wodę i czyścić kurnik, musisz gdzieś guano podziać potem.
 
Na start proponował bym kilka zwykłych niosek, wymagania mniejsze, jak się spodoba i nie zdechną, to kup sobie ozdobne.

Powiało optymizmem

Ale jest sporo racji w tym co piszesz o teście na zwykłych kurach.
Jak zdecyduję się na te wyczesane to te pierwsze mogę zjeść.
Szkoda że z tak się nie da

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marko33 napisał:

emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png
Powiało optymizmem emoji23.png

Ale jest sporo racji w tym co piszesz o teście na zwykłych kurach.
Jak zdecyduję się na te wyczesane to te pierwsze mogę zjeść.
Szkoda że z emoji3590.png tak się nie da emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Mam sąsiadów z kurami i wiem jak to wygląda. Nie jest tak, że sypniesz ziarna i sobie kurki żyją. Codziennie trzeba o nich pamiętać i coś tam zrobić.

A nioski możesz zostawić do emerytury, sąsiad tak robi i sobie biegają u niego dożywotnio :)

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mayster_tcz napisał:

Mam sąsiadów z kurami i wiem jak to wygląda. Nie jest tak, że sypniesz ziarna i sobie kurki żyją. Codziennie trzeba o nich pamiętać i coś tam zrobić.

A nioski możesz zostawić do emerytury, sąsiad tak robi i sobie biegają u niego dożywotnio :)

 

Sąsiedzi mają, ciągle problem jak gdzieś jadą bo ktoś musi wypuścić, dać jeść, zamknąć itp itd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2020 o 15:09, Marko33 napisał:

Obecnie mieszkam na wsi więc kuny, lisy i jastrzębie są na porządku dziennym emoji23.png
Była też czapla aż wyżarła mi wszystkie ryby z oczka.
Mam wiatrówkę, dokupię noktowizor - będę polował emoji23.png

Jeszcze nie ma kurnika a już obmyślane są imiona dla kur emoji23.png
Mój typ, o którym żona nie chce słyszeć to kaczyński, błaszczak, ziobro itd emoji23.png
Małe litery nieprzypadkowe (***** ***)

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

 

Błaszczaka mogę pożyczyć - okazało się, że koleżanka mieszka po przekątnej z panem.

Ja się dowiedziałem gdzie dokładnie mieszka, dopiero jak protesty kobiet były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Jak się temat zakończył? Znalazłeś jakieś kurnik ocieplony?

 

Bo u nas pojawiła się taka myśl żeby mieć ze 3-4 kurki.

 

Znaleźliśmy coś takiego

https://www.omlet.com.pl/shop/hodowla_kur/kurnik_z_wybiegiem_eglu_cube/

 

Drogawe ale ciekawe. Jest sporo filmików na yt niestety nie z pl. Plus ze w razie duzych mrozow mozna to latwo wpakować do garazu. Czyszczenie też łatwiejsze. No ale za bardzo opini jeszcze nie znalazłem i ciężko stwierdzić czy warto w to wchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się temat zakończył? Znalazłeś jakieś kurnik ocieplony?
 
Bo u nas pojawiła się taka myśl żeby mieć ze 3-4 kurki.
 
Znaleźliśmy coś takiego
https://www.omlet.com.pl/shop/hodowla_kur/kurnik_z_wybiegiem_eglu_cube/
 
Drogawe ale ciekawe. Jest sporo filmików na yt niestety nie z pl. Plus ze w razie duzych mrozow mozna to latwo wpakować do garazu. Czyszczenie też łatwiejsze. No ale za bardzo opini jeszcze nie znalazłem i ciężko stwierdzić czy warto w to wchodzić.
Temat trwa nadal
Wybrany model kurnika (nieocieplony) bo nie ma "ładnych" ocieplonych
Kury do kupienia namierzone, pasze rozpoznane, imiona dla kur wybrane

Ja się waham cały czas czy to nie skomplikuje mi życia.
W normalnych czasach dość często wyjeżdżamy (oprócz normalnego urlopu jakieś 3/4 dniowe skoki)
Nie chciałbym żeby kury mnie uziemiły
Mocno myślę o ogarnianiu ich zdalnie (główny temat to otwieranie i zamykanie kurnika) a to można ogarnąć timerem lub po wifi. Do tego kamerka. Zapas wody i żarcia do zrobienia.
Mógłbym wtedy z Aten, Rzymu czy Tel Awiwu sterować kurnikiem

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marko33 napisał:

