Skocz do zawartości

Najmniejszy wkład kominkowy ?


mayster_tcz

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie jakieś ? Chciałem sobie zrobić w sypialni, dla klimatu czasem. Odpowiednia byłaby ładna koza, ale żona upiera się na wkład.. Są jakieś małe i nie za worek złota ?

Żadne dodatkowe funkcje niepotrzebne, no może poza możliwością dolotu powietrza z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dla klimatu" to chyba jakiś bio albo elektryczny byłby lepszy.

Chyba, że kupisz spać w saunie lub masz bardzo nieszczelne okna.

No chyba że to bardzo duża sypialnia.

 

Rodzice mają u siebie maleńką kozę - mniejszej nie widziałem. Palenisko w rozmiarze takim, że akurat idealnie pasuje typowy brykiet drzewny (W, H, L praktycznie takie same).

Spokojnie wystarcza by ogrzać dwa duże pomieszczenie. CO musi wtedy iść w odstawkę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mayster_tcz napisał:

Znacie jakieś ? Chciałem sobie zrobić w sypialni, dla klimatu czasem. Odpowiednia byłaby ładna koza, ale żona upiera się na wkład.. Są jakieś małe i nie za worek złota ?

Żadne dodatkowe funkcje niepotrzebne, no może poza możliwością dolotu powietrza z zewnątrz.

 

A może jakaś ładniejsza "koza" ?

Jest tego dość duży wybór, z różnych materiałów, w różnych kolorach.

 

Edytowane przez Majkiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomkowski napisał:

"dla klimatu" to chyba jakiś bio albo elektryczny byłby lepszy.

Chyba, że kupisz spać w saunie lub masz bardzo nieszczelne okna.

No chyba że to bardzo duża sypialnia.

 

Rodzice mają u siebie maleńką kozę - mniejszej nie widziałem. Palenisko w rozmiarze takim, że akurat idealnie pasuje typowy brykiet drzewny (W, H, L praktycznie takie same).

Spokojnie wystarcza by ogrzać dwa duże pomieszczenie. CO musi wtedy iść w odstawkę.

Bio i elektryczny odpada, bio mi śmierdzi a elektryczny to chodzi o klimat nie o ciepło :)

Będę musiał żonie wybić chyba ten wkład z głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kup TV - włącz YouTuba i będziesz miał kominek bez dodatkowego nagrzewania. Czysto, nie trzeba dokładać drewna, wybierać popiołu.

Cenowo wychodzi taniej niż kominek.

 

No i jeszcze ma taki plus, że można sobie puścić filmik relaksacyjny ze spaceru po lesie ....

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, JacWeg napisał:

Kup TV - włącz YouTuba i będziesz miał kominek bez dodatkowego nagrzewania. Czysto, nie trzeba dokładać drewna, wybierać popiołu.

Cenowo wychodzi taniej niż kominek.

 

No i jeszcze ma taki plus, że można sobie puścić filmik relaksacyjny ze spaceru po lesie ....

 

 

Nie ma służyć do ogrzewania, tylko klimacik raz kiedyś, więc taczkę polan to pewnie w pół roku zużyję :)

 

Znalazłem coś na kratki.pl, obczaję te Mario, dzieki za pomysły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2020 o 21:41, JacWeg napisał:

Kup TV - włącz YouTuba i będziesz miał kominek bez dodatkowego nagrzewania. Czysto, nie trzeba dokładać drewna, wybierać popiołu.

Cenowo wychodzi taniej niż kominek.

 

No i jeszcze ma taki plus, że można sobie puścić filmik relaksacyjny ze spaceru po lesie ....

 

 

Widziałem taki patent w jednym z hoteli. Cała ściana z ciemnego szkła i ukryty w nim monitor. Wieczorami palił się tam kominek a w dzień nie było widać tam tv.

Sam mam u siebie przygotowaną ścianę pod taki tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2020 o 22:30, mayster_tcz napisał:

Nie ma służyć do ogrzewania, tylko klimacik raz kiedyś, więc taczkę polan to pewnie w pół roku zużyję :)

 

Znalazłem coś na kratki.pl, obczaję te Mario, dzieki za pomysły :)

to nie lepiej jakiś fajny biokominek ? Do tradycyjnego kominka trzeba zrobić wentylację, przewód kominowy, nie wspominając o obowiązkowych przeglądach kominiarskich później.

 

Ja na przyszły rok do Szczecina zakupię wkład do kominka na paliwo bio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2020 o 11:29, bergerac napisał:

to nie lepiej jakiś fajny biokominek ? Do tradycyjnego kominka trzeba zrobić wentylację, przewód kominowy, nie wspominając o obowiązkowych przeglądach kominiarskich później.

 

Ja na przyszły rok do Szczecina zakupię wkład do kominka na paliwo bio.

Komin już stoi, po starym piecu kaflowym, dwukanałowy, także to mam z głowy.

Mi się tam ładne kozy podobają, ale małżonce marzy się kominek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.