Temat trwa nadal
Wybrany model kurnika (nieocieplony) bo nie ma "ładnych" ocieplonych
 

pokażesz który? Myślałem o drewniakach i ewentualnie samemu ocieplić wełną przy montażu, ale ten środek się zmniejszy sporo... także trzeba od razu większy kupować

 

Co do uziemienia, to mam teściów i szwagra pod ręką to ogarną ;) 

Edytowane przez bielaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokażesz który? Myślałem o drewniakach i ewentualnie samemu ocieplić wełną przy montażu, ale ten środek się zmniejszy sporo... także trzeba od razu większy kupować
 
Co do uziemienia, to mam teściów i szwagra pod ręką to ogarną  
https://www.olx.pl/oferta/promocja-kurnik-stella-biala-2-przystawki-CID103-IDtb7Eb.html

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marko33 napisał:

Fajny. I jak na zimę będziesz je podgrzewał? Wybieg sam będziesz sklejał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny. I jak na zimę będziesz je podgrzewał? Wybieg sam będziesz sklejał?
Mam wygrodzony osobno kawał działki więc woliery żadnej nie będzie
Na zimę podobno dobrze grzeje obornik a i same się grzeją nawzajem.
A jak będzie bardzo sroga zima to je zjem a na wiosnę kupię nowe

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Marko33 napisał:

Temat trwa nadal
Wybrany model kurnika (nieocieplony) bo nie ma "ładnych" ocieplonych
Kury do kupienia namierzone, pasze rozpoznane, imiona dla kur wybrane emoji23.png

Ja się waham cały czas czy to nie skomplikuje mi życia.
W normalnych czasach dość często wyjeżdżamy (oprócz normalnego urlopu jakieś 3/4 dniowe skoki)
Nie chciałbym żeby kury mnie uziemiły
Mocno myślę o ogarnianiu ich zdalnie (główny temat to otwieranie i zamykanie kurnika) a to można ogarnąć timerem lub po wifi. Do tego kamerka. Zapas wody i żarcia do zrobienia.
Mógłbym wtedy z Aten, Rzymu czy Tel Awiwu sterować kurnikiem emoji23.png

 

Moja młoda cały czas gra w Hay Day - może to na początek ? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Moja młoda cały czas gra w Hay Day - może to na początek ? :hmm:
Tu już jest kilka leveli wyżej
I to nie Julia a Marta nomen omen pieje za kurnikiem

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie natknął się z was nikt na jakieś projekty kurników do samodzielnej budowy? Z opisem mniej więcej co ile czego potrzeba i jak łączyć?
Na projekt nie ale rozważałem budowę na podstawie zdjęcia i odpuściłem

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
pokażesz który? Myślałem o drewniakach i ewentualnie samemu ocieplić wełną przy montażu, ale ten środek się zmniejszy sporo... także trzeba od razu większy kupować
 
Co do uziemienia, to mam teściów i szwagra pod ręką to ogarną  
Po długich dywagacjach kurnik ostatecznie został zakupiony i dostarczony na miejsce

A że poszedłem za ciosem to w komplecie poszedł jeszcze domek

Taki zbieg okoliczności że wykonawca mieszka w miejscowości gdzie wczoraj to Infiniti potrąciło śmiertelnie wózek z niemowlęciem. Pojechaliśmy tam wczoraj z obejrzeć kurnik, zakochaliśmy się w domku (i jeszcze wczoraj go przywieźli) a wieczorem doszło tam do takiej tragedii bce1628efb6b5665cc552abc8cb03d1b.jpga9a4e3a821f6f65438b1fdee13c3a537.jpgdffb42e68f52ba8c9e3fd45edfef4d21.jpgc36641b7241311491cde4d17ea466cae.jpg33db80d8d20ed10ed005ba507854533d.jpgbcbbf5669f77bfc4b957c74db0d06696.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2021 o 09:47, bielaPL napisał:

a nie natknął się z was nikt na jakieś projekty kurników do samodzielnej budowy? Z opisem mniej więcej co ile czego potrzeba i jak łączyć?

Tu ciekawie opisana budowa..plus może prześlą projekt

http://jaklubimy.pl/2019/02/piotrek-w-akcji-czyli-jak-zbudowac-kurnik-ktory-spodoba-sie-i-zonie-i-kurom.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kury mają teraz wybór..domek lub kurnik...ustawiły się
Jaką rasę wybrałeś?
Jeszcze nie wybrana
Teraz poidło, karmidło, ściółka, żarcie
Kury na końcu

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Marko33 napisał:

Jeszcze nie wybrana
Teraz poidło, karmidło, ściółka, żarcie
Kury na końcu emoji4.png

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Ok. Tylko w zależności od rasy wyposażenie inne (poidło, karmnik). Na początek polecam zielononóżkę kuropatwianą- stara polska rasa, w 70 % wyżywi się sama, pisałeś że masz dla nich teren do biegania i zimą przetrwają w takim kurniku, potrafią na drzewach nocować i zimą. Ozdobne będą wymagały dogrzania promiennikiem, delikatne są. Daj znać na co się zdecydujesz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tylko w zależności od rasy wyposażenie inne (poidło, karmnik). Na początek polecam zielononóżkę kuropatwianą- stara polska rasa, w 70 % wyżywi się sama, pisałeś że masz dla nich teren do biegania i zimą przetrwają w takim kurniku, potrafią na drzewach nocować i zimą. Ozdobne będą wymagały dogrzania promiennikiem, delikatne są. Daj znać na co się zdecydujesz.
Nie wiem czy na początek nie pójdą najzwyklejsze kury (rasa wiejska kura pospolita )
Mam tu sporo jastrzębi i innego drapieżnego ptactwa. Jak ma coś upolować to na betatest pójdzie kura zwykła a nie wyczesana

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marko33 napisał:

Nie wiem czy na początek nie pójdą najzwyklejsze kury (rasa wiejska kura pospolita emoji23.png)
Mam tu sporo jastrzębi i innego drapieżnego ptactwa. Jak ma coś upolować to na betatest pójdzie kura zwykła a nie wyczesana emoji4.png

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Poczytaj o zielononożce- to pierwotna kurka,zdrowotnie ok, i ma instynkt przetrwania jeśli chodzi o drapieżniki. Gdybyś szukał - daj znać na priv. P.s. nie kupuj tylko kur z ferm na targu - trafi się chora i się zarazisz do hodowli. Inna opcja to liliputki polskie- kolorowe, ładne i pocieszne. Jajko małe, ale kura piękna i też zaradna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o zielononożce- to pierwotna kurka,zdrowotnie ok, i ma instynkt przetrwania jeśli chodzi o drapieżniki. Gdybyś szukał - daj znać na priv. P.s. nie kupuj tylko kur z ferm na targu - trafi się chora i się zarazisz do hodowli. Inna opcja to liliputki polskie- kolorowe, ładne i pocieszne. Jajko małe, ale kura piękna i też zaradna.
Od jakiego wieku kury niosą jajka?
Chciałbym kupić takie już powiedzmy gotowe
I jeszcze pytanie jak je transportować?
10 szt, auto kombi

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marko33 napisał:

Od jakiego wieku kury niosą jajka?
Chciałbym kupić takie już powiedzmy gotowe emoji23.png
I jeszcze pytanie jak je transportować?
10 szt, auto kombi

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

"Gotowe" to będą w zależności od rasy...ale licz tak że powinny w wieku 6-8 miesięcy się nieść. Jak będziesz karmił mieszankami z antybiotykiem, itd to szybciej dojrzeja- nie polecam. Lepiej kupić odchowane takie 6-8 tygodniowe i poczekać aż zaczną się nieść.Pytanie gdzie chcesz je kupić, od kogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marko33 napisał:

Od jakiego wieku kury niosą jajka?
Chciałbym kupić takie już powiedzmy gotowe emoji23.png
I jeszcze pytanie jak je transportować?
10 szt, auto kombi

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Transport- najlepiej pudło tekturowe z dziurami. I po kilka sztuk- w zależności od wielkości pudła i drogi jaką miałyby pokonać. Duże zagęszczenie- mogą się podusić. Nie zapomnij koguta kupić- żeby im smutno nie bylo🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gotowe" to będą w zależności od rasy...ale licz tak że powinny w wieku 6-8 miesięcy się nieść. Jak będziesz karmił mieszankami z antybiotykiem, itd to szybciej dojrzeja- nie polecam. Lepiej kupić odchowane takie 6-8 tygodniowe i poczekać aż zaczną się nieść.Pytanie gdzie chcesz je kupić, od kogo.
Przeglądam ogłoszenia olx w okolicy - jest ich trochę
Sąsiad też deklarował że jego ciotka w dość bliskiej okolicy hoduje i odsprzedaje.

A co polecasz na ściółkę?
To będzie ok?
https://www.olx.pl/oferta/trociny-sosnowe-CID628-IDCpr5i.html

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport- najlepiej pudło tekturowe z dziurami. I po kilka sztuk- w zależności od wielkości pudła i drogi jaką miałyby pokonać. Duże zagęszczenie- mogą się podusić. Nie zapomnij koguta kupić- żeby im smutno nie bylo
Kogut musi być.
Gdzie się go nastawia żeby piał tak 7:50 ale tylko pn-pt?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Marko33 napisał:

Przeglądam ogłoszenia olx w okolicy - jest ich trochę
Sąsiad też deklarował że jego ciotka w dość bliskiej okolicy hoduje i odsprzedaje.

A co polecasz na ściółkę?
To będzie ok?
https://www.olx.pl/oferta/trociny-sosnowe-CID628-IDCpr5i.html

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Zapytaj sąsiada po ile jego ciotka sprzedaje. Jaka rasa, gdzie kupowal- kup sobie na dzień dobry max 5 kur plus kogut. Kurnik masz mały. 

Ściółka dobra, pytanie jak często planujesz sprzątać, itd, jakie poidło.

Podłoga w kurniku jest zabezpieczona czy tylko deska?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj sąsiada po ile jego ciotka sprzedaje. Jaka rasa, gdzie kupowal- kup sobie na dzień dobry max 5 kur plus kogut. Kurnik masz mały. 
Ściółka dobra, pytanie jak często planujesz sprzątać, itd, jakie poidło.
Podłoga w kurniku jest zabezpieczona czy tylko deska?
 
Chciałem 10 kur plus kogut - mówisz że mały kurnik? On jest całkiem spory

Podłoga - deska.
Zabezpiecza się jakoś?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marko33 napisał:

Chciałem 10 kur plus kogut - mówisz że mały kurnik? On jest całkiem spory

Podłoga - deska.
Zabezpiecza się jakoś?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Twój kurnik, Twoje kury😉 dokupić zawsze można i powiększyć stadko. Koguta kup tylko ładnego i skocznego😂 

Zabezpieczyć przed wilgocią, zaraz trzeba będzie podłogę wymieniać, kurnik nie na jeden sezon chyba kupiles...najprosciej przejechać zużytym olejem, przesmarować, tylko podłogę.nie powinno im szkodzić- choć z chemii słaby jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marko33 napisał:

Chciałem 10 kur plus kogut - mówisz że mały kurnik? On jest całkiem spory

Podłoga - deska.
Zabezpiecza się jakoś?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Kup parę starszych i dokup młodych- tegorocznych. Dłużej pożyją i będziesz miał jajka. Uważaj co ze starych kupujesz- żebyś nie dostał kilkuletnich co już się nie niosą 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup parę starszych i dokup młodych- tegorocznych. Dłużej pożyją i będziesz miał jajka. Uważaj co ze starych kupujesz- żebyś nie dostał kilkuletnich co już się nie niosą
Tylko jak poznać wiek kury?

Z rybą to wiem. Wiek ryby określa się po głowie i ogonie. Im głowa dalej od ogona tym ryba starsza

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój kurnik, Twoje kury dokupić zawsze można i powiększyć stadko. Koguta kup tylko ładnego i skocznego 
Zabezpieczyć przed wilgocią, zaraz trzeba będzie podłogę wymieniać, kurnik nie na jeden sezon chyba kupiles...najprosciej przejechać zużytym olejem, przesmarować, tylko podłogę.nie powinno im szkodzić- choć z chemii słaby jestem.
Zużyty olej - nie mam skąd i będzie brudny
Kupię 3 litry słonecznikowego i wałkiem oblecę. Tylko czy warto/czy to wskazane?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marko33 napisał:

Tylko jak poznać wiek kury?

Z rybą to wiem. Wiek ryby określa się po głowie i ogonie. Im głowa dalej od ogona tym ryba starsza emoji23.png

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Podobnie...patrzysz na upierzenie- pełne oznacza że jest zdrowa, grzebien- czerwony, patrzysz na nogi,ostrogi- im większe tym i wiek odpowiedni😉 jak koniecznie chcesz "gotowe" kupić to jedź i zobacz jak żyją, co jedzą, w jakich warunkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marko33 napisał:

Zużyty olej - nie mam skąd i będzie brudny
Kupię 3 litry słonecznikowego i wałkiem oblecę. Tylko czy warto/czy to wskazane?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Szkoda słonecznikowego🤭 a to mają jeść z podłogi?? to zapytaj w sklepie co radzą. Ja bym zabezpieczył przed wilgocią. Choć drewnianego kurnika nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda słonecznikowego a to mają jeść z podłogi?? to zapytaj w sklepie co radzą. Ja bym zabezpieczył przed wilgocią. Choć drewnianego kurnika nie miałem.
Tylko w jakim sklepie?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